Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 05.06.2009. 10:43:25 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.10.2001. 23:51:26
Postovi: 2866
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
koristim arch skoro godinu dana i odusevljen sam. setio sam se slackware-a, prve "ljubavi" ..
odlican distro za onoga ko zna sta ce sa njim...malo komplikovaniji za pocetnike...
sve u svemu, posle godina ubuntuizacije i user friendly smaracine, arch me je odusevio :)

_________________
------------------
GNU/Linux
Get counted! http://counter.li.org/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.06.2009. 21:47:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.08.2006. 17:37:43
Postovi: 1297
Lokacija: on a horse.
Godina: IV
Smer: IS
zAkiLi je napisao:
koristim arch skoro godinu dana i odusevljen sam. setio sam se slackware-a, prve "ljubavi" ..
odlican distro za onoga ko zna sta ce sa njim...malo komplikovaniji za pocetnike...
sve u svemu, posle godina ubuntuizacije i user friendly smaracine, arch me je odusevio :)


Ehej, izvini! Nisam video post.

Mogao bih lako da dam jedan +1 na sve što si rekao, osim što ja verovatno ne bih bio toliko oštar prema ubuntuu.

Uzgred, pošto koristiš arch već godinu dana, verovatno će ti biti zanimljiva ova linija iz mog .bashrc fajla.
Kod:
alias yogurt='yaourt'

_________________
vous êtes des animaux


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.05.2010. 01:31:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2008. 23:11:55
Postovi: 4202
Lokacija: Jerk-ovic Bros.
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ovo moram da podelim sa vama.
Slika

_________________
Potpis.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.05.2010. 01:40:12 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.02.2008. 17:23:56
Postovi: 3567
Godina: Padobranac
Smer: IS
Haha dobro je :) Mogu da se kladim da negde u Srbiji stvarno postoje otac i sin koji svakodnevno imaju ovakve razgovore :D Dve generacije :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.02.2012. 18:15:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.03.2004. 21:34:06
Postovi: 4616
Lokacija: New Whitecity
Godina: Dipl.
Smer: IS
Bacam crnu vradžbinu u vidu novog posta i dižem temu iz groba.

Instalirao sam Zenwalk 7 u Virtualbox, sve sam živo ispodešavao (s obzirom da sam laik, da sam poslednji put seo za linux pre možda 4 godine, kad sam napravio usb fleš sa puppy linux zanedajbože i da je gugl prilično siromašan za ovu distribuciju, ovo je odlično šta sam sve uradio). Medjutim, imam omanji problem koji strašno nervira: kako da vršim brzu promenu jezika za kucanje (keyboard layout, input itd.)? Nešto u stilu alt+shift na windowsu ili bar preko indikatora na panelu, da ne potežem svaki čas applet iz settings.

Prošli put sam podesio USA i Serbian latin i to mi je pobrljalo X11 config (bunio se kod butovanja da keyboard layout nije validan i ne može ništa da se uradi). Sada je samo USA i ne diram ga bez daljeg saveta.

_________________
- Do you expect me to mock?
- No, Mr Bourne, I expect you to lie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.02.2012. 21:56:06 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Uh šta koristi Zenwalk kao windows manager?

U Gnome i u KDE postoji aplet koji čuči u systray-u pa se preko njega menja layout, ima da se podesi prečica (mada KDE je u jednoj verziji imao problem s defaultnom prečicom koja je CTRL+ALT+K, lako se pamti K kao Keyboard)

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.02.2012. 22:34:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.03.2004. 21:34:06
Postovi: 4616
Lokacija: New Whitecity
Godina: Dipl.
Smer: IS
Xfce 4.8, tj. Xfwm. Našao sam i ja za KDE i Gnome da ima aplet, ali nikako da namestim ni taster-prečicu ni grafičku prečicu. Možda neka skripta može da pomogne, ali nemam pojma o pisanju istih.

P.S. semi-problem: upravo mi je prijavio da ne može da startuje X11 na displeju 0, pa je morao na displeju 1. Ne znam zašto se ovo dogodilo niti čime je zauzet taj "displej 0".

_________________
- Do you expect me to mock?
- No, Mr Bourne, I expect you to lie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.02.2012. 22:48:47 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
hm, ne znam xfce... Nekako mi je poenta tog destkop environmenta nije jasna, nije nešto mnogo manje od gnome-a a opet mnogo manje pruža... Pre bih išao na LXDE.

Moguće je da Xfce podržava gnomove aplete jer je i on zasnovan na GTK, a verovatno su ti apleti standardizovani preko freedesktop specifikacije

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.02.2012. 23:00:55 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Evo i mene je zanimalo pa sam proguglao: http://wiki.xfce.org/faq#what_should_i_ ... ard_layout

Izgleda da Xfce nije baš u najboljim odnosima sa tastaturom...

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.02.2012. 23:36:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.03.2004. 21:34:06
Postovi: 4616
Lokacija: New Whitecity
Godina: Dipl.
Smer: IS
Dorbo, hoće li LXDE moći da uradi ovo što tražim? Neću da natrpavam sve i svašta u mašinu, makar i virtuelnu.

Jaoj, bre Zlatko, kad sam video, odmah sam se setio sta je LXDE, idi bre u tri lepa orijentiringa, gde mi uvali ovo, jos mi zeznu xfce sesiju, pola programa mi nestalo iz "start" menija, sad se dohvatam terminala i komadi sto mrzim kod linuxa...

_________________
- Do you expect me to mock?
- No, Mr Bourne, I expect you to lie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22.02.2012. 00:35:38 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa nije ti Xfce mnogo napredniji a LXDE je bar lakši za sistem...

Teško je da koristiš naprednije distribucije i VM-ove koji se slabije koriste i da ne čačkaš po komandnoj liniji

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 61 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group