Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 24.10.2010. 13:36:20 

Pridružio se: 18.08.2010. 09:45:39
Postovi: 10
Godina: II
Smer: IS
Otvori svoju kutiju znanja

Čest problem današnjih studenata je kako doći do prakse i primeniti znanje stečeno na fakultetu. Mladi ljudi u našoj zemlji imaju malo prilika da prisustvuju seminarima i konferencijama iz oblasti informacionih tehnologija i telekomunikacija, koje prate najnovije trendove. Neretko je uzrok tome finansijska nedostupnost akreditacija. S druge strane, nedovoljna razvijenost ovog sektora u našoj zemlji primetna je i u kompanijama, koje još uvek nedovoljno koriste informacione tehnologije da bi bile konkurente na našem, evropskom ili svetskom tržištu.

U cilju poboljšanja dostupnosti prakse i razvoja informacionih tehnologija, međunarodna studentska organizacija AIESEC, će u periodu od 1. do 4. novembra 2010. na Fakultetu organizacionih nauka realizovati projekat OpenIT. Putem besplatnog četvorodnevnog seminara, zainteresovanim studentima tehničkih i drugih fakulteta će biti omogućeno da prisustvuju nizu kvalitetnih predavanja i radionica, koje će im pružiti priliku da steknu praktično iskustvo i da čuju o aktuelnostima na temu telekomunikacija od vodećih kompanija i stručnjaka u našoj zemlji.
Projekat OpenIT je do sada organizovan tri puta i iz godine u godinu se povećava broj studenata, učesnika seminara, kao i kompanija koje su zainteresovane da postanu partneri projekta i da podrže mlade da rade na svom ličnom i profesionalnom razvoju. Ovogodišnji generalni pokrovitelj projekta je Telekom Srbija. Pored kompanije Telekom Srbija, tu su i Saga, MD&Profy, Cisco, NetLink, PStech, Maksnet i mnogi drugi...
Projekat OpenIT, osim seminara, uključuje i Company day koji se održava trećeg dana seminara, tačnije, 3. novembra. Tada, svaka kompanija dobija priliku da se približi studentima i bolje ih upozna sa svim svojim aktivnostima i oblasima rada. Ova manifestacija će takođe biti održana u prostorijama Fakulteta organizacionih nauka, gde će biti omogućen pristup kako studentima koji su učesnici na seminaru, tako i zainteresovanim studentima sa svih drugih fakulteta i viših škola. Svake godine, studenti pokazuju sve veću zainteresovanost za Company day, a osim promocije svojih proizvoda i aktivnosti, kompanija dobija mogućnost da zaposli nekog od učesnika seminara i time pruži šansu mladim ljudima da ostvare svoje ambicije.

Prijavi se na: http://www.bg.openit.rs

Za više informacija:
Maja Marković
Potpredsednik za komunikacije
mobilni: 062.808.39.39
maja.markovic@aiesec.net


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.10.2010. 18:14:34 

Pridružio se: 10.11.2008. 12:55:57
Postovi: 88
Godina: III
Smer: IS
Zašto ne mogu da se prijavim preko sajta? Non stop mi izbacuje da mi nisu sva polja popunjena!

_________________
СРБИЈА


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.10.2010. 23:25:04 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
za svaki jezik moras da cekiras da bi radilo :)

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25.10.2010. 15:54:43 

Pridružio se: 18.08.2010. 09:45:39
Postovi: 10
Godina: II
Smer: IS
@Neecola: Nadam se da si uspeo da se prijaviš.

Da. Neophodno je da popunite sve opcije. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.10.2010. 12:37:47 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.02.2008. 17:23:56
Postovi: 3567
Godina: Padobranac
Smer: IS
Meni stvarno nije jasno kako je na sajtu stranica "Agenda" (po mom mišljenju najvažnija od svih) već danima under construction. Jel se još uvek ne zna ili nije update-ovan sajt? Kako se ljudi uopšte prijavljuju a da ne znaju agendu? :zbun:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.10.2010. 11:56:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.12.2008. 01:33:45
Postovi: 198
Godina: IV
Smer: IS
Agenda će biti postavljena danas u toku dana.
Zna se kako će izgledati, naravno.
Izvinjavamo se zbog kašnjenja. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.10.2010. 15:39:41 

Pridružio se: 06.10.2009. 19:33:32
Postovi: 2720
Godina: Dipl.
Smer: IS
Koliko ce ljudi moci da prisustvuje seminaru? Cisto da se orijentisem da li cu mozda uspeti da prodjem sa prijavom.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.10.2010. 19:46:22 

Pridružio se: 18.08.2010. 09:45:39
Postovi: 10
Godina: II
Smer: IS
Agenda je postavljena na sajtu.

@Nikola Jovanovic: 60 delegata će dobiti poziv da prisustvuje seminaru. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.11.2010. 22:54:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.06.2008. 12:39:22
Postovi: 718
Lokacija: Don't ever say you're on your way down
Godina: III
Smer: IS
Danas je super bilo :)
Cini mi se da su dobre volje ovi ljudi u organizaciji, tako da ce pustiti par ljudi ukoliko bude bilo mesta, naravno, ja pitao za jednog mog drugara, pa ako niste prijavljeni..

_________________
Impossible is nothing.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09.11.2010. 19:32:24 

Pridružio se: 10.11.2008. 12:55:57
Postovi: 88
Godina: III
Smer: IS
Gde ćete postaviti slike sa dodele sertifikata?

_________________
СРБИЈА


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09.11.2010. 20:48:41 

Pridružio se: 06.10.2009. 19:33:32
Postovi: 2720
Godina: Dipl.
Smer: IS
E to sam se i ja bas pitao, poslao sam im mejl pre 3,4 dana, ali mi nisu jos odgovorili. Nadam se da nekako mozemo da dobijemo te slike. :-/

EDIT: Sad mi je javila koleginica iz AIESEC-a da je neko slucajno izbrisao slike. :lol: Steta, imao sam bas pro slike s onim sertifikatom. :((

@MaJa! Lol. :lol:


Poslednji put menjao Nikola Jovanovic dana 11.11.2010. 10:29:44, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 10.11.2010. 14:47:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.12.2008. 01:33:45
Postovi: 198
Godina: IV
Smer: IS
Imali smo neki problem sa fotoaparatom. :( Možemo da ponovimo slikanje, ako želite. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.11.2010. 13:31:17 

Pridružio se: 18.08.2010. 09:45:39
Postovi: 10
Godina: II
Smer: IS
Utorak, 16. Novembar 2010.

AIESEC i Telekom Srbija a.d. na zajedničkom projektu „OpenIT v.4“

http://www.telekom.rs/Media/MediaDetail.aspx?sid=4&id=22&cid=43288

Početkom novembra međunarodna studentska organizacija AIESEC organizovala je, četvrti po redu, seminar „OpenIT v.4“ na Fakultetu organizacionih nauka u Beogradu, čija je tema bila oblast informacionih tehnologija i komunikacija.
Ovaj četvorodnevni seminar bio je otvoren za sve studente tehničkih fakulteta koji su imali priliku da prisustvuju kvalitetnim predavanjima i radionicama, kao i da se informišu o aktuelnostima na temu telekomunikacija od vodećih kompanija i stručnjaka u našoj zemlji.
Telekom Srbija a.d, kao pokrovitelj ove manifestacije, obezbedio je kvalitetne predavače koji su studentima predstavili kako funkcioniše informacioni sistem jedne velike telekomunikacione kompanije kao što je Telekom Srbija a.d. Petoro naših kolega iz Direkcije za tehniku i Funkcije žutih i belih strana: Miloš Ćosić, Ana Dizdarević, Dejan Dokić, Dušan Rakić i Filip Rajković studente su upoznali sa radom kontakt centra i virtuelnih servera, računarskom mrežom u enterprise sistemima kao i mobilnim plaćanjem putem SMS-a. Na osnovu reakcija studenata, moglo se zaključiti da će im u daljem sticanju znanja biti dragocene informacije koje su čuli od naših kolega.
„OpenIT v.4“ seminar je ujedno bila i prilika da se Telekom Srbija a.d, kao potencijalni budući poslodavac, predstavi studentima jer su poslednjeg dana seminara, pod nazivom „Company Day“, održane prezentacije svih kompanija koje su podržale ovaj projekat.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group