Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 22.05.2009. 13:35:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.02.2005. 01:50:53
Postovi: 106
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Super ste sredili sajt :yo:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.05.2009. 21:51:48 
Dizajn Tim
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.08.2006. 01:43:00
Postovi: 4801
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hoce li mi neko otkriti sta predstavlja novi logo (koji bi po definiciji trebalo da bude bolji i simbolicniji i kreativniji od prethodnog) i njegov centralni (iseceni) deo koji je preslikani winamp-ov logo. :zbun:

To sam morao da primetim jer se bavim dizajnom i takve stvari bodu oci, ako jedan takav copy/paste stoji u samom headeru ... sta ocekivati?

I na kraju samo da kazem da sam (bio) clan Fonis-a od prvog open day-a ;) i zakacio sam malo ona sjajnija vremena kada se nesto radilo sa ozbiljnim ljudima.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.05.2009. 16:11:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja cu ti otkriti ;)

Sta predstavlja novi logo? Novi logo predstavlja FONIS (ili ce bar predstavljati posle odredjenog vremena). Dakle, ne predstavlja direktno racunar, studente, niti bilo sta drugo nego sve to ali preko Fonisa.

Da li je bolji od prethodnog? DA

Nije crno-beli, dakle, nije mrtav, oziveo je ;)
Dajle, mnogo je ozbiljniji
Vise istice "FON"
Nije ogradjen, znaci dise ;)
Energicniji je, simbol + narandzasta boja
Taj simbol koji pominjes... odlicno, primetio si ga... sad pogledaj stari logo i reci mi da li mozes da uocis neki simbol?

Simbol je vazan zato sto se moze "provuci" kroz druge stvari, tako da se nekada ne mora koristiti ceo logo vec samo simbol. Naravno, po simbolu se logo i prepoznaje.

Mi smo morali da se odlucimo na ovakav korak jer stari logo jeste los, a i reorganizacija je donekle to zahtevala. Naravno, bolji logo ne znaci bolja organizacija ali bolja organizacija (sto u ovom trenutku jeste) zasluzuje bolji logo ;)

I jos nesto. Hajde da sacekamo sledecu godinu pa da pricamo o logou i sta on znaci jer sad radimo na onome sto je iza njega a sto ce mu dati znacenje.

Sto se tice poredjenja sa Winampom... ja ne primecujem velike slicnosti. Ti primecujes jer ga posmatras sa kriticke strane. Prvo oblik nije isti posto Winamp ima bas munju, drugo Winamp istice tu munju a Fonis ono oko nje.

Mozemo do sutra da pricamo, naravno, tu je i stvar ukusa.

I samo i ja da napomenem da sam bio u Fonisu od prve godine, takodje zakacio ona sjajna vremena kada se nesto radilo (a cim je Fonis propao znaci i ne bas tako sjajno radilo), zatim bio u ono vreme kada su se pozivali ljudi da se nesto od ovoga napravi (2 puta je bio poziv), i sada cu zakaciti vreme kada ce se jos bolje raditi i misliti na opstanak organizacije, misliti na obezbedjivanju visestruke koristi za clanove itd itd :)... dakle, nesto sto je mnogo bitnije od samog logoa...

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.05.2009. 21:53:09 
Dizajn Tim
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.08.2006. 01:43:00
Postovi: 4801
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
Da li je bolji od prethodnog? DA

Da li ovo kaze covek koji je osmislio logo? DA :lol:

Citiraj:
Nije crno-beli, dakle, nije mrtav, oziveo je

Logo Mercedesa nikad nije bio u boji za razliku od recimo logo-a TV Duga.
Smatram da je boja bitan faktor ali ima toliko mono logo-a koji su fantasticni, tako da je ovo pitanje irelevantno.

Citiraj:
Taj simbol koji pominjes... odlicno, primetio si ga... sad pogledaj stari logo i reci mi da li mozes da uocis neki simbol?

Pa ako je vec opste misljenje da prethodni nije valjao, zar je bolje napraviti bilo kakav? A na starom logou ne mogu reci da nije bilo simbola - povezanosti zajednickog rada u grupi za kompjuterima... Ne tvrdim ni da je (bio) savrsen ali ovde vidim samo (lose) nasminkan text. Nikakvu simboliku.

Citiraj:
Sto se tice poredjenja sa Winampom... ja ne primecujem velike slicnosti. Ti primecujes jer ga posmatras sa kriticke strane. Prvo oblik nije isti posto Winamp ima bas munju

Ja sad nisam siguran dal se ti salis ili jednostavno pokusavas da odbranis svoj rad time sto ces mene praviti ludim? Kako god evo mog odgovora:
Slika
* originalni logo winampa je samo flipovan i disortovan za 4-5px.

Citiraj:
nesto sto je mnogo bitnije od samog logoa...

Naravno da je mnogo stvari koje su bitnije od logoa ali je pre svega neeticki a onda i glupo i amaterski da logo bude plagijat, bilo nameran ili slucajan - efekat je isti.

Edit: Zaboravio sam da pitam sta se desilo sa starim clanovima? Ali ako je nekome bilo tesko da okrene par brojeva ljudi koji su bili na onom sastanku zimus (kada je bilo reci ici dalje ili ne) onda je mozda i smesno sto ovo pitam.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2009. 00:33:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Joj ta prica "Ni mercedes nema logo u boji..." Oni imaju simbol koji njima nesto znaci a meni kao potencijalnom kupcu nista ne znaci ali sam im upamtio logo zato sto su poznati. Dakle, jel pricamo o logou ili o brendu?

Problem je sto ti gledas na logo kao nesto sto je izdvojeno. Jednostavno, ima tu vise faktora i meni ne pada na pamet da sad raspravljam oko toga. Recimo da nam ovaj logo zadovoljava vecinu zahteva za razliku od proslog. Nemoj ti nista da brines, FONIS zna sta radi :)

Sto se clanstva tice, staro ne vazi. Postoji mnogo razloga zasto je to tako, da ne pisem sad, jasno je. Sto se okretanja brojeva tice, niko ni moj nije okrenuo tako da. . .

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2009. 01:26:19 
Dizajn Tim
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.08.2006. 01:43:00
Postovi: 4801
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hahahahaha To je bio :sarkazam: i tuzno je sto nisi razumeo poentu mog posta.

Citiraj:
Problem je sto ti gledas na logo kao nesto sto je izdvojeno

To je problem??? :lol:

Citiraj:
Jednostavno, ima tu vise faktora i meni ne pada na pamet da sad raspravljam oko toga. Recimo da nam ovaj logo zadovoljava vecinu zahteva za razliku od proslog.

Covece, ja sam tebi zamerio sto si napravio plagijat! Razumes? Nemoj mi pricati da nemas oko cega da raspravljas. Ocigledno je da si ukrao tudju stvar. To da nesto zadovoljava ne znaci da je dobro - ovo nije dobro. A ti pokusaj da prihvatis gresku.

Citiraj:
Nemoj ti nista da brines, FONIS zna sta radi :)

A sta to? Od logo-a pravi plagijat? Ja stvarno ne razumem sta si hteo da kazes, ali dosada mi nisi izneo niti jednu cinjenicu zbog cega je opravdan ovakav izgled logoa.

Ovo na kraju sto si napisao nimalo ne opravdava bilo kog ko da obecanje da ce kontaktirati nekoga a ne ucini to. To se zove lazno obecanje. Sa druge strane to sto se vas 3-4-5 poznaje licno pa ste vi oformili upravu znaci da bilo ko drugi ne moze imati nikakav uticaj?? U to ukljucujete jos i bivse clanove cije clanarine i podaci postoje negde, toliko ste se zaneli u nekim fantaziranjima da niste posvetili paznji onima kojima biste trebali da je posvetite - starijim clanovima koji bi (najmanje sto je moguce da se uradi) mogli da dobiju mail obavestenja, jer jos uvek postoje te mailing liste itd...

Ocigledno je da sam ja imao neku drugaciju viziju... Ljudi su izgleda spremni da rade onako kako oni hoce i kako ONI smatraju da je najbolje a da pritom nisu spremni da prihvate pomoc niti kritiku koja je sasvim iskrena i potkrepljena cinjenicama.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2009. 09:31:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
OK, sad si vec poceo da preterujes i da budes bezobrazan. Ja sam izneo vecinu stvari u prvom postu ali ti nastavljas po svome i ocigledno je da ti je namera samo da pljujes. Kako si sad bez poziva dosao da pljujes tako si i onda mogao sam da dodjes i da radimo al ocigledno je da je lakse pljuvati.

Pola godine ti je trebalo da ukapiras da te niko ne zove... toliko o entuzijazmu...

Bas juce sam primio mail od Predraga Masica, osnivaca Fonisa, u kojem istice pohvale i nudi maksimalnu pomoc. Ni on nije obavesten o nasoj akciji ali je nekako saznao i ne ljuti se sto nismo okrenuli njegov broj a ti se ljutis... dakle, o cemu pricamo....

Od starih clanova tu su dobri stari Sasa Jovanovic i dobri stari Strahinja Krstic :) To su ljudi u kojima smo videli zelju da pomognu... ostali - nula poena.

Inace, jako si tezak za saradnju, uvek ides prvo djonom i ja ne vidim kako bismo ti i ja mogli da funkcionisemo.

Ja te molim da ne silujes vise temu. Sve si ovo mogao privatno da me pitas ali namera je bila drugacija...

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2009. 11:03:02 
Dizajn Tim
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.08.2006. 01:43:00
Postovi: 4801
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ajde sad lepo izvuci nesto iz mog texta gde sam ja bio bezobrazan i gde sam isao djonom! Citiraj, bilo sta sto u osnovi nema cinjenicu. Uostalom ko si ti da tvrdis da li sam ja tezak za saradnju ili ne, kad nikada nista nisi radio sa mnom. :zbun: Pricas neke gluposti i neistine.

Sve sto sam rekao je apsolutna istina. I ja ne pricam o 6 meseci starov, nego o unofficial sastanku u FonFe-u od pre par meseci... Gde je bio dogovor da se svi ti isti ljudi okupe ponovo kroz nekoliko dana. O tome ja pricam.

Ocigledno je da ona 'svi koji hoce da pomognu su dobrodosli' je samo prica za malu decu. Ja jesam bio spreman da pomognem ali i uvek sam spreman da kritikujem nesto sto je trebalo bolje i sto ja umem bolje da uradim. A to sto sam odabrao da napisem ovde je iz zato sto si ovde morao da mi odgovoris, a inace odavno ne dobijam odgovor na msn-u tako da je ovo u sustini bio jedini nacin jerbo mail bi zavrsio na slicno nacin kao i msn.

Btw, posto opet nista konkretno nisi rekao za odbranu kritika u vezi sa logo-om a za ovo sa starim clanovima si se nesto zbunio pa sam pokusao da ti objasnim ovde iznad, onda ne znam ko je tezak za saradnju. Obicno ljudi koji nisu spremni da prihvate svoje greske spadaju u tu grupu. To su odlike samovoljnih ljudi kojima po mom misljenju nema mesta u grupi.

However, nemoj da mislis da ti ovo ne bih rekao u lice - bih, nego posto nisam nasao drugi nacin da ti predocim neke stvari, a pre svega koliko neljudskosti je bilo na samom osnivanju ove nove organizacije a na fonforum nisam bio ... 100 godina :aaa:

Da ne duzim... ukoliko zelis da ulazis u raspravu sa mnom koristi msn: themacor@yahoo.com a posto vidim da ti smeta ovo sto sam rekao javno i sto vredja tvoj (vas) ego onda slobodno izbrisi.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2009. 11:58:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ne smeta meni sto si ovo javno rekao, nego si uleteo u temu (koja se prvo ne bavi logoom) i kao "ja sam mnogo za**** dizajner". Malo mi je smesno, zbog tebe...

Stvarno te ne razumem. Dolazis na gotovu stvar, sad si se setio... i ja sam necovek sto te nisam vukao za rukav. 50 sastanaka je bilo do sada, ljudi su toooliko truda ulozili i ti si sad nasao nesto da galamis. Nije lepo i uvek cu se truditi da takve galamdzije ucutkujem po cenu da ispadnem jako prek****na osoba. Trud mora da se pohvali, ljudi koji se trude da se podrze, i tu je kraj price...

A te price "Ja bih bolje..." pusti to...

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2009. 12:16:07 
Dizajn Tim
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.08.2006. 01:43:00
Postovi: 4801
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hahahaa Hvala na pohvalama. Ne znam sta je tu smesno osim da neko (ti) ne ume ili ne moze da prihvati kritiku i gresku koju je nacinio. Iza svake moje napisane reci ovde stojim cvrsto i argumentovano.

A ako ce da te ucini srecnijim, zamolicu ovim putem nekog od moderatora da splituje temu i ovaj deo izdvoji u posebnu pod naslovom Kritike logo-a, tako da neces imati razloga da se zivciras.

Aman covece, na sastanku si sam izjavio da bi ti mogao sajt da sredis i onda se pored mene javio jos jedan decko koji poznaje Web i koji bi mogao da pomogne, ne znam sta je bilo sa njim, nakon toga su razmenjeni brojevi i mailovi da bi ti kontaktirao te ljude i onda nista. Ocigledno da je ego proradio. Uradis to sam na fusherski nacin po mom misljenju - ako ovakav sajt predstavlja neku demonstraciju sile ili stagod umeca i potencijala koji ISiT-ovci poseduju onda nam se crno pise. O tome ti pricam. O tom timskom radu i fazonu "bice sad bolje" o kom ti mastas. Ne znam kako imas obraza da pominjes tako neke stvari a sam svojim postupcima gazis reci koje pises i izgovaras.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2009. 13:00:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
U svakom slucaju hvala ti na kritikama. Nadam se da Fonis nece sad propasti zbog mojih gresaka koje sam nacinio...

Sto se sajta (kao i drugih projekata tice) to ne radi pojedinac nego jedan tim tj deo tima, konkretno Web tim. Ako imas neke kritike mozes ih slati na webteam[at] fonis.rs


Pozdrav

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2009. 13:16:50 
Dizajn Tim
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.08.2006. 01:43:00
Postovi: 4801
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Zanimljivo je kako izbegavas odgovore, ali tim vise se radujem sto ce sve ostati zapisano ovde tako da ako nekog interesuje moze lepo da procita sta sam ja sve pitao i na sta sve ti nisi dao odgovor. To je sasvim dovoljno da neko donese sud sta je ispravno a sta ne.

Nema potrebe da saljem bilo sta vise jer vidim da je uzaludno. Sta.. da kazem je sajt napravljen od nekog osrednjeg templejta i da ima neki .swf koji je otet sa nekog shopping sajta :zbun: a onda ces ti da kazes da tako treba i da je to bla bla bla... zaista nema potrebe raditi nesto sto nema efekta.

Pokusao sam ovde da uputim kritike i iskreno se nadao nekom objasnjenu zbog cega su neki ljudi prihvatljivi a drugi ne u Fonisu, ali nisam dobio odgovor. Verovatno ti nikad ne bih ni pominjao ovo u prethodnom postu, sto si namerno preskocio da komentarises, ali kad me neko napadne nekim glupostima bez osnova onda moram da se odbranim cinjenicama.

Nadam se da cete uspeti a pre svega da cete se vremenom nauciti necemu sto se zove etika i postovanje, do tada pozdrav.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2009. 19:53:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.08.2008. 18:28:12
Postovi: 36
Godina: IV
Smer: IS
Kolega, ovo je moj prvi post na ovom forumu, iako sam na njemu, koliko sad vidim, registrovan već jedno 3 godine... Ne bi mi na pamet palo da postujem bilo šta, ali sada se to promenilo...

J bih te molio da, pošto se ne poznajemo, budeš ljubazan i kontaktiraš me na mail koji možeš videti na sajtu FONISa, pošto ovakva rasprava ne vodi nikuda. Ja te ne poznajem, nisam ni bio na tom famoznom prvom sastanku nezvanične grupe koja je želela da reorganizuje FONIS, ali sam zato bio na SVIM ostalim.... Zamisli...

E sad, ja nemam blagog pojma ko si ti i ova pričica mi je veoma interesantna... Tvoj mi se stav ne dopada, mada ne bi to ni očekivao, zar ne... Molim te, javi se da razjasnimo nesporazum...

A za kraj, dve stvari:

1) Igora ostaviti na miru, po svaku cenu. On mi je najvredniji član u ekipi i neću dozvoliti da ga bilo ko ovako proziva. Sajt nije plagijat, logo NIJE plagijat, mnoge stvari na ovom svetu liče, a kome se ne sviđa, nikom ništa.... Ja sam na primer navikao, s obzirom da poznajem 6 dizajnera koji se time bave, da se oni UVEK međusobno pljuju, tj. tuđe radove... Jednostavno, ukusi su različiti, a bitno je da smo mi, tj. FONIS, prezadovoljni kako logo izgleda...

2) FONIS funkcioniše poslednjih pola godine i jače. Skoro dva puna semestra. Da li je moguće da se tek sada javljaš??? Ne želim da odgovor na ovo pitanje bude kao prethodni komentari prepucavanja sa Igorom, već da mi kažeš zašto se nisi javio?

Miloš Đekić, predsednik FONISa


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2009. 20:38:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.08.2008. 18:28:12
Postovi: 36
Godina: IV
Smer: IS
Auuuuuuuuuuuuu, pa sad sam tek detaljno sve isčitao... Pa ti nas napljuva pošteno... Zaista sam zgranut, ponovo, pošto su se našli ljudi i na Puškicama da nas pljuju, a nemaju blagog pojma ko smo i šta smo uspeli da uradimo....

Jedno je kritika, a ovo, ovo je jedno preterivanje, koje od mene neće dobiti više ni jedan jedini komentar! A uživo ćemo to malo podrobnije, ovo stvarno nema smisla...

FONIS je proradio, ekipa je FANTASTIČNA, potencijal da ne pominjem, a ono što smo izdejstvovali će tek izaći u javnost... Toliko o tome....

Sajt je keva! :)

_________________
"FONIS" - Udruženje studenata informatike FONa
www.fonis.rs
www.beingorthodox.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2009. 22:59:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
sajtu nista ne fali.!

+ ako ljudi imaju entuzijazma da rade, odlicno!

predlog za Fonis - realizujte IS u Java ili C# okruzenju, najprostiji software recimo za knjigovodstvo, da bude viseslojne aplikacije, cisto da imate malo veci kredibilitet kod studenata, i ako mozete da ga prodate, prodajte ga! (ovako je prica o tim "projektima" suvise uopstena, za mene je jedno projekat, za nekoga drugi i td...)

, pozdrav i zelim vam dalji uspeh u radu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2009. 23:00:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
^^Xaxaxax kralju :respect:

Samo opusteno ;)

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2009. 23:06:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.08.2008. 18:28:12
Postovi: 36
Godina: IV
Smer: IS
Kolega, napravite korisnički zahtev, dođite da zajedno napravimo program. :) Poenta je napraviti nešto što će se koristii, a budite sigurni da FONIS može i radi na komercijalnim projektima...

Pozdrav!

_________________
"FONIS" - Udruženje studenata informatike FONa
www.fonis.rs
www.beingorthodox.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2009. 00:08:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
Nisam se lepo izrazio. Mislim da bi bilo pametno za vas, da uradite neku primenljivu aplikacuju ili vise njih cisto da se zna da sadasnji fonis nema veze sa onim sto je bio ( jer sam to skapirao iz poruka odavde i onih sa puskica) , pa ce verovatno kao pozitivna povratna sprega biti i to da ce se vise ljudi zanimati za vas rad. Daleko od toga da vam govorim sta treba da radite, ali eto mozda ce vam mali savet pomoci, ako i ne, pa nema veze, dobra namera se ceni.
pozdrav.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2009. 09:48:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.03.2007. 11:41:42
Postovi: 1132
Lokacija: Waterloo, Ontario, Canada
Godina: Dipl.
Smer: IS
Siguran sam da mozemo naci mnogo vise zamerki nego dobrih strana, ali mislim da je bitniji entuzijazam tako da sa te strane je cela akcija sasvim ok i moze nesto i da ispadne odatle...

Tako da ja mogu reci da cenim taj entuzijazam i ono, da vam pozelim da se zabavite i naucite nesto :)

P.S. I da dovedete neke kvalitetne ribe u FONIS :D :D

_________________
Kad porastem bicu MENADZER


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2009. 11:08:06 
Dizajn Tim
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.08.2006. 01:43:00
Postovi: 4801
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
ovo je moj prvi post na ovom forumu, iako sam na njemu, koliko sad vidim, registrovan već jedno 3 godine

Ja ne znam sta je vama ljudi? Zasto imate potrebu da izmisljate? Kao da je bitno... ti si se Djeka

Pridružio se: 20 Avg 2008
Poruke: 3
Godina: III, ISiT

Citiraj:
i kontaktiraš me na mail koji možeš videti na sajtu FONISa

Ako si vec dosao ovde i procitao sve kao sto kazes da jesi onda ces videti da sam ja prvi ostavio msn adresu tako da ako ti imas potrebu da nesto kazes... izvoli znas nacin. Ja sa kim imam da pricam ja to i cinim.

Citiraj:
Igora ostaviti na miru, po svaku cenu.

Ja njega nisam ni dirao. Pobogu. Sta si mu ti, tata, mama? Pa te on zvao da ga branis od mene? :lol:
Mislim, stvarno je smesno. Pre svega zato sto ja nikoga nisam "dirao" niti napao osim argumentima i cinjenicama zamerio neke stvari. Prvo onu pricu oko slektivnog odabira clanova, a zatim i ovo oko logoa i na poslednjem mestu sajt. I iza svega toga stojim.

Citiraj:
mi, tj. FONIS, prezadovoljni kako logo izgleda...

Pa ja kad sam sa 3 godine zhvrljao po salvetama majka mi je govorila da je prezadovoljna kako izgleda. :lol: Znaci ako se VAMA svidja sajt i logo onda je najmanje bitno sta bilo ko drugi misli? Hahahaha skroz tolerantno i zrelo.

Citiraj:
pola godine i jače. Skoro dva puna semestra.

:lol: Opet ti dobro ide ta matematika. OMB ja ne znam, jesam li ja lud pa jedino ja vidim neke stvari? Sad, ako si to uradio nenamerno onda ti ne zameram nista, ali gadna ti ova uvecanica ;)

Citiraj:
Da li je moguće da se tek sada javljaš???

Da, tek se sad javljam, jel to neki problem, hendikep? Jednostavno nisam koristio sredstva informisanja kao sto su puskice ili ovaj forum a na fakultet ne idem (svaki dan). Vise nego dovoljno uslova da ne saznas da se ista desava, pogotovu kad te neko ne zove a obeca da hoce zvati "cim se nadje malo vremena' :lol: i onda takvi isti odrade nesto 'iza ledja' i ja to saznam 10 min pre mog prvog posta na ovoj temi.

Ako bolje malo pogledas (iako znam da si rekao da jesi, pogledaj ponovo) prvu moju poruku ovde - ja uopste nisam imao ni najmanju nameru da se sa nekim raspravljam niti da ikoga vredjam nego sam nastupio kriticki i to je valjda sasvim legalno i korektno, jedino ako vi smatrate da vam je sve to savrseno pa da je teska uvreda ako neko primeti tako neke ocigledne stvari i propuste (sa moje tacke gledista). Zatim baci pogled (jos jednom) na to da je svaka moja sledeca bila odgovor na neke komentare bez cinjenica... tako da nemoj, molim te, da glumis caleta ovom decku Igoru jer nema potrebe zaista. Ako on sam ne ume i ne moze da odbrani svoj rad i postupke - zasto bih ja sad sa tobom ulazio u neku pricu? I ako ipak imas nesto da mi kazes sto zaista ima nekog smisla, rekao sam ti kako i gde me mozes naci.

Znam sta sam rekao ranije i da sam se pozdravio ali ovo sam morao da napisem iz prostog razloga sto sam 100% siguran da sam u pravu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2009. 11:19:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hahah decko, ti imas malih problema :)
Vidi ovako:
1. Glavna razlika izmedju mene i tebe jeste sto moje radove brane drugi a ne ja sam
2. Nisam ja tebi okrenuo ledja nego si ti dopustio da ostanes iza mene a ja se ne okrecem iza sebe :P
3. Ko si ti da pricas o tome sta valja?! :roll: Nemoj da se brukas...


ontopic

Fonisu su u ovom trenutku potrebna dva jaka projekta. Prvi, da kazu "Vaauuu, ovo je fantasticno" i drugi, da kazu "Da, to su opet oni iz Fonisa" :) Ima sjajnih ideja, samo da se malo organizujemo.

_________________
-


Poslednji put menjao ::manjak dana 28.05.2009. 11:34:58, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2009. 11:24:06 
Dizajn Tim
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.08.2006. 01:43:00
Postovi: 4801
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja napisah:
Citiraj:
tako da nemoj, molim te, da glumis caleta ovom decku Igoru jer nema potrebe zaista.


A posle ovoga
::manjak je napisao:
^^Xaxaxax kralju :respect:

Samo opusteno ;)


Mogu da dodam da ipak nisi ti kriv. ;) Ipak je tu neko trazio da ga mama odbrani pa onda jos i pozdravio to. :udri:

Citiraj:
Auuuuuuuuuuuuu, pa sad sam tek detaljno sve isčitao... Pa ti nas napljuva pošteno... Zaista sam zgranut, ponovo, pošto su se našli ljudi i na Puškicama da nas pljuju, a nemaju blagog pojma ko smo i šta smo uspeli da uradimo....


Nemam pojma ko je i sta pisao na puskicama, jer rekoh vec nesto o tome. To sto si zgranut i ne mozes da podneses kritike (ogradjujem se, moje kritike samo, jer ne znam sta je bilo na puskicama) nije ni malo pohvalno niti smatram da tako treba da bude. Jedino pametan covek zna koliko je nesavrsen i koliko gresi. Sto pre to prihvatis(prihvatite) kao tako pre cete napredovati i menjati se - na bolje.

Sto se tice drugog dela opaske, imam samo da kazem da nijednom, ali nijednom ovde nisam rec pomenuo o radu FONISa. Tako da to zaista mene ne dotice. Mislim da sam bio savrseno jasan sta zameram i zbog cega i glupo je pominjati neke druge stvari.

Citiraj:
Sajt je keva! :)

Isti komentar kao i gore za salvete i crteze ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2009. 11:45:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
:roll: mene je sramota sto sam razmenio ovoliko postova sa tobom.
Morace moderatori da reaguju, nepodnosljiv si...

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2009. 11:53:27 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.07.2007. 18:59:57
Postovi: 2549
Godina: Dipl.
Smer: IS
E ljudi, zatrovaste bre ovu temu prepirkama, ovo je tema koja treba da obavesti potencijalne buduce clanove o prijemu, a posle svega ovoga nisam siguran da ce ljudi kad procitaju ovu temu imati isti stav prema svemu tome... Los imidz sticete na ovaj nacin... Bolje celu prepirku prebacite u neku drugu temu, ovde joj svakako nije mesto.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2009. 11:56:26 
Dizajn Tim
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.08.2006. 01:43:00
Postovi: 4801
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Djeka je napisao:
Kolega, napravite korisnički zahtev, dođite da zajedno napravimo program. :) Poenta je napraviti nešto što će se koristii, a budite sigurni da FONIS može i radi na komercijalnim projektima...
Pozdrav!


Izvinjavam se sto doublepostujem.
Ali ovome sam se slatko nasmejao, predsednik organizacije predlaze komercijalne projekte a na vasem sajtu pise:
Udruženje studenata informatike Fakulteta organizacionih nauka “FONIS“ je studentska nevladina i neprofitna organizacija

Boze, Boze... A ono na puskicama, hvala ti sto si pomenuo. Jer da nisam procitao sada tacno bih bio u ubedjenju da sam jedini stariji clan (stariji od tebe pre svega) koji zamera mnoge stvari. A ti se zapitaj dal je 25 ljudi ludo ili ipak nesto nije ok sto se tice vaseg stava i arogancije. Takodje bih se slozio da zaista izgleda da vam je ta samoprozvana titula udarila u glavu. Ako hoces coveka da iskvaris daj mu visok polozaj. Zao mi je zbog toga.

Seca se Igor (ma koliko se on trudio da se pravi da ima amneziju i da ne zna nista sta se desavalo) sastanka kada je meni (nama) nudjeno da budemo predsednici FONISa. Ja bih to i danas da se ponovi lagano odbio. Smatram da sam mnogo produktivniji kao dizajner.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group