Započni novu temu Odgovori na temu  [ 119 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11.12.2012. 16:40:12 

Pridružio se: 23.07.2012. 11:50:22
Postovi: 62
Godina: Padobranac
Smer: IS
Recicu ti veceras tamo negde oko ponoci kad zavrsim odbranu kod Sladjana :D

Skontao sam da sam se toliko zapetljao i da nije trebalo da pametujem sa toliko dokumenata i jos pride sa procesom koji mi je pozanat... Sto manje znas o procesu to ces bolje da preskocis sve sitnice i napravices jednostavniji model...

Al zavrsio sam "nesto", a cemu to valja cu saznati veceras...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.12.2012. 21:07:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
u principu moj savet vam je da se oko MOV-a ne strecate previse tu svako izgubi nekoliko poena. ja sam na kraju imao 67 zbog mov-a, a implementacija mi je bila full. Implementacija je najvaznija, MOV ne mozes dobar da napravis bez godina iskustva, i to je neko "projektantsko" znanje, koje kao stices vremenom, al sta da radis.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.12.2012. 13:36:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.02.2008. 22:47:46
Postovi: 386
Lokacija: стари град
Godina: Dipl.
Smer: IS
ako se dobije "prelazni" broj poena, tj preko 11, da li treba da se radi prepravka/ispravka?

_________________
.. па и лав је краљ, ал' не живи дуже..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17.12.2012. 18:59:41 

Pridružio se: 06.05.2009. 13:58:59
Postovi: 37
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da li neko zna kad pocinje nastava iz sledeceg obaveznog predmeta(Fizicko projektovanje IS u izabranom softverskom okruzenju) i izbornih predmeta?Hvala


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.12.2012. 11:54:55 

Pridružio se: 23.07.2012. 11:50:22
Postovi: 62
Godina: Padobranac
Smer: IS
Ocito da ne zna niko. Nama je na IT menadzmentu poceo obavezni predmet za smer (URIS) tako sto smo 14. odmah posle ponoci dobili mail da 14. i 15. popodne imamo prva predavanja. Ja sam 13. otputovao na 4 dana pa sam tako uspeo da promasim ta 2 predavanja i sad moram da idem na sva predavanja do kraja ako zelim da se oslobodim usmenog... sto je najgore ja sam stvarno zeleo da slusam ta predavanja, a ne samo zbog oslobadjanja usmenog...

Taman kada pomislim da fakultet ne moze vise da me iznenadi (neprijatno) sa svojom neorganizovanoscu, desi se nesto novo cimem me demantuju.

Ocito se podrazumeva da mi kampujemo u dvoristu FONa i da onda kad njima dune da imamo predavanja i vezbe samo utrcimo u ucionice...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.12.2012. 12:51:50 

Pridružio se: 13.12.2012. 09:03:00
Postovi: 2
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jel zna neko kada se donosi MOV ispravljen, kome nije bio dobar. Meni je asistent rekao bice na sajtu, ali nema nista, a 27. se blizi.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.12.2012. 13:55:50 

Pridružio se: 23.07.2012. 11:50:22
Postovi: 62
Godina: Padobranac
Smer: IS
Nosis ga na druge konsultacije. Izasao je danas raspored. Znaci na druge konsultacije donosis prepravljen MOV ako ti nije valjao (mada kapiram da su svima stavili makar neku primedbu) i denormalizaciju baze sa pratecim tabelama za tri osnovne komande, kao i kod makar jednog trigera...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.12.2012. 15:06:34 

Pridružio se: 13.12.2012. 09:03:00
Postovi: 2
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hvala kolega :yo:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.01.2013. 12:04:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.05.2012. 10:51:01
Postovi: 36
Godina: Dipl.
Smer: IS
Kolege, izasla je prijava ispita na nasim online nalozima :D da zlo bude vece, ja iskreno ne znam sta treba da prijavim ? :pitamse: mi smo dosad imali samo baze 2 i URIS je u toku...sta treba uopste prijaviti za tzv "januarski rok"...samo baze 2 ili i baze i uris?

Ovi iz sluzbe mi se ne javljaju a ne bih da se ispalim i napravim gresku :D
Prijava traje samo danas i sutra!

Ako neko ima info neka pomogne :) ili neko od kolega iz prethodnih generacija...

_________________
Hard work never killed anyone, but why take a chance? :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.01.2013. 12:40:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.01.2011. 20:41:15
Postovi: 20
Godina: Dipl.
Smer: IS
Iskreno, ne znam da li ista i moze da se polaze. Konsultacije iz Baza se zavrsavaju tek u februaru, posle cega sledi onaj usmeni deo a iz URIS-a je izbor oblasti za temu seminarskog tek u subotu (dok oni odobre oblasti, pa dok mi prijavimo temu verovatno prodje rok, o samom pisanju rada da i ne pricamo).

Za nas ovogodisnje ISIT-ovce je ovaj januarski rok u najavi propao.

_________________
“In the beginning there was nothing, which exploded.”


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.01.2013. 14:28:56 

Pridružio se: 23.07.2012. 11:50:22
Postovi: 62
Godina: Padobranac
Smer: IS
Sto je u principu ok, jer pruza mogucnost da kasnije izboksujemo jos neki ispitni rok ako zafali :aaa:

I ja mislim da ne treba nista prijavljivati prosto jer je nemoguce poloziti bilosta u ovom roku. Uostalom ova dva ispita koja slusasmo do sada ce se polagati prakticno kroz radove, tako da je sama formalnost upisa ocene prilicno nebitna... A preostala 3 ispita i onako jos nismo slusali pa tek njih ne mozes da prijavis :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09.01.2013. 13:55:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.10.2008. 12:29:23
Postovi: 535
Godina: Dipl.
Smer: IS
^^^ Ne prijavljujes nista :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.01.2013. 08:27:47 

Pridružio se: 16.10.2012. 19:01:23
Postovi: 4
Godina: Dipl.
Smer: IS
Postovane kolege,

da li neko zna da li su predavanja iz Izabranih poglavlja odrzana u utorak (ja sam bila do pola sedam) i koji profesor drzi?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.01.2013. 09:18:24 

Pridružio se: 23.07.2012. 11:50:22
Postovi: 62
Godina: Padobranac
Smer: IS
Odrzana su. Drzi ih prof. Sinisa Neskovic, a dosao je u 18:35. Izvinio se sto je kasnio, mada nije rekao zasto.

Sta je pricao? Dao nam je 4 oblasti iz kojih mozemo da biramo seminarski i onda ih kratko objasnio.
1) Enterprise architecture
2) Softverska proizvodna linija
3) Model drivven architecture
4) zaboravih sta je cetvrto, to je pomenuo posle pauze, a ja se vec odlucio sta cu da radim, pa moze neko da dopuni...

Oblast treba da izaberemo do ponedeljka (poslati mu mail na sinisa.neskovic@fon.rs) a onda on nama da literaturu za tu oblast, pa mi kad je proucimo damo predlog za temu koju cemo da pisemo.

Juce je na predavanjima prezentovao prvu oblast, danas ce drugu i trecu, a sutra cetvrtu.

Takodje, moguce je da se radi i nesto mimo ovih oblasti, ali mora da ima osvrt na ne neke poslovne modele, tj. da bude u tako nekoj materiji. Par kolega ga je pitalo da li mogu da rade npr. BI ili ERP a on rece da ne moze, jer je ovde tema daleko sira, tj. vise se treba posvetiti poslovnoj logici i modelima i arhitekturama koji to prate...

U ovoj prvoj oblasti, se radi bas o tome. Ima neka 4 modela (Zahman, TOGAF; NGOSS, FEA) i neki od njih treba da bude osnova rada. Manje vise treba ih primeniti na neko preduzece i napraviti tu neku analizu.

U drugoj i trecoj koje su povezane radi se neki primer softverske proizvodnje. Dakle kao sto postoji proizvodna linija cipela, tako se tezi da se napravi proizvodna linija softvera ukoliko je to moguce. U trecoj se rade prevodjenje modela (Npr iz MOV U RM) uz neke alate koji vec postoje, i standarde. Ali o tome ce vise pricati danas.

Ispit se polaze tako sto se uradi ovaj seminarski. Nema nekog uputstva koliko strana treba da ima, cak nije bitno ni da bude u formi seminarskog ako je nesot sto se radi prakticno. Kad se rad zavrsi, onda se ode ko njega (kad se dogovrite) i onda te on propita malo o tom radu kao i literaturi koju ti je dao (onako usput da vidi da nisi negde kupio rad)...

To je otprilike to...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.01.2013. 11:10:10 

Pridružio se: 06.05.2009. 13:58:59
Postovi: 37
Godina: Dipl.
Smer: IS
Cetrvrta oblast je Event driven architecture. I vezano za nju je spomenuo CEP engine(Complex Event Processing)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.01.2013. 12:34:52 

Pridružio se: 16.10.2012. 19:01:23
Postovi: 4
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hvala puno na odgovorima!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.01.2013. 12:37:09 

Pridružio se: 23.07.2012. 11:50:22
Postovi: 62
Godina: Padobranac
Smer: IS
Da li je neko preuzeo literaturu od profesora Neskovica za Odabrana poglavlja u IS?

Ili jos bolje, da li neko zna, kada i gde moze to da se preuzme?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.02.2013. 16:03:33 

Pridružio se: 06.05.2009. 13:58:59
Postovi: 37
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da li je iko dobio literaturu od Neskovica ili makar neku uzu temu nakon sto je odabrao oblast? Da li postoji neki sajt sa tim informacijama, jer se onaj sa osnovnih studija ne odnosi na ovaj predmet? Hvala


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.02.2013. 22:52:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.05.2010. 19:15:14
Postovi: 157
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ako ti je odobrena oblast za seminarski, onda bi trebalo da ti je poslat mail gde je navedeno da literaturu preuzimas kod Dejana svakog radnog dana od 11h do 19h u 018. (uz prethodnu najavu asistentu)

+ Ako imas bilo kakva pitanja u vezi sa seminarskim ili ti treba pomoc oko formulisanja teme, saljes mail profesoru...

Za sajt cini mi se da postoji samo onaj poslis, ali to je vise za osnovne studije i za one koji rade kod Vujaklije ili Ognjena ( koliko ja znam )


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.06.2013. 18:26:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.07.2012. 15:42:50
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Molim sve kolege koje prisustvuju predmetu Integrisana Sotverska Rešenja da se uključe u temu http://www.fonforum.org/viewtopic.php?f=15&t=19913

_________________
Smešno je tvrditi da video igre utiču na decu.
Na primer, da je Pacman uticao na decu rođenih u osamdesetima, sad bismo imali gomilu mladih ljudi koji skaču po mračnim sobama, gutaju tablete i slušaju monotonu elektronsku muziku.-anonimni autor


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16.08.2013. 14:58:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.10.2009. 20:04:20
Postovi: 172
Godina: Dipl.
Smer: UK
Ljudi jel u okviru ovog programa postoji modul/studijska grupa Poslovna inteligencija i gde mogu da nađem više informacija o njoj?
Jer kad odem na master.fon.rs -> Upis -> Konkurs za upis na Master akademske studije 2012/13.
stoji lepo da postoji i taj program, a na
master.fon.rs -> Studije -> Predmeti studijskog programa Informacioni sistemi i tehnologije
ga nema, pa reko kome da verujem pošto vidim koliko su ažurni...

Hvala :)

_________________
ashes to ashes, dust to dust


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17.08.2013. 10:08:57 

Pridružio se: 02.11.2012. 19:42:58
Postovi: 22
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ni ja nisam znao da postoji dok mi drugi nije rekao da je to upisao. Uzeh da trazim po sajtu i jedva iskopah ovo:
http://master.fon.bg.ac.rs/download/201 ... encija.pdf


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.09.2013. 13:33:47 

Pridružio se: 24.11.2007. 20:17:49
Postovi: 149
Godina: IV
Smer: UK
da li neko ima knjigu Uvod u informacione sisteme-prirucnik za pripremu prijemnog ispita za master studije na fonu, izdanje 2008. ili novije na prodaju, ili zna gde da nađem?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.09.2013. 13:05:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.08.2009. 20:09:35
Postovi: 208
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ima li neka skripta za pripremu prijemnog ispita, mnogo da se procitaju opet sve ove knjige :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09.09.2013. 12:26:37 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.07.2012. 15:42:50
Postovi: 54
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
LomaX je napisao:
Ima li neka skripta za pripremu prijemnog ispita, mnogo da se procitaju opet sve ove knjige :D


Ukoliko gledamo situaciju u poređenju sa prošlom godinom 2012/2013 ovakve su tvoje šanse za upis.
Prošle godine je ostalo ukupno 50 slobodnih (višak) mesta za ISIT,OIRS i SI tako da svako ko se prijavio je i upisao (ne znam za ove što nisu ispunili zakonski minimum od 40bodova :) ). Tako da ne samo da si mogao da bez problema upišeš ISIT smerove nego si mogao da biraš da li želiš da se prebaciš i upišeš OIRS ili SI koji primaju po samo 35 studenta.

Razlog ovako neverovatnoj situaciji (i ja sam se ubijao oko ispita) je to što očigledno i dalje se dobar deo zemlje loži na menadžment i svi samo na to idu :S (mada ne znam šta će nam toliko menadžera). Tako da se na smeru za menadžment prijavilo 500 a primaju 145 :). Pa je onda bilo slučajeva da su neke devojke koje nisu uspele da upišu menadžment prebacile na IT a fazon završile su turizam,menadžment ili tako nešto.

Samofinansiranje - Budžet
Za budžet su ti male (čitaj nikakve) šanse da upišeš ako nisi sa FON-a. Fonovcima koji završe studije u roku se računa test da su položili sa maksimum bodovima. Tako da možeš upisati budžet samo ako računaš da na testu imaš maksimum bodova a prosek ti je preko valjda 9,3.

Samofinansiranje šanse za upis:
● ISIT (IS,IT,IM)- 100%
● Operaciona istraživanja i računarska statistika - 80%
● Softversko inženjerstvo i računarske nauke - 80%

Jedinu katedru koju nemoj da se nadaš da ćeš upisati je Elektronsko Poslovanje (smerovi Elektronsko poslovanje,Upravljanje organizacionim sistemima, Sajber Kriminal) tu samo primaju 35oro za sve smerove. I to je već popunjeno 90% sa devojkama sa FON-a koje su sve otišle na smer Elektronsko poslovanje. Ove godine je samo jedan brilijantan i čudan lik sa dredovima uspeo da se prijavi na Sajber Kriminal dok je UOS ostao prazan.

*Da bi položio nauči sva pitanja sa testova prethodnih godina jer će barem 60% njih ponovo doći.
Srećno!

PS. Uvek postoji 20% šanse da se situacije dramatično promeni i ljudi navale na IT smerove u tom slučaju šta da ti kažem :) nadam se da si iskoristio svo to slobodno vreme na nešto veoma vredno.

_________________
Smešno je tvrditi da video igre utiču na decu.
Na primer, da je Pacman uticao na decu rođenih u osamdesetima, sad bismo imali gomilu mladih ljudi koji skaču po mračnim sobama, gutaju tablete i slušaju monotonu elektronsku muziku.-anonimni autor


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 119 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group