Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07.10.2013. 02:12:24 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Modelovanje poslovnih procesa

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.10.2013. 10:39:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
Zato ga ti poolažeš već treću godinu :D

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.10.2013. 12:03:45 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja svaki predmet polazem bar trecu godinu. :D

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.10.2013. 12:46:10 

Pridružio se: 05.08.2012. 14:06:45
Postovi: 344
Godina: IV
Smer: IS
Sta da izbacim iz trece umesto mate 3 i spa?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.10.2013. 13:10:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
Modelovanje drži isti asistent ko i SPA.

A umesto mate sam ja izbacio teoriju sistema. A i pois uvek možeš da izbaciš, glupost neviđena.

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.10.2013. 16:59:20 

Pridružio se: 07.10.2013. 16:44:58
Postovi: 1
Godina: III
Smer: IS
jel moze neko da mi kaze koji su najlaksi ispiti u trecoj.. pored racunarskih mreza i elektronskog poslovanja posto su to uslovni treba da izaberem jos 3-4... :pitamse:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.10.2013. 19:37:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.10.2010. 13:14:12
Postovi: 226
Godina: IV
Smer: IS
ivanica000 je napisao:
jel moze neko da mi kaze koji su najlaksi ispiti u trecoj.. pored racunarskih mreza i elektronskog poslovanja posto su to uslovni treba da izaberem jos 3-4... :pitamse:


menadžment ljudskih resursa, teorija odlučivanja (ovo je izborni), modelovanje poslovnih procesa

za 4. nemam ideju :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.10.2013. 19:55:28 

Pridružio se: 29.06.2010. 17:18:06
Postovi: 87
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Pozdrav ljudi :) treba mi savet oko toga koja dva predmeta iz drugog semestra trece godine da izbacim :) moze pomoc?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.10.2013. 20:34:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.11.2006. 19:50:36
Postovi: 4288
Godina: Dipl.
Smer: UK
ivancar je napisao:
teorija odlučivanja (ovo je izborni)

Samo pod uslovom da ga se oslobodis preko vezbi ponavljanja. ^^

_________________
SlikaSlikaSlika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.10.2013. 17:16:05 

Pridružio se: 29.06.2010. 17:18:06
Postovi: 87
Godina: Apsolvent
Smer: IS
koliko su mi programski jezici bitni za neke predmete u cetvrtoj godini, tj. da li je pametno izbaciti ih iz trece godine posto vec prenosim neke teze predmete iz druge?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.10.2013. 17:20:48 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Imas Projektovanje Softvera u cetvrtoj, tako da ces obrni okreni morati da naucis da programiras. Mada su programski jezici u sustini kurs iz brzog kucanja vise nego sto imaju veze sa programiranjem... :D

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09.10.2013. 23:35:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.10.2008. 08:19:39
Postovi: 271
Godina: Dipl.
Smer: IS
Није тачно. То што се тиче практичног дела, можда и јесте више јурњава са временом, али ствари које се уче за тест, и ствари на предавањима су и те како корисне и битне. Ако се потрудите и на прави начин искористите предмет, па идете на консултације и заиста учите, а не да ичите да би положили испит доста ћете извући. А асистенти су сигурно једни од бољих, и ако хоћете да учите максимално ће вам изаћи у сусрет.

_________________
"Well, if crime fighters fight crime and fire fighters fight fire, what do freedom fighters fight?"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 10.10.2013. 00:44:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.11.2007. 19:12:54
Postovi: 3863
Godina: Apsolvent
Smer: IS
^Asistenti jedni od boljih? Jel smo mi slusali isti predmet? :lol:
Salim se, Nina je ok... Marka cu preskociti da komentarisem.

A sto se tice programskih jezika, moze ponesto korisno da se nauci sa tog testa... ali nista toliko krucijalno, da ti treba posle za cetvrtu godinu.

_________________
What is essential is invisible to the eye.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 10.10.2013. 18:05:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.10.2008. 08:19:39
Postovi: 271
Godina: Dipl.
Smer: IS
Не улазим у људске, већ само професионалне квалитете. :D

Али ја нисам имао ни најмањи проблем са њима и обоје су ми помогли и били крајње отворени за сарадњу.

А Марков став према студентима је у великој мери одређен тиме што 90 посто студената који дођу до треће године и програмских језика, не зна п од програмирања. :)

_________________
"Well, if crime fighters fight crime and fire fighters fight fire, what do freedom fighters fight?"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 10.10.2013. 18:07:37 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Kako su oni krivi sto su imali samo jedan pravi programerski predmet do tad? I to prilicno lak.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 10.10.2013. 18:26:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.10.2008. 08:19:39
Postovi: 271
Godina: Dipl.
Smer: IS
Слажем се да нису они криви, али ја нисам ни рекао да јесу. Али то превазилази дискусију ове теме. :)

_________________
"Well, if crime fighters fight crime and fire fighters fight fire, what do freedom fighters fight?"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.10.2013. 10:44:54 

Pridružio se: 05.08.2012. 14:06:45
Postovi: 344
Godina: IV
Smer: IS
Ljudi, a sta da odaberem teoriju odlucivanja ili lins?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.10.2013. 10:22:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nekoliko kolega je tražilo savete, pa ako vam bude od pomoći biće mi drago, ako imate još nešto da pitate samo izvol'te

MLJR

Prilično lagan ispit. Preporučujem učenje iz skripte i pre svega pitanja sa foruma. Predavanja su vrlo zanimljiva, profesor Ranko je jedan od najboljih predavača na fakultetu, vežbe su prilično dosadne, preporučujem da odradite seminarski, ne može da škodi

Računarske mreže

Za mene su mreže prilično razočaranje od ispita. Mislio sam i po uvodnoj priči i po tome što su uči iz knjige stranog autora da je ozbiljnija priča. Ako se ne odlučite za rađenje projekta, za koji vam treba dobro predznanje, i sa kojim su se neke kolege mučile do oktobra, možete da imate maks 8. Za polaganje testova i sa predavanja su vam dovoljna stara pitaja sa foruma (download), gorepomenuta knjiga em nije baš potrebna, em je prilično dosadna.

Operaciona 1 i 2

Operaciona su neka menadžerska matematika. Rade se zadaci koji su šablonski, samo treba provežbati i to ne preterano s obzirom da je dozvoljena upotreba zbirke i knjige na kolokvijumima i ispitima. Teorija nije teška ako je se rešite preko kolokvijuma, učite po pitanjima sa foruma (kao i sve), u suprotnom će se pretvorite u noćnu moru sličnu učenju teorije iz matematike. Preporučujem vam da odradite projektne, jer će vam doneti bodove koji će vam olakšati polaganje pismenog dela u suprotnom vam treba 30 od 40 poena, a i možda skapirate gde se tačno primenjuje gradivo. Predavanja su dosadna, vežbe korisne, ali i bez njih se mogu spremiti zadaci.

Elektronsko poslovanje

Epos je takođe relativno lak ispit, pogotovo ako ispunjavate sve obaveze na vreme, možete imati i visoku ocenu. Rade se osnove veb dizajna. Normalnije bi bilo da se to radi najkasnije u 3. semestru. Na vežbe idite redovno i redovno radite domaće. Predavanja nisu mnogo dosadna, možete dobiti i po neki poen i tamo, ali možete i da ih preskočite.

Baze podataka

Ajd da ne prozivam sve živo, pa ću da kažem da su baze jedan od najboljih ispita. Koji smo takođe mogli da radimo ranije. Prilično su obimne, pa ih ili spremajte redovno ili ostavite za septembar pa ih spremite natenane. Teoriju možete spremiti iz raznih skripti, ali kako bi je shvatili preporučujem da makar pročitate knjigu. Za zadatke preporučujem da redovno idete na vežbe, na predavanjima nikad nisam bio pa ne znam kakva su.

Programski jezici

Ja se nisam baš trudio da položim ovaj ispit tako da ću ga slušati opet. Važi za jedan od težih ispita da li zbog težine gradiva ili pravila polaganja i negativnih poena, ne znam.

POIS

Jedan od najgorih predmeta na fakultetu, iako je za to konkurencija velika. Svaki put kada budete išta radili iz ovog predmeta mislićete u sebi da sam hteo ovo da učim upisao bih pravni. Morate da idete na vežbe, i morate da radite projektni. Jednostavno morate. Ne treba vam knjiga ali treba da ištampate tonu zakona, za šta su kolege plaćale od 900 do 1900 dinara. Kolokvijumi i ispiti su noćna mora, treba da provalite kakav odgovor je asistentkinja mislila da napišete. Ništa nije jasno, sve je kroz neke primere, koji član zakona prekršen, ko je odgovoran za to, kolika je kazna itd itb.

Modelovanje

Ako ste mrzeli strukture, mrzećete, verovatno i ovaj predmet. Ovo je kombinacija uisa (crtanje gomile dijagrama) i struktura (katedra). Glavni savet, za seminarski nađite sami grupu od petoro, inače će vas asistent ubaciti da radite sa ko zna kim, pa ćete imati najmanje poena u generaciji (generacijama). Kolokvijumi i ispiti nisu toliko teški, samo je problem nedostatak materijala iz kojih bi to spremili.

LINS

Ako ne volite katedru za statistiku trebalo bi da odaberete teoriju odlučivanja. Predavanja iz linsa-a drži Zoki, koga je vrlo zanimljivo slušati, s obzirom na brojnost redovno svim prisutnim naruči i kafu. Vežbe drže Sale i Nemanja i tu se radi ono što dolazi na pismenom. Usmeni liči na eliminacioni iz verovatnoće i statistike, dakle skripta + pitanja sa foruma. I treći deo je odbrana seminarskog, tj da pred asistentom uradite par analiza u SPSS-u, što bi trebalo da bude i glavni deo ovog predmeta.

p.s. teme će biti otvorene u naredna 2 dana

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.02.2014. 21:10:15 

Pridružio se: 28.06.2011. 21:45:34
Postovi: 45
Godina: III
Smer: IS
Moze li neko ukratko da opise ova dva izborna koje biramo u 6. semestru? LINS i Teorija odlucivanja?
Koje su prednosti i mane?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.10.2014. 13:44:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2012. 21:39:22
Postovi: 42
Godina: II
Smer: IS
Koje ispite uzeti iz trece godine? 6 ispita je u pitanju a da mogu da izguram budzet? Ostala mi je mata3, uis,fin i rac,marketing


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.10.2014. 13:59:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
MLJR, RMT, E Poslovanje, Modelovanje, LINS i Baze ili POIS.


Promeni u profilu smer na IS, pise ti da si ME. :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 05.10.2014. 16:37:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2012. 21:39:22
Postovi: 42
Godina: II
Smer: IS
Ahaha ok :D hvala na odg


Da li neko moze da mi kaze nesto o operacionim 1 i 2? Da li je lak predmet? Vidim da se nesto radi po timovima,pa ne znam dal da to uzmem da bi mogla sa mojom generacijom da radim ili mi nije to toliko bitno? :pitamse:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 05.10.2014. 17:00:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Predmet je lak samo ako polozis teorijske kolokvijume. (godinama vec vrte iste testove)
Pismeni odnosno zadaci su svakako laki.
Projektni nisu obavezni.

Ovo vazi i za OI1 i za OI2.

Ali u svakom slucaju ti je isplativije da uzmes onih 6 iznad sto sam ti napisao, manje je cimanje, uzimajuci u obzir da imas Marketing i FMIR.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 05.10.2014. 19:30:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.10.2010. 13:14:12
Postovi: 226
Godina: IV
Smer: IS
khalessi je napisao:
Da li neko moze da mi kaze nesto o operacionim 1 i 2? Da li je lak predmet? Vidim da se nesto radi po timovima,pa ne znam dal da to uzmem da bi mogla sa mojom generacijom da radim ili mi nije to toliko bitno?


Ako tako gledaš, onda uzmi sledeće: OI1, OI2, POIS, Modelovanje, EPOS i Teoriju odlučivanja.

Svi predmeti imaju i projekat, osim teorije odlučivanja, ona ima neke radionice (slično kao MTR) i POIS-a, tamo stalno
na času radiš nekakve studije slučaja...


Projekti iz OI1 i OI2 nisu zahtevni, urade se za dan dva.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 05.10.2014. 21:32:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2012. 21:39:22
Postovi: 42
Godina: II
Smer: IS
ivancar je napisao:
khalessi je napisao:
Da li neko moze da mi kaze nesto o operacionim 1 i 2? Da li je lak predmet? Vidim da se nesto radi po timovima,pa ne znam dal da to uzmem da bi mogla sa mojom generacijom da radim ili mi nije to toliko bitno?


Ako tako gledaš, onda uzmi sledeće: OI1, OI2, POIS, Modelovanje, EPOS i Teoriju odlučivanja.

Svi predmeti imaju i projekat, osim teorije odlučivanja, ona ima neke radionice (slično kao MTR) i POIS-a, tamo stalno
na času radiš nekakve studije slučaja...


Projekti iz OI1 i OI2 nisu zahtevni, urade se za dan dva.

Hvala na brzom odgovoru :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group