Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 16.09.2004. 18:33:41 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.12.2001. 17:03:40
Postovi: 1463
Lokacija: Manaus
Godina: Dipl.
Smer: IS
Samo kompanija Ball Packaging Europe, koja će se ustoličiti kod nas, će povećati BDP za 0.5-1%.

_________________
www.slamarica.com - www.foliograph.com - www.turizamusrbiji.rs


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.09.2004. 21:07:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Sto ih vise to bolje, plate u takvim firmama su jace, proizvodnja pored ljudskih angazuje i druge resurse zemlje, ne moze lose da nam bude, samo treba sto vise njih privuci... Evo danas sam cuo da je Vlada donela dobru uredbu (tj. to je g17 predlozio, oni i jedini nesto rade u ovoj zemlji) da sve strane firme koje izvoze sirovine ili repromaterijal iz nase zemlje, imaju carinske olaksice prilikom uvoza za svoje proizvode. Treba privuci strance! Ovo je jedan od nacina

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.09.2004. 21:28:01 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.12.2001. 17:03:40
Postovi: 1463
Lokacija: Manaus
Godina: Dipl.
Smer: IS
Meni se to ne sviđa.Podseća me na Sloveniju i izvoz voća iz Srbije, a potom uvoz RA fruktal sokova.
Treba forsirati izvoz gotovih proizvoda a ne sirovina.
Znači treba poseći sve šume, uzeti sve rude i prosto iscediti suvu drenovinu, a potom da kupujemo duplo skuplju robu.
Po meni najbolje je pokupiti krem inostranih firmi, da ulažu kod nas, a ne kod suseda. Za početak da postanemo lideri u regionu, pa potom da se širimo.

_________________
www.slamarica.com - www.foliograph.com - www.turizamusrbiji.rs


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.09.2004. 13:22:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Slažem se da je plasiranje gotovih proizvoda najbolje rešenje i tome treba težiti, ali govorim iz sadašnje pozicije... Naime naša roba je krajnje nekonkurenta što se cena tiše na tržištu, jer imamo zastarelu tehnologiju... Privlačenjem stranih investicija možemo obnoviti tehnologiju i po daleko povoljnijim cenama proizvoditi i onda skupljati kajmak... Slažem se da treba da budemo lideri u okruženju,ali ne možemo bez kapitala!

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.09.2004. 14:33:00 

Pridružio se: 04.12.2002. 11:26:56
Postovi: 211
Godina: Dipl.
Smer: ME
Pardon rast GDP je 8% a moze da bude i 9,5%. Ovo su fantasticne cifre i u svetskim razmerama, samo jos da Mladja ne laze pred izbore...

------------------------------------------------------------
Mlađan Dinkić, ministar finansija
Oporavak privrede
Do kraja godine privredni rast biće veći od prognoziranog, imaćemo jednocifrenu inflaciju, devizne rezerve veće u odnosu na prošlu godinu i rekordno nizak budžetski deficit. Najveći problem Srbije, međutim, jeste visina spoljnotrgovinskog deficita, rekao je juče Mlađan Dinkić, ministar finansija, najavljujući da će od sutra početi razgovori sa misijom MMF i Svetske banke.

Društveni bruto proizvod, kako je naglasio ministar, biće daleko veći od onog što je prognozirala Vlada, ali i MMF. Prema poslednjim podacima, on će biti viši najmanje za osam odsto u odnosu na 2003. a to je duplo više od planiranog. Tako bi Srbija imala najveći privredni rast u poslednje 24 godine, a ako se ostvare optimističke prognoze, društveni bruto proizvod bi mogao da dostigne rast i od 9,5 odsto.

Inflacija bi do kraja ove godine, po njegovim rečima, mogla da bude 9,5 odsto, a što je najvažnije, ostaće jednocifrena. Ukupne devizne rezerve NBS i poslovnih banaka iznose 4,5 milijardi dolara i veće su u poređenju sa prošlom godinom, bez obzira na to što je jednim delom priliva od privatizacije finansiran budžetski deficit.

- Sigurno je da će se najviše pažnje u razgovoru sa misijom MMF posvetiti problemu spoljnotrgovinskog deficita, jer je očito da postoji precenjivanje uvoza i potcenjivanje izvoza. S jedne strane, postoji veliki deficit, a sa druge - rast deviznih rezervi, a to je nemoguće da se objasni. Odgovor leži u tome što dobar deo sive ekonomije prelazi u legalne kanale, veliki broj uvoznih faktura je naduvan i izvoz je potcenjen takođe zbog sive ekonomije - kaže Dinkić, naglašavajući da je stvarni deficit sigurno manji nego što se prikazuje.

Do 30. septembra je rok za evidentiranje obveznika poreza na dodatu vrednost, koji se uvodi početkom 2005. godine. Ministar je podsetio da su kazne za one koji se blagovremeno ne prijave - od 100.000 dinara. Do sada je inače evidentirano samo 515 obveznika, čiji je godišnji promet veći od dva miliona dinara.

- Predvideli smo i promenu Zakona poreza na imovinu, tako da neće biti dvostrukog oporezivanja nekretnina. Skupštini ćemo uputiti predlog za ukidanje poreza na promet prilikom kupovine stanova od pet odsto - naglasio je Dinkić

_________________
Pobednik je onaj koji veruje u pobedu!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.09.2004. 19:18:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa ima ovde dosta istine, mada nije bas ni sve tako ruzicasto... Ali ono sto niko ne spominje, da je ovo uspeh prethodne Vlade (Djikijeve i Zivkoviceve) koja je vodila restriktivnu monetarnu politiku, sreca nasa te G17 vodi finansijsku politiku, ne daj boze da se Kostunjicavi dokopaju toga ima da se uspori sve, osim inflacije

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.09.2004. 12:20:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.04.2003. 21:35:10
Postovi: 251
Godina: Dipl.
Smer: IS
čoveče, koliko postova... poenta je da perspektive - NEMA... zašto? zato što NEMA KO da iznese taj napredak, jednostavno ne postoje ljudi koji bi to umeli i mogli da urade, a povrh svega ne postoji novac...

ima svojih prednosti naš jadan i bedan položaj, u smislu da ima mnogo mesta za investitore i ulaganje, tako da je naš posao mogao da bude da im obezbedimo preduslove da ulože ovde, ali mi još nismo ni pravni sistem regulisali... kad ćemo? diskutabilno, ovde je samo pitanje da li ne umeju ili neće da reše išta, ali je činjenica da se ništa ne rešava...

u vojsci sam video šta je Srbija, drugari moji, nemojte da se nadate bilo čemu, nego gledajte sebe i svoje ####, i da iz ovoga izvučete maksimum... Nalazite se u par procenata ljudi u Srbiji koji su nešto videli, i imaju nešto od škole, više od pola Srbije je na nivou osnovne škole ili manje, prema tome, bij svoju bitku, batali sve globalne ciljeve, jer od svega toga ovde nema ništa... NIČ! :D

i raduj se dobrim sportskim rezultatima, jedva čekam eurobasket, baš me zanima pošto će karta da bude... :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.09.2004. 14:21:26 

Pridružio se: 04.12.2002. 11:26:56
Postovi: 211
Godina: Dipl.
Smer: ME
nidza je napisao:
čoveče, koliko postova... poenta je da perspektive - NEMA... zašto? zato što NEMA KO da iznese taj napredak, jednostavno ne postoje ljudi koji bi to umeli i mogli da urade, a povrh svega ne postoji novac...



u vojsci sam video šta je Srbija, drugari moji, nemojte da se nadate bilo čemu, nego gledajte sebe i svoje ####, i da iz ovoga izvučete maksimum... Nalazite se u par procenata ljudi u Srbiji koji su nešto videli, i imaju nešto od škole, više od pola Srbije je na nivou osnovne škole ili manje, prema tome, bij svoju bitku, batali sve globalne ciljeve, jer od svega toga ovde nema ništa... NIČ! :D

i raduj se dobrim sportskim rezultatima, jedva čekam eurobasket, baš me zanima pošto će karta da bude... :)

Pa tako je uglavnom svuda u svetu.
Koliko je procenat menadzmenta u ukupnom broju zaposlenih u jednoj fabrici 1%?
Ovi bez škole će da lupaju čepove na flašama na pokretnoj traci u fabrici ili da oru njivu.
To se zove sloboda izbora.

_________________
Pobednik je onaj koji veruje u pobedu!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group