Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Kindle
PostPoslato: 26.01.2013. 07:15:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2002. 08:33:19
Postovi: 394
Lokacija: Pa/Bg
Godina: Apsolvent
Smer: UK
U novembru 2011. preko DHL-a Kindle 4th gen. ($109.00) tačnije sa isporukom: $129.98.
Carina je bila 2.197,00 i DHL je uzeo još 3.894,00 za svoje usluge.
Dakle, to je po tadašnjem kursu otprilike $129.98 + 60€

Inače, carina je teoretski fiksni trošak (možeš sam na osnovu harmonizovane carinske tarife da skontaš koliko će biti - napomena: za vrednost robe pri preračunavanju uzimaš cenu sa transportnim troškovima do naše granice), problem je u usluzi carinjenja (to što oni formalno za tebe odrađuju postupak uvoza)... e tu špediteri znaju da budu prilično bezobrazni... ako ti je do cimanja, možeš da zivkaš špeditere u zemlji koji rade sa fizičkim licima i da porediš cene, pa kad ti stigne kindle da daš nalog nekom drugom špediteru da odradi carinjenje...

_________________
----------^^^tomdam^^^-------
------------<<< && >>>--------
--------^^^^ T E A ^^^^-------


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kindle
PostPoslato: 26.01.2013. 15:37:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.04.2011. 15:56:48
Postovi: 496
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: ME
A tih 3894 sto je otislo DHL-u, za sta tacno je to zapravo bilo? Jel na taj deo mislis da moze biti manji ako se iscimam?

_________________
To acquire knowledge, one must study; but to acquire wisdom, one must observe.
― Marilyn Vos Savant


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kindle
PostPoslato: 26.01.2013. 18:50:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.01.2006. 17:36:31
Postovi: 2194
Lokacija: Просвељеност!
Godina: Dipl.
Smer: IS
A npr UPS to ne naplacuje dok DHL naplacuje. Mozes ti da ides da platis carinu i prezumes paket u carini.

_________________
Taj zlatni svijećnjak mi je sam uskočio u džep... Istina...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kindle
PostPoslato: 26.01.2013. 20:15:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2002. 08:33:19
Postovi: 394
Lokacija: Pa/Bg
Godina: Apsolvent
Smer: UK
Miloshh je napisao:
A tih 3894 sto je otislo DHL-u, za sta tacno je to zapravo bilo? Jel na taj deo mislis da moze biti manji ako se iscimam?

Usluga carinjenja je to što u tvoje ime odrade postupak uvoza (popunjavanje carinske deklaracije i formalno kompletiranje posla sa carinikom). I, da, to je to što bi moglo eventualno da se smanji ako bi našao nekog povoljnijeg špeditera.
Nisam sigurna da li ti sam možeš to da odradiš. Ja sam u firmi uvek radila uvoz preko špeditera... Mislim da će da ti presedne samo kada budeš video formular carinske deklaracije... Meni je trebalo prilično vremena studiranja uredbi da bi skontala šta je šta na samoj deklaraciji, a ni sada se ne bih sama upuštala u to. Opet, možda su carinici malo tolerantniji ako se pojaviš kao fizičko lice...
Što se tiče UPSa ne verujem da ništa ne naplaćuju. U ovom pomenutom slučaju zamene, lako je moguće da je Amazon platio uslugu carinjenja. Koliko se sećam ranijih iskustava ljudi i UPS je imao "lepe" tarife, pa je uvek bila fora da ti se sve šalje preko obične pošte (naravno ono šta može tako da se pošalje).

_________________
----------^^^tomdam^^^-------
------------<<< && >>>--------
--------^^^^ T E A ^^^^-------


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kindle
PostPoslato: 26.01.2013. 22:46:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.04.2011. 15:56:48
Postovi: 496
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: ME
Jel mogu ja onda nekako da izaberem da ide preko UPS-a ako je jeftiniji ili obicne poste? (mada mi ovo drugo zvuci kao nemoguca misija za kindle) I hvala vam svima za odgovore :jeah:

_________________
To acquire knowledge, one must study; but to acquire wisdom, one must observe.
― Marilyn Vos Savant


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kindle
PostPoslato: 27.01.2013. 10:59:13 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ma ima lik što se bakće tim i za 100 evra ćeš dobiti kindle sa sve futrolom i poštedeti živce, čak će ti lik doneti na kućnu adresu uređaj. Tako smo mi kupili kolegi koji je otišao iz firme kindle za poklon.

Nego pitao sam bivšeg kolegu za utiske, pošto je to čovke koji mnogo voli da čita ali je imao averziju prema čitanju sa monitora, u firmi bi redovno sve tutorijale štampao pa sa papira čitao. Kaže da je dobar i praktičan da ga je spasio na aerodromu kad je let odložen za 7 sati, no da ipak nije za čitanje tehničke literature :((

Ja sam se napalio da uzmem Paperwhite, jer ne moram da mislim o svetlu (recimo dok putujem autobusom ili me voze kolima), a trebalo bi da je rezolucija nešto bolja nego na običnom. Ali opet, to što nije za tehničku literaturu me zeza... A nema ničeg većeg od 6'' osim onog Fire koji je lcd...

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kindle
PostPoslato: 27.01.2013. 11:45:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.04.2011. 15:56:48
Postovi: 496
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: ME
Jeste da je tema za Kindle, ali savetujem te da pogledas i Sony-jev e-reader PRS-T2. Ima Android sistem, moze da se rootuje i instaliraju razni programi, a i pdf mu je bolji koliko sam skapirao, mada on nema osvetljenje pozadinsko.

_________________
To acquire knowledge, one must study; but to acquire wisdom, one must observe.
― Marilyn Vos Savant


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kindle
PostPoslato: 27.01.2013. 13:40:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.01.2006. 17:36:31
Postovi: 2194
Lokacija: Просвељеност!
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ne znam. Ja ostajem pri kindlu. Jbt punim bateriju jednom u 3-4 meseca. :) Can't beat that. Sada kada su ubacili poslednju verziju firmware-a jadi jos brze. Ono sto je jako mocna stvar je sto sada mozes i stripove da citas preko kindla i to fora panel po panel. :)

A preko calibre mozes da pretvoris svaki dokument u kindlov format radi boljeg prikazivanja.

Realno, jedini gadzet koji sam ikada uzeo a za koji smatram da aposutno vredi. S tim da je tehnicka podrska amazona jedna od najbolojih. Kada sam slomio Kindl je se neckao neko vreme da ih pozovem tipa ma nece da uvaze reklamaciju i terace me da saljem kindle uBelgiju u servisni centar. Kad ono prc. Kaze mi indijas posle 2 linije chata, nema problema evo saljem vam zamenu, isti vas model. Poslacu vam express da vam sto pre stigne. I stigo je za 2 dana iz amerike, i proveo nedelju dana na carinjenju... :S

A po pitanju posiljke, mislim da moze da se odabere UPS worldwide umesto DHL-a.

_________________
Taj zlatni svijećnjak mi je sam uskočio u džep... Istina...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kindle
PostPoslato: 27.01.2013. 15:30:15 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.07.2007. 18:59:57
Postovi: 2549
Godina: Dipl.
Smer: IS
Meni uskoro stize Nook Simple Touch iz USA, pa cu da javim ovde utiske... Vidim da se prodaje i kod nas polovan, pa cisto ako neko razmislja, da zna da ima i alternativu Kindle-u. Ja sam dosta dugo razmisljao sta bih uzeo od ova dva, ali u tom osnovnom najjednostavnijem segmentu ereader-a, vise su mi se dopali review-i za Nook. Ima drug vec neko vreme, i prezadovoljan je za sad... Sve u svemu, smatram da je e-reader dosta korisna stvar... Najvise knjiga u poslednje vreme sam procitao po prevozu, a mislim da je ovo mnogo zgodnije resenje od papirnog izdanja


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kindle
PostPoslato: 27.01.2013. 20:38:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.04.2011. 15:56:48
Postovi: 496
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: ME
Koliko sam mogao da cujem, kod Nook-a dictionary nije bas svetla strana niti moze da se stavi drugi, a meni je to jako bitna stvar.

_________________
To acquire knowledge, one must study; but to acquire wisdom, one must observe.
― Marilyn Vos Savant


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kindle
PostPoslato: 27.01.2013. 20:55:13 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
U Britaniji prodaju Kobo i to je bio nešto džabaka, jefiniji od Kindla tu to vreme

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kindle
PostPoslato: 28.01.2013. 22:52:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2008. 23:11:55
Postovi: 4202
Lokacija: Jerk-ovic Bros.
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ja sam naleteo na 1st gen nook (onaj sa dodatnim ekranom u boji) vrlo povoljno, pa sam neodlučan da li da ga kupujem.

_________________
Potpis.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group