Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11.02.2014. 18:03:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nastavak priče sa OVE TEME.
Treba srediti download sekciju da bude lakše dostupna, funkcionalnija itd. Imate li neke ideje, neki primer na netu.. nešto na šta bi to moglo da liči?

Video sam da je pomenut DropBox kao jedno od mogućih rešenja. Moram pogledati malo detaljnije kako funkcioniše taj servis.

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.02.2014. 23:01:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2012. 23:13:15
Postovi: 468
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nemam ideju kako sve treba da izgleda, ali evo neke sitnice koje mi padaju na pamet.. Mozda bi download mogao da sadrzi neki posebni deo za materijale koji su preuzeti sa zvanicnog sajta predmeta (naravno treba da se potrudimo da sve to bude redovno azurirano) s obzirom da su neki od njih dosta nepregledni. Ne bi bilo lose ni srediti pitanja iz prethodnih godina, rokova. U trenutnom downloadu ima dosta dobrih stvari, ali npr za isti predmet postoji par dokumenata sa pitanjima iz prethodnih rokova, gde se dosta toga i ponavlja. Poludim kada treba sednem da ih iscitavam. Fale nam ljudi, to stoji, ali mislim da bi mnogo bolje bilo kada bi na primer, nakon otvaranja novih tema za tekucu godinu, neko procesljao staru temu tog predmeta i skupio pitanja koja su dolazila.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.02.2014. 01:17:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
Moj predlog:

1) da download bude mnogo uočljiviji na indexu foruma
2) da postoji opcija browse da članovi sami kače svoje materijale, koji postaju dostupni posle provere admina ili moderatora
3) opcija komentara i/ili ocenjivanja svakog fajla zasebno.

Nisam video nešto slično, ali msm da nam tako nešto treba.


@Ela,
Citiraj:
mislim da bi mnogo bolje bilo kada bi na primer, nakon otvaranja novih tema za tekucu godinu, neko procesljao staru temu tog predmeta i skupio pitanja koja su dolazila.


fora je što je sada ljudi koji su odslušali neki predmet otvaraju neke teme, pa nisu baš zainteresovani za češljanje teme od prošle godine. Možda da promenimo praksu ko otvara temu, ili da moderator koji je za generaciju mlađi grupiše pitanja.

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.02.2014. 01:25:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2012. 23:13:15
Postovi: 468
Godina: Dipl.
Smer: IS
To da, slazem se, ali dogovorili bi se vec nesto..Evo i ja nisam vise prva godina, pa sam ipak i dalje na tom podforumu, i ne bi mi smetalo da se pozabavim takvim stvarima. I svidjaju mi se tvoji predlozi ;) Samo ovo pod 2. mislim da bi morali da vodimo racuna ipak o tome sta se kaci, da ne bi ljudi npr masovno kacili kopije materijala i slicno.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.02.2014. 01:39:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa tebi je posao da budeš na podforumu prve :D

Baš zbog toga bi postojalo odobrenje moderatora/admina pre nego što bi materijal postajao globalno dostupan.

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.02.2014. 09:15:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2012. 23:13:15
Postovi: 468
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hahah, pa dobro, da, ali htela sam da kazem, imamo vise moderatora a kad nabrojimo aktivne, broj je dosta manji..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.02.2014. 13:27:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nikom ništa ovde nije posao već čist entuzijazam nas budala :D
Nego, odlično! Odlični su vam predlozi! Sad već imam neke konkretnije ideje šta ćemo raditi :D
To sa aktivnim moderatorima ćemo ažurirati što pre.. ko ne može da moderiše neće biti na spisku moderatora, uključićemo nove ljude koji su aktivni. No o tome na odgovarajućem mestu. Sada povratak na temu: download

Znači imamo problem i sa servisom, ali i sa materijalom. Ovo sa pročišćavanjem i sređivanjem materijala ja ne mogu mnogo da pomognem, sem neke tehničke stvari, ali većinu ćete na žalost morati vi da sredite jer ste u toku i znate šta valja, a šta ne. Opet pozivam sve ljude koji ovo krišom čitaju, okanite se voajerisanja, javite se i priključite nam se :) Nemojte biti sebični i cicije. Da nije bilo ljudi koji su vama prošle godine ovde ostavili svoje materijale, ispitna pitanja i slično, ne biste ni vi imali odakle da dobijete te informacije. Budite i vi face pa dajte svoj doprinos ljudima koji će sutra da polažu taj ispit koji ste vi danas položili. Kad završite sa nekim ispitom ili kolokvijumom, odvojite 5 minuta i napišite pitanja, iskustva i slično. Takođe, ako ste skinuli neku skriptu sa Foruma, ako ste nešto izbacili dopunili, napišite i to ovde, mislim da je to fer i korektno. Makar ako vidite da neka skripta više nije aktuelna, napišite i tu informaciju i to je od velike važnosti. A ako nećete onda ste stvano seronje najveće vrste i onda se j***. Drago nam je što vam je fonforum pomogao da vi dođete do potrebnih informacija i nema na čemu, molim i drugi put! :p

Stvarno nemojte biti sise, uključite se aktivno u rad foruma :) a svako ko želi samo nek se javi ovde i biće uključen, nikoga ne odbijamo, svi imaju pravo da se igraju :D

Što se tiče same download sekcije polako mi se kristališu dva moguća puta:

1 - ako sami kodiramo nešto, to bi svakako trebalo da bude skoro nezavisno od ostatka foruma. Dakle nešto na foru ovoga što danas imamo samo sa nabrojanim dodatnim funkcijama. Konkretno, sa foruma bi samo postojao jedan ogroman uočljiv link DOWNLOAD sekcija i on bi vodio ka takoreći zasebnom sajtu, koji bi sa FONForuma koristio samo podatke o korisniku koji je ušao na taj sajt (ako je Kokosanceros na FONForumu kliknuo na DOWNLOAD link, onda će se on na tom DOWNLOAD sajtu pojaviti kao user Kokosanceros.. i tako za svakoga, kapirate poentu). Ovo mora tako jer bilo kakvo petljanje unutar koda phpBB3 dovesće opet do ovoga što danas imamo sa saletovim modom.. biće problema prilikom svakog sledećeg updateovanja phpBB softvera FONForuma.. dakle moramo samo forum ostaviti kompatibilnim za naredne updateove.

2 - varijanta je jedna ludačka stvar koje sam se sinoć setio i relativno je lako ostvariva. Moramo samo da probamo prvo na kopiji Foruma pa onda da vidimo jel to praktično i upotrebljivo ili nije. Ovo ne vredi mnogo opisati dok vam ne pokažem kako bi to izgledalo u praksi, a evo, ako Rastko podigne još jedan Forum pokazaću na šta sam mislio. Uglavnom:
Da se npr u okviru foruma I godina napravi podforum koji će se zvati DOWNLOAD Materijala za I godinu (ili neki prikladniji naziv) i da tu omogućimo da svaki korisnik foruma može da okači svoj materijal kao attachment. Na samom forumu postoji opcija da svako može u okviru posta da postavi attachment, može se ograničiti da se attachment ostavlja samo u određenim forumima, samo određeni korisnici, da se ograniči maksimalna veličina fajla itd. Dakle korisnik koji ostavlja materijal bi mogao to da uradi u tom podforumu u okviru I godine tako što bi otvorio svoju temu (npr stavio bi naslov "Ekonomija - moja skripta - Chokobanica") i napisao prvu poruku u toj temi, dao neki svoj komentar i opis materijala i okačio materijal kao attachment u okviru te poruke. Svako bi mogao ulaskom u taj podforum da vidi sve teme i šta su ljudi sve kačili i da preuzme ono što mu treba, takođe, mogao bi da prokomentariše u samoj temi ("E ovo je super, preporuka", "Ovo je sranje teško, ne valja" itd). Možemo uvesti filtriranje po predmetima kao što već postoji u podforumima godina, a možemo i svaku takvu temu sa okačenim materijalom pretvoriti u anketu gde ćemo imati ponuđene odgovore: Oceni okačeni materijal: ocena 1, 2, 3, 4, 5). Znači sve to može da se uradi u okviru standardne teme na forumu. Kapira li iko šta sam napisao? :D

p.s. evo okačio sam attachment u okviru ove poruke, da vidite kako to izgleda:

Prikačeni fajl:
Komentar fajla: npr. Ovo je besmisleni .txt fajl koji sam okačio sa svog kompa da bih vam pokazao primer attahmenta
primer attachmenta.zip [204 Bajta]
466 puta

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.02.2014. 18:01:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Super je ova druga ideja! :)

Jedino sto da bi neko postavio attachment, ne moze to da odradi u Quick Reply. Mora da ide na preview post pa tek tada da ga okaci.

Znaci staviti u Quick Reply neki attachment button, kao za ove osnovne b, i, img, spoiler, youtube...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.02.2014. 18:17:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2012. 23:13:15
Postovi: 468
Godina: Dipl.
Smer: IS
:to: runner svaka cast za post :jeah: i znamo da nije posao, bas se super druzimo :D
Ideje su super, svidja mi se druga.. Stici ce valjda jos neka pomoc od ljudi sa strane..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.02.2014. 21:01:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
nego šta! uvek je i bilo dobro druženje :)

DeRadicci,
da, to obavezno. Ne bi trebalo da je problem, verovatno treba odgovarajući template doraditi, a možda već ima i gotova stvar da se nađe na phpBB zajednici.

Dobra je stvar i što te dve opcije u suštini ne isključuju jedna drugu. Niko nam ne brani da paralelno sa tim download forumima imamo i tu download sekciju kao zaseban sajt :)

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.02.2014. 16:16:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Evo za one koji prate ovu temu, novosti :)

Rastko je podigao test kopiju FONForuma, a ja sam pokušao da napravim neke stvari o kojima smo ovde govorili. Ako vas zanima kako to izgleda idite na ffbeta/ korisničko ime: korisnik, lozinka: korisnik.123

U taj forum ne možete ući bez podešavanja pristupa. To moram uraditi ponaosob. Ako neko ima želju da se uključi u dalji rad, neka se javi pa ću mu podesiti nalog da može da se loguje. Ko neće, može i ovako bez logovanja da pogleda o čemu se radi.

Obratite pažnju na forum Prva godina, u njemu sam napravio podforum Materijali i unutar podforuma dve nove teme da vidite kako je otprilike zamišljeno. Planiram i da ubacim ovo filtriranje po smerovima i predmetima, onako kako imamo trenutno po godinama, da bi mogli da se izlistaju materijali iz posebnih predmeta. Mislim da je ovo poprilično funkcionalno, ne odstupamo od šeme foruma, a imamo sve funkcije koje su ovde pobrojane:
- mogućnost da svaki korisnik okači materijal
- mogućnost da se svaki okačeni materijal oceni i prokomentariše
- mogučnost da moderator može da uređuje te teme i materijale
- podforumi se prikazuju na indeksu u okviru odgovarajućeg foruma, dosta su uočljivi i pristupačni odmah sa početne strane

Opet kažem, ovo ne znači da ćemo se odreći download sekcije kao posebnog sajta u okviru FONForuma. Možemo paralelno raditi i na tome. Razumem ljude kojima je prirodnije da nešto vide u formi web stranice nego u formi foruma. Samo, ovo je bilo moguće uraditi odmah i u par koraka, pa je greota da ne uradimo. A ovo sa sajtom je jedan malo jači projekat i iziskuje određeno vreme da se napravi i poveže sa postojećim sistemom sve kako treba (moja je procena, ako sam budem radio na tome, uz eventualnu pomoć u smislu da mi uvek dajete povratnu informaciju "ovo je ok, ovo nije dobro, ovo promeni" itd.. jedno 3-4 meseca bismo taj sajt morali da razvijamo dok ne bismo dobili neku finalnu verziju). To su moje mogućnosti, naravno, ukoliko neko ima bolje rešenje uvek je pozvan da ga primeni :)

Molim sad svakako da prokomentarišete ovo sa podforumima ako ste pogledali na ffbeta, jel po vama to ok ili imate nekakve zamerke?
Hvala.

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.02.2014. 01:12:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2012. 23:13:15
Postovi: 468
Godina: Dipl.
Smer: IS
Mislim da ovo moze da zazivi, meni se svakako mnogo vise svidja.. Ona belina u dosadasnjem download-u lose utice na oci :D Jedino me brine da ne bude malo previse natrpano, da ne izgleda kao da je sve razbacano. Znam da ce biti filtera i po predmetima, ali opet..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.02.2014. 09:32:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Svidja mi se. Uz sveze kadrove moderatora, moze fino da funkcionise.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.02.2014. 15:21:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hvala na komentarima. Kokosanceros mi je takođe napomenuo da može da bude nepregledno i natrpano i da se on toga plaši. Razumem čega se bojite i moguće je da ste u pravu, ali bih svakako probao ovo da pustim u funkciju jer može bukvalno već u toku sutrašnjeg dana da proradi na forumu. Pa neka bude "privremeno" rešenje, opet kažem, neću vas ostaviti samo sa ovim, pokušaću da vam napravim i onaj download koji ste vi verovatno zamislili :)

Nego, kada se ovo namesti, predstoji druga, po meni mnogo važnija stvar. To je ono o čemu je Ela govorila u prvoj poruci:
Ela je napisao:
Nemam ideju kako sve treba da izgleda, ali evo neke sitnice koje mi padaju na pamet.. Mozda bi download mogao da sadrzi neki posebni deo za materijale koji su preuzeti sa zvanicnog sajta predmeta (naravno treba da se potrudimo da sve to bude redovno azurirano) s obzirom da su neki od njih dosta nepregledni. Ne bi bilo lose ni srediti pitanja iz prethodnih godina, rokova. U trenutnom downloadu ima dosta dobrih stvari, ali npr za isti predmet postoji par dokumenata sa pitanjima iz prethodnih rokova, gde se dosta toga i ponavlja. Poludim kada treba sednem da ih iscitavam. Fale nam ljudi, to stoji, ali mislim da bi mnogo bolje bilo kada bi na primer, nakon otvaranja novih tema za tekucu godinu, neko procesljao staru temu tog predmeta i skupio pitanja koja su dolazila.

dakle treba srediti materijale u download sekciji..

Ovo će verovatno ići teže, ali moramo se nekako organizovati da to uradimo. Problem je što to ne može uraditi 3 do 5 osoba, moraju se uključiti i korisnici koji su aktivni po forumima godina. Najbolje bi sigurno bilo kada bi se za svaki predmet javio neko ko je to skoro položio ili je u toku i zna kako se polaže i koji su materijali aktuelni, pa da se on angažuje da sredi taj predmet u downloadu. Neka ta osoba posle dobije pravo da otvori teme u ovim novim podforumima Materijalii i neka okači te sređene materijale tamo. Ako se moderatorska funkcija smatra nekom privilegijom, mogu se te osobe promovisati u moderatore nakon ove akcije. Eto motivacije ako neko hoće da bude moderator. Evo još jedne motivacije od mene lično: kad sve ovo obavimo kako treba, svi koji su učestvovali pozvani su na pivo! ja častim! kad obavimo posao ovde, idemo svi zajedno na jedne tradicionalne forumaške pivnice :) Sad, da li takva volja i takvi ljudi postoje ovde na forumu, to je pitanje? Ovo je više organizaciona stvar nego bilo šta drugo. Napravimo akciju i nazovimo je npr. "Veliko prolećno spremanje FONForuma" :D i pozovimo što više ljudi da nam se pridruži. Okačite slobodno u svakom podforumu godina temu iz koje će se voditi koordinacija ovog posla.

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.02.2014. 03:51:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Evo upravo završih prilagođavanje Saletovog MODa da može da se primeni i na podforume Materijala (bila je malo frka pronaći sve php fajlove koji su bili menjani i gde su sve u kodu vršene izmene, sve drugo je bilo ok). Napravljeni su podforumi na ffbeta za svaku godinu i primenjeni filteri po smerovima i predmetima.
Bilo bi dobro da vi koji imate pristup test forumu isprobate malo sve ovo. Otvorite par tema za razne predmete na svim godinama. Ne morate svuda da kačite fajlove, samo izotvarajte nekoliko tema i uđite jedni drugima u teme, editujte, promenite predmet i slično, i pratite šta se dešava. Da vidimo da li sve radi kako treba, pa ako radi da puštamo u pogon.

Ostala je jedna sitna stvar (bug!?) koja je postojala i do sada: viewtopic.php?p=752217#p752217
Aj kad sam već zavukao ruke pod haubu, onda da pogledam da li mogu i to da pritegnem, ali o tome sutra :D
laku noć :)

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.02.2014. 10:02:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Opet ima neki novi bug. :D

Pogledaj tamo, otvorio sam dve teme.
Izgleda da filter radi bez problema kada otvoris temu odnosno okacis fajl u postu.
A kada editujes post, prestaje da radi odnosno nema nikakvog efekta. :zbun:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.02.2014. 10:40:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Nesto ne valja oko ove teme: ffbeta/viewtopic.php?f=44&t=20332
Iako sam joj stavio predmet.


I posle edita, tema gubi vrednost "Predmet". Npr. ova: ffbeta/viewtopic.php?f=45&t=20334


Znaci to je to, sve radi normalno dok ne editujes post - prvi post teme.


Poslednji put menjao DeRadicci dana 18.02.2014. 10:52:19, izmenjena 3 puta

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.02.2014. 12:26:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
DeRadicci je napisao:
Nesto ne valja oko ove teme: ffbeta/viewtopic.php?f=44&t=20332
Iako sam joj stavio predmet.


To je ovaj bug koji sam spomenuo u prethodnom postu, koji postoji i na sadašnjem forumu, a koji me strašno iritira. To se dešava iz razloga što u III i IV godini imamo po dva puta neke iste predmete, po jedan za "stari" i za "novi" program. Uđi u tu temu koju si linkovao, klikni na edit prvog posta i pogledaj padajući meni "Predmet". U njemu je na 32. mestu na spisku predmet pod nazivom Teorija sistema. Međutim na 51. mestu malo niže, opet se još jednom ponavlja "Teorija sistema". Ta dva predmeta, iako imaju isti naziv, imaju različit id. To mi nema nikakve logike i nemam pojma zašto je to sale uopšte tako i pravio, jer korisnik apsolutno nema predstavu da se tu radi o dva različita predmeta.. a i kako bi kad ispred sebe ima dva ista naziva..

Ja ovo najpre moram projektantski da rešim, tj prvo da smislim šta uopšte hoću tačno da napravim tu i kako to da popravim :D
Ali u svakom slučaju ovo jeste popriličan nedostatak i moralo bi da se reši, jer ovako je mnogo konfuzno i besmisleno. Poradiću na tome još, svakako.

DeRadicci je napisao:
I posle edita, tema gubi vrednost "Predmet". Npr. ova: ffbeta/viewtopic.php?f=45&t=20334

Znaci to je to, sve radi normalno dok ne editujes post - prvi post teme.

Ovo je jednostavno tako kako je. To imaš i trenutno na sadašnjem forumu. Kada edituješ nečiji prvi post, malopre pomenuto polje Predmet se "resetuje", tj postavi se ponovo na vrednost "Bez predmeta" jer je to prva vrednost u tom padajućem meniju. Ako pri tome ne izabereš ponovo neku novu vrednost u tom meniju, a klikneš na "Pošalji", ostaće sačuvana vrednost "Bez predmeta", odnosno ti si faktički ovom izmenom posta promenio prethodno postavljeni predmet u "Bez predmeta".

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.02.2014. 12:35:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Aha. Mozda da uklonis te duplikate, pa ako neke starije teme imaju ID od nekog duplikata, samo da ga promenis na ovaj sto ostavis...?

Mislim, nemam pojma, lupetam. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.02.2014. 13:00:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
E dopisah svašta u prethodnom postu u međuvremenu :D

Da, tako nešto je i meni prvo palo na pamet. Samo moram najpre da prođem kroz stare teme i da vidim da nema još neka začkoljica zbog koje bi Sale rešio da to tako isprogramira, da se malo upoznam sa sistemom :D

Verovatno ću morati i te sve id-jeve koje budem uklanjao da prebacim na ove nove, a da to ne bi radio ručno, za svaku temu ponaosob, bilo bi zgodno da se direktno u bazi izvrše upiti kojima bi se ti id-jevi prebacili na nove.. a to znači prčkanje i po bazi foruma, a ne samo po phpkodu... biće veselo :D

U svakom slučaju, eto jednog odličnog praktičnog primera iz projektovanja ISa.. svi oni koncepti nezavisnosti i inkapsulacije sistema o kojima nas uče na faksu.. koliko je bila dobra stvar što smo modifikovali phpbb i prilagodili ga našim potrebama (dobili smo jednu odličnu funkcionalnost da možemo znatno povećati preglednost foruma filtrirajući teme po predmetima), toliko je loše što smo razbili i narušili njegovu originalnu strukturu i zamisao... zato sad imamo ove probleme na koje smo naišli

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.02.2014. 23:54:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hajdemo mi ovako lepo za početak, da se najpre razjasnimo koje vi sad predmete na FONu imate na kojim godinama studija i na kojim smerovima :)
Jesu li ovi spiskovi http://www.fon.rs/osnovnestudije/ validni?

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.02.2014. 00:01:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Za nas smer jesu. A ako se dobro secam, pre nekih godinu i po su menjali bas tu stranicu oko predmeta kada su umesto izbornog u cetvrtoj stavili praksu. I valjda kvalitetlijama premestili operaciona iz druge u trecu godinu. Tako da bi trebalo da je sve validno.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.02.2014. 00:06:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Odlično. Hvala :)

btw. nisam znao da su i Projektovanje organizacije izbacili iz IV na ISiT! :O

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.02.2014. 02:45:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hahaha, Kokosancerose, pazi na šta sam naleteo u III godini:
viewtopic.php?f=3&t=20120
viewtopic.php?f=3&t=20121
Što ne prijavljuješ da si otvorio dve teme za Teoriju sistema za ovu školsku godinu? :lol: :)
Kapiram šta je u pitanju. Ili ti je nestala prva tema ili nisi bio siguran koji je predmet validan pa si za svaki slučaj otvorio za oba. U svakom slučaju postupak je bio skroz na mestu :)

Nego jeste problem u starom i novom programu. Pogledajte npr. sada na test forumu, baš za pomenutu Teoriju sistema sam promenio nazive predmeta u padajućem meniju na "Teorija sistema - novi program" i "Teorija sistema - stari program", pa možete da vidite šta se tačno dešava.

Ako nekog zanima šta se dešava, evo detaljnog objašnjenja:
Spoiler: show
Prilikom filtriranja tema u forumu Treća godina, ako je izabran neki konkretan smer (Informacioni sistemi, Menadžment, Operacioni menadžment ili Upravljanje kvalitetom) u padajućem meniju za izbor predmeta su prikazani samo predmeti sa novog programa. Npr. ako je izabran smer Informacioni sistemi, u padajućem meniju predmeta se može izabrati samo "Teorija sistema - novi program". Ako se pak za smer izabere "Svi smerovi", tada se u padajućem meniju za izbor predmeta prikazuju svi predmeti sa novog programa (za sve smerove zajedno) PLUS se pojave i svi predmeti starog programa, koji do tada nisu bili vidljivi u tom meniju. Dakle, između ostalog pojaviće se i "Teorija sistema - stari program" i "Teorija sistema - novi program". I to je ok dokle god na forumu postoje stare teme jer se one jedino na taj način i mogu videti.

Najčešći problem nastaje na drugom mestu - prilikom otvaranja nove teme. Kada se otvara nova tema, u polju za izbor predmeta su izlistani svi predmeti i sa starog i sa novog programa (kao u prethodnom slučaju, kada je bio izabran "Svi smerovi"). Međutim, na našu nesreću, u toj listi svih predmeta se npr. "Teorija sistema - stari program" pojavljuje iznad "Teorije sistema - novi program". I onda se desi da neko ko otvara temu izabere ovu prvu "Teoriju sistema - stari program", jer je nju prvo video, a pri tome nemajući pojma da uopšte i postoji stari program i misleći da je izabrao odgovarajući predmet, naravno. Međutim kad posle ode u forum Treće godine i ako je izabrao smer Informacioni sistemi, predmet Teorija sistema, on je zapravo izabrao predmet "Teorija sistema - novi program" i neće videti svoju temu koju je malopre otvorio. Tu temu bi mogao videti tek kad bi izabrao smer "Svi smerovi" i predmet "Teorija sistema - stari program".

Dokle god na forumu postoje teme koje imaju oznaku nekog od predmeta sa starog programa, ti predmeti se ne mogu brisati iz ovih lista predmeta, jer će sve te teme postati nevidljive za bilo koga na forumu.

Moj predlog rešenja: Ja mogu da sortiram pojavljivanje predmeta u padajućem meniju kako god hoću (btw. sortirao sam predmete u I i II godini da se u padajućem meniju prikazuju po azbučnom redosledu :) ). Tako isto mogu i u III i IV godini da namestim da se u listi uvek prvo pojavljuju predmeti sa novog programa pa tek onda sa starog. Takođe mogu pored svakog predmeta koji je iz starog programa da dodam " - stari program" (kao što sam uradio za Teoriju sistema). Na taj način imaćemo čistu situaciju, a stare teme nećemo morati uopšte da diramo. - ovo rešenje sam već implementirao na test forumu, tako da možete pogledati.

Opciju prebacivanja tema sa starog na novi program ne bih preporučio jer postoje teme sa starog programa koje nemaju svoj ekvivalent u novom programu (poput Projektovanja organizacije na ISiTu IV godine, ili npr. Operaciona istraživanja 1 i Operaciona istraživanja 2 u II godini starog programa).

Ako bismo se ipak odlučili za tu varijantu brisanja starog programa, onda bih ja radije preporučio uklanjanje starih tema, nego njihovo prebacivanje na novi program. Međutim to povlači za sobom i našu odgovornost, ukoliko te teme obrišemo trajno sa foruma. Smemo li to da radimo? U svakom slučaju ja takvu odluku niti smem niti hoću da donesem sam. To moramo odlučiti svi zajedno pa ako odlučimo da uklanjamo sve stare teme, ja ću prilagoditi MOD toj situaciji, nije nikakav problem.

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.02.2014. 10:56:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa verovatno sam otvorio ovo za stari program pa nije bila vidljiva kada sam se vratio u forum, pa sam otvorio još jednu :D

Pa dodaj to "stari program", pa ćemo možda da sredimo i teme, pa da obrišemo te predmete iz liste, ne verujem da bi ikome škodilo.

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group