Započni novu temu Odgovori na temu  [ 96 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12.03.2006. 15:46:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.04.2003. 17:10:53
Postovi: 667
Godina: Dipl.
Smer: IS
Svuda postoje pohvale i kritike...
Samo ja nisam odavno cuo da je neko pohvalio nekog profesora. Kad nece niko, evo ja cu.

Radi se o profesoru Lazovicu. Da, da, dobro ste procitali. Kada sam prvi put odgovarao matmatiku, rekli su mi da bezim od njega. Tako je i bilo, bezao sam kao djavo od krsta. Ali dodje numericka i, nazalost, situacija u kojoj je Lazovic jedini kod koga je moglo da se odgovara. Nije uopste bilo strasno, ispricas ono sto treba i ne pita covek nista vise, kao neki profesori matematike. Ali ne otvaram temu zbog toga.
Prosle skolske godine(04/05), kada je prvi put ponudio polaganje pismenog preko softvera, rekao je da nece biti lako, ali da ce biti lakse nego polaganje pismenog. I uopste nije bilo tesko,cak veoma jednostavno.
Rekao je da ce tako polozen pismeni vaziti do kraja godine. Prvo je produzio da vazi do februarskog roka, a zatim i do kraja ove godine (skolske).
Jednostavno, stekao sam utisak da ono sto nam Rade Lazovic obeca, sigurno ce ispuniti, a verovatno ce biti jos povoljnije po studente.
I samo jos da napomenem da je ovo cisto subjektivno misljenje.

_________________
Smej se! Danas!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.03.2006. 16:00:14 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Lazović je sasvim ok na numeričkoj jer je to njegov ispit. Hoće i da pomogne i da odloži ako ne znaš pa ti treba malo. To mogu da potvrdim. Na matematici stvarno preteruje u najvećem broju slučajeva jer traži previše. A mislim da će biti sve bolji na num. jer će od sledeće godine numerička biti izborni predmet.

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.03.2006. 16:05:34 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.12.2001. 17:03:40
Postovi: 1463
Lokacija: Manaus
Godina: Dipl.
Smer: IS
Laza je car!
Zna znanje i predaje kao pravi mag matematike :)

_________________
www.slamarica.com - www.foliograph.com - www.turizamusrbiji.rs


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.03.2006. 16:19:21 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.09.2004. 22:29:26
Postovi: 1209
Lokacija: tu i tamo
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Lazović za predstavnika na Eurosong-u :D
Covek je car! Vezbe iz numericke su bile u osam ujutru i uvek je bila nenormalna guzva...super predaje i uglavnom je spreman da izadje u susret studentima :)
Uopste, moram da pohvalim celu katedru za matematiku!

_________________
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.03.2006. 16:45:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.05.2003. 14:01:17
Postovi: 3331
Lokacija: Fontana NBG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Slažem se sa zbunjenom... Ta katedra je jedna od boljih na faxu!

_________________
A Smile Can Hide A Thousand Words..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.03.2006. 16:47:06 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
zobm je napisao:
Prosle skolske godine(04/05), kada je prvi put ponudio polaganje pismenog preko softvera,
2003/04 je prvi put ponudjeno polaganje celog pismenog preko softvera, ako se dobro secam

cinejnica je da je dr Lazovic jedan od najboljih


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.03.2006. 16:49:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Lazović je na lošem glasu jer uglavnom traži razumevanje, a nažalost sve manje ljudi tako polaže matu. Kao predavač je odličan, jedan od najboljih na faksu.

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.03.2006. 16:50:14 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Baš kad sam vide naslov teme pokušao sam da pogodim o kome može da se lepo piše i Lazović je bio u 3 profesora na koja sam prvo pomislio.

Samo sam 1 put odgovarao kod njega i to na numeričkoj. Mogao sam da odgovaram i kod pokojnog Djurice ali sam hteo kod njega jer mi je gotiva a nisam verovao u priče o njemu. To mi je inače i bila poslednja prilika da odgovaram kod njega.

Kolega koji je čekao da odgovara me je samo ošinuo poglegom koji kaže: fali tebi koja u glavi, kad sam mu rekao da ja idem kod Lazovića. I pita me Lazović da li sam dvojka ili numerička, a ja se našalim i odgovorim: "Numerologija" i čovek se nasmeja. Uglavonom lepo sam odgovarao i dobio sasvim zasluženu ocenu.

Trebalo bi nam malo više ovakvih ljudi koji vole svoj posao i rade ga najbolje što mogu i to im lepo ide. Kad čovek mnogo daje ima i pravo mnogo da traži. Ne kao neki profesori koje ni ne vidiš na faksu a posle te teslače na ispitu.

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.03.2006. 16:57:49 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.10.2003. 14:04:31
Postovi: 4555
Lokacija: At the poker table
Godina: II
Smer: IS
Ja bih pohvalio celu katedru za matematiku i operaciona istrazivanja... ljudi su maximalno korektni

u zivotu nikad nisam video bodovanje ko na operacionim

(u samom startu sam zeznuo model ali posto je iz tog loseg modela ako bi uzeli da je dobar dobro napravljen dual zena mi dade poene za dual.. pa isto tako i za pravljenje simplex tablica i za prelazak iz jedne u drugu pa za citanje kon. rezultata.. sve u svemu dobih skoro ko da sam tacno sve uradio ... ovo nigde nisam doziveo :) )

_________________
I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But thats not the shape of my heart


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.03.2006. 17:45:05 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.02.2003. 23:09:57
Postovi: 4922
Lokacija: Bgd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja bih dodala uopste vecinu profesora sa katedre IS.Pogotovo ekipu sa Baza (PIS-a).

_________________
CARPE DIEM


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.03.2006. 18:25:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.12.2001. 21:48:50
Postovi: 933
Godina: Profesor
Ja bih pohvalio celu katedru sa Project managementa - zaista su zlatni i jako se lepo ponasaju prema studentima i naravno, najbitnije, jako im je velika prolaznost i jako su pravicni.

_________________
Ali ipak mora da se zna ko je bio prvi!!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.03.2006. 18:25:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
jelenam je napisao:
Ja bih dodala uopste vecinu profesora sa katedre IS.Pogotovo ekipu sa Baza (PIS-a).


:yo: Ekipa sa Baza i PISa je za mene najbolje na celom faksu, uz duzno postovanje prema matematicarima i ljudima sa katedre sa operacionih (koji odmah iza)!

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.03.2006. 20:17:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.03.2002. 13:03:21
Postovi: 1987
Godina: Dipl.
Smer: IS
zlatko je napisao:
Baš kad sam vide naslov teme pokušao sam da pogodim o kome može da se lepo piše i Lazović je bio u 3 profesora na koja sam prvo pomislio.

Trebalo bi nam malo više ovakvih ljudi koji vole svoj posao i rade ga najbolje što mogu i to im lepo ide. Kad čovek mnogo daje ima i pravo mnogo da traži. Ne kao neki profesori koje ni ne vidiš na faksu a posle te teslače na ispitu.


Svaka ti cast na ovome postu ;)
Covek je legenda! :yo: :respect: Nije za dzabe (nas) Bosanac :D

_________________
Ещё под кожей бьётся пульс :zaljubljen:

640-801; SY0-201; SANS GSec...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.03.2006. 22:05:35 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.12.2001. 17:03:40
Postovi: 1463
Lokacija: Manaus
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nemoj tako. On je Hercegovac :)

_________________
www.slamarica.com - www.foliograph.com - www.turizamusrbiji.rs


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.03.2006. 22:11:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.03.2002. 13:03:21
Postovi: 1987
Godina: Dipl.
Smer: IS
Izvini, ali on je iz Foce :)

_________________
Ещё под кожей бьётся пульс :zaljubljen:

640-801; SY0-201; SANS GSec...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.03.2006. 00:21:17 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa Foča i jeste Hercegovina, koliko ja znam.

[Kad je Tito dolazio u Mostar, prišla mu jedna lokalna liska i pitala ga šta je to Hercegovac. Tito nije znao i ovaj mu odgovori: To ti je de luxe Bosanac]

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.03.2006. 01:04:42 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.03.2005. 15:03:45
Postovi: 3069
Lokacija: Cydonia
Godina: Padobranac
Smer: IS
Добра тема!

Лазовић је стварно професионалац и свој посао посао ради максимално коректно. При томе, човек је прилично духовит и то на неки лицадан математички начин. Баш су ми готивне његове досетке.

Овом приликом бих желео да похвалим и професора Дајовића, са којим већина (бар по причи те већине) има негативна искуства. Када сам својевремено јурио услов за 3. годину... довео сам себе у ситуацију да то буде математика 1 и то у октбар 2 року. Остало ми је само 1 (и словима ЈЕДпО) питање усменог дела и Вера ме је оборила због тотално неважне ситнице. Тада, као цео свет да ми се срушио... "па зар, не због једног испита, него због једног питања да паднем читаву годину"? Отишао сам код проф. Дајовића (кога сам до тада маскимално избегавао) и објаснио му како стоје ствари, али сам се унапред помирио да од тога нема ништа. Човек је рекао... дођи за 7 дана и спреми области за то једно питање. Рекао сам да ће октобар 2 увелико бити готов за тих 7 дана, а он ми је рекао да ништа не бринем него само да се појавим у поменутом термину. Дођем ја за 7 дана, човек ми поставио питање из главе и био максимално фер, јер није "завукао" ништа тешко, мада сам ја Мату стварно спремио. Предао сам му пријаву и већ сутрадан испит је био евидентиран у студентској служби. Проф. Дајовић је био више него коретактан. Да ли сам ја био изузетак или не... не знам, али га стално хвалим :D

A морам да похвалим и др Даницу Лечић - Цветковић. Максимално је коректна. Све што каже и обећа на предавањима и вежбама увек буде тако. Прошле године сам је баш "смарао" мејловима, јер нисам био у Бг, требале су ми силне информације око полагања испита. па сваки мејл ми је одговорила и то прилично детаљно и са разумевањем. И плус што ми је дозволила да полажем испит у априлском апсолвентстком року иако нисам био апсолвент :D . п и без овога сам стекао утисак да је Даница врло коректна и да увек жели студентима да изађе у сусрет.

Оваких професора би требало да буде више, јер су сви они због нас ту, а не ми због њих. Можда би овакве позитивне примере требало јавно истаћи, па постоји шанса да неким случајем проради сујета другим професорима и почну да следее овакве примере.

_________________
Znaš, ja sam odnekud sa zvezda.
Sav sam od svetlosti stvoren.
Ništa se u meni neće
ugasiti, ni skratiti.
Samo ću, obično tako,
jedne slučajne zore,
svom nekom dalekom Suncu
zlatnih se očiju vratiti.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.03.2006. 09:46:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.03.2002. 13:03:21
Postovi: 1987
Godina: Dipl.
Smer: IS
zlatko je napisao:
Pa Foča i jeste Hercegovina, koliko ja znam.

[Kad je Tito dolazio u Mostar, prišla mu jedna lokalna liska i pitala ga šta je to Hercegovac. Tito nije znao i ovaj mu odgovori: To ti je de luxe Bosanac]


Ma, jeste 1000 :)
Onda sam ja ceo zivot zivela u zabludi da idem kod tetke u Bosnu, a u stvari sam isla u Hercegovinu. Hahah

Dobro, on je iz BiH :D Uostalom, nebitno je za temu odakle je covek, ako dobro predaje, zar ne? ;)

_________________
Ещё под кожей бьётся пульс :zaljubljen:

640-801; SY0-201; SANS GSec...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.03.2006. 10:35:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.04.2003. 17:10:53
Postovi: 667
Godina: Dipl.
Smer: IS
nemate pojma kako mi je sada drago sto sam otvorio ovu temu
dosta je mi je vise prepiranja i politike u opstoj

_________________
Smej se! Danas!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.03.2006. 11:21:03 

Pridružio se: 23.01.2005. 00:41:41
Postovi: 109
Godina: Apsolvent
Smer: IS
zobm je napisao:
Radi se o profesoru Lazovicu. Da, da, dobro ste procitali. Kada sam prvi put odgovarao matmatiku, rekli su mi da bezim od njega. Tako je i bilo, bezao sam kao djavo od krsta.

Da i ja sam na mati bezala od njega... :D
Nisam jos odgovarala usmeni iz numericke, ali mene je odusevio na odbrani softvera. Covek je stvarno car!!

Ja bih pohvalila Devedzica. Meni je on skroz cool i ima super odnos sa studentima...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.03.2006. 11:41:38 

Pridružio se: 02.12.2004. 23:07:40
Postovi: 91
Godina: III
Smer: IS
Uvek mi je Lazovic delovao kao najstrasniji na toj katedri ali posle odbrane softvera ne izgleda toliko strasno :)

Meni se svidja i Maja Levi - Jaksic, kako je organizovala ispit i njen odnos prema studentima... ko hoce da se iscima moze opusteno da polozi taj ispit u toku semestra a cula sam da ni kasnije nije strasna...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.03.2006. 12:27:10 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.03.2005. 15:03:45
Postovi: 3069
Lokacija: Cydonia
Godina: Padobranac
Smer: IS
Dzo je napisao:
Ja bih pohvalila Devedzica. Meni je on skroz cool i ima super odnos sa studentima...


Да, да... како сам могоа да заборавим Девеџића? Шејм он ми :) Професор је прави професионалац (што доказују и предавања која је држао на разним универзитетима широм света). Јесте да је често врло заузет и у журби (а како не би био), али видљива је жеља да студентима увек изађе у сусрет.

Сетио сам сад и морам да похвалим проф. певенку Жаркић-Јоксимовић (бившег декана). Одличан професор и са њом је увек могуће постићи договор и увек је спремна да студентима изађе у сусрет. О томе говори и велики број оних који су испит положили мимо свих термина и када испита није било (током семестра, на консултацијама...).

_________________
Znaš, ja sam odnekud sa zvezda.
Sav sam od svetlosti stvoren.
Ništa se u meni neće
ugasiti, ni skratiti.
Samo ću, obično tako,
jedne slučajne zore,
svom nekom dalekom Suncu
zlatnih se očiju vratiti.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.03.2006. 15:17:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.10.2003. 14:46:12
Postovi: 798
Godina: Dipl.
Smer: ME
Devedzic, Maja Levi-Jaksic, Milica Kostic (marketing), Ranko Orlic.. to su moji favoriti :)

_________________
Protect me from what I want


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.03.2006. 16:31:00 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Tanjci je napisao:
Uostalom, nebitno je za temu odakle je covek, ako dobro predaje, zar ne? ;)


Jašta :)

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.03.2006. 18:00:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.12.2003. 11:53:08
Postovi: 462
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
И ја морам да похвалим професора Девеџића, иако то можда мало отрцано звучи јер је опште познато да сам његов фан.

Човек је геније и од њега може много да се научи. Предавања су му фантастична и инспиративна, за оне које то интересује наравно. Види се да се труди да заинтересује људе и да то све пренесе на питак начин и то му и успева. Знам да многи још памте оно предавање из УИСа о историји рачунарства, сјајно је било.

Што се заузетости тиче - тачно је то, али увек нађе времена за студенте који се интересују за његову област.

Поздрављам отварање ове теме и мислим да је корисно да студенти похвале све оне који раде квалитетно, да не буде да се само жалимо. Можда ће због ове теме други професори завидети овима што су похваљени па ће се и сами више потрудити.

_________________
Java primeri | MilStan's Homepage


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 96 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group