Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 17 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Psihologija 2013/14
PostPoslato: 06.10.2013. 01:52:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2012. 23:13:15
Postovi: 468
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ispit može da se položi na 3 načina: preko 2 kolokvijuma i seminarskog rada (onda se ne uči 3. deo iz knjige) ili 2 kolokvijuma + 3. deo usmeno ili sve usmeno.

1. kolokvijum – otprilike prvih 100 strana knjige, dozvoljeno da se knjiga koristi na tom kolokvijumu. Ne bi trebalo zbog toga da se opustite i pomislite da ćete to lako položiti, radi se samo pola sata i da biste stigli sve da uradite ipak treba dobro da znate gde se šta nalazi u knjizi. Traži se da razumete gradivo.
2. kolokvijum – gradivo je dosta obimnije, preko 200 strana. Za ovo nije loša skripta, ali ako imate vremena, svakako je bolje da sve to bar jedanput pročitate i iz knjige.
Seminarski rad/članak - na vežbama prijavljujete temu (sami birate, jedini uslov da ima veze sa psihologijom) i koji ćete od ova dva vida rada. Seminarski rad pišete na oko 5 strana, pišete stručnim jezikom, dok članak pišete na 2 strane, pišete običnim jezikom, ali on ipak treba da bude zanimljiv.

Prvi kolokvijum nosi maksimalno 30 poena, drugi 40, seminarski 20, ostalo dopunite aktivnošću na vežbama.

Ukoliko neki deo ispita niste položili na prethodno opisan način ili želite da popravite ocenu, onda taj deo ili sve treba da odgovarate usmeno u nekom od ispitnih rokova.
Predavanja nisu obavezna, a na vežbama se mogu dobiti plusevi za aktivnost.

Korisni materijali

Prošlogodišnji utisci kolega

Napomena: ovaj post je baziran na iskustvu iz pretprošle godine, ako se nešto promenilo javite!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.10.2013. 12:01:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.01.2010. 12:55:19
Postovi: 554
Godina: Padobranac
Smer: ME
Jel moze neko ko ima novu knjigu iz psihologije (2013 izdanje) da napise redom poglavlja iz knjige. I koja smo do sada radili? Zadnji cas na vezbama smo radili radnu adaptaciju - prilagodjavanje radnika radu i rada radniku. Kod mene je to osma glava


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.11.2013. 14:11:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.05.2013. 20:24:38
Postovi: 69
Godina: I
Smer: IS
Ne postoji izdanje iz 2013. godine, najmladje ti je iz 2010. :)
Nisam bas sigurna dokle smo stigli, ali mislim da ce na kolokvijumu biti ceo onaj prvi deo. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.11.2013. 01:31:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.01.2010. 12:55:19
Postovi: 554
Godina: Padobranac
Smer: ME
Da, to znam, nego sam preskocila neke vezbe, a ne rade se lekcije po redu, pa me je zanimalo u stvari sta su i kada radili, ali skontah :) tnx svakako


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.11.2013. 00:24:21 

Pridružio se: 14.05.2013. 19:06:33
Postovi: 28
Godina: I
Smer: ME
Da li ima negde primer kolokvijuma iz ranijih godina? Mislim zanima me kako su formulisana pitanja i to :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22.11.2013. 23:31:43 

Pridružio se: 15.05.2013. 19:09:15
Postovi: 1
Godina: I
Smer: ME
Zasto u rasporedu polaganja kolokvijuma ne pise za starije generacije?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25.11.2013. 18:52:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.01.2010. 12:55:19
Postovi: 554
Godina: Padobranac
Smer: ME
Uh kolokvijum je bio bas zeznut...
U semu je trebalo rasporediti sl pojmove: kadrovska psihologija, psihologija medjuljudskih odnosa, psihologija organizacije, psihologija rada, inzenjerska psihologija, teorija pozornosti, minsterberg, mekvort, hotorn eksperiment, sat test, mejo, test za selekciju.

Decak od 12 godina ne zna da li da upise drustvene ili prirodne nauke, jer mu obe idu dobro i odlazi kod psihologa da uradi neke testove. On se nalazi u situaciji ___________ a ti testovi su u okviru zadatka __________ postupka ___________. Na testu inteligencije je utvrdjeno da je njegov umni uzrast 15 godina, njegov koeficijent inteligencije je _______ i on se svrstava u _________ inteligentne osobe.

Radna operacija prema _________ se odnosi isto kao _________ prema radnom mestu.

Neka zena radi na klinici i stalno daje pogresnu terapiju pacijentima, zbog cega je boli glava i izostaje sa posla po nekoliko dana. Isto tako uvek ide na izlete koje organizuje klinika sa kolegama. Ova izostajanje su opravdani __________. Ona zadovoljava ___________ komponentu __________ adaptacije, ali ne i __________ adaptaciju. Kako stalno daje drugima da odlucuju, ona je ________ nezrela, i jos jedan deo za zrelost. Namera da predje da radi u kantinu (npr) u okviru klinike i to je ________ __________ ___________.

Verovatnoca javljanja signala je P1=0.3 i P2=0.6. Prema vinerovom zakonu koji od ova dva signala ima vecu informativnu vrednost. Zaokruzivanje

Bilo je povezivanje nekih pojmova ali ne mogu da se setim kojih.

Takodje je bilo da se prepozna na osnovu nekog teksta da li je klasifikovan neki problem, da li su otkrivene uzrocno posledicne veze, opisivanje,... Ovo je na zaokruzivanje

Odbaciti jedan pojam i napisati nadređeni za ostale: pedagoska psihologija, sudska psihologija, psihopatologija, psihologija rada.

Bilo je da se prepozna koji kriterijum zadovoljava neki test, a koji ne.

Dva studenta su pala ispit. Prvi ulaze vise truda da bi polozio u drugom roku, a drugi uci sa mamom. Ovo je na zaokruzivanje i treba da pogodite da li oba koriste mehanizme i koji.

Jedno pitanje je bilo vezano za zamor i odmor, odnosno da se prepozna koji je zamor i koji je odmor.

U organizaciji koja zaposljava 1000 ljudi indeks globalnog apsentizma je 5, u drugoj koja zaposljava isto toliko broj izostanaka u toku godine je 80. Treba da odredite i zaokruzite kod koga je indeks manji i koja organizacija ima vise izostanaka.

Ovo je test 2.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.11.2013. 16:44:23 

Pridružio se: 14.05.2013. 19:06:33
Postovi: 28
Godina: I
Smer: ME
Da li neko zna kako se racuna ocena iz psihologije? Posto je promenjeno u odnosu na ovo sto vidim u prvom postu, prvi kolokvijum nosi 35 poena maksimalno sad. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.01.2014. 15:29:32 

Pridružio se: 13.01.2014. 00:33:03
Postovi: 3
Godina: I
Smer: ME
Moze da mi kaze neko kakva je psihologija na ispitu? Jel bas tesko ?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.01.2014. 22:58:12 

Pridružio se: 01.07.2013. 23:06:03
Postovi: 13
Godina: Padobranac
Smer: ME
Polozio sam oba kolokvijuma ali u njihovom zbiru imam 46 a ne 51 koliko je potrebno za prolaz? Kakva je procedura ,da li mogu samo jednu oblast da popravljam i tako steknem bodove za prolaz ili ?!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.01.2014. 16:43:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.01.2010. 12:55:19
Postovi: 554
Godina: Padobranac
Smer: ME
Pa ja mislim da mozes da biras, ali nadam se da si do sada vec poslao mail ivani i pitao je :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.01.2014. 14:29:40 

Pridružio se: 02.07.2013. 20:16:45
Postovi: 11
Godina: IV
Smer: OM
Položio sam oba kolokvijuma, i imam 55 bodova. Šta mislite, da li da poništim 6, pa da izađem na ispit kasnije, ili da je upišemm, jer ne znam da li se računaju položeni kolokvijumi kasnije, a Ivana nije odgovorila jer je rekla da neće da odgovara na nešto što je rekla već nekoliko puta :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.01.2014. 15:46:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.01.2010. 12:55:19
Postovi: 554
Godina: Padobranac
Smer: ME
hahahah :D
ali ti ne mogu pomoci. U stvari jel ti ne znas da li mozes da ponistis jedan kolokvijum, pa da samo njega odgovaras?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.01.2014. 16:25:41 

Pridružio se: 02.07.2013. 20:16:45
Postovi: 11
Godina: IV
Smer: OM
Pa koliko znam, mogu, i onda dođem na ispit i odgovaram samo taj deo. Međutim, i Ivana je rekla da to zavisi od profesora, da on može da pita šta hoće. Ja bih sutra upisao tu ocenu, jer kontam da ću kasnije imati mnogo bitnije predmete da učim, a psihologiju stvarno nisam ni učio :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.01.2014. 22:10:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.01.2010. 12:55:19
Postovi: 554
Godina: Padobranac
Smer: ME
Pa ne znam. Mozda te Ivana samo plasi :D Ali u slucaju da je to zaista tako, onda ti je definitivno bolje da upises tu sesticu i da se ne maltretiras sa strebanjem cele knjige za vecu ocenu, sem ako nemas sta drugo da radis.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09.01.2015. 20:47:30 

Pridružio se: 07.10.2014. 12:58:13
Postovi: 124
Godina: I
Smer: ME
Pitanje sa kolege sa druge godine: jesu li vam prosle godine izbacili neke lekcije za drugi kolokvijum?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.01.2015. 14:32:26 

Pridružio se: 07.10.2014. 12:58:13
Postovi: 124
Godina: I
Smer: ME
Da li nam je dovoljna skripta za prolaz na drugom kolokvijumu?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 17 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group