Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 29.11.2011. 02:36:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
Microsoft u Srbiji organizuje takmicenje botova koji igraju fudbal 2 na 2. Ako imate vremena da sami napravite jednog, ucestvujte :) Ako ne, posaljite ljudima koji bi mozda bili zainteresovani.

Sve informacije mozete da pronadjete na ovom linku: http://www.bubblecup.org/bubblebot.php


Eto prilike da spojite svoje dve velike ljubavi: fudbal i programiranje :D

Ako budete slali svoje botove, javite ovde da znamo za koga da navijamo! :yo:

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.11.2011. 08:54:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ja jedino da pošaljem sebe - em ne znam da programiram - em igram kao bot :D

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.11.2011. 15:33:27 
Dizajn Tim
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.08.2006. 01:43:00
Postovi: 4801
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Zanimljivo zvuci. Dosta lici na haxball, a ima nas koji znamo ponesto da odigramo tamo sa fonforuma. Kratko je vreme za predaju radova pa ako neko ima zainteresovan mogli bismo da naucimo robota da igra makar upola dobro kao mi :P


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.12.2011. 06:16:00 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.02.2008. 17:23:56
Postovi: 3567
Godina: Padobranac
Smer: IS
Od 29 botova, naš HaxBot ušao je u top 8! :) Međutim, posle toga nismo baš imali sreće, blago rečeno :D

Ovako izgleda konačna tabela i pobednik:

http://www.bubblecup.org/bubblebot.php

A ko nije stigao da gleda prenos uživo, evo ovako je sve to izgledalo na licu mesta:

http://www.ustream.tv/recorded/18993438 (65 min)

Ako od ovih botova koji su izgubili gledamo ko je najmanje golova primio, onda bi se moglo reći da je HaxBot na kraju osvojio 5. mesto (od 29). :)

Inače, mačor i ja smo živce izgubili tamo. :D Meni je baš žao što smo na tako glup način izgubili od Auctionbota, ali svakako bismo izgubili od sledećeg protivnika, jer su onih top 3 stvarno odlični! Stork je nerealan :)

U svakom slučaju, sve čestitke kolegi mačoru na postignutom uspehu! :) On je bio glavni programer i glava projekta, a ja sam bio pomoćni programer i konsultant. :D

Najavljeno je da će uskoro biti već sledeće takmičenje na sličan fazon, samo verovatno drugi sport. Ali ovog puta ćemo saznati na vreme! :) Ovako su drugi imali oko mesec i po dana da napišu svoje botove, a mi smo to uradili za 5 dana (i 5 noći :D). U tom smislu, na kraju sam ipak zadovoljan postignutim uspehom i kvalitetom HaxBota s obzirom na vreme izrade.

Bageri je takođe počeo da pravi svog bota, međutim, na moju veliku žalost, odustao je zbog obaveza na poslu i nedostatka vremena. Imajući najbolje namere da nam pomogne, poslao nam je njegov nedovršen projekat bota. Nažalost, s obzirom da je to bilo poslednjeg dana, nismo imali vremena da ubacujemo i prilagođavamo sve te dobre stvari iz njegovog koda u naš, ali zato nam je on u mnogome pomogao kao protivnik. Njegov bot je bio jedini koji nam je dao pravi izazov i na osnovu njega smo uspeli da drastično popravimo taktiku, kretanje, šuteve i sve ostale koncepte igre. Na tome smo veoma zahvalni! Hvala Bageri! :)

Na kraju, zahvalio bih se runneru bez koga ne bismo ni saznali za ovo! Samo šteta što si nam tako kasno javio, ali bolje i tako, pošto je ceo projekat bio veoma zanimljiv, lepo smo se zabavili, a dosta i naučili! :) Hvala runner! :)

Sa nestrpljenjem iščekujem sledeći Microsoftov turnir!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.12.2011. 14:38:06 
Dizajn Tim
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.08.2006. 01:43:00
Postovi: 4801
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja licno smatram da smo ispunili sve zacrtane ciljeve. Za 5 dana programiranja usli smo na finalni turnir (kao pobednici svoje grupe) i nismo se obrukali rezultatima tipa 42:2, ispali smo 4:2 i sta je tu je. Biti bolji od 24 ili 21 bota koji su razvijani mesec dana nije mala stvar.

Steta je naravno zbog toga sto nisam stigao da uradim sve sto sam planirao pa je bilo nekih propusta i nedoradjenih situacija. Takodje, ovo je moj prvi 'program' u C#. Realno gledano nije moglo (mnogo) bolje od ovoga uzimajuci u obzir sve uslove.

Andersonu hvala na kontraidejama i konstruktivnim, inteligentnim predlozima. Siguran sam da ja ne bih imao zivaca da izguram sve ovo sam, tako da je timski duh uvek bio plus.

Sve u svemu, lepa atmosfera, takmicarski duh i jedno iskustvo vise. Cuo sam se nedavno sa Goranom iz Fonisa, pa ce verovatno biti slicno takmicenje i kod nas, pa eto prilike za sve da se zanimamo i igramo.

PS ^^ Naucili smo robota da igra duplo bolje nego mi :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.12.2011. 15:01:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
:D
Znao sam da ćete biti odlični! Ja sad nisam imao vremena da se bakćem oko ovoga, ali gledaću da se sledeći put uključim :)
Svaka čast ljudi! Čestitam ovo je stvarno veliki uspeh za ovako kratko vreme! :)

:aleale: :aleale:

Ako bude nešto opet, a saznate pre mene, javljajte ovde obavezno! Idem sad da odgledam utakmicu :D

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.12.2011. 16:26:38 

Pridružio se: 05.09.2011. 15:20:29
Postovi: 186
Godina: Dipl.
Smer: IS
Cestitam! Da li mozete da stavite kod ili neki link ka nekom tutorijalu da vidim kako se uopste pravi tako nesto, posto mi uzasno zanimljivo izgleda :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.12.2011. 19:01:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Što vam je bot onako dugo držao loptu na početku? Šta se tu desilo? Mada uopšte kad malo bolje razmislim nije loša taktika, u slučaju da vodite :D ..treba namestiti uslov: ukoliko je rezultat pozitivan za bota, da bot ne ispušta loptu iz poseda čim je se dokopa :LOL:

I pola ovih golova Actionbota je diskutabilno, to pogađa tačno ivicu gola i lopta ostaje tu negde oko linije, ali sistem prepozna kao go.. prevara! :D

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.12.2011. 19:07:20 
Dizajn Tim
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.08.2006. 01:43:00
Postovi: 4801
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
^^Imas sve ovde: http://www.bubblecup.org/bubblebot.php
Skroluj malo ispod slika i kreni od "Gameplay" sve redom da citas i prati linkove. :)

^To je ostao kao 'bag' al nije to ni bag nego pogresna taktika bota. On bi u svakoj situaciji pokusao da doda napadacu ako ga 'vidi' ili da mu doda od martinelu ako je napadac udaljen od protivnika. Obzirom da se ovde desilo oboje on je cekao na ostvarenje nekog od uslova do cega nije doslo. Trebalo je da se napravi neki tajmer ukoliko se nista ne desava da makar sutira na gol, al za taj tajmer se nije imalo vremena. :durisha:

Slicnu stvar si mogao da vidis u borbi za 3. mesto. I kod njih su se dva puta botovi zakljucali. Poenta je u tome sto sam i ja i Anderson znali da bismo to izmenili i pre pocetka takmicenja i zbog toga je gorak ukus.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.12.2011. 00:22:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.03.2007. 11:41:42
Postovi: 1132
Lokacija: Waterloo, Ontario, Canada
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hej cestitam, drago mi je da su se fonovci uhvatili u kostac sa necime ovakvim. Super!

Jel moze odgovor - koliko ste algoritmiku ovde koristili, a koliko common sense? Koliko vam je potrebno minimax i alpha-beta pruning, teorija grafova za ovako nesto?

_________________
Kad porastem bicu MENADZER


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.12.2011. 02:57:29 
Dizajn Tim
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.08.2006. 01:43:00
Postovi: 4801
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja bih licno voleo da sam imao mnogo vise vremena kako bih napravio mnogo bolji algoritam. Zapravo, prilicno dobro je sve zapoceto a onda kada je doslo do 2 dana pred istek roka da bismo uopste stigli da napravimo koliko-toliko dobrog bota preslo se na ono 'bitno-je-samo-da-radi' kodiranje. Tako je veliki udeo u celom projektu imalo iskustvo igranja HAXBALL-a i zdrav razum :)

Kazem opet, steta je sto nije bilo vise vremena jer sam bas zagrizao da ga lepo napravim, al nisam stigao ni neke osnovne zamisli sa pocetka cele price da sprovedem u delo (vodjenje lopte, bolje pozicioniranje napadaca, finte...). Cak sam prilicno ubedjen da nam nisu prihvatili poslednju verziju bota jer je poslat nakon isteka roka (a bilo je moguce uploadovati exe i nakon 'zavrsetka') jer se vide neke greske u igri koje smo ispravljali. Na kraju vektori kretanja lopte, tj njegovo neuracunavanje je uzrokovalo neke nepotrebne promasaje napadaca.

Uglavnom, okacili su na sajtu sve utakmice grupne faze. Ova je posebno bitna jer je odlucivala o pobedniku grupe 2 :D
http://www.bubblecup.org/botreplay.php?id=52_vs_35
Prilicno je zanimljiva kad se gleda kretanje rezultata.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group