Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: vektor internet
PostPoslato: 02.01.2010. 10:14:23 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
Da li neko koristi usluge ovog provajdera :zbun:

Razmišljam da pređem kod njih.Nije mi toliko bitna brzina,već stabilnost i konstantnost.

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.01.2010. 11:02:19 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
prvi put cujem


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.01.2010. 11:21:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.03.2004. 21:34:06
Postovi: 4616
Lokacija: New Whitecity
Godina: Dipl.
Smer: IS
Vektor = Radijus-Vektor (zaključujem po KBLO 45). Beži od njih. Nemaju ni stabilnost ni konstantnost. Ja imam njihovu kablovsku TV, te i mogućnost za internet, ali sam se dobro informisao o kvalitetu usluge što nije bilo mnogo teško. Pljuvanje i jadikovanje njihovih korisnika ne možeš da vidiš samo na njihovom forumu gde se takve poruke brišu, a ostavljaju samo pozitivne.

_________________
- Do you expect me to mock?
- No, Mr Bourne, I expect you to lie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.01.2010. 11:25:42 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
Imam njihovu televoziju i zaista sam zadovoljan.Jedina mana je ta što konstantno izmenjuju progrmasku šemu :(

Čuo sam različite utiske za njihov internet.Neki kažu da je odličan,a neki kažu da je užasan.Niko mi do sad nije rekao nešto srednje
:D

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.01.2010. 11:26:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.03.2004. 21:34:06
Postovi: 4616
Lokacija: New Whitecity
Godina: Dipl.
Smer: IS
Opet, po njihovom forumu, oni koji govore da je odličan postaju moderatori, pa ti vidi...

_________________
- Do you expect me to mock?
- No, Mr Bourne, I expect you to lie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.01.2010. 11:31:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.03.2004. 21:34:06
Postovi: 4616
Lokacija: New Whitecity
Godina: Dipl.
Smer: IS
Uostalom, sam si primetio menjanje šeme TV kanala kako im se svidi, ako je to neki pokazatelj ozbiljnosti u pružanju usluge.

_________________
- Do you expect me to mock?
- No, Mr Bourne, I expect you to lie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.01.2010. 11:35:37 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
To me za sad jedino i muči i zbog toga sam jedino iu neodumici,al hteo bih da čujem još nečije utiske... :)

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.01.2010. 11:46:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Evo ja da se javim, pa operater kao i svaki drugi. Svi su bezobrazni, svi zele da platis mesecno punu cenu, a da sto manje koristis internet, ako je moguce, da ga i ne koristis. Kao osoba koja puno skida sa interneta, radim na netu, net mi je ceo zivot :P evo iskustva:

- pretili su mi tuzbom dok sam skidao film preko eDonkey linkova (a o rusenju moje privatnosti sta skidam da ne govorim) (a tada sam imao 64k upload i download i optuzili me za pirateriju :D)

- ukinu net posle svake iznenadne kise :) neverovatno, ali posle toliko godina, skapirao sam da kada dodje jesen, i padne prva kisa, svima ode internet, a TV je jos uvek tu :) i tako drze, dan dva, i nece da to obracunaju kao da nisu davali internet

- posle 6 godina placanja net-a, ja sam zaboravio jedan mesec da uplatim i iskljucili su me kao da sam niko i nista, nisam ni dobrio upozirenje, samo je netao net. Kad sam ih nazvao, onda su me obavestili. Toliko o paznji prema starim korisnicima.

- SMTP ne radi, moras da ih zoves da bi ti podesili :zbun:

Ali cuo sam da i drugi provajderi imaju iste scenarije, na svakakve nacine se trude da intezivnim korisnicima pogorsaju situaciju, jer njima to ide u korist, a cilj opravdava sredstvo.

Tako da ako imas nekog ko ce ti preporuciti bolje, ti uzmi, a ako se neckas, onda izaberi vektor, nisu toliko losi, ali umeju da iznerviraju korisnika

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.01.2010. 11:53:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.03.2004. 21:34:06
Postovi: 4616
Lokacija: New Whitecity
Godina: Dipl.
Smer: IS
Evo je tema na Elite Security, započeta je još 2003. Najbolje je da pročitaš poslednjih 3-4 strane. Koliko vidim, pingovi su katastrofa, u proseku preko 200 ms, neki i preko 500, a kabl je u pitanju. Neko napisa i da blokiraju rapidshare i sl.

http://www.elitesecurity.org/t37963-KAB ... i-internet

Izgleda da je stanje sledeće: ako ti ne radi kako treba, neće nikad proraditi kako treba.

_________________
- Do you expect me to mock?
- No, Mr Bourne, I expect you to lie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.01.2010. 11:59:50 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
da,da...čitao sam tu temu,al reko,hajde da proverim na još nekim forumima :)

Trenutno koristim Beogrid i mogu reći da imam konstantan i stabilan net,al mi je ovo sve nekako postalo sporo,a cena je ostala ista:1800 dinara mesečno za 768/768 :)

Net padne jednom u 3 meseca i to na 2,3 sata.Veza je konstantna,ne menja se zbog kojekavih vremenskih uslova.Podrška im je vr.dobra.Nema kojekavih ograničenja i pretnji,al takođe nema ni poštovanja prema dugogodišnjim korisnicima (mislim da ovo nema nigde u našoj zemlji).

Evo i rezultata mog interneta:

Slika

Slika

Slika

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.01.2010. 12:20:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.03.2004. 21:34:06
Postovi: 4616
Lokacija: New Whitecity
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ne znam šta se tačno podrazumeva, odnosno zahteva od provajdera kad se kaže da si dugogodišnji korisnik i tražiš neku protivuslugu po tom osnovu. Popust, olakšice, labavi rokovi plaćanja, dobijanje kvalitetnije usluge u odnosu na novopridošle korisnike,... šta? Popust ima, kod Beotela se ostvaruje na 1,2 ili 3+ godina korišćenja u kontinuitetu, primera radi. Labaviji rokovi, opet kod Beotela, fleksibilni su ako uplatiš i do 5 dana posle početka meseca (ovo važi za sve korisnike). Navodim Beotel, njih koristim, radi mi dobro (brzina, postojanost veze, odziv) i prilično sam zadovoljan. Ako se pogoršaju, bar mogu lako da predjem na drugi ADSL.
Slika
Slika

Slika a paket je 1 Mbit/s :mrgreen:

Slika

_________________
- Do you expect me to mock?
- No, Mr Bourne, I expect you to lie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.01.2010. 12:42:48 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
Ja sam na Beogridu preko 5 godina i nisam naišao na nikakv popust,na nikakvo povećanje brzine,na nikakv poklon u vidu mesec,2,3 džabe interneta... :(

Redovno im plaćam.Postao sam njih član u prvih 50 korisnika i ništa :(

To nije samo slučaj sa njima,već sa mnogim firmama u ovoj zemlji. :(

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.01.2010. 13:30:37 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Pa dobro, ne mora besplatan internet, ali meni je recimo bitno da me ne iskljucuju kao i svakog drugog korisnika, dovoljno je da se posalje obavestenje da nije placeno za taj i taj mesec. To im barem nije tesko da naprave, a nema nikakvih obavestenja. Ja bio u poslu, totalno sludjen, nit znam koji je mesec, a ne koji je dan, i samo nestane net. Ja zovem, vec mislim, ponovo ce me smarati da sam puno skidao sa neta, ono vi niste platili. Ja tek vidim, sve je bilo po propisima, ali jbt, morao sam naredna tri dana da se smaram sa njima da mi ponovo ukljuce.

(znaci kad ti iskljuce, ukljucuju ti jedino 2 ili 3 dana nakon uplate ili moras da se iscimas do njih da im pokazes racun koji skeniraju i onda ti puste net.)

Tako da nije nista preterano mnogo sto hocu, ali eto desilo se da su mi na 3 dana zaustavili moj posao, jer nisam platio.

A da ne pricam sto ne salju uplatnice redovno i onda ako ne uplatis TV ti tolerisu sto nisi platio, a internet ti gase :zbun: tako da :)

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.01.2010. 14:02:58 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
hvala na utiscima. :D

Dovoljno je.

Zaključak:ostajem na Beogridu,definitivno :cupavi:

Priče koje sam ovde pročitao su me zaista zatekle.Ne mogu da verujem da provajder može da te smara zato što si mnogo skinuo sa neta,da ne dobijaš nikakva obaveštenja da ti je net istekao i slično...kod Beogrida takve stvari su nemoguće :D

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.01.2010. 22:04:46 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Izem vam temu. Sad kad sam se prijavio na Radijus na 12 meseci.

Ja sam se raspitivao i bila su podeljena mišljenja. Žalili su se najviše po nekim prigradskim naseljima. Iz Obrenovca do kojeg imaju wireless link (pa nije ni čudo što je loš net) iz Borče...

A iz blockova nisam čuo. Osim toga onaj njihov najniži paket je preko proxyja pa nije ni čudo da se glupani žale na rapid... A eto u blokovima su postavili novu opremu, neki novi sistem, pa se nadam da nisu tako grozni.

Ja bezim sa Beotela. I oni su se iskvarili. Nekad im je google ping bio oko 50 sad je preko 80-90. Kod njih sam od '97. a onda su svima poslali mail u kojem se navodi akcija platiš 1 mesec a koristiš 2. I kad nisam uplatio oni mi isključili. Ispalo da je to samo za nove a stari korisnici mogu da plate 6 meseci a dobiju 12. Osim toga žena iz finansijkog je odmah rekla da sam ja na loyalty programu (kao student) te da za nas to ne važi. I još se u toj priči ponašala kao da treba da budem zahvalan jer koristim godinama taj program (koji odavno nema smisla jer su cene neloyalty programa padale a ovog nisu a tek sad nema smisla kad nema popusta). Pazi stoku, zna tačno kojoj kategoriji pripadam a kad šalju mailove onda svima pošalju isti!!! A kad sam rekao da nisam znao da to ne važi za mene i da ću odmah uplatiti rekli su mi da će mi pustiti net kad dobiju uplatnicu a to je kroz 3 dana. Em mi čitav dan fali net em će faliti još 3 dana a sve ću to platiti kao da sam ga imao. I net se kod Beotela plaća unapred. Morala je keva da na poslu faxom šalje uplatnicu!!! Ne veruju mi iako 14 godina koristim njihov net. Pa neću da me neko kara za moje rođene pare...

Radijus je bar jeftiniji. Dobija se 2 x brži upload i download (praktično i više nego 2 x zbog drugačije tehnologije) a plaća se 250 dinara više. I nikome ne moram da se pravdam što sam na loyalty programu iako sam još uvek student :) Osim toga tek ovom akcijom Beotel će biti mnogo gori.

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.01.2010. 10:25:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Pa pazi, ja sve sto sam izneo je bilo u odredjenim trenutcima. U ostalim je radilo sasvim kako treba, ne bi ja ostajao ovako dugo da nisu dobri. Samo jednostavno imaju trenutke kada bi ih ubio. :)

Poenta je, ne znam da li postoji takav provajder, ali sto se tice radijusa, nikad nemoj da se opustis, jer kaznjavaju kad god stignu. Evo ti moje ne placanje neta, ja sam se opustio i cap net i to je to...

Inace sa vama da podelim njihov savet meni kada su me optuzili za pirateriju:"Gospodine, nemojte da skidate sa P2P programa, obicno su fajlovi sumljivog porekla, skidajte sa HTTP linkova, tu vam je sadrzaj dobar." i tako se ja prebacio na RapidShare :) :P

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group