Započni novu temu Odgovori na temu  [ 432 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 11.12.2009. 21:08:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.01.2005. 16:26:56
Postovi: 4649
Lokacija: NBGD
Godina: Dipl.
Smer: ME
nisi samo ti u pitanju, vec u poslednje vreme u dosta pdf-ova se javljaju ovakve stvari, sto samo duplira posao, tako da nije bilo nikom licno namenjena ova molba, i nema potrebe da se nalazis uvredjenim, prozvanim ili sta vec, niti sam koga napala niti bilo sta, samo sam zamolila, da ako je moguce se to ne radi u tolikoj meri...

a ako je moja molba zvucala bezobrazno ja se stvarno izvinjavam, mada ne vidim ni jedan deo texta koji odgovara tom opisu...

_________________
UAT&LTS!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 09.10.2010. 21:33:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.06.2006. 22:53:48
Postovi: 154
Lokacija: In da mix!
Godina: III
Smer: IS
Zahtevam hitnu smenu moderatora Gorbash, stvarno više ne mogu da tolerišem njegovo ponašanje.

Naime, na računaru sa koga se sada javljam je sedelo više ljudi u prethodnih par dana. Eto mi se skupili da učimo i naravno posećujemo FONForum... Jedan drug se registrovao kao AntiKilogram i počeo da se zaebava po forumu. Takođe je pisao i po podforumu FONIS da mene *j***. Mene apsolutno ne zanima šta je on pisao, ali po njegovim rečima iznervirao je dosta ljudi...
Sada mi čovek kaže da sam ja prozvan od strane Gorbasha (pristupali smo sa iste IP adrese).

Moje pitanje je odakle Gorbashu pravo da govori uopšte ko je pristupao sa koje IP adrese i to na javnom forumu? Da pokaže svoju moć ili šta? Ako je imao potrebu da interveniše, mogao je da banuje tog korisnika i da se to sve završi.
Ali ne, on se sili po forumu, zaboravlja da više ljudi može da sedne za jedan računar i proziva mene, koji blage veze nemam o tome šta se piše po forumu, jer pišem jednom u 5 meseci.

_________________
It's Nice To Be Important, But It's More Important To Be Nice.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 09.10.2010. 21:45:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.11.2006. 19:50:36
Postovi: 4288
Godina: Dipl.
Smer: UK
Slika
:D

_________________
SlikaSlikaSlika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 09.10.2010. 21:46:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.06.2006. 22:53:48
Postovi: 154
Lokacija: In da mix!
Godina: III
Smer: IS
Hvala na odgovoru i vašem razumevanju.

_________________
It's Nice To Be Important, But It's More Important To Be Nice.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 09.10.2010. 23:24:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2002. 10:23:32
Postovi: 3592
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
koliko je uopste merodavan podatak o istoj IP adresi, s obzirom da retko ko ima staticku adresu?

_________________
.ılı.ılı.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 09.10.2010. 23:33:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.06.2006. 22:53:48
Postovi: 154
Lokacija: In da mix!
Godina: III
Smer: IS
Ne, nije nikakav problem sa IP adresom, sedelo je vise ljudi na racunaru i bio je upaljen fonforum, samo što ja nisam bio jedan od njih. :)

_________________
It's Nice To Be Important, But It's More Important To Be Nice.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 09.10.2010. 23:45:13 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Istina, nije trebao da te prozove naročito što se vidi da je više ljudi koristilo isti IP (3-4 mislim), ali isto tako si morao da znaš da će onaj koji je koristio taj komp biti banovan s obzirom na poruke. Mislim, nemoj da se ljutiš, ali tako je. :/

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 09.10.2010. 23:48:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.06.2006. 22:53:48
Postovi: 154
Lokacija: In da mix!
Godina: III
Smer: IS
Nikakva ljutnja što se tiče banovanja, tako bih i ja postupio, samo me je iznerviralo to za isti IP i preterano brzo izvođenje zaključaka :)

_________________
It's Nice To Be Important, But It's More Important To Be Nice.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 09.10.2010. 23:59:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Goxy za predsednika!!! .... eeej, cekaj malo :D

ontopic: a znao sam da je neka zahebancija...

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 19.10.2010. 17:22:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.10.2010. 11:58:01
Postovi: 1131
Godina: III
Smer: IS
Sve pohvale administratorima foruma, bagovao mi je prilikom registracije, problem je resen jako brzo i dobio sam gotovo odmah povratni email! :bravo:

_________________
Čika Vukmir uvek snima...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 03.04.2011. 14:06:59 
Све похвале за Milexa ,види се да је стара гарда :) . Помогао ми је око неке теме :D и хвала му на томе.

О модераторима друге године немам коментар ,људи не умеју да објасне просте ствари и раде по принципу ово бришем оно не ...


Пошто је ово део за питања и предлоге онда овако :
1. Како може неко ко је нпр. трећа или четврта година да буде модератор прве или друге када не зна шта се ради на предавању ,које су информације битне а које нису ?
2. Зашто постоји само један модератор на другој години који је тренутно друга година?
3. Зашто не постоји за сваки смер по модератор?

Предлог:
кунгфу за модератора :D !


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 03.04.2011. 14:41:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
1. Nije 6-7 godina razlika u generacijama, vec 1-2. A na faxu je manje vise sve isto.
2. Nikola Jovanovic dao otkaz. Slika
3. Dobro pitanje. Verujem da moderatori ni ne ulaze u teme od OM i UK smerova. :invert:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 03.04.2011. 15:30:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
1. Neko ko je treca godina verovatno je polozio dosta ispita iz prve i druge i svojim iskustvom moze mnogo da pomogne onima koji te ispite tek treba da poloze. Za tekuce informacije (sta je bilo na predavanju, sta je rekao profesor, sta asistent...) se morate ipak malo i sami potruditi. To sto moderator mozda ne zna sta je bilo na predavanju, ne implicira da on ne moze da prosudi sta je u nekoj temi korisna informacija a sta ne.
2. Opet isto... za moderatora nekog podforuma se postavlja osoba koja se u tom podforumu pokaze kao najaktivnija (najaktivnija u smislu da najvise ostavlja korisne informacije na tom podforumu, najvise prati i cita teme podforuma, ucestvuje u diskusijama, odgovara kad neko postavi pitanje, pomaze korisnicima...) Dakle, ako je neko IV godina, a iz statistike foruma se vidi da on najvise prati teme na podforumu I godine, i pokazao se kao osoba koja je izuzetno aktivna u I godini (u korisnom smislu) nema razloga da se on ne postavi za moderatora I godine samo zato sto je IV... sad sto se to 99% nece nikad desiti, to je druga stvar... obicno ljudi kad predju u III vise ni ne proviruju u I i slicno. Kad se to desi, moderator sam kaze (to mu je i obaveza u neku ruku) vodji grupe za tu godinu: "Cuj, ja vise ne stizem/ne zanima me da pratim I godinu, upisao sam III i zabole me vise za ispite iz I, izbacuj me iz grupe".. i onda ga vodja ispise iz grupe moderatora za taj podforum.. Moze da predje u neki novi podforum, koji aktivno prati, ili moze da vise ne bude moderator.. kako god mu odgovara..
3. FONForum se moderise na dobrovoljnoj osnovi... tj, sto bi reko Cedolina "Od nas zavisi!" :) ...dakle, nije FONForum "duzan da obezbedi" po jednog, dva ili deset moderatora za svaki smer.. sve zavisi od toga koliko su ljudi koji dolaze na Forum (da procitaju ili ostave informacije) zainteresovani da se ukljuce u rad samog Foruma. Do sada je obicno bilo najvise kolega sa IT smera, sto je i logicno. Posle toga su tu po brojnosti ljudi sa ME, a UK i onaj cetvrti :D su se uvek sramezljivo i mestimicno pojavljivali samo ponekad i pokojegde.. Ja bih licno voleo da bude ljudi sa UK i OM koliko i sa IT i ME, ali to nije do mene, nego pre svega do njih samih.. uostalom, evo tebi jedan predlog na razmatranje: ako si sa nekog smera za koji ne postoji moderator, a pratis aktivno i ucestvujes u diskusijama i hoces da odvojis deo slobodnog vremena i da moderises teme sa svog smera, javi se da te ubace u odgovarajuci tim.

Lemy je napisao:
....људи не умеју да објасне просте ствари и раде по принципу ово бришем оно не ...

sto se ovoga tice, ovakav i slicne probleme ne mozemo da resimo u apstraktnom okruzenju ...samo na konkretnim stvarima... znaci bez reci "ovi", "oni", "neki"... daj konretna imena i konkretne greske, pa cemo prodiskutovati i pokusati resiti problem tamo gde ga ima.

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 13.04.2011. 18:54:22 
^Хвала на одговору :) .
1.Oк.
2.Па зар је могуће да постоји само једна особа која даје корисне информације и која редовно посећује подфорум друге године??
3.
runner je napisao:
...nije FONForum "duzan da obezbedi" po jednog, dva ili deset moderatora za svaki smer.. sve zavisi od toga koliko su ljudi koji dolaze na Forum (da procitaju ili ostave informacije) zainteresovani da se ukljuce u rad samog Foruma.

Опет исто...

runner je napisao:
evo tebi jedan predlog na razmatranje: ako si sa nekog smera za koji ne postoji moderator, a pratis aktivno i ucestvujes u diskusijama i hoces da odvojis deo slobodnog vremena i da moderises teme sa svog smera, javi se da te ubace u odgovarajuci tim.


Мене то не занима и немам времена да исправљам "свакакве постове".

runner je napisao:
daj konretna imena i konkretne greske, pa cemo prodiskutovati i pokusati resiti problem tamo gde ga ima.

Ево : дотична Естела на питање које је правило прекршено мојим постом одговара "Није ваљда да се жалиш за овај пост" и наравно скреће са питања и уопште не даје конкретан одговор.Нема потребе да буде надмена ,као што пише у правилнику
Citiraj:
1.3.Уколико вам није јасно или сматрате да није било потребе за "интервенцијом" обратите се преко електронске поште или приватне поруке модератору задуженом за дати део форума и затражите објашњење.
имам право да знам због чега ми је обрисан пост.

Уопште се не жалим ако ми обришу неки off topic али без икаквог разлога да ми бришу постове то je мало безобразно ,чекај :jao: , њој се тај пост није свидео и она има право да брише оно што јој се не свиђа ,пошто има неку "ВЛАСТ" на овом форуму који се добровољно модерише?
Ипак постоји и опција едит,не мора све да се брише.

Е да још једно питање: Ако неко пријави твој пост да ли то значи да се он аутоматски брише или не?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 13.04.2011. 19:02:14 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.10.2008. 17:04:01
Postovi: 3108
Godina: Dipl.
Smer: IS
Dala sam ja tebi lepo konktetan odgovor. Taj tvoj post nije imao nikakav smisao i zbog toga je i obrisan.
Ne znam šta sada hoćeš da postigneš, očigledno samo teraš inat...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 13.04.2011. 19:06:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.01.2010. 19:26:03
Postovi: 634
Godina: Padobranac
Smer: IS
Не тера он инат него је дечко у праву 100 посто.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 13.04.2011. 19:14:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
Lemy je napisao:

Предлог:
кунгфу за модератора :D !


fak jea! :D

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 13.04.2011. 19:24:10 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
@Lemy
Prijavljeni postovi se ne brisu automatski.

Sto se tice brisanja, vec je vise puta naglaseno da su pravila u podforumima godina izuzetno stroga i da se svaki offtopic ili "pisanje ociglednih stvari da bi ispali pametni" (sto sam video iz obrisanih postova da volis da radis) ne tolerise. Cilj je preglednost i konkretne informacije sa sto manje ponavljanja. Ponekad se dozvoli manji offtopic ukoliko se smatra pozeljnim, ali se i on brise posle odredjenog vremena.

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 13.04.2011. 20:05:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.01.2010. 19:26:03
Postovi: 634
Godina: Padobranac
Smer: IS
^ Да ли си ти видео на теми за вероватноћу ове године колико је било понављања једних истих питања на само једној страници, а не целој теми, и наравно нико их није брисао, што доводи до логичног закључка да се постови бришу СЕЛЕКТИВНО!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 13.04.2011. 20:06:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Naravno da se ne brise svaki prijavljen post, vec ga moderatori razmotre i vide ima li smisla prituzba. Oko brisanja ti je takodje Lisica lepo objasnio. Ali ako i dalje mislis da ti je nepravedno obrisan neki post, reci ime teme, sta si pisao, da potrazimo post u djubristu, razmotrimo zajedno itd. Ne mozemo ovako napamet. Ali sigurno ti niko nije obrisao post iz cefa. Postoji mogucnost da je moderator pogresio, pogresno protumacio post, ziva su bica pa i oni grese. Ali onda lepo iznesi sve sto imas.

Sto se tice moderatora po godinama, to otprilike ovako ide. Na kraju godine, moderatori npr druge prelaze u trecu godinu, oni koji zele i dalje prate drugu nastavljaju da moderisu u njoj, moderatori prve prelaze u drugu i tako postoji ta smena generacija. Naravno, svake godine, ukoliko se uoci neki korisnik koji doprinosi radu foruma, daje informacije, odgovora na pitanja itd kao sto je Runner napisao, dodaje se u tim moderatora, ukoliko za tim postoji potreba . Ali mi nismo duzni da vucemo druge za ruke i teramo ih da moderisu. Svako moze da se prijavi, pa ce biti razmotren za poziciju od strane time. Ili pak da predlozi nekog za koga smatraju da bi bio dobar moderator, a promakao je nasem oku.

Nedostatak moderatora u OM i UK zaista postoji, ali to je zbog toga sto kolega sa tih smerova ima manje, i na fakultetu i na forumu, i u njihovim temama se slabo pise.

Kao sto rece runner, ako neko zeli da popuni mesto za neki smer za koji nema moderatora, moze slobodno da se javi.

@Stevica

Ti lepo prijavi postove, pa ce moderatori obrisati. Nije nemoguce da im je promaklo.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 13.04.2011. 20:07:24 
^^^Ако мислиш да је пост (за овај пост сам питао зашто је обрисан)
Lemy je napisao:
Не знам шта сте запели за тај задатак ,кад не можете да се договорите ,коме није јасно нека иде на консултације а коме је јасно може само да посматра као ја :cool: .
паметовање онда јбг,ово болдирано се односи на оне људе који иду на предавања и знају у чему је цака и они само посматрају(јер ако почну да објашњавају онда дође неки паметњаковић да их учи како то није тако) .Пост је био намењен онима који слабо знају и у случају да су погледали претходне постове само би се збунили ,зато сам написао да треба да иду на консултације.
lisica je napisao:
Cilj je da pojedinci za**** ostale.

фтфу
Шалу на страну, очигледно ниси дуго посећивао подфорум друге године ,па ту се пријатељу пре него што се постави питање погледају све претходне стране да не би дошло до понављања порука :sarkazam: ...

Estela je napisao:
Taj tvoj post nije imao nikakav smisao i zbog toga je i obrisan.

А по чему то мој пост није имао смисла? Прекинута је дискусија о том задатку тако да твој пост сада нема смисла.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 13.04.2011. 20:15:37 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ajd molim te objasni, kako taj post doprinosi diskusiji? Studenti nisu znali da kad nesto ne znaju mogu da ide na konsultacije? Kako si bilo kome pomogao u tom postu i sta je bilo ko korisno/novo saznao iz njega? Ne pratim podforum druge, mozda je izvuceno iz konteksta, pa mi molim te objasni. Ja iz tvog posta ne mogu da zakljucim da si hteo da kazes to sto tvrdis.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 13.04.2011. 20:17:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.01.2010. 19:26:03
Postovi: 634
Godina: Padobranac
Smer: IS
А каква је корист када неко пита 100 пута кад ће резултати и наравно пост му се не обрише иако је пријављен? Као да нико не зна да могу за то да питају асистента, јел тако?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 13.04.2011. 20:22:17 
^^Доприноси у том смислу да више не постављају питања у вези са тим задатком и да се фокусирамо на друге задатке јер ће у супротном то ићи у недоглед. Једни ће да причају једно други друго и нико од тога нема користи.
Ај ми сад ти реци која је корист о тих постова ?
едит:
Kelegorm je napisao:
Studenti nisu znali da kad nesto ne znaju mogu da ide na konsultacije?

Још једна потврда да не пратиш подфорум друге године.
Па они не знају да нађу мејл а не да иду на консултације!!


Poslednji put menjao Lemy dana 13.04.2011. 20:25:43, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: O moderatorima
PostPoslato: 13.04.2011. 20:22:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Studenti naravno pitaju jer obicno neka pita na ispitu/kolokvijumu asistenta kad da ocekuju rezultate. Pa prvo pitaju kolege, sto je razumljivo. Ja ne vidim nikakve prijave u drugoj godini. Takva pitanja se brisu, a ako nisu bice obrisana, sigurno.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 432 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group