Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Kakve su sanse?
PostPoslato: 16.11.2014. 16:51:13 

Pridružio se: 16.11.2014. 16:35:13
Postovi: 1
Godina: Padobranac
Smer: IS
Cao, moja drugarica i ja smo 4.godina i planiramo da zajedno pocnemo da spremamo matematiku vec narednih nedelja, ali ono sto mene stvarno brine jesu sanse da uopste upisem FON(informacione sisteme i tehnologije), u prvoj i drugoj godini sam imala prosek preko 4, a u trecoj 4,75 a sad cu sigurno i vise. Imam nenormalnu volju da pocnem da ucim i da upisem FON ali problem je u tome sto srednja skola koju zavrsavamo nije uopste fokusirana na matematiku nimalo u odnosu na ostale, no, ja imam jaku volju i dobro mi ide i voljna sam da spremim odlicno prijemni, ali me brine moj prosek iz skole iz 1. i 2. godine a budzet mi je neophodan jer nisam u dobroj finansijskoj situaciji pa me zanima kolike su mi sanse za budzet sa takvim prosekom?
Takodje me zanima da li je dovoljno da predjem zbirku sa FON-a ili mi treba jos neka i koja?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 16.11.2014. 19:27:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
Prosek ti je sjajan, nemaš ništa da brineš. Samo spremaj prijemni. :)

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 16.11.2014. 20:35:03 

Pridružio se: 07.10.2014. 12:58:13
Postovi: 124
Godina: I
Smer: ME
Dovoljna ti je FONova zbirka i stari rokovi :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 30.11.2014. 15:35:08 

Pridružio se: 30.11.2014. 15:25:03
Postovi: 4
Godina: Padobranac
Smer: IS
Slična je situacija i kod mene, samo što ja idem u gimn. informatički smer, i prosek mi je iz prethodne tri godine bio 4.86 (iz matematike sam uvek imao 4 za kraj, tako da sam tu prosečan).
Čuo sam da je ove godine bilo veoma teško upasti na budžet na tom smeru (Informacioni sistemi i tehnologije) zbog prevelike zainteresovanosti, pa će sigurno i sledeće biti isto tako, ako ne i gore. S' toga bih pitao da li uopšte da se potrudim oko ovog fakulteta, ili da batalim i krenem da se spremam za drugi (svakako ne bih konkurisao samo za ovaj)? Inače, sumnjam u svoje sposobnosti i nisam siguran da ću uspeti da omanem samo na jednom zadatku na prijemnom koji će verovatno biti sada teži, pošto je zbog takvih okolnosti 90+ poena minimum za budžet, pa se prijemni mora odraditi perfektno.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 30.11.2014. 18:23:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.07.2014. 11:34:31
Postovi: 3
Godina: I
Smer: IS
Pošto je vatreno krštenje u vidu kolokvijumske nedelje prošlo evo ja ću da ti odgovorim kao ovogodišnji brucoš :D
Iz moje situacije ćeš shvatiti da nemaš razloga za brigu. Ja sam završio ekonomsku školu (=pola stvari što je za prijemni nismo ni pominjali). Prelazio sam samo fonovu zbirku i rokove od prethodnih godina i lagano sam upao na budzet.
O konkurenciji nemoj ni da razmišljaš, kad lepo spremiš prijemni i uradiš 17-18 zadataka potpuno je nebitno kako će ostali uraditi. :)
Sa takvim prosekom, možeš da omaneš i više od jednog zadatka da bi upao na budzet na ISiT (preciznije 4, barem je tako bilo ove godine a verujem će tako biti i naredne).
Sve u svemu, samo opušteno, lepo se spremi za prijemni i vidimo se u oktobru :cupavi:

_________________
Никад нећеш бити сам, ја ти то обећавам!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 30.11.2014. 18:29:13 

Pridružio se: 30.11.2014. 15:25:03
Postovi: 4
Godina: Padobranac
Smer: IS
Hvala na odgovoru - to mi je trebalo! :) Imam samo još jedno pitanje - koliko dugo si se spremao, i kada je najbolje vreme da počnem? Ne želim da bude to ni prerano, a ni prekasno.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 30.11.2014. 19:01:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.07.2014. 11:34:31
Postovi: 3
Godina: I
Smer: IS
To već zavisi od čoveka do čoveka...Ja sam krenuo negde krajem januara polako da se upoznajem sa materijom, a fonovu zbirku sam već sredinom/krajem februara počeo da radim. Gledano iz ove perspektive, ja sam možda malo ranije krenuo sa vežbanjem, tj. može se krenuti i kasnije (za fonovu zbirku treba maksimum 2 meseca rada). Sa druge strane, to mi je možda malo pomoglo da budem opušteniji znajući da imam vremena za sve...
Opet ti kažem, sam treba da odrediš koliko ti vremena treba da to lepo spremiš. Najbitnije je da prijemni shvatiš ozbiljno ali i da istovremeno budeš potpuno opušten jer sigurno ćeš sve stići :)
(znam koliko su meni značile informacije od prethodnih generacija pa zato malo previše filozofiram...izvini zbog toga, jače je od mene :D )

_________________
Никад нећеш бити сам, ја ти то обећавам!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 30.11.2014. 19:08:27 

Pridružio se: 30.11.2014. 15:25:03
Postovi: 4
Godina: Padobranac
Smer: IS
Hvala još jednom, pozdrav! :)


Poslednji put menjao mihp dana 09.12.2014. 13:53:29, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 01.12.2014. 22:47:00 

Pridružio se: 23.09.2014. 13:10:21
Postovi: 7
Godina: I
Smer: IS
sta se podrazumeva pod tim rokovima? :-)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 01.12.2014. 23:48:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.06.2013. 01:16:41
Postovi: 107
Lokacija: Beograd
Godina: I
Smer: IS
janaas, svi prijemni od prethodnih godina :)

_________________
camopejb


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 06.12.2014. 13:11:35 

Pridružio se: 08.07.2014. 19:23:59
Postovi: 113
Godina: I
Smer: IS
Imam zbirku 2014, ima li potrebe da uzimam i ovu novu 2015 kad izadje?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 06.12.2014. 13:18:13 

Pridružio se: 14.11.2014. 18:49:37
Postovi: 31
Godina: I
Smer: IS
zlatna ribica je napisao:
Imam zbirku 2014, ima li potrebe da uzimam i ovu novu 2015 kad izadje?

Potpuno je ista, samo je dodat ovogodišnji prijemni koji možeš pronaći na internetu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 06.12.2014. 15:09:22 

Pridružio se: 30.11.2014. 15:25:03
Postovi: 4
Godina: Padobranac
Smer: IS
Gde mogu da nabavim tu zbirku?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 06.12.2014. 15:49:38 

Pridružio se: 08.07.2014. 19:23:59
Postovi: 113
Godina: I
Smer: IS
Nadjes je od nekoga ko je polagao ove godine. A nova izlazi u januaru


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 04.01.2015. 14:38:06 

Pridružio se: 04.01.2015. 14:24:57
Postovi: 4
Godina: Padobranac
Smer: IS
Kako prolaze djaci sa prirodnog smera na Is ? Meni prosek uglavnom varira, I godina je bila 4,72 , II 4,93 .III se nadam da će biti tu negde ,preko 4,80 . Da mi malo bolje ide matematike išao bih na Etf , ali ovako.. .Nisam ni ja tako loš u matematici ,ali nisam ni neka klasa pošteno , uglavnom 4 imam,zavisi od oblasti.(U II sam imao 5 hehe). Nekako,voleo bih da upišem faks gde ne bih imao previše obaveza,pa me zanima kakve su mi šanse da budem na budžetu ako uredno i detaljno spremim prijemni? Pozz drugari


Uvek ZVEZDO ,uvek biću tu ...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 04.01.2015. 15:58:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Sa tim prosekom i dobro uradjenim prijemnim nemas da brines... Sto se tice matematike, ako samo na osnovu toga odlucujes, na ETF nema nista vise matematickih predmeta nego na FONu.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 04.01.2015. 16:28:00 

Pridružio se: 04.01.2015. 14:24:57
Postovi: 4
Godina: Padobranac
Smer: IS
Kelegorm je napisao:
Sa tim prosekom i dobro uradjenim prijemnim nemas da brines... Sto se tice matematike, ako samo na osnovu toga odlucujes, na ETF nema nista vise matematickih predmeta nego na FONu.

Ma ne mogu ,ja imam super ocene i ovo polugodiste je bilo katastrofa prenatrpano . Nažalost , matematika je pretrpela to i zaključio mi razredni 3,sve ostalo su mi 5ice.Moji kući popizdeli,na foru šta ćeš da radiš ovo ono,završićeš neki loš faks.Iskreno,i geometrija mi ne ide baš najbolje(III godina),ali može da se nauči..jbg tu je drugo polugodište.Kada budem odlučivao biraću izmedju Fon a is i ETF (telekomunikacije i elektronika)...Svi mi nekako pričaju da je FON mnogo lakši,a da me neke vuče za uši i da ne mogu da dišem od učenja kao što za ETF pričaju kod mene će teško da pije vodu.
Možeš da napišeš još nešto o razlici?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 05.01.2015. 12:04:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ne znam koliko su elektronika i telekomunikacije na ETFu srodne sa IsiTom, rekao bih da nisu. RTI i ISiT su slicni, posle oba mozes da radis kao developer, samo su drugaciji programi i drugaciji fokus (na fonu ces imati tonu menadzerskih predmeta, i nesto veci fokus na projektovanje is, na ETF verovatno na arhitekturu racunara i hardver) FON jeste laksi od ETFa, ipak to ne treba da bude jedini faktor pri odluci. No sta god da upises, moraces mnogo sam da radis, ako hoces da imas neku vrednost na trzistu. Fakultet i diploma je samo neka osnova i preduslov.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 09.01.2015. 23:01:16 

Pridružio se: 04.01.2015. 14:24:57
Postovi: 4
Godina: Padobranac
Smer: IS
Kelegorm je napisao:
Ne znam koliko su elektronika i telekomunikacije na ETFu srodne sa IsiTom, rekao bih da nisu. RTI i ISiT su slicni, posle oba mozes da radis kao developer, samo su drugaciji programi i drugaciji fokus (na fonu ces imati tonu menadzerskih predmeta, i nesto veci fokus na projektovanje is, na ETF verovatno na arhitekturu racunara i hardver) FON jeste laksi od ETFa, ipak to ne treba da bude jedini faktor pri odluci. No sta god da upises, moraces mnogo sam da radis, ako hoces da imas neku vrednost na trzistu. Fakultet i diploma je samo neka osnova i preduslov.

Pa znaš kako , sve više istražujem i sve više shvatam zašto je fon najbolja varijanta.Tu ću imati najviše slobodnog vremena,i najviše ću moći da se posvetim svom usavršavanju,da čitam i učim o programiranju.Ne svidja mi se to što ima puno ekonomije,ali i to može da bude neka alternativa ,ako omanem sa programiranjem ,a to će mnogo teško da se desi.Jednostavno,mislim da bih na etf život izgubio učeći,a na FON bih samo mogao da se usavršavam.... ko će ga znati,imam još godinu i po :P


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 05.02.2015. 01:39:29 

Pridružio se: 26.07.2014. 10:52:02
Postovi: 4
Godina: Padobranac
Smer: IS
Mene zanima, cisto informativno, kakve su mi sanse za budzet (ako ih uopste i imam) s' obzirom da mi je prosek iz 1. 3.08, 2. 4.07, 3. 3.58 i 4. (ako bude islo kao do sada) 5.00? To je ako se ne varam ~31 bod koje nosim iz srednje skole (zavrsavam ekonomsku).
Po mojoj nekoj racunici meni ce trebati 17-18 zadataka da bih upao na ISiT kao redovan student, ~12 za studije na daljinu a za budzet, po mojoj racunici, nemam sanse. Da li sam u pravu ili ima tu nesto sto ne znam?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 05.02.2015. 10:14:22 

Pridružio se: 21.04.2014. 21:35:10
Postovi: 166
Lokacija: Beograd
Godina: IV
Smer: IS
Ne mora da znaci. Ja sam iz srednje nosila 36 poena i nisam uspela da upadnem na budzet (lose sam uradila prijemni), a znam neke koji su nosili iz skole po 27-28 i pokidali prijemni


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 08.02.2015. 12:10:49 

Pridružio se: 14.09.2014. 15:36:37
Postovi: 6
Godina: Padobranac
Smer: IS
Da li znate kada izlazi informator ili je vec izasao?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 05.03.2015. 21:01:31 

Pridružio se: 06.11.2014. 21:14:42
Postovi: 4
Godina: I
Smer: ME
Džasmin je napisao:
Da li znate kada izlazi informator ili je vec izasao?


Valjda nije jos izasao, a i mene zanima kad ce..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 18.05.2015. 17:46:53 

Pridružio se: 18.05.2015. 17:43:00
Postovi: 1
Godina: Padobranac
Smer: IS
moja zelja je da upisem informaticki smer na dragom nam fakultetu, ali me zabrinjava broj poena neophodnih za upis na budzet, i njegova progresija iz godine u godinu. po razredima sam imao sledeci prosek: 4,85 ; 4,53 ; 4,3 ; 4,53 ove godine nadam se. Pohadjam gimnaziju matematicki smer tako da se nadam da cu matematiku dobro odraditi. Da li treba da me brine broj poena ili ce da mozda opadne ove godine?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kakve su sanse?
PostPoslato: 30.10.2015. 17:52:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.10.2015. 17:42:29
Postovi: 6
Godina: I
Smer: ME
Cetvrta sam godina i planiram da upisem FON IS smer. Sve tri godine mi je uspeh bio 5,00, nadam se da ce i ove tako biti. Ono sto me plasi i zbog cega sam nesigurna oko ovog fakulteta je prevelika konkurencija. Videla sam da je ove godine bilo oko 2000 prijavljenih, a cula sam da je i prijemni bio tezak pa se zbog svega toga plasim da necu upasti.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group