Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Vip Android izazov
PostPoslato: 04.12.2009. 20:06:27 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Verovatno je vec vecina vas videla da je Vip otvorio konkurs za razvoj Android aplikacija, ali za one koji nisu primetili, dodatne informacije mozete da nadjete ovde.

U svakom slucaju, nekoliko dana u nazad razmisljam da li da se cimam sa ovim ili ne. Poceo sam nesto da citam o razvoju Android aplikacija (koristi se Java i XML) i cini mi se da je google uradio bas dobar posao oko svega toga, ali nikako da se nateram da uradim nesto ozbiljnije po tom pitanju. Ima li koga ko bi hteo da se cima sa ovim da radimo zajedno?

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.12.2009. 20:51:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2008. 23:11:55
Postovi: 4202
Lokacija: Jerk-ovic Bros.
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ja sam se baš naložio kad sam to video, čak sam i nacrtao GUI aplikacije, ali ne verujem da ću imati vremena. A i dosta sam zarđao sa javom.
Imam još vremena da se odlučim.
Zapravo imam 2 ideje, jedna je više adaptacija potojeće aplikacije iz US, ali za naču zemlju. Međutim, mislim da kod nas to ne bi bilo izvodljivo.

_________________
Potpis.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.12.2009. 22:57:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.01.2005. 00:52:53
Postovi: 1197
Lokacija: bgd
Godina: Dipl.
Smer: ME
pa mozesh da probash, zashto da ne, pogotovo shto postoje faze selekcije u kojima mozesh dobiti kakav takav feedback na ideju, pa mozesh videti u kom smeru da je popravljash.

ako ne aplicirash, na kraju se moze desiti da pobedi mnogo loshija aplikacija i ti kazesh "e koliko je moja ideja bila bolja" : ]

ja imam neke dodatne info, pa ako neko ima nedoumica oko samog konkursa, moze pvt.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.12.2009. 18:45:52 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.02.2008. 17:23:56
Postovi: 3567
Godina: Padobranac
Smer: IS
Kolega i ja imamo znanje, ali nam nedostaju ideje. Odnosno, možemo da napravimo i neku kompleksniju aplikaciju, ali pitanje je da li će imati masovnu i/ili praktičnu primenu, a to je jedna od najbitnijih stavki koje gleda žiri. To je jedan problem, a drugi je licenciranje. Mogli bismo da napravimo GPS navigaciju sa gomilom naprednih funkcija (čak naprednije nego što imaju navigacije za kola), ali problem su mape koje nisu besplatne. Te mape se itekako isplate (npr. ove najnovije imaju 3D modele mnogih važnijih objekata za Beograd, preciznije su nego ranije itd.), ali ne vredi kada su propozicije konkursa takve da ne dozvoljavaju ovakav vid aplikacija:

vipmobile.rs je napisao:
Učesnik potvrđuje i garantuje da je vlasnik svih prava intelektualne svojine za aplikaciju (ili aplikacije) koju prijavljuje na takmičenje.

Druga stvar koja mi pada na pamet je da napravimo igru. Time se nikada nisam bavio, ali valjda će se naći neki grafički dizajner. Već sam napravio lopticu koja se kreće po ekranu i odbija o ivice koristeći akceleracioni senzor telefona i s obzirom da sam probao i da je mnogo zanimljiv osećaj kada su jedine kontrole u stvari fizički pokreti telefona kojima se loptica pomera po ekranu, mislio sam da možda napravimo neku igricu sa nekim lavirintom i preprekama pa da korisnik navodi lopticu kroz nivoe. Mada opet, pitanje je koliko bi se time postigla "primenljivost i upotrebljivost aplikacije za srpsko tržište".

E da, napisao sam i "Hello world" aplikaciju :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.12.2009. 19:13:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.01.2005. 00:52:53
Postovi: 1197
Lokacija: bgd
Godina: Dipl.
Smer: ME
^jesi siguran da se to pravilo koje navodish odnosi na to? poshalji im mail da proverish.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.12.2009. 19:29:33 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
posedujem android telefon i mogu vam reći da sam jako razočaran mp3 plejerom,kao i video plejeron.
Možda to može da vam bude ideja,jer se takve aplikacije traže najviše,a konkretno-video plejera ima veoma malo na gugl marketu :)

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group