Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 01.06.2009. 20:19:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.09.2008. 23:59:40
Postovi: 32
Godina: III
Smer: IS
+ vaskrso fonis
- (ko zna koji put)
- previse narandzaste boje

rekao bih, moze i bolje.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.06.2009. 09:55:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ama j*** Vas logo!!! Logo moze da bude parce govneta sa zastavicom fon na njemu, bitno je da ljudi kad ga vide, da prepoznaju FONIS. Malo slusajte svetske graficke dizajnere, koji lepo kazu da logo je nebitan ako imas sta da ponudis. :)

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.06.2009. 09:49:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.04.2005. 11:28:14
Postovi: 1399
Lokacija: u beskonacnoj petlji razmishljanja svojih
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jesus F***** Christ ...

dodje mi da me bude sramota sta napraviste od ove organizacije... seljanija za sve pare...

slazhem se sa stradz-om logo je nebitan, a iskreno meni totalno neprepoznatljiv nit znam sta je nit sta znachi...

to za brisanje starih chlanova mi je nebulozno koliko i dizanje ove organizacije u nebesa sa kojekakvim konkursima za prijem novih chlanova... znam znam da se tako neko motivishe da dolazi itd... ali nikoga ti ne mozhesh motkom da naterash da dodje ako jednostavno - nece...

zaboga... stvarno zaboga...

_________________
Korak u svet interneta!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.06.2009. 11:55:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ok, oko logo-a smo raspravljali, da ne gubim vreme vise na to...

Sto se tice starih clanova, ja moram da kazem da je to jako interesantno.
Prvo, stari clanovi se bune sto su "izbrisani" a sad kad ih pozovemo da rade nema nikog. :zbun:

Drugo, kako mi da znamo ko je stari clan? Jel to negde pise?! Zasto mi to nemamo? Dakle, nismo ih mi izbrisali nego njih nigde nema. To nije do nas, to je do stare postave, pitajte njih da li su vas negde upisali i sta rade s tim spiskom i gde je taj spisak i koje ste vi koristi imali sto ste na tom spisku...

Trece, zasto stari clanovi moraju po svaku cenu da budu u organizaciji? Vecina starih clanova nije spremna da se iscima za Fonis. Zasto se onda bune?

Cetvrto, vecina starih clanova su sada apsolventi ili cetvrta godina. Zapitajte se kolika je motivacija i koliko su zainteresovani za rad.

@PhoeniX
Ako hoces da radimo zajedno evo ja te zvanicno pozivam. Ne moras da popunjavas onu prijavu, samo se javi. Jel to ok? :)

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.06.2009. 15:41:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 20:43:10
Postovi: 613
Godina: Dipl.
Smer: IS
ajd' da vas i ja ne pljujem... jedna mala kritika
napravite "sajt"... posto osim onog fancy flash banera, ono je blagi uzas
nije kao da mora da bude nesto nasminkano, ali barem da je funkcionalan
nesto kao optimizacija na pretrazivacima, nema vas ni u najavi, na prvih 200 strana..

Kod:
Član je pohađao kurseve: Java kurs 09, Flash kurs 09, C# kurs 09


inace kad vidite nesto ovako sve vam je jasno ko za koga drzi kurseve ;)

jos jedna stvar, dobili ste kao neke pare, pretpostavljam da ste zapoceli sa nekim projektom...

_________________
"I am not afraid of death, and less afraid of albanians. If it is necessary, I will put an atomic bomb on my back and jump from a plane on Tirana."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.06.2009. 16:43:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.08.2008. 18:28:12
Postovi: 36
Godina: IV
Smer: IS
Ja zaista ne mogu da verujem koliko vi ljudi pljujete, a ne znate nas, niti šta radimo...

Kurseve je pohađalo nešto manje od 70 studenata, od toga je iz FONISa bilo tek 10tak... Dakle, nisu se svi registrovali, njihov propust... SAJT JE I DALJE U IZRADI, a vi ga napljuvaste... bezveze

Kolegince, niko nije izbrisao stare članove, oni su to sami učinili. I ja ću, po ko zna koji put, podsetiti da su ti članovi primljeni od strane stare postave FONISa, pod starim Statutom, u kojem eksplicitno piše zašto stari članovi više NISU članovi FONISa...

Pljujete i aplikaciju, koju sam ja sastavio. Pa idemo ovako, vi to potpuno bez osnova, tumačite kao neku bahatost sa naše strane, aroganciju ili šta već. A toga ne da nije bilo kada smo davali ideje za aplikaciju, da ste potpuno promašili slučaj. Naime, poenta je bila da studenti koji žele da sa nama rade sami procene svoje znanje i da se odluče u kom bi timu radili... I nemamo sredstava ni kapaciteta da primamo svakoga, kao što je radila prošla ekipa FONISa, koja znamo kako je prošla...

Eno, neko kaže da smo dobili neke pare... NISMO DOBILI NI DINARA OD FAKUTLETA, NITI OD SPONZORA NITI OD BILO KOGA. Naime, sve smo sami platili... Koliko puta to moram da ponovim..

I hajde ako već kritikujete, dajte predlog kako da to uradimo bolje. Najlakše je reći da nešto ne valja, ali ja ne vidim da se neko iscimao da nam pomogne, kada smo se mi trudili. Silni članovi, počeli da se javljaju, kao da će sad sindikat da naprave, pa da svrgnu upravu i te fore... Potpuno bezveze... :)

Hajde da vidimo jedan predlog, molim vas!

_________________
"FONIS" - Udruženje studenata informatike FONa
www.fonis.rs
www.beingorthodox.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.06.2009. 22:37:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
uzas je napisao:
ajd' da vas i ja ne pljujem... jedna mala kritika
napravite "sajt"... posto osim onog fancy flash banera, ono je blagi uzas
nije kao da mora da bude nesto nasminkano, ali barem da je funkcionalan


Pa sad, to je malo diskutabilno. Po mom misljenju, sajt jeste funkcionalan, npr daje uvid u to ko sta radi, dovoljno da se kaze da je funkcionalan. Naravno, ima tu dosta toga i "iza sajta" tako da obavlja nam posao. Ovo nije ni 20% onoga sto smo planirali da bude, samo malo strpljenja... ;)


uzas je napisao:
nesto kao optimizacija na pretrazivacima, nema vas ni u najavi, na prvih 200 strana..


Nisi ti to dobro video. 4-5 strana max. Na SR smo prvi. Tako da, ja mislim da je to bas dobra najava...
Inace, onpage optimizacija i nije bas najbolja, jos nije sajt gotov, nema ni toliko sadrzaja tako da ima dosta prostora za poboljsanja. Offpage... cekamo neke linkove, npr na sajtu FON-a jos nije promenjen link ka novom fonisovom sajtu, PR-u ce trebati jedno dve godine da promeni... ima tu jos...

uzas je napisao:
inace kad vidite nesto ovako sve vam je jasno ko za koga drzi kurseve ;)


Studenti studentima. Naravno, clanovi Fonisa imaju prednost, i to je jasno.

Hvala na kritikama. Sigurno da nije sjajno ali sve to vec imamo u planu.

BTW, PhoeniX mi se nesto ne javlja... :zvizduk: ... o tome vam pricam...

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.06.2009. 18:43:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.04.2005. 11:28:14
Postovi: 1399
Lokacija: u beskonacnoj petlji razmishljanja svojih
Godina: Dipl.
Smer: IS
ja sam tu, samo shkolska godina je zavrshena... sa Miloshem smo imali sastanak i postigli smo dogovore za narednu godinu...

_________________
Korak u svet interneta!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.06.2009. 00:07:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.08.2008. 18:28:12
Postovi: 36
Godina: IV
Smer: IS
Poštovane kolege i koleginice, stari članovi FONIS-a,

Ovom prilikom vas molim da napravimo jedan zajednički sastanak, ili, da se neformalno izrazim, da se okupimo kao studenti FON-a, nakon junskog ispitnog roka... Dakle, svi stari članovi koji su ovde imali šta da kažu i oni koji nisu + ja. Koji je cilj ovog okupljanja?

1) Mnogi od vas kritikujete ekipu koja koordinira FONIS-om, želim da o tome razgovaramo otvoreno i uživo, kako bismo se razumeli i, nadam se, složili.

2) Smatram da je dosta veliki broj vas iz stare ekipe kvalitetan i dalje raspoložen za praktičan rad, za koji garantujem da se može ostvariti u okviru nove organizacije.

3) Želim da vama dam priliku da kažete SVE što želite otvoreno, a i da vi meni date priliku da argumentujem postupke nove ekipe FONIS-a. Zašto? Šta god bilo vaše mišljenje o bilo kome od nas (gore pomenuta ekipa), mi želimo da nastavimo saradnju sa starim članovima.

Neka ovo bude fer i ljudski. Ovo vas molim da se dogovorimo, meni bi značilo, a nadam se i vama u neku ruku. Dakle, pričam o neformalnom sastanku, gde bismo se za početak upoznali. Takođe, posebno pozivam kolege i koleginicu pod nick-ovima themacor, salebab i PhoeniX, jer smatram da imamo o čemu da porazgovaramo...

Ovo je potpuno dobronamerno i, ukoliko neki od sledećih postova bude kritikovao moj poziv, stvarno ću odustati od čitanja postova na ovoj temi zauvek... :)

_________________
"FONIS" - Udruženje studenata informatike FONa
www.fonis.rs
www.beingorthodox.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.06.2009. 03:11:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 20:43:10
Postovi: 613
Godina: Dipl.
Smer: IS
@::manjak ukratko, mojne da se frljash sa strucnim izrazima, nepotrebno...
@Djeka sta si se rasplakao odmah, ljudi vam daju konstruktivne kritike...
za kurseve nema sta da se komentarise, pre nego sto ste izlepili plakate vec su svi bili popunjeni..

ajd' par stvari.. oko sajta, ako uopste ima smisla nesto na njemu popravljati...(kompletan redizajn bi dobro dosao)

inace kod je katastrofa...

1. “FONIS“ je studentska nevladina i neprofitna organizacija - ne znam ko je ovo stavio, ali brisite ovo po hitnom postupku, kakva bre nevladina, neprofitna organizacija, vi predstavljate deo Univerziteta u Beogradu, vi niste samostalna organizacija vec zavisite od FON-a

2. meta-keywords - sta da kazem osim auuuuuuu, preteraste ga, sredite to

3. <!-- Sluzi za proveru da li je poslata forma --> ova liniija koda je hardcore :yo:

4.<div class="kolona_1">&nbsp;
</div><!-- kolona_1 end-->

<div class="kolona_2">&nbsp;
</div><!-- kolona_2 end-->

<div class="kolona_3">&nbsp;
</div><!-- kolona_3 end-->

Zanimljiv deo koda, cemu li sluzi??

5. Preveliki prazni footer koji nicemu ne sluzi, sto bar ne ubaciste neku zensku da osvezava sajt

6. Dizajn necu ni da komentarisem.. vidim radi i pretraga

7. Inace linkovanje je bash na nivou, probajte malo sa blank, self da se igrate moze da bude zanimljivo

Eto a samo sam bacio pogled na jednu od stranica...
"Resh peceno, ali bice nesto!"

Nemam pojma... pocnite da sredjujete sajt pa cete dobijati konstruktivne kritike u vezi njega
cisto da ne bude da vas ljudi napadaju bez razloga..
a logo.. Slika keva :D

Jel radite jos nesto?? gde su nase slike, koje smo davali pre par godina za clanske karte?? :lol:

_________________
"I am not afraid of death, and less afraid of albanians. If it is necessary, I will put an atomic bomb on my back and jump from a plane on Tirana."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.06.2009. 09:38:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.08.2008. 18:28:12
Postovi: 36
Godina: IV
Smer: IS
Bravo, bravo... Samo napred.....

Nastavljamo po istom sistemu. Pa jesam li ja malopre pozvao da se nđaemo i porazgovaramo o svemu, a ti meni tu neko pitanje o ne znam kakvim slikama??? Pa dokle ćemo se ovako forumaški prepucavati???? :udri:

Rasplakao? Mojne? :) :) :) Konstruktivne kritike? E ovde si me bar nasmejao...

Sad ste svi odjednom ne-znam-ti-ja-kakvi stručnjaci... Hahaha, pa super, vidim da će ova tema biti preimenovana u KRITIKE I PLJUVANJA UPUĆENA FONISU OD STRANE MNOGO za**** STRUČNJAKA SA FAKULTETA ORGANIZACIONIH NAUKA... :hvala: Daj, mislim, preteraste ga najstrašnije....

Završio sam sa odgovaranjem na ovoj temi, napisao sam svoje u prošlom postu.. Žao mi je što neki ne prihvataju dobru inicijativu, ali se ja vama stručnjacima, koji samo na forumu imate šta da kažete, više ne bavim... :)

_________________
"FONIS" - Udruženje studenata informatike FONa
www.fonis.rs
www.beingorthodox.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.06.2009. 09:44:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.08.2008. 18:28:12
Postovi: 36
Godina: IV
Smer: IS
Da ne zaboravim... Stavka 1. gde se pominje kakva je FONIS organizacija... :)

Kolega, gluposti... Ali teške gluposti... Deo kakvog Univerzieata? Ako već ne stojiš baš najbolje sa ovom oblasti (a mislim na pravne osnove organizacija i udruženja), nemoj se brukati.... :)

Mada, zaboravio sam, na forumu su svi experti.... Moje izvinjenje...

Kaže kolega: keywords, mislim, sredite to... :) :) :) :)

Dokle li će ovo ovako, stvarno se pitam... Polomimo se da reorganizujemo zamrlu priču, uspemo uz teško gubljenje svog vremena i truda, možda zeznemo i neki ispit.... A onda odjednom smetamo jednom broju forumaša, koji smatraju da će nalaženjem zamerki na dizajn sajta i logoa nešto postići.

Drage moje kolege, mi smo mnogo više od sajta i logoa. Mnogo više. I dalje imate priliku da to shvatite, tj. moj poziv za sastanak, NA KOJI NIKO NIJE ODGOVORIO, i dalje stoji... Mada gubim nadu da imate šta da kažete van ovog foruma... :(

_________________
"FONIS" - Udruženje studenata informatike FONa
www.fonis.rs
www.beingorthodox.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.06.2009. 10:48:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
@uzas

Hhahaah ajde nemoj da se brukas :lol: :lol: :lol:

Ti si sad usao u kod i komentarises kod?!?!?!? :udri:

Citiraj:
4.<div class="kolona_1">&nbsp;
</div><!-- kolona_1 end-->

<div class="kolona_2">&nbsp;
</div><!-- kolona_2 end-->

<div class="kolona_3">&nbsp;
</div><!-- kolona_3 end-->

Zanimljiv deo koda, cemu li sluzi??


Ako nisi shvatio, footer nije jos zavrsen, sadrzaj ce biti organizovan u 3 kolone...

Citiraj:
5. Preveliki prazni footer koji nicemu ne sluzi, sto bar ne ubaciste neku zensku da osvezava sajt


nek' si nam rekao ;)


Citiraj:
Jel radite jos nesto?? gde su nase slike, koje smo davali pre par godina za clanske karte?? :lol:


Ovo govori koliko nisi upucen u pricu :)

Pozdrav :)

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.06.2009. 11:51:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ok, ova tema ide pod kljuc.

Vecina vas je zloupotrebila nasu volju da vas saslusamo i iskoristila za licnu promociju (blamiranje). Neki ljudi koji su protiv ovog Fonisa, a koje znamo, nisu mogli nama da kazu sta im smeta nego su iskoristili ovu priliku da nas napljuju. Ova tema je bila namenjena prevashodno neutralnim ljudima cije smo misljenje hteli da cujemo, da cujemo predloge i sve ostalo, ali izgleda da oni i nusu bas zainteresovani.

Predloge nismo culi, culi smo samo kritike koje su bile razlicito obojene i jasna je bila namera. Jasno je svima da takva prica nigde ne vodi i dobro je sto nismo pitali za misljenje na samom pocetku naseg rada jer biste ubili svaki nas pokusaj da nesto uradimo i od ove organizacije napravimo nesto. Ovako, FONIS je uspesno reorganizovan.

Naravno da cemo uvek imati protivnike. Naravno da ce se pricati razne price, izmisljati razne stvari, hvatati za razne sitnice itd. Svesni smo toga i to nikako nece uticati na nas rad.

Kritike mozete i dalje slati na pp ili mail, da izbegnemo ovakvo glupiranje.

Pozdrav

p.s. Gledajte kako se fax boji u narandzasto :care:

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group