Za nastavu je zadužena ekipa sa kojom smo se sreli na Principima programiranja. Sama nastava je inače veoma slabo posećena, i vežbe, a naročito predavanja.
Ceo ispit može da se položi preko seminarskog rada ili pismeno u ispitnom roku. Samo ako se radi seminarski ocena može da bude 9 ili 10, dok klasicnim pismenim ispitom može da se dobije najviše 8.
Što se tiče tema za seminarske radove, u obzir dolaze sledeće oblasti:
Neuronske mreže – za ovu oblast je zadužen Zoran Ševarac i to je prva oblast koja se radi na predavanjima i vežbama. Potrebno je da se izabere neki skup podataka koji se zatim trenira korišćenjem Neuroph softvera. Ništa posebno komplikovano. Ja sam radila seminarski iz ove oblasti, pa ako nekoga zanimaju detalji može da pita.
Ekspertni sistemi – zadužen Bojan Tomić. Koliko sam čula seminarski radovi iz ove oblasti su ubedljivo najlakši i najmanje zahtevni. Ali stvarno ne znam šta se ovde konkretno radilo i koji su bili zahtevi.
Semantički veb – Jelena i Nikola. Oni koji prošle godine nisu imali sreće da na vreme prijave teme iz prethodne dve oblasti, a želeli su visoku ocenu, ovo im je bila poslednja preostala opcija. Izgleda i najzahtevnija. Na sajtu je bio ponuđen spisak tema koje su mogle da se rade, bilo je lakših i težih, pa ko je imao koliko sreće... Ne znam puno ni o ovome.
IspitIspit se polaže pismeno u ispitnom roku. Na ispitu dolazi 4 zadatka i 8 ili 9 otvorenih teoretskih pitanja.
4 zadatka nose po 5p, dok teorijska pitanja nose po 5 ili 10p. Sve ukupno 80 poena, a za prolaz treba 51.
Sajt predmeta:
http://ai.fon.bg.ac.rs/