Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 31.03.2009. 17:19:22 

Pridružio se: 31.03.2009. 15:41:19
Postovi: 5
Godina: Padobranac
Smer: ME
Interesuje me - ljudi koji su zaposleni i studiraju na FON-u
Tačnije, koje su obaveze jednog takvog studenta, mogu li se bitne obaveze na fakultetu nekako uklopiti sa radnim vremenom od 9 do 17 (uz ponekad dozvoljeni izlazak zbog obaveza na faksu)?

edit n split
by Neec


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.03.2009. 21:25:26 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Neko je pomenuo to negde (davno) da je probao i nije uspeo
Iskreno mislim da je tesko, do neizvodljivo,

Prvo, predavanja na fonu traju od 8 do 20 tako da bi eventualno mogao da stizes na jedno dnevno i ako ti se posreci raspored sa drugim grupama da ides na stvari koje ti trebaju (a to je vrlo tesko) 5 predavanja sedmicno... znaci samo ako bi ti se posrecilo

Drugo bolonja ide na to da te sto vise smara tokom semestra da bi manje radio pred rok + predmeti koji imaju predispitne obaveze...

Trece ako bi planirao da izlazis na kolokvijume moras da racunas da ti treba u proseku 4-5 dana po kolokvijumu (ali to vreme se obicno daje ako imas neko predznanje sa vezbi ili predavanja ali ne mora da znaci)da ih spremis da bi bio siguran da bi polozio.

Cetvrto trebalo bi ti par ljudi insajdera, koji su ozbiljni i prate sta se desava na faksu da ti kazu sta da ucis kako i koliko i naravno forum ti tu moze pomoci ali ne znam bas u kolikoj meri.

Moguce je ali zavisi, koliko mozes da se rasporedis da posle 8 sati sljake odes na predavanje ispratis i posle toga eventualno ucis za kolokvijume.

Opcija direktnog izlaska na ispit... niko je ne preferira jer je n puta lakse da rasporedis gradivo na kolokvijume.

Mada faks zvanicno ima studiranje na daljinu (to je ustvari nacin da prosire broj sf studenata dakle isto je kao sf)

Ako ti je to jedina opcija, probaj, ali bice hell sve zavisi koliko si voljan (primoran) da to radis.

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.03.2009. 21:39:39 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ja sam poodavno slušao predavanja (vidi sedu bradu na avataru :srba: ), nikada nisam imao fiksno radno vreme i uglavnom je bilo duže od 40h nedeljno, al' da podelim iskustvo...

Završavanje u roku možeš odmah da zaboraviš. Ne znam gde i šta radiš, ali "od 9 do 5" se uglavnom svodi na izlazak iz kuće u 8 (i ranije) i povratak ne pre 18h. Termine predavanja/vežbi u različitim grupama nema potrebe da kalkulišeš, jer šanse da stigneš su zanemarljive. Ako i uklopiš satnicu, kako fizički izdržati?

Ispite na početnim godinam nema šanse da pomeraš i odlažeš, na osnovu toga što si zaposlen, kasnije, neka katedra može da izađe u susret (lično nisam probao, ali poznajem ljude koji jesu).

Spremanje ispita ti ostaje u "trećoj smeni", umesto spavanja.

Suma-sumarum? Uz maksimalno angažovanje, pametno korišćenje vikenda i godišnjih odmora, možeš da prođeš sa jednom izgubljenom godinom, realno, bar dve.

Ako pitaš u studentskoj službi, verovatno bi ti predložili studiranje na daljinu. Koliko sam razumeo, jedina razlika je što nemaš obavezu da se pojaviš na fakultetu, osim na ispitima. Mada, sumnjam da ima previše katedri koje bi te kažnjavale zbog nedolaženje. Pre su u pitanju nagrade za one koji redovno dolaze (bonus bodovi, pravo na predrok i sl.).

Update: neecola je manje-više sve rekao, samo me je pretekao porukom...

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.03.2009. 22:52:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
neecola i pedja su ti lepo sve rekli, no ajd da kazem i ja koju povodom obaveza na faxu. Iz drugih razloga nego ti, nisam u stanju da redovno dolazim na fax. No, prve dve godine sam uspeo da zavrsim sa solidnim uspehom, ne iduci na predavanja, nego dolazeci jednom nedeljno na fax i isavsi u razlicite grupe, pohadjao vezbe iz dva do 3 najvaznija/obavezna predmeta po semestru(iz prve npr mata,oikt,uis).Sad u trecoj, koja nije teza od druge, ali ima dosta obaveza, kolokvijuma itd pratim vezbe iz skoro svih predmeta i dolazim 2 put nedeljno na fax. Znam devojku koja uopste ne dolazi na vezbe i predavanja, uspela je da redovno upise trecu, doduse ne bas lako,uslov je dala tek u okt1 ili 2,plus je morala da uzima privatne casove itd.Znaci uz dosta cima, plus je prenela dosta u trecu....
u sustini, neka predavanja su korisna, neka su potpuno beskorisna, u svakom slucaju lakse je sa njima ali moze bez, barem meni nije bio preteran problem.Sa druge strane, vezbe, pogotovo one gde se rade zadaci(ja sam ove druge, iz "bubackih predmeta" preskakao) su uglavnom dosta korisne, i takve predmete ces dosta tesko spremiti bez necije pomoci.
Dakle, fon ne zahteva previse dolazenja na predavanja/fax, za razliku od nekih drugih tehnickih fakulteta, npr gradjevine, gde studenti provode dosta vremena svaki dan, ali totalno bez dolazenja je jako tesko. Nazalost, sa tvojim radnim vremenom,nisam siguran koliko bi uspeo da uklopis vreme za te bitnije predmete.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Poslednji put menjao Kelegorm dana 31.03.2009. 23:52:24, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.03.2009. 23:31:10 

Pridružio se: 31.03.2009. 15:41:19
Postovi: 5
Godina: Padobranac
Smer: ME
Zdušno hvala na ovim odgovorima i to što je tema izdvojena.

Varijanta kojom bih raspolagao je, ozbiljno učenje van radnog vremena. Dolazak na faks samo kada je neophodno, eventualno jednom nedeljno da me puste sa posla. Bez preterivanja. Zadovoljan sam poslom, što je stvarno retkost, pa je on prioritet.
Kolokvijumi, svakako kad god je moguće i u zavisnosti od predmeta.
Sto se volje tiče, shvatam da od sada nema boljeg trenutka da se počne, 29-a mi je a cilj do 35-e. "Primoran" sam svakako i 5-6 godina je mala žrtva nasuprot koristi koje ću imati posle (a možda i tokom) ... Ovde gde sam sada ili negde drugde.
Postavio sam pitanje za studiranje na daljinu, precizne informacije o tome mogu dobiti tek krajem maja.
Naravno, FON je opcija, ukoliko shvatim da je "preteško" uklopiti ovaj fakultet sa obavezama neću se upisivati. Zbog toga prikupljam informacije na vreme, preko foruma, a vaša iskustva i predlozi su mi dragoceni. Takođe, ukoliko je situacija slična i na ostalim koje budem razmatrao onda definitivno bolje FON :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.04.2009. 00:01:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Sto se tice ucenja na daljinu,mogu ti reci da je to sarena laza, cisto da bi upisali vise studenata na sf.Svi koji se tako upisu pisu molbu i predju na normalno studiranje.Ja sam upisao na budzet, ali su mi dozvolili zbog okolnosti to kao studiranje na daljinu, tj imam pristup tom online portalu. Radjen je u paketu moodle, medjutim jako lose je odradjeno, iz vecine predmeta ima malo materijala, cast asistentima koji su se potrudili da to dobro odrade(psihilogija cini mi se). To su uglavnom neki slajdovi itd, koji ne mogu zameniti prisustvo vezbama, a ionako iz vecine predmeta postoji dosta materijala u elektronskoj formi(prezentacije sa predavanja, vezbi,skripte), na zvanicnim sajtovima,fonforumu, puskicama, tako da tim portalom nista ne dobijas. Tako je bilo barem kad sam se upisao, na taj portal nisam usao 2 godine, mozda su nesto menjali, al cisto sumnjam da su se trudili.....

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.04.2009. 10:32:38 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
Jel si razmišljao o megatrendu ili nekom drugom privatnom fakultetu? Pošto si "srećno" zaposlen, verujem da ti fakultet treba najviše da bi napredovao u svojoj firmi, da mi imao veću platu itd...

Ja radim, i to neki part time, u smislu, imam radnu subotu i nedelju ( takav je posao :D) i jedan dan u toku nedelje što mi oduzme 3-4 sata... Jedva postižem. Stižem na fax i sve to, ali mi ubija vreme za učenje... Nezgodno je uklopiti se...

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.04.2009. 10:55:14 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Username, u zavisnosti od posla koji radiš, smera koji planiraš da izabereš i (poznavanja) sopstvenog karatera, obavezno razmisli i o alternativnim fakultetima.

Koliko ti je potreban baš FON, a koliko diploma na kojoj piše FON?
O kom smeru razmišljaš? Ako je nešto što će ti bitno uticati na karijeru - go for it, ali ako je pristup, nikada ne znam kada će da mi zatreba, možda je ipak bolje da ideš na neku lighter (privatnu) varijantu i završiš u roku....i što je meni sa trenutne distance mnogo važnije - sa manje cimanja.....ostao mi je jedan ispit, isplanirao sam preko 200 radnih h u martu za njegovo spremanje, ali sam danas, posle nekoliko dana visoke temperature, ustao iz kreveta, vidim da nisam spremio ispit i nivo stresa koji mi izaziva još mesec dana do sledećeg termina će da me ubije.

Ja sam upisao FON odmah posle srednje škole, ispratio dve generacije studenata i da sada donosim odluku, verovatno bih ga opet upisao.
Da sam prilikom upisa imao sve informacije koje sada imam, završio bih FON mnogo brže, ali ne zbog samog fakulteta, već zbog manjeg angažovanja na poslovima koji su mi uzeli previše vremena, a ispostavili se da nisam ostvario rezultate koje sam očekivao.

Kada malo bolje razmislim, najbolja stvar koju sam "pokupio" na FON-u su poznanastva sa velikim brojem fantastičnih ljudi....što ne b bilo moguće da nisam dolazio na faks...

Update: drugi put me u ovoj temi neko preklopi :)
Otvorim reply, a pošto sam ja i sada na poslu (ne, nema bolovanja, kada nemam šefa od koga da ga tražim :roll: ), kucanje odgovora se oduži...

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.04.2009. 11:43:03 

Pridružio se: 31.03.2009. 15:41:19
Postovi: 5
Godina: Padobranac
Smer: ME
Hvala na odgovorima i sugestijama!
Alternativni fakulteti su mi takođe u fokusu. Svim zaposlenim i treba da budu, prvenstveno zbog relativno lakše prolaznosti.
Ono što ja uzimam u obzir su kvalitet i cena faksa, bilo kog. Ako već dajem novac i vreme hoću da zauzvrat dobijem znanje i zvanje. Naravno, do mene je da završim.
Takođe, izabrao bih isključivo studije koje su više u vidu "čitanja" jer realno bez vežbi nešto drugo teško da može da se savlada.
Megatrend je najavio školarinu od 1900€ za 2009/10 :(
Singidunum je znak pitanja, slabo nešto znam o njemu.
Ima li drugih koji preporučujete?
Kod FON-a me privlače smerovi Menadžment i Operacioni Menadžment.
Davno, davno, 1998-e sam upisao FON. Tada se polagalo na sajmu i bili su jedinstveni ispiti za gomilu fakulteta. "Zahvaljujući" čemu sam bio 6 ispod crte sa 0,25 bodova manje od poslednjeg i upao među, nekada postojali, sufinansirajuće. Semestar je bio sve što je tada FON video od mene, a i ja od njega. Sticaj okolnosti koje život nosi ...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.04.2009. 11:59:42 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Na zvanje računaj, u varijanti "čitanje" na korisno znanje NE računaj.

Ako čitanjem planiraš da stekneš znanje, zašto bilo kome da daješ novac, osim izdavačima korisne literature.

Druge faklutete ne mogu da preporučujemo (kao da ti pred utakmicu kažem "idi na jug" :)), ali uz posao, FON ti je pre svega za zvanje,...

Over & out.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.04.2009. 13:22:56 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Moja strina je na nekom karićevom, tobože, faksu imaju predavanja vikendom i jos jedan dan u toku nedelje, čuva dvoje dece radi neki posao sa strane i dala je sve kolokvijume, imas i tu varijantu, ali je ona po mom skromnom mišljenju -> :lol: ne znam sta ti je posao, sta želiš da radiš (tj iz kojih oblasti znanja da steknes) reci nam to okvirno pa da ti kažemo eventualno fax/smer

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.04.2009. 14:02:54 

Pridružio se: 31.03.2009. 15:41:19
Postovi: 5
Godina: Padobranac
Smer: ME
@Pedja
Zvanje mi najviše koristi, a znanje ostaje samo na meni. Poslodavci vole više praksu, manje teoriju. Sigurno je da ću mnogo više znati ako završim faks (koji god), na meni je da to kasnije iskoristim.
Svakako ne želim da prilikom konkurisanje na neko bolje radno mesto spomenem "pročitao sam te i te knjige" ... :)
Uostalom, u poslu sve je stvar nivoa tvoje logike i tvog zdravog razuma, kao mogućnosti i spremnosti da radiš nešto. Snalažljivost da ne spominjem. Diploma sve to podiže i stavlja na pravu cenu.
Kažem "čitanje", a mislim na studije koje ne traže vežbe kao što bi to sigurno bio slučaj sa ITiS. To je potrebno da bih nešto stvarno naučio.
Inače, išao bih rado na jug (ukoliko igra reprezentacija :) )
Hvala ti...

@neecola
Razumem, sve se to plaća, a na kraju nešto slabije vredi.
Cena, pa onda kvalitet. Ne vidim bolji faks od FON-a kada je taj odnos u pitanju, zato "zamaram" i vas i sebe.
Što se želja tiče.
Volim računare, ali nemam vremena da se na pravi način posvetim njima i sve učim u hodu. Tako da to otpada. Jedino me interesuje menadžment, jedino što smatram zanimljivim, korisnim i potrebnim u ovom trenutku. Pa me interesuje kakve su studije na FON-u?
Hvala ti..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.04.2009. 15:29:27 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
[Offtopic]
:stid:
Htedoh reći FON je za mene južna strana, ne mogu da te šaljem na sever.
lapsus tastaturis :)
[/Offtopic]

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.04.2009. 00:28:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Evo ja da se javim, ja radim 3 dana u nedelji, petkom, subotom i nedeljom plus stalno neke projekte. Moje misljenje je da moze da se postigne sa 3 dana, sa 6 tesko, bas zbog predavanja i vezbi ali ako postoji jaka volja moze i to da se pregura, medjutim nije to zdravo. Dzaba meni sto imam dovoljno vremena za faks kad ja i kad ne radim buljim u ovaj komp i cackam nesto :D Sve u svemu, ne treba biti alav na pare, prvo faks pa sve ostalo, ima vremena, radicemo ceo zivot... odoh sad da sebi ponavljam ovu recenicu :D :P

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.04.2009. 11:42:32 

Pridružio se: 31.03.2009. 15:41:19
Postovi: 5
Godina: Padobranac
Smer: ME
Zaključak je svakako da bilo šta da se upiše, a da iole vredi, zahteva veliko žrtvovanje. Dobro, to sam znao. :)
Svakako pucam, pa šta bude. Mislim i da će FON biti moj konačni izbor, ostaje "samo" da pripremim matematiku.
Pozdrav i hvala još jednom.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.06.2016. 17:51:36 

Pridružio se: 23.10.2015. 20:27:55
Postovi: 4
Godina: Padobranac
Smer: ME
Zanima me jel moguc premestaj u drugoj godini sa IT na daljinu na menadzment?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group