Započni novu temu Odgovori na temu  [ 338 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 24.09.2009. 19:37:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.06.2008. 19:15:22
Postovi: 167
Godina: III
Smer: OM
Који смер је завршио Ондреј Јашко, јел зна неко :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.09.2009. 20:42:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
kengure, znaci jasko ti je idol? :D

a valjda management...
http://fon.rs/ofakultetu/nastavnici/CV/ ... index.html


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.09.2009. 20:50:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.08.2008. 19:40:03
Postovi: 503
Lokacija: Cacak - Beograd
Godina: IV
Smer: ME
Ja mislim da je zavrsio OM, cini mi se da je tako neko napomenuo, a sto se tice toga da ti se svidjaju proizvodni sistemi, opet mislim da je to blize smeru OM... :)

A jeste knjiga uzasno napisana, slazem se u potpunosti.. :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.09.2009. 21:16:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.06.2008. 19:15:22
Postovi: 167
Godina: III
Smer: OM
Јашко фаца...и цела катедра Основа је супер, најбољи су у целој првој години, мени бар били...

Поз за тебе Радићи од Бајоркета :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.09.2009. 18:14:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.09.2008. 01:18:40
Postovi: 428
Godina: Padobranac
:fokus:

_________________
Où tu vas, il ya pas de retour.


Poslednji put menjao psihopata dana 28.01.2010. 15:07:54, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.09.2009. 20:12:05 

Pridružio se: 24.11.2008. 00:15:23
Postovi: 67
Godina: II
Smer: UK
moze li neko reci nesto o Uk.. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: UK
PostPoslato: 26.09.2009. 21:09:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.11.2006. 19:50:36
Postovi: 4288
Godina: Dipl.
Smer: UK
::D

Genghis Khan je napisao:
Evo ja cu da vam ispricham malo o smeru UK a malo i moju prichu!

Upisao sam faks kao i mnogi ovde zbog IS-a.
Bavim se "rachunarskom materijom" josh od Commodore 16, kasetasha i gomile razmagnetisanih kaseta kada sam pizdeo josh kao mali :) Inache sada radim mnogo ozbiljnije stvari od tadashnjeg igranja, a i zaradjujem fino koristeci ta znanja. Nikada nisam smatrao, pa ni sada, da sam neki guru ili tako neshto ali ako uporedim moje znanje sa oslatim "struchnjacima", pa moglo bi se reci da mogu da ih pojedem za doruchak.

Zashto cela ova pricha i ovaj uvod?
Vremenom chovek polako shvati neke stvari. Tako pochnem da upoznajem dosta ljudi sa raznih smerova (nikog sa UK). Nakon par desetina poznanstava sa raznim ljudima shvatim da SVI koje znam sa IS-a blage veze nemaju sa svojim poslom a kamoli neshto shire. Ne zelim naravno da vredjam nikoga jer uvek postoje izuzeci tj. ljudi kojima ja na faxu stvarno skidam kapu.
To i dalje nije bio razlog da ne upishem IS. Onda naravno uzmem program IS-a i pogledam kakvi su predmeti, prochitam malo FF i polako shvatim da to iskreno i nije bash ono shto mene zanima. Ne kazem da je loshe. Odlichno je, ali ne za mene. Inache mi je mnogo zao shto ne slusham samo jednog profesora koji je baja nad bajama (AI - ko razume, razumeo je).

Ostali smerovi i odabir UK
Onda u obzir pochnem da uzimam i ostale smerove tj. ME, OM i UK.
Od menadzmenta sam odmah odustao i ne bih zeleo da iznosim svoje argumente jer bih verovatno odmah bio napljuvan, a ko zna, mozda i banovan :)
U uzem izboru ostali su OM i UK. O oba smera se ne zna bash preterano jer ih je generalno malo ljudi studiralo. Ta se situacija inache na UK menja iz godine u godinu i smer je sve masovniji.
Da ne duzim mnogo, odabrao sam UK i nisam pogreshio.

UK
Prvo sam kao i mnogi bio skeptik a posebno zbog toag shto je to bio novi program pa niko nije znao o chemu se detalno rai i shta je menjano. Iz raznih pricha shvatish chime se ti razni ljudi bave. Prve asocijacije su akreditaciona tela, neki standardi (i naravno ISO9000 :)), nekakva kontrola i tako to... Onda pocheshe i predavanja i vezbe i chitava situacija poche da biva sve jasnija. Generalno odlichna ekipa sa ogromnim entuzijazmom!

Control vs. inspection.
Smer se inache zove upravljanje Q a ne kontrola Q shto mnogi meshaju ali je problem kod nashih autora koji ne znaju razliku izmedju rechi control i inspection (remote control). To je jedna od stvari koju cete naravno nauchiti na UK ;)

UK NIJE LAK, ali je bubanje svedeno na minimum koliko god to neverovatno zvuchalo.
E ovo je mnogo bitan deo priche. Mnogi prichaju da je UK lak i tako to i podcenjuju ljude sa UK. O chemu se radi? Radi se o tome da se ljudi sa UK dosta druze, rade zajedno i pomazu jedni drugima (kao sekta :)). Onda to drugim ljudima deluje kao da se mi samo zezamo... Sve je ovo omoguceno jer se uchenje ne zasniva na uchenju 6629 podela i njihovog reprodukovanja na dan ispita. Kako je ovo postignuto?

Skoro svi ispiti su podeljeni u dva dela.

I deo chini projektni rad. Znachi radite neku materiju na predavanjima a na vezbama se pricha o tome kako se to STVARNO koristi u PRAKSI! Svaki student je na pochetku izabrao neko preduzece i na to se preduzece sve naucheno primenjuje. Preporuchio bih da pametno izaberete to preduzece jer se to kasnije radi sve 3 godien. Naravno da mozete zameniti i uzeti neko drugo ali onda treba uraditi sve prethodne radove jer se uglavnom sve nadovezuje.
Radeci ove projektne radove vi stichete znanja koja stutra stvarno koristiti takva kakva jesu i ukoliko uh sve zajedno mozete objediniti (shto i jeste cilj), na konju ste.

II deo jeste teorija. Kako se teorija i praksa dopunjuju, mislim da nije potrebno prichati da vam je veci deo teorije vec poznat jer ste vi vec uradili vash rad i znate kako sve to funkcionishe. Posebno istichem da nemamo neke iskompleksirane profane koji smaraju da mora da se kupi 65 njihovih knjiga koje treba nauchiti napamet da bi se polozio ispit. Vecina materijala je u el. obliku shto je naravno odlichno. Drugo, u pitanju su ljudi koji rade ono shto i predaju i svesni su shta chovek stvarno treba da zna a shta treba mozda samo da prochita. Uglavnom, mislim da do sada NIKADA nismo morali neku definiciju da znamo napamet. Zashto? Pa zato shto je to uglavnom beskorisno i imamo profesore koji su to shvatili! Shta se to onda od nas trazi? Pa trazi se puno znanja, puno konkretnih znanja, ali sushtinskih znanja! Znachi bitno je da vi znate shta je kvalitet, a da li cete to reci ovom ili onom od 2343 definicija ili cete to iskazati svojim rechima to nije bitno, dokle god da ste upravu i da ste rekli ono shto je bitno. Kod nas se na kolokvijumima takodje ne traze bubachenje, vec razumevanje materije. Kolokvijumi i ispiti sluze da bi se videlo koliko ste vi stvarno RAZUMELI ono shto se radi a ne koliko ste to dobro nabubali. Nece biti toliko bitno ako ne mozete da se setite neke podele od 16 stavki koliko je bitno da apsolutno znate da objasnite neku podelu od 2 stavke. Stvarno navodim banalne primere ali sve kako bih vas naveo na to da je bubachenje uglavnom odstranjeno.

Ne bih da komentarishem ostale predmete koje imamo a veze sa Q nemaju jer se oni standardno polazu. Listu predmeta koje slushamo mozete naci na sajtu i kada budem imao vremena napisacu neshto o svakom od njih a vi pitajte ako vas neshto konkretno zanima.


E sad, znam da sam bio dosta konfuzno jer sam ovo pisao iz 2-3 puta (morao sam da odem na pola) pa vishe ne znam ni shta sam napisao a mrzi me da chitam :) Budite slobodni da postavite sva pitanja koji imate, rado cu na njih odgovoriti ;)

Nadam se da sam makar malo razjasnio neke stvari.

P.S. Kvalitet je sam po sebi veoma kontraverzan pojam i o njemu se moze prichati na 3000 nachina. Zbog toga, u ovoj obalsti imate veliku slobodu i puno prostora za nove stvari!

P.S.S. Ukoliko budete upisali ovaj smer, shvaticete da je kvalitet SVUDA integrisan i da za vas kao poznavaoca materije posla ima apsolutno svuda. To je malo teze objasniti ali je tako!

Cova je objasnio. Imas jos njegovih opisa na pocetku teme, ali ovaj je bullz eye.

_________________
SlikaSlikaSlika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.09.2009. 15:34:41 

Pridružio se: 16.08.2009. 12:04:32
Postovi: 67
Godina: IV
Smer: ME
Moze li mi neko reci nesto vise o smeru MENZDZMENT??????

gde se sve moze raditi po zavrsetku tog smera???

hvala unapred!!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.09.2009. 18:30:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja znam dečka koji je završio smer Menadžment i zaposlio se vrlo brzo u Soko Štark-u. Detalje ne znam. Takođe, znam nekoliko momaka koji su završili ISiT i vrlo brzo su se zaposlili, takođe. E sad, plate u zavisnosti od toga koliko ste ambiciozni, sposobni i koliko ste spremni da radite. Inače:

Izvod iz spiska zanimanja diplomiranih inženjera FON-a
INFORMACIONI SISTEMI I TEHNOLOGIJE
1. Projektant informacionih sistema
Projektovanje informacionih sistema – baza podataka, programa i njihova implementacija,
testiranje, uvođenje i održavanje.
2. Analitičar informacionih sistema
Analiza poslovnih i informacionih sistema; Definisanje zahteva koje budući informacioni
sistem – softver treba da zadovolji.
3. Projektant softvera
Na osnovu definisanih zahteva, koristeći standardne module i metode, projektuje softver za
različita implementaciona okruženja (arhitektura).
4. Programer
Izrada klasičnih klijent/server aplikacija i web aplikacija; Izrada programa na osnovu zadatih
programskih zahteva u različitim softverskim okruženjima i jezicima.
5. Administrator baza podataka
Modelovanje podataka; Projektovanje baze podataka; Konfiguriše i administrira sistem za
upravljanje bazama podataka; instaliranje, održavanje, arhiviranje i oporavak baze podataka.
6. Sistem inženjer
Postavljanje, uvođenje i održavanje računarskih i komunikacionih sistema.
7. IT menadžer kvaliteta
Kontroliše kvalitet standardne metodologije i izrađuje neophodnu dokumentaciju.
8. Menadžer softverskih projekata
Planiranje i razvoj informacionih sistema; Pribavljanje članova tima; Organizacija softverskog
tima; Planiranje i upravljanje budžetom projekata; Planiranje hardverskih i softverskih
resursa i vremena za izvođenje projekta.
9. IT menadžer
Ekspert za informacione tehnologije; Definisanje strategije razvoja informacionih sistema;
Pripremanje moderne informacione tehnologije u razvoju informacionih sistema u
organizaciji; Upravlja, kontroliše i koordinira rad više projektnih timova; Analiza ostvarenih
rezultata.


MENADŽMENT
1. Marketing menadžer
Uspostavljanje marketing ciljeva i razvoj marketing politike; Razvoj marketing planova i
programa u skladu sa ciljevima; Definisanje marketing budžeta, razvoj miksa proizvoda kroz
planiranje proizvoda, stvaranje svesti o tržišnom trendu i potrebama kompanije.
2. Menadžer prodaje
Postizanje unapred određenog obima prodaje; istraživanje tržišta radi obezbeđenja
maksimalnog potencijala i nivoa pokrivenosti; Razvoj prodajnih planova i programa; Davanje
sugestije radi usavršavanja proizvoda, politike kompanije i procedura; Motivisanje prodajnog
personala.
3. Menadžer proizvoda
Priprema marketing ciljeva za proizvode i definisanje potrebnog budžeta; Izrada godišnjeg
plana i kratkoročnih planova proizvoda i njihova kontrola; Razvoj proizvodnog programa i
usavršavanje postojećeg; Izveštavanje o marketing aktivnostima vezanim za proizvod.
4. Menadžer marketing usluga
Podrška menadžmentu kroz održavanje informacija o tržištu, proizvodima i aktivnostima
marketinga; Priprema izveštaja o aktivnostima marketing istraživanja; Pomoć u određivanju
politike razvoja proizvoda, distribucije, cena, promocije i prodaje; Postizanje skupa standarda
izvršenja.
5. Menadžer marketing informacija
Formulacija i upravljanje tehnikama prikupljanja informacija; Sakupljanje, interpretacija i
ocena tržišta i marketing informacija; Analiza, prikupljanje i nadgledanje eksternih izvora
informacija marketinga; Razvoj metoda marketing istraživanja.
6. Menadžer prodajne promocije i reklamiranja
Formulacija i sprovođenje reklamnih programa i promocije za postizanje postavljenih ciljeva
marketinga; Pomoć u razvoju reklamnog materijala i materijala promocije; Planiranje i
raspoređivanje aktivnosti reklamiranja i prodajne promocije u kompaniji.
7. PR menadžer
Formulacija PR politike i razvoj kratkoročnih i dugoročnih planova i programa u skladu sa PR
ciljevima; Priprema budžeta PR aktivnosti i kontrola budžeta; Upravljanje PR projektima;
Održavanje kontakata sa PR konsultantom i sa svim medijima.
8. Finansijski menadžer
Pružanje podataka relevantnih za operativno i strateško upravljanje poslovanjem kompanije;
Finansijsko planiranje i predviđanje; Savetovanje pri donošenju poslovnih odluka; Kontrola
finansijskih tokova.
9. Kadrovski menadžer
Planiranje, kordiniranje i kontrola kadrovskih procesa u kompaniji; Procena kadrovskih
potreba i iznalaženje kadrovskih resursa; Pribavljanje, odabiranje, razmeštaj, informisanje,
zaštita, raspodela dohodaka radnika; Motivisanje kadrova; Oblikovanje trening programa.
10. Menadžer u javnoj upravi
Organizaciona analiza i pružanje usluga privredi i građanima; Kontrola upravnih postupaka i
finansija, donošenje odluka.


... ostatak na http://www.fon.rs/download/Informator1.pdf
strane 176 - 181.

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.10.2009. 11:39:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2008. 19:10:12
Postovi: 202
Godina: Apsolvent
Smer: UK
Kome da se obratim za promenu smera? i kolke pare moram da dam da bih to uradio?

_________________
One of the definitions of sanity is the ability to tell real from unreal. Soon we'll need a new definition.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.10.2009. 12:59:29 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2004. 23:06:03
Postovi: 3369
Lokacija: Bgd
Godina: IV
Smer: IS
Studentskoj službi, a cenovnik imaš na fonovom sajtu

_________________
Autobuski prevoz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.10.2009. 16:09:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.06.2008. 19:15:22
Postovi: 167
Godina: III
Smer: OM
gde da nadjem mail od studenta prodekana, ili predsednika neke studentske organizacije ili tako neke vaznije figure koja je spona izmedju studenata i fakulteta?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.10.2009. 16:57:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2007. 22:50:11
Postovi: 2182
Godina: Dipl.
Smer: IS
mail studenta prodekana: twelimir@hotmail.com
A ovde imas kontakte clanova saveza fona.

_________________
I live in my own world - but it's OK, they like me here! :cool:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.10.2009. 12:19:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.06.2008. 19:15:22
Postovi: 167
Godina: III
Smer: OM
Mene zanima da li ISITovci sa FONa izlaze kao programeri ili menadzeri i u cemu je fora sa toliko predmeta tipa programiranje, strukture, algoritmi, arhitektura racunara i sl, kad je FON ipak f organizacionih nauka? Koja je oblast delovanja ISITovca i koja je razlika u zaposlavanju u odnosu na ostale(ME, UK, OM)

Ja inace muku mucim sa odlukom da li na UK ili ISIT pa me zanima ako imate neki savet , link??
slabo su se potrudili da nas informisu o smerovima, perspektivi i sl


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.10.2009. 12:41:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.01.2008. 16:28:49
Postovi: 130
Godina: Profesor
Smer: IS
Da si procitao post iznad video bi :
INFORMACIONI SISTEMI I TEHNOLOGIJE
1. Projektant informacionih sistema
Projektovanje informacionih sistema – baza podataka, programa i njihova implementacija,
testiranje, uvođenje i održavanje.
2. Analitičar informacionih sistema
Analiza poslovnih i informacionih sistema; Definisanje zahteva koje budući informacioni
sistem – softver treba da zadovolji.
3. Projektant softvera
Na osnovu definisanih zahteva, koristeći standardne module i metode, projektuje softver za
različita implementaciona okruženja (arhitektura).
4. Programer
Izrada klasičnih klijent/server aplikacija i web aplikacija; Izrada programa na osnovu zadatih
programskih zahteva u različitim softverskim okruženjima i jezicima.
5. Administrator baza podataka
Modelovanje podataka; Projektovanje baze podataka; Konfiguriše i administrira sistem za
upravljanje bazama podataka; instaliranje, održavanje, arhiviranje i oporavak baze podataka.
6. Sistem inženjer
Postavljanje, uvođenje i održavanje računarskih i komunikacionih sistema.
7. IT menadžer kvaliteta
Kontroliše kvalitet standardne metodologije i izrađuje neophodnu dokumentaciju.
8. Menadžer softverskih projekata
Planiranje i razvoj informacionih sistema; Pribavljanje članova tima; Organizacija softverskog
tima; Planiranje i upravljanje budžetom projekata; Planiranje hardverskih i softverskih
resursa i vremena za izvođenje projekta.
9. IT menadžer
Ekspert za informacione tehnologije; Definisanje strategije razvoja informacionih sistema;
Pripremanje moderne informacione tehnologije u razvoju informacionih sistema u
organizaciji; Upravlja, kontroliše i koordinira rad više projektnih timova; Analiza ostvarenih
rezultata.

_________________
http://www.izdajemstan.rs/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.10.2009. 19:53:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.06.2008. 19:15:22
Postovi: 167
Godina: III
Smer: OM
sve je to super, al sta tacno radi jedan menadzer softverskih projekata,jedan sistem inzenjer i sl...?
dzaba mi spisak ovaj kad ne razumem sta je tacno delatnost i polje rada koje se opisuje


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.10.2009. 21:29:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.01.2008. 16:28:49
Postovi: 130
Godina: Profesor
Smer: IS
8. Menadžer softverskih projekata
Planiranje i razvoj informacionih sistema; Pribavljanje članova tima; Organizacija softverskog
tima; Planiranje i upravljanje budžetom projekata; Planiranje hardverskih i softverskih
resursa i vremena za izvođenje projekta.

6. Sistem inženjer
Postavljanje, uvođenje i održavanje računarskih i komunikacionih sistema.

_________________
http://www.izdajemstan.rs/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.10.2009. 19:47:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.10.2009. 18:41:39
Postovi: 7
Godina: IV
Smer: OM
E ovako posto vidim da ima mnogo nepoznanica oko smera OM objasnicu vam o cemu je rec :

Druga godina jeste teska ali je teska i na ostalim smerovima ! Svi imaju verovatnocu,statistiku a nas smer i ISiT imaju i matu 3 koja nista nije teza od mate 1 i 2 samo je malo obimnija. Programiranje se razlikuje od onog na ISit-u jer se radi Visual Basic u Access-u i to moze da se polozi na vezbama jer posle svakog casa asistenti vam daju zadatak i ko uradi taj zadatak dobija + (to znaci da ste odbranili tu oblast) i ko skupi 6 pluseva polozio je ispit(mnogo je lakse ako idete na vezbe i predavanja redovno).
Treca godina je zanimljivija i laksa ,uce se konkretnije stvari vezane za OM izdvojio bih od predmeta Logistiku,Upravljacke sisteme (ucite modele i njihovu primenu, usavrsicete rad u Excel-u) i Lokaciju i projektovanje objekata... Vecina ispita ima i pismeni i usmeni ,pismeni se polaze preko dva kolokvijuma i ko ide redovno na vezbe nece imati problema da polozi. Usmeni nije samo bubanje i nema milion podela kao kod menadzerskih predmeta :D ! Imacete i prilike da preko seminarskih i projektnih radova sakupite neke dodatne bodove i tako sebi olaksate sam usmeni. Upravljanje projektima je jedan od menadzerskih predmeta koje slusate na trecoj god ,cisto bubanje ali moze da se polozi preko dva kolokvijuma(mnogo laksi nacin).Operaciona 1 i 2 isto kao i na drugim smerovima...
E sad sto se tice profesora svi se trude da vam pomognu koliko mogu i trude se da vam uvek izadju u susret ali nema nikakve protekcije i od vas pre svega traze da razumete gradivo(a ne tacnu definiciju od reci do reci). Posto je nas studenata malo,gotovo svi se druzimo medjusobno i pomazemo (sto rece kolega sa UK dodjemo kao neka sekta :D ).
Znaci ako volite malo vise da radite zadatke i manje da bubate a zanima vas proizvodnja (proizvodni procesi i sistemi), logistika i konkretna primena menadzmenta upisite ovaj smer !
Jos neke detalje imate i na temi Operacioni menadzment a pitanja mozete da i postavite i ovde !


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.06.2010. 01:22:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
Drage kolege,
Doslo je vreme da aktiviram ovu temu.Koji cu smer odabrati,vec sam odlucio,ali postoji jedna stvar koju ne znam kako funkcionise-a to je sam upis,i samo to rangiranje za UK,kako to funkcionise za MiO,posto se grana na 3 smera?

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.06.2010. 10:05:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2009. 20:12:30
Postovi: 618
Lokacija: Vučkovica
Godina: III
Smer: UK
I mene to zanima, ja cu UK, trenutno sam na Isit-u, ali ovih dana cu valjda promeniti smer...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.06.2010. 10:18:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Vi ste prva generacija koja je birala smer u prvoj godini, ranije nije bilo tog granjanja, i smer se birao posle prve. Tako da ne znam koliko vam neko ovde moze pomoci, najbolje vidite u studentskoj sluzbi.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.06.2010. 10:21:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
ma Kel,ovo sto smo mi birali smer-to je bilo kobajagi,ta podela na MiO i ISIT na samom upisu.kapiram da je ista fora kao sto je bilo pre,samo sto se to odnosi sada samo na MiO,dok je ISIT nezavistan.kazi bilo sta,molim te,ne moze da se razlikuje puno

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.06.2010. 10:24:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2007. 20:35:35
Postovi: 3047
Godina: Dipl.
Smer: IS
pa kao sto on rece, ne znam sta da ti kazemo, pre nije bilo toga..
imao si na kraju prve kao rangiranje, ali npr pretprosle godine kad sam se ja opredeljivala nije ni bilo rangiranja zbog cele one frke oko upisa i svako je otisao na smer koji hoce, inace su svake godine bile neke kvote.. jedino nisi mogao da ostanes na budzetu ko nisi dao uslovne predmete za taj smer koji hoces, toliko od mene.. ;)

_________________
"You know concrete colored buildings all grow stale"
You say as I look up dreaming...


Poslednji put menjao NancY_88 dana 10.06.2010. 10:28:39, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.06.2010. 10:28:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Uh, davno je to bilo :D

Znam samo da je prvenstvo upisa imao onaj koji je prvi dao uslov. Dakle, prvo se organizuje upis za one koji su dali u junu, pa one koji su dali u sept, itd.... Kad ostane manje mesta nego kandidata, ide neko rangiranje na osnovu uspeha, ne znam tacno kako, na osnovu proseka i broja predmeta koji si dao valjda... Tako je barem bilo pre 3 godine:)

Bolje ce vam reci neko od mladjih. U svakom slucaju, trudite se da date sto vise ispita sto pre:)

Edit: ulete Nevenka. Eto nisam znao to za pretproslu. U moje vreme je bilo prosto, znalo se, skupis 37 poena, imas uslov.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Poslednji put menjao Kelegorm dana 10.06.2010. 10:30:45, izmenjena 2 puta

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.06.2010. 10:29:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
kul,kul,bolje ikakva info nego nikakva,hvala oboje :yo:

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 338 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group