Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03.10.2009. 07:37:20 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.12.2001. 17:03:40
Postovi: 1463
Lokacija: Manaus
Godina: Dipl.
Smer: IS
Interesuje me kako vam se čini slamarica - aplikacija za lične i kućne finansije
U pitanju je aplikacija za upravljanje kućnim budžetom. Da li vam se sviđa njena svrha, dizajn...
Projekat iza koga stoje svršeni studenti fon-a, nekadašnji aktivni članovi fonforuma, neki su bili i moderatori. Sve kritike dobre :yo: i loše :stid: su uvek dobrodošle.
Trenutno ima malo problema u IE7.0 što se tiče dizajna :udri: , ali se radi na tome da bude ispravljeno.
Dizajner ne preferira IE, ali moraće da ide protiv svoje volje :D

Slika


Poslednji put menjao DJole dana 17.12.2009. 08:17:02, izmenjena 2 puta

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.10.2009. 08:58:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.10.2004. 12:14:50
Postovi: 1481
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja upravo otvorio nalog da probam njime da zamenim moje excel tabele :D Videcemo kako mi odgovara :)

_________________
:zaljubljen: :srce:
We all have our time machines, don't we. Those that take us back are memories... And those that carry us forward, are dreams.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.10.2009. 09:14:42 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.12.2001. 17:03:40
Postovi: 1463
Lokacija: Manaus
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ako ima nešto da neodgovara slobodno piši u delu Vaše ideje. Aplikacija se stalno razvija. Većinu ostvarivih želja će biti moguće ispuniti :jel:. Videćeš da tamo već ima dosta predloga koji su na redu čekanja :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.10.2009. 09:49:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.10.2004. 12:14:50
Postovi: 1481
Godina: Dipl.
Smer: IS
Will do :)

_________________
:zaljubljen: :srce:
We all have our time machines, don't we. Those that take us back are memories... And those that carry us forward, are dreams.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.10.2009. 10:35:55 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.12.2001. 17:03:40
Postovi: 1463
Lokacija: Manaus
Godina: Dipl.
Smer: IS
Samo da dodam da imamo jednu simpatičnu recenziju na It Fabrici
http://itfabrika.com/slamarica-vodjenje ... finansija/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.10.2009. 20:42:54 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Gotivna stvarcica. Dopada mi se.

Evo jedan dosadan dan na faksu :D

Slika

Odlicno sto ste ostavil da mogu slobodno da se dodaju kategorije troskova, jer obicno svi vole da na takvim stvarima lupe par stvari koji oni misle da su najpotrebnije i ostave ih zakljucane.

Keep up the good work

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.10.2009. 21:44:04 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.12.2001. 17:03:40
Postovi: 1463
Lokacija: Manaus
Godina: Dipl.
Smer: IS
Baš mi je drago da ti se sviđa. Biće tu još dosta novina, ne stiže se od redovnog posla paralelno raditi i na ovome (mada je kudikamo zanimljivije)
Ako imaš primedbe, kritiku, naiđeš na neki bug slobodno prijavi na strani Vaše ideje. Možeš i ovde, ali možda se tvoja ideja svidi još nekom.
Ja sam se iznenadio koliko trošim na hobi(stripovi), skoro kao na hranu - moraću malo da smanjim trošak :(


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.10.2009. 21:56:05 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
^ he al secas se ekonomije cim rastu prihodi smanjuje se udeo u ukupnoj potrosnji koji se izdvaja za hranu. Tako da je to mozda i dobro :D

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.10.2009. 21:59:46 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.12.2001. 17:03:40
Postovi: 1463
Lokacija: Manaus
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ma nije to, nego ja nisam normalan :udri:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.10.2009. 22:48:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2008. 23:11:55
Postovi: 4202
Lokacija: Jerk-ovic Bros.
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ja sam malopre počeo da koristim. U sledećih 15ak dana ću izneti utiske.

_________________
Potpis.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.10.2009. 23:22:20 

Pridružio se: 18.05.2003. 12:48:48
Postovi: 2331
Lokacija: Oslo, Norway
Godina: Dipl.
Smer: UK
Регистровао се... Након консултација са финансијским директором (читај: будућом супругом) кренућемо са коришћењем апликације... Делује на први поглед занимљиво и прелгедно... Раније сам у те сврхе користио ексел...
Утисци чим прође тест период... :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.10.2009. 02:11:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.02.2008. 10:08:31
Postovi: 2620
Godina: Apsolvent
Smer: IS
@ djole
mnogo skupi libelusovi mister no od prvog broja, pa jos i maksi i redovni od veselog cetvrtka.. :D tex fan ovde :)
drago mi je da vidim ovakve projekte (posebno sto je sporedan posao).


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.10.2009. 09:15:47 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2004. 23:06:03
Postovi: 3369
Lokacija: Bgd
Godina: IV
Smer: IS
Dobra ideja, ali malo mi se ne sviđa dizajn i usability, a naročito brzina. Mislim da je moglo mnogo bolje, da bude više nalik nekoj aplikaciji. Svakako ću pratiti dalji razvoj, pa možda jednog dana i krenem da ga aktivno koristim :)

_________________
Autobuski prevoz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.10.2009. 12:58:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2004. 02:25:50
Postovi: 474
Lokacija: Dorchol
Godina: Dipl.
Smer: IS
Djole, ideja je super. Registrovao sam se pre par dana i iznecu utiske cim stignem malo da se igram po sajtu. Ali moram ti reci da mi je dizajn grozan. Pod hitno se resi gradijenata (ali pod hitno). Otvori se za 500e i angazuj nekog profi dizajnera da ti uradi neki web2 fazon koji je ultra pregledan.

Inace ... keep up the good work ;)

_________________
Arthur C. Clarke - "Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.10.2009. 15:04:37 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.02.2008. 17:23:56
Postovi: 3567
Godina: Padobranac
Smer: IS
Kritika:

Moja baba je rođena 1930. godine i ona ne može da se registruje, jer za godište postoji samo od 1931. do 2010. (?!?) :zbun:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.10.2009. 07:43:18 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.12.2001. 17:03:40
Postovi: 1463
Lokacija: Manaus
Godina: Dipl.
Smer: IS
@samo zvezda i @Tetsuo Nadam se da će vam koristiti aplikacija.

bata_shukilo je napisao:
@ djole
mnogo skupi libelusovi mister no od prvog broja, pa jos i maksi i redovni od veselog cetvrtka.. :D tex fan ovde :)
drago mi je da vidim ovakve projekte (posebno sto je sporedan posao).


Ah, pogodi me u slabu tačku. Libellus i da dodam Fibru i Beli put :)

@salebaba i @NeoDesign Hvala na kritikama, uzećemo ih sve u obzir i razmotriti u konsultaciji sa više ljudi. Problem je što sa jedne strane dobijamo ekstremne pohvale za dizajn, a sa druge imamo i jače kritike nego vaše. Moraćemo da izvagamo nešto u svakom slučaju.

Mr. Anderson je napisao:
Kritika:

Moja baba je rođena 1930. godine i ona ne može da se registruje, jer za godište postoji samo od 1931. do 2010. (?!?)

Da, ovo je vrlo ozbiljan propust. Ispravićemo i omogućiti svim bakicama da koriste aplikaciju, koje žele da unesu ovaj podatak. Napominjem da ovo polje nije obavezno i slamarica može bez problema da se koristi bez unetog podatka.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.10.2009. 11:48:30 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Fali jos izvestaja, sem onog grafickog nisam nasao ni jedan, ali dobro polako

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.10.2009. 17:39:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.11.2008. 22:55:45
Postovi: 95
Lokacija: online
Godina: Dipl.
Smer: IS
skroz super ideja, koristicu, al malko nejasna na prvu, pricham iz perspektive obichnog korisnika :)

_________________
http://www.goranmagdic.com/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.10.2009. 23:41:42 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.12.2001. 17:03:40
Postovi: 1463
Lokacija: Manaus
Godina: Dipl.
Smer: IS
Neecola je napisao:
Fali jos izvestaja, sem onog grafickog nisam nasao ni jedan, ali dobro polako

Da, biće ih sigurno još. Ovo je minimalno što je bilo potrebno da sajt krene u javnu betu. Primenjujemo japansku filozofiju Kaizen, što je jedna od korisnih stvari koju smo naučili od Ranka Orlića :).
Ako imaš predlog za neki izveštaj slobodno napiši, mada mi već imamo u glavi neke ideje.

Hedonist je napisao:
skroz super ideja, koristicu, al malko nejasna na prvu, pricham iz perspektive obichnog korisnika

Šta je to što ti je najviše nejasno, da vidimo da ispravimo ako možemo?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.10.2009. 02:03:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2008. 23:11:55
Postovi: 4202
Lokacija: Jerk-ovic Bros.
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ja nisam mnogo koristio, ali na keca, nervira me što mora da se prijavim svaki put kada odem na sajt. Pretpostavljam da ste to uradili zbog sigurnosti, ali trebalo je da bar ostavite neku opciju.
Ili je to neki slučajan bug? U svakom slučaju, ni opera 10 ni FF 3.5.nešto ne omogućavaju ovo.Kad prođe ispitni rok i budem više koristio javljam se. :)
Keep up the good work. ;)

_________________
Potpis.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.10.2009. 08:04:39 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.12.2001. 17:03:40
Postovi: 1463
Lokacija: Manaus
Godina: Dipl.
Smer: IS
Malo reklame :)
Portal nadlanu.com piše o slamarici nadlanu.com

A tu je i facebook strana za fanove :yo:
http://www.facebook.com/pages/slamarica/103767239159


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.10.2009. 09:11:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Svak cast na sajtu! :) Iz mog iskustva znam da nije lako probiti se :) Samo napred! :)

Samo mislim da morate malo da se potrudite oko internet reklame, neke banere da postavite, da se povezete sa drugim sajtovima, makar razmena (ali ne sistem razmene banera, neko face2face da se dogovoris sa nekim vlasnikom sajta...)

SEO vam je uradjen sto je dobro, ali PR rank vam je los, i alexa rank... (necu da ispadne da ja sad tu kritikujem bez razloga i bacam se sa terminima, ali radim sa iskusnim ljudima koji me uvode u taj svet, pa reko da i ja podelim malo znanja :) )

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.10.2009. 11:35:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Zato je SEO za tutorijale jako los... (moram malo da te iskritikujem ovako javno :P) Ima jako dosta propusta. Recimo ciljas kljucnu rec "tutorijali" a na svakoj stranici je nemas vise od 3 puta. Plus ovo krupnim slovima u naslovu "tutorijali.rs" si mogao da stavis u neki H1/2/3 tag. Nema boldovanih reci, nema linkovanih... Ostale kljucne reci su jos gore. Plus kljucne reci kao sto su "tekst" i "video" su skroz promasene. To je samo na vrhu ono a da ne govorim u samim tutorijalima gde pisci rade sta hoce i kao ja stave kljucne reci "kisa, kisica, vodica, barica..." :D Tako da i to mora neko od vas da prodje i ispravi.

Sto se proboja tice sve zavisi od konkurencije. Rekao bih da konkurencije za slamaricu nema toliko kada se gledaju online resenja. Ideja mi deluje malo jeftina jer postoji dosta desktop aplikacija koje rade istu stvar i to mnogo bolje, plus nemaju problem sa nepoverenjem i privatnoscu podataka. "Slamarica" je simbol za nesto sto je skriveno a ovde se nalazi na internetu... malo je... hmm... Deluje mi kao da ljudi nece shvatiti ozbiljno nego ce probati i malo se poigrati, a to nece dugo trajati.

Nadam se da se ne ljutis sto kriticki posmatram sajt, uostalom, to si i trazio, zar ne? :) Kada se zna da jako mali procenat ideja se realizuje onda svaka cast. Uspece i ova aplikacija ali nece dostici neke velike visine. Srecno! :)

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.10.2009. 23:57:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
@manjak

Majku mu Manjak, pa ti da me ocrnis.... Nisam ja rekao da je nama SEO odlican, bice u buducnosti, razmatramo sve da pomerimo na SEO, a nije uopste lako... Mislim postojeci linkovi, bla truc... ali bice sredjeno :) A za kljucne reci, sta da ti kazem da smo napravili sistem za pregledanje tutorijala pre nego sto odu na sajt i proverevamo kljucne reci... jbg, to nismo imali na pocetku, ali sada imamo pa su svi naredni podvrgnuti pregledu i ispravljanju... A pisci ne mogu da rade sta hoce, tutorijal ce biti vracen, ako ne postuje pravila :) da si napisao neki tutorijal u poslednje vreme, znao bi :P

I nije ovde tema kritikovanje tutorijala, nego slamarice :)

Ja sam dao svoj stav, mislim da nema veze to sa konkurencijom, on mora da se bori za generalnu poziciju uopste, mora da bude jedan od boljih sajtova uopste, a ne samo u svojoj bransi. Mi smo dosli do tacke da hrvate mozemo da prestignemo tek kada nam sajt bude star 2 godine, jer njih google rangira zbog starosti dobro, a mi imamo mnogo oblji sadrzaj od njih. A i FONFORUM je isto odlican primer za dobru poziciju zbog starosti. Nije FONFORUM servis za siroke narodne mase, ali je dosta star i studenti su aktivni. Ali zato se povezujemo sa drugim sajtovima (a FONIS izbacujemo baner :P manjak kada ces da napravis ono za prijatelje??) da bi bili generalno popularni. Alexa nam kaze da smo 770 sajt po popularnosti, sto i nije lose, pogotovo kad uzmemo u obzir da menju prvih 100 su u vecini strani servisi.

Eto, ako nesto mozes da pokupis iz mog govora, super, a ako ne, meni bilo super pisati na ovom forumu, za promenu, jer u vecini citam :)

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.10.2009. 01:47:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
Ja sam dao svoj stav, mislim da nema veze to sa konkurencijom, on mora da se bori za generalnu poziciju uopste, mora da bude jedan od boljih sajtova uopste, a ne samo u svojoj bransi.


Ne bih se slozio sa tobom. Naravno da je konkurencija bitna. Pre nego sto se krene u optimizaciju gledaju se konkurenti i njihova pozicija na pretrazivacima, tj koliko su "cvrsti". Pre nego sto se uopste krene u realizaciju gledaju se konkurenti ali sa strane funkcionalnosti. SEO ti nista ne znaci ako prodajes maglu. Dovesces ti posetioca jednom ali ako on ne dodje drugi put pisi propalo. Dzabe mi je sto pravim selo pored autoputa kad u selu nemam nista, bolji je grad daleko od autoputa a autoput ce se sam izgraditi ;)

Kad kazes da "mora da bude jedan od boljih sajtova uopste", ta generalna pozicija upravo je odredjena idejom projekta. I tutorijali i slamarica su sajtovi srednje velicine i uvek ce biti. To je ta generalna pozicija. Tu sad postoji ono da li sa manjim sajtom tuci dvojicu ili sa vecim sajtom boriti se sa azdajama.

No da ne gusimo temu...

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group