Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: IT Academy?
PostPoslato: 14.06.2009. 11:13:00 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.07.2007. 18:59:57
Postovi: 2549
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ovih dana sam po netu trazio neke kurseve koje sam planirao da pohadjam tokom leta, i slucajno sam naleteo na jedan sajt koji sam jos pre jedno godinu dana pronasao, ali sam skroz zaboravio na njega. Radi se o sajtu IT Academy.

Koliko sam ja uspeo da skontam, oni drze jednogodisnju obuku u raznim IT oblastima i za to daju sertifikate. Znaci ozbiljnija stvar, nije kratak kurs, vec cela godina, i eventualno bih nakon faksa upisao neki program kod njih. Ono sto mene zanima jeste da li neko ima bilo kakva iskustva sa njima, ili poznaje nekog ko ima, ili bilo sta slicno. Koliko su cenjeni njihovi sertifikati, i isplati li se uopste razmisljati o upisivanju nekog programa kod njih ili ne? Hvala unapred na svim odgovorima, sve informacije su dobrodosle, bilo pozitivne bilo negativne.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.06.2009. 20:00:14 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.02.2008. 17:23:56
Postovi: 3567
Godina: Padobranac
Smer: IS
Da, i ja sam ranije čuo za njih, ali nažalost ne znam nikoga ko je pohađao. Sad sam malo detaljnije pogledao ceo sajt i izgledaju veoma ozbiljno (kažu da su ovlašćeni od strane University of Cambridge), a ja sam zainteresovan za bar 2 programa. :) Ali brate... Ne da je skupo, nego rasturaju... Skoro kao školarina za FON... :(

Edit:
Sad kad sam malo bolje pogledao, za izabrani program ima preko 300 časova, što znači da po času to dođe negde oko 400 dinara, što je stvarno sasvim ok... Ali veliki je to poduhvat, odlučiti se na ovako nešto, cele godine da se ide na časove. Mada, siguran sam da se isplati na duge staze i da se podosta i nauči za sve te časove... A oni su toliko sigurni u to da im je kurs odličan da garantuju da će kandidat naći posao u IT sektoru ubrzo nakon kursa, pa daju mogućnost da nezaposleni (valjda tu spadaju i studenti) plate 80% cene školarine odmah (ili na rate), a ostalih 20% kada se zaposle. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.06.2009. 14:22:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.06.2006. 22:53:48
Postovi: 154
Lokacija: In da mix!
Godina: III
Smer: IS
Hmm, gledajuci ovaj smer programiranje, stice se utisak da je dosta stvari maltene isto kao na Fonu:

''Osim toga, polaznik se upoznaje sa algoritamskim modelovanjem, objektno orijentisanim principima, strukturama podataka, web programiranjem, bazama podataka, SQL programiranjem, dizajnom interfejsa aplikacija, testiranjem i održavanjem softvera, elementima sigurnosti i zaštite podataka i računarskih sistema.''

A evo i profesora: http://www.it-akademija.com/ITAkademija ... _609_1_95_

Primetices da ima dosta ljudi sa FONa :)

Moje misljenje je da Fon iako povrsno (mozda i ne), pruza bar neki uvid u tehnologije koje bi te zanimale, a kasnije, tokom skolovanja, sam izaberes sta te zanima i to usavrsavas.
Ne verujem da bi se na ovom kursu nesto mnogo vise naucilo (bar sto se tice ISIT-a), ako si lepo pratio predmete i razumeo :)

_________________
It's Nice To Be Important, But It's More Important To Be Nice.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: IT Academy?
PostPoslato: 21.11.2013. 08:35:33 

Pridružio se: 21.11.2013. 08:04:39
Postovi: 1
Godina: III
Smer: UK
Citala sam danima sve sto pise na raznim forumima, pre no sto sam upasala dete na IT kurs. Konstatujem da su svi postojeci forumi napravljeni od same akademije u cilju besplatnog reklamiranja i ispiranja mozga publici.
Da bi se obradilo gradivo koje se prelazi u gore navedenoj instituciji, moze se potrositi daleko manje novca u drugim skolama (ili kod privatnih profesora) kojih ima na sve strane - bar u Novom Sadu.
Uplacivala sam mesecno skolarinu za mog sina (oko 120e), a iz skole su nam slali CD-ove za ucenje...sve dok...jednom prilikom nisam zakasnila sa placanjem. Ne da nam nisu poslali CD, vec su onemogucili mog sina da koristi i prethodnih 9 CD-ova, za koje je redovno bilo uplaceno, a koji su mu omogucavali online ucenje!
Posto sam bila lenja zvati ih svaki mesec i pitati koliko treba tacno da se uplati (njima je bilo jako bitno da ih ne uskratimo za koji dinar, posto je cena u evrima cija protivvrednost u dinarima oscilira), te sam placala i po 13000din, misleci da cemo obracunati razliku kod zadnje uplate!!! Ali, evo morala sam platiti "redovan" zadnji iznos koji su mi oni obracunali, da bi mi kasnije vratili razliku. Visak od 50e nisam dobila ni posle 2 godine,(kao ni zadnji CD!!!!), a oni vam uskrate obuku i zbog najmanjeg duga.
Iskreno, potrosite pametnije 1800e ako ih vec imate.
Pre no sto se resite na upis, znajte da samo Beogradani imaju sve sto skola nudi.
Ako bi neko od clanova mogao da mi da ideju, kako da povratim preplacenih 50e, bila bih mu zahvalna.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: IT Academy?
PostPoslato: 24.09.2016. 17:02:05 

Pridružio se: 24.09.2016. 16:59:35
Postovi: 1
Godina: Padobranac
Smer: UK
Upisao sam It akademiju za 2016 god. Poceo sam da ucim sa entuzijazmom jer sam dugo vremena imao interesovanje za oblast programiranja i dizajna.
Vec na pocetku sam primetio neke nelogicnosti ali sam olako presao preko njih.

Da krenemo od pocetka. Kurs kosta 1400e ali je cena veoma fleksibilna. U mejlovima sam dobio informacije da se upis u skolu zavrsava na kraju meseca i da ce upis kostati vise. Medjutim na moje iznenadjenje upis je bio dozvoljen cak 3,4 meseca posle pocetka nastave. Siguran sam da je moguc i kasnije ako je neko voljan. Za iste pare koje sam platio ljudi su dobili dve godine kursa po nekim zadnjim popustima.

Na kraju to je bilo i najmanje bitno.
Tokom kursa postoje neobavezna i obavezna predavanja koja su podeljena u module koji sadrze tekstulne i video informacije.
Neobavezni moduli su interesantni ali su u sustini samo lose prevedeni tesktovi., pretpostavljam sa engleskog jezika. Toliko su lose prevedeni da sam imao utisak da su ih preveli na google translate pa obradili posle toga. Prevod je toliko los da je tesko citati tesktove. Vise puta sam se smejao kako je formulisana recenica i koliko je sve lose uradjeno.

Obavezna predavanja su vise nego losa. Jednostavno katastrofa.
Posto sam imao neka predznanja u pocetku sam se cudio kako su preskocene neke bitne informacije bitne za razumevanje, medjutim kasnije sam shvatio da je sve jednostavno lose i da predavaci jednostavno ili nemaju dovoljno znanja ili neznaju da prenesu znanje.
Konkretno:
-povrsno obradjene teme koje je vrlo tesko razumeti. Jedini nacin da razumem gradivo za mene je bio da pronalazim te informacije na youtube ili na torentima. Pitam se posle svega sta sam ja to platio uopste
-Svaki kurs koji sam nasao online i koji kosta 10 puta manje nego kurs na IT akademiji je bolji
-U okviru kursa postoje snimci predavanja iz ucionica IT akademije. To je jedina pozitivna stvar koja moze da se spomene. Problem sa snimljenim predavanjima je sto su to jednostavno samo snimci koji su neobradjeni. Probem je u tome sto su snimci dugacki oko 3h 30min i duze.Ni na jednom mestu ne postoje informacije za teme koje su obradjene i na kom se mestu nalaze (npr: 32min pricamo o tome i tome). Ako pokusas nesto da preskocis i da ubrzas jako je tesko kliknuti na nesto a da se ne pomeri za 2,3 min. E sad za 2,3 min predavanja moze da se kaze dosta narocito kada je svaki detalj bitan.
E sad pokusajte da sedite i da slusate nesto sto vec znate satima da bi dosli do neke informacije koju trazite i koju smatrate da je bitna. Znaci boli mozak

Sve u svemu JEDNA LOSA SKOLA nemojte upisivati.
Ovo je cita propaganda i PRODAVANJE DIPLOME.


Postoje mnogo bolji kursevi i nacini na koje da se nauci programiranje. Mislim da je najbolje naci mentora i odmah se baciti na posao.
Testovi u skoli su jako laki , sve se lako polaze bez zaista potrebnog znanja.
Pokusavao sam par puta da napisem komentare na novinske artikle ali komentari nikada nisu bili objavljeni. Jedina dobra stvar koju ova skola radi jeste REKLAMA. Toliko propagande a na kraju macka u dzaku.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group