Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 312 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07.10.2011. 23:58:55 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2009. 19:47:27
Postovi: 618
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nastava:

1) Predavanja – Profesor Dejan Simić drži predavanja na kojima se upisuje, ali se ti potpisi nisu gledali ni za šta prošle godine. Profesor je prošle godine pustio i spisak na kojem smo se kao prijavljivali za prvi kolokvijum i navodno ko se nije potpisao nije mogao da izađe na kolokvijum, ali ništa od toga nije bilo na kraju. Profesor isto kao i na OIKT-u diktira pitanja na predavanjima od kojih uglavnom neko dođe kasnije na kolokvijumu/ispitu tako da prikupite materijal od kolega ako vec ne dolazite na predavanja. Takođe, isto kao i na OIKT-u, profesor voli da postavlja pitanja studentima.

2) Vežbe – One se održavaju jedne nedelje u sali, a druge nedelje u računarskom centru. Na vežbama u sali se rade zadaci i njih drži asistentkinja Marija Bogićević. Ti zadaci vam obavezno dolaze na kolokvijumu/ispitu samo se menja odnos zadataka i teorije, uglavnom bude oko 3 ili 4 zadatka po kolokvijumu/ jednom delu za ispit. Na vežbama u sali se takođe upisujete međutim ni ti potpisi se nisu gledali pri zaključivanju ocena. Ono što se gledalo jesu poeni koje dobijete kada uradite zadatak na tabli, jedan zadatak – jedan poen. Taj poen se dodaje na rezultat ostvaren na kolokvijumu ili ispitu za taj deo gradiva iz kojeg ste radili zadatak. Vežbe u računarskom centru drže drugi asistenti i saradnici i na njima se radi gradivo za odbranu laboratorijskih vezbi. Sama odbrana laboratorijskih vežbi se uči iz skripti koje možete naći na sajtu predmeta i za polaganje istih nije neophodno ici na vežbe. Sama odbrana lab. vežbi se sastoji od 20 zatvorenih pitanja iz Linux-a i C-a. Test se polaže na računarima. Radi se 20 minuta i za prolaz je potrebno da tačno odgovorite na 12 pitanja, a rezultati izlaze čim završite sa radom. Nije bitno koliko poena osvojite na odbrani laboratorijskih vežbi već se gleda samo pao/položio.

Način polaganja:

1) Parcijalno preko kolokvijuma – Postoje dva kolokvijuma, za prvi koji se odnosi na arhitekturu racunara se uče prve 4 glave iz knjige, a za drugi koji se odnosi na operativne sisteme se uči od 5. glave zaključno za 12. (glava 11, distribuirani sistemi, se ne uči). Na prvom kolokvijumu dolazi jedno bonus pitanje (11. pitanje) koje vam donosi dodatne poene. Svako pitanje nosi 2 poena. Za prolaz je potrebno 12/20. Na drugom kolokvijumu se pitanja različito boduju i za prolaz je potrebno 19/30. Sama skala za ocene nije nigde postavljena, ali zna se da je desetka samo maksimalan broj poena. Položeni kolokvijumi važe u januarskom i februarskom ispitnom roku, a na drugi možete izaći samo ako ste položili prvi.

2) Preko ispita - Ukoliko ne rešite ovaj predmet preko kolokvijuma na ispitu vas čeka sve isto, naime ispit se sastoji iz jednog lista papira na kojem se sa jedne strane nalazi gradivo za prvi (bez bonus pitanja), a sa druge strane gradivo za drugi kolokvijum. Skala sa bodovima je ista. Ispit možete polagati i parcijalno, jedan deo u jednom roku, a drugi deo u drugom roku, rokovi ne moraju biti povezani, svaki položeni deo u ispitnom roku se važi zaključno sa oktobrom 2.

Iz ovog predmeta možete raditi i seminarski rad. Postoje dva tipa:

1) Običan seminarski, brani se kod asistentkinje ili profesora i donosi jednu ocenu više.
Biće vam rečeno do kad je rok za prijavu i tada ćete prijavljivati teme (a kasnije i braniti) kod asistentkinje, a nakon isteka roka će profesor odobriti prijavljivanje još nedelju dana i tada ćete seminarski prijaviti i braniti kod njega. Važno je da seminarski odbranite, ocena koju dobijete na odbrani se ne uzima u obzir pri zaključivanju ocene. Odbranjen seminarski donosi ocenu više (ako imate 8 i 9, sa seminarskim će vam zakljuciti 9 (bez seminarkog bi vam zaključio 8 ), ako imate 8 i 8 sa seminarskim će vam takodje zaključiti 9). Bez seminarkog deset možete imate samo ako imate maksimalan broj poena i na prvom i na drugom kolokvijumu/delu ispita.

2) 3 konkretna zadatka koja treba da se napišu u C-u, donose 2 ocene više.
Studenti obično ne uzimaju ovaj seminarski jer nisu upoznati sa ovim programskim jezikom.

Ukoliko niste zadovoljni sa ocenom možete je popraviti u terminu upisa ocena tako sto ćete usmeno odgovarati kod profesora.

Literatura za ovaj predmet je knjiga “Organizacija računara i operativni sistemi” prof. Dejana Simića.
Mejlove za kontakt profesora i asistenata mozete naći ovde.
Napomena: Svi podaci su bazirani na iskustvu iz prethodne godine.
Ovde možete naći korisne materijale.

_________________
:srce:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09.10.2011. 15:29:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.07.2008. 10:16:03
Postovi: 318
Lokacija: Novi Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Voleo bih da cujem iskustva nekoga ko je pisao ove zadatke u C-u. Kakvi zadaci padaju i koliko vremena student ima da ih resi?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09.10.2011. 15:51:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.01.2011. 15:59:18
Postovi: 73
Godina: I
Smer: IS
Ove godine je bio zadatak da simuliras rad procesora i memorije, nimalo naivno ali opet dve su ocene vise.

_________________
Don't try to be like Jackie. There is only one Jackie. Study computers instead.
Jackie Chan


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.10.2011. 00:02:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.01.2011. 18:24:51
Postovi: 68
Godina: III
Smer: IS
koji je krajnji rok za prijavu seminarskog kod asistentkinje?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22.10.2011. 10:21:36 

Pridružio se: 01.03.2011. 14:29:18
Postovi: 50
Godina: II
Smer: IS
Jel moze neko da napise zadatke koje je diktirao na vezbama???


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25.10.2011. 19:06:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.07.2008. 10:16:03
Postovi: 318
Lokacija: Novi Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
^^ Ima jos bas dosta vremena, mislim da je do posle kolokvijumske nedelje ali nisam siguran.

^ Bilo je prevodjenje brojeva iz jedan sistem u drugi i sabiranje u prvom i drugom komplementu, imas sve to u literaturi. Ne verujem da bi ti nesto znacili konkretni primeri koje smo radili.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 31.10.2011. 21:45:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.12.2010. 19:54:05
Postovi: 17
Godina: III
Smer: IS
Primetila sam da se slajdovi dosta razlikuju od knjige, :zbun: pa me zanima da li bi trebalo previse da obracam paznju na slajdove, ili da ucim svojim tempom iz knjige i predjem 5 glava? Bilo bi lepo da odgovori neko od starijih kolega, potrebna mi je taktika. Hvala!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.11.2011. 16:02:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.01.2011. 12:32:43
Postovi: 65
Godina: I
Smer: IS
Pitanje za starije kolege, da li je, sto se tice teorije, dovoljno nauciti pitanja iz knjige za prvi kolokvijum ili dolazi i nesto van tih pitanja? :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.11.2011. 19:04:28 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nije. Nauci i pitanja sa prethodnih rokova.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17.11.2011. 06:29:42 

Pridružio se: 01.01.2011. 16:19:22
Postovi: 82
Godina: I
Smer: IS
Da li su rokovi tezi kako vreme odmice ili se svodi na isto?i da li mi je pametno da ostavim aros za februar?molim starije kolege da mi odg..unapred zahvalna :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17.11.2011. 08:46:04 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.02.2008. 17:23:56
Postovi: 3567
Godina: Padobranac
Smer: IS
Da, rokovi su sve teži kako vreme odmiče. Poželjno je da položiš preko kolokvijuma, a ako ne, onda ili u januaru ili eventualno u februaru. Mada uvek može da se spremi i za kasnije rokove, nije baš mnogo velika razlika u težini.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17.11.2011. 14:50:29 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ne bih se bas slozio. Buduci da je AROS predmet koji sam najvise puta polagao (vodeci se parolom ovo je glup predmet samo cu jednom da procitam), odgovorno tvrdim da to nije istina i samo jos jedna od mnogobrojnih glupih glasina koje kruze o raznim predmetima. Ista pitanja se vrte u svim rokovima, isti zadaci (cesto i isti brojevi). Polozio sam u oktobarskom roku.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.11.2011. 10:20:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.12.2010. 22:59:07
Postovi: 290
Godina: Apsolvent
Smer: IS
^
Gorbash, sa čim se ne bi složio: sa tim da je glup predmet ili sa tim da je sve teži kako vreme odmiče? Pitam jer se plašim ovog predmeta. OIKT sam jedva, jedva položio (to bubanje napamet mi je skratilo život jedno 5 godina). Thanks, poz,
m


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.11.2011. 14:16:24 

Pridružio se: 06.08.2010. 11:10:21
Postovi: 130
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jel moze neko da kaze koja je skripta dobra, da ne kazem najbolja, za prvi deo ili ceo ispit uopste?? :P


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.11.2011. 19:13:45 

Pridružio se: 02.07.2010. 16:45:42
Postovi: 28
Godina: II
Smer: IS
da li neko zna sta se desava sa studentima koji nemaju famozna 2 potpisa na predavanju? jel stvarno necemo moci da izadjemo na kolokvijum :ljutko:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.11.2011. 19:45:57 

Pridružio se: 22.08.2011. 17:13:50
Postovi: 49
Godina: III
Smer: IS
Odakle ti to da trebaju 2 potpisa? :zbun:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.11.2011. 22:23:10 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
muppet je napisao:
^
Gorbash, sa čim se ne bi složio: sa tim da je glup predmet ili sa tim da je sve teži kako vreme odmiče? Pitam jer se plašim ovog predmeta. OIKT sam jedva, jedva položio (to bubanje napamet mi je skratilo život jedno 5 godina). Thanks, poz,
m


Sa time da je tezi kako vreme odmice. Kao sto rekoh, to je klasicna glasina koja kruzi okolo godinama unazad, koja je cak mozda bila i tacna nekad, ali prosle i pretprosle godine svakako ne. Samo sakupi sva pitanja od proslih godina i videces da su ista pitanja godinama unazad. Zadaci ne mogu biti veci shablon, jos su pride objasnjeni na proslogodisnjim temama, stvarno nije tesko poloziti, kad sednes i predjes sve to sto sam nabrojao.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.11.2011. 23:01:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.07.2008. 10:16:03
Postovi: 318
Lokacija: Novi Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
^^ Rekao je profesor na predavanju danas. Navodno, ako izadjete na kolokvijum a nemate dva potpisa, nece vam biti priznat rezultat.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.11.2011. 11:28:37 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.12.2010. 22:59:07
Postovi: 290
Godina: Apsolvent
Smer: IS
^^
Hvala Gorbash, dakle da nije ovog foruma - čini mi se da ne bih dao nijedan ispit :-)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.11.2011. 21:42:23 

Pridružio se: 15.10.2010. 13:54:59
Postovi: 106
Godina: II
Smer: IS
jel zna neko mozda mail od asistenta marije? :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.11.2011. 21:53:31 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2009. 19:47:27
Postovi: 618
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: IS
^ Imas link i informacije u prvom postu teme.

_________________
:srce:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25.11.2011. 16:18:00 

Pridružio se: 23.09.2011. 14:00:42
Postovi: 6
Godina: Padobranac
Smer: IS
Ljudi, da li je dovoljna ova skripta sa foruma za prvi kolokvijum? :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25.11.2011. 18:40:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.01.2011. 15:13:31
Postovi: 56
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Arizmendi je napisao:
^^ Rekao je profesor na predavanju danas. Navodno, ako izadjete na kolokvijum a nemate dva potpisa, nece vam biti priznat rezultat.


Kakva je sad pa to novina??
Otkud ta ideja,zasto to nije naglaseno na pocetku semestra?
Ali mislim da ako si prijavio kolokvijum i placas taj isti kolokvijum,
da nema osnova da ti zabrani tek tako sto nisi bio na predavanjima.

Ja nisam nijednom bio na predavanju ovog semestra,jer sam odslusao to prosle godine.
Da li je moguce da ne mogu da radim kolokvijum? :udri:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25.11.2011. 20:16:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.04.2010. 22:05:45
Postovi: 220
Lokacija: Pirate Bay
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jel' bi bio neko ljubazan da mi kaže koje materijale da koristim za spremanje zadataka? Slab sam sa dolascima na vežbe. :D

_________________
jeftinopivo.rs


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25.11.2011. 20:52:33 

Pridružio se: 03.09.2010. 23:40:48
Postovi: 26
Godina: I
Smer: IS
Jel moze neko da mi kaze koji je tacan odgovor u zadatku 3.5 (strana 98.) . . . Jasno mi je da su prve tri organizacije moguce,ali da li je i 6.?!
generalno ona nema smisla posto postoji mnogo "neiskoriscenog prostora" ,ali pitanje je da li je i moguca?

_________________
Cist racun,duga,duga,skoco tref!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 312 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group