Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 15.10.2015. 19:41:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2012. 23:13:15
Postovi: 468
Godina: Dipl.
Smer: IS
Za kolokvijume i ispit iz ovog predmeta ucite pitanja iz zbirke i iz knjige. Pored te dve literature, dolazi vam i par pitanja koja profesor izdiktira na predavanjima. Ispit mozete poloziti preko dva kolokvijuma ili preko pismenog ispita.
Kolokvijumi se sastoje od po 10 pitanja, zatvorenih i otvorenih. Ako ne polozite jedan od kolokvijuma, mozete da radite taj deo u okviru ispita, ali samo u januarskom i februarskom roku. Uglavnom je za prvi kolokvijum dovoljna zbirka, dok za drugi treba učiti iz zbirke i iz knjige. Preporučujem da pročešljate forum za pitanja od prošlih godina, dosta toga može opet da vam dođe.
Ispit se sastoji od 20 pitanja i bukvalno se sastoji od dva spojena kolokvijuma, sa vaznom napomenom da vam za prolaz treba najmanje 5,5 poena sa oba dela.

Na predavanja je navodno potrebno ici, jer se vodi evidencija o prisutnim studentima, te se na osnovu potrebnog broja prisustvovanja stice pravo izlaska na kolokvijume i ispit. Mada to niko ne može sa sigurnošću da potvrdi s obzirom da nikada nikome nije zabranjeno da izađe na ispit ili kolokvijum.

Prošlogodišnji utisci kolega

Korisni materijali i Download-prva godina

Stranica predmeta

Napomena: Ovaj post je baziran na iskustvima iz ranijih godina. Ako nešto više ne važi ili se promenilo javite.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.11.2015. 15:05:09 

Pridružio se: 24.11.2015. 14:48:19
Postovi: 11
Godina: I
Smer: IS
Evo pitanja sa današnjeg kolokvijuma koji je bio nešto teži nego ovi od ranijih godina (ovo je III grupa pitanja):

1. Sabrati sledeće brojeve u decimalnom brojnom sistemu i dato je 6 brojeva u raznim brojnim sistemima, osnova 3, 4, 6, 9, 14 i 35, čini mi se (bili su brojevi tipa 21201, 313, 546, 78, 5B6, 9E).
2. Dat je broj 3123 u brojnom sistemu sa osnovom 4, prebaci ga u brojni sistem sa osnovom 3 i zaokruži odgovor (i nijedan od ponuđenih nije bio tačan, Boga pitaj šta su mislili da treba da se zaokruži :zbun: )
3. Prvi Intelov mikroprocesor je bio kakav (pa je ponuđeno 2-bitni, 4-bitni, 8-bitni, 16-bitni, 32-bitni...), odgovor je 4-bitni.
4. Zadatak sa entropijom vezan za onu Nyquistov-u mašinu i alfabet iz zbirke sa malo izmenjenim brojevima.
5. a) Bilo je da se objasni MAR i MPR registar.
b) Dat je označen binarni broj 10011001, napisati ga u decimalnom sistemu.
6. Objasniti funkcije BIOS-a.
7. Objasniti značenje Tera, pico, Zetta.
8. Data je 32-bitna oktalna adresa (sad ću nalupati brojeve, ali uglavnom 11 ih je bilo), 21567321234. Kako će u memoriji biti raspoređeni koristeći Big Endian, ukoliko je početna adresa 0xF9F, a veličina memorijske lokacije je 1 bajt.
9. Koristeći selection sort model sortirati sledeće brojeve u OPADAJUĆI redosled (PAŽLJIVO ČITAJTE PITANJA, ovde bi se svi prevarili), i bili su dati brojevi tipa 2,15 2,75 2,51 2,55 2,325 2,375 2,90
10. a) Koje registre koriste današnji procesori? (otvoreno pitanje)
b) Prikazati full oblik neke IPv6 adrese tipa 2bc1:db4::b56:213c:1ddf:j3

Spremajte se obavezno iz zbirke, ali obavezno pogledajte malo i prezentaciju (vezano za drugu lekciju, jer je u dosta grupa ove godine zapalo pitanja sa te prezentacije). Srećno! :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.11.2015. 18:30:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.04.2015. 11:39:31
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
I meni se cini da taj drugi zadatak nije tacan, nekoliko puta sam racunala i rezultat mi se nije poklapao sa resenjem.

_________________
“Quiet people have the loudest minds.” Stephen Hawking


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.11.2015. 23:36:43 

Pridružio se: 24.11.2015. 14:48:19
Postovi: 11
Godina: I
Smer: IS
BluesBlue je napisao:
I meni se cini da taj drugi zadatak nije tacan, nekoliko puta sam racunala i rezultat mi se nije poklapao sa resenjem.


Da, baš mi je bio čudan, jedino ono poslednje ponuđeno rešenje što je moglo da dođe u obzir, ali nije ni ono nešto kako valja. Ali dobro 75 poena, dosta. :cupavi:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.12.2015. 09:39:50 

Pridružio se: 02.12.2015. 09:34:58
Postovi: 2
Godina: Padobranac
Smer: IS
kolokvijumi su uslovljeni, je l tako bese ?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.12.2015. 12:23:50 

Pridružio se: 26.08.2015. 14:42:11
Postovi: 6
Godina: I
Smer: IS
Ja mislim da jesu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.12.2015. 00:56:35 

Pridružio se: 08.07.2014. 19:23:59
Postovi: 113
Godina: I
Smer: IS
Jesu, uslov za drugi je polozen prvi, kao i polozen integralni test


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16.01.2016. 16:14:48 

Pridružio se: 24.11.2015. 14:48:19
Postovi: 11
Godina: I
Smer: IS
Pitanja za drugi kolokvijum iz OIKT-a, 10.1.2016. I GRUPA

1. a) SQL zapis da se napiše, prikazuje se identifikator delova kompanije i ukupne plate zaposlenih u tim delovima. Poređati u opadajući redosled po identifikatoru.
b) SQL zapis da se prikaže ime onih radnika čija je plata jednaka 2500$.
2. SQL, podrazumevano ime tabele Zaposleni, podrazumevano ime kolone Plate. Napisati SQL zapis tako da se svim zaposlenima koji imaju platu 40000 plata poveća na 55000.
3. a) Prikazati opšti oblik Shannon-ove jednačine za maksimalnu brzinu.
b) Dati su podaci za frekvenciju, snagu signala i snagu šuma i treba da se napiše postavka, bez računanja.
4. Navesti tri uređaja koja se koriste za plaćanje preko interneta.
5. Dva tipa kod MIB.
6. Detaljno objasniti kako se formira digitalni potpis kod neke datoteke D.
7. a) Izračunati period ako je frekvencija signala 2,5 Hz.
b) Protokoli za upravljanje komunikacijama između dve kopmponente u mreži šta su.
8. Dat je fragment Java koda:
int x=1
while (x<5) {
System.out.println(x)
if (x==3)
x++
else
x=x+2; }
}
Šta će biti izlaz (result) ovog Java koda?
9. a) Dva tipa prenosa prema broju bita koji se prenose istovremeno.
b) Šta je wiki?
10. a) Multilateralni sistem plaćanja.
b) Dužine ključeva kod AES algoritma.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 8 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group