Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Sastanak FONIS-a
PostPoslato: 28.05.2008. 12:16:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.10.2003. 23:45:52
Postovi: 56
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: IS
U petak 30. maja u 20h u učionici 003 održaće se sastanak članova FONIS-a. Dobrodošli su i oni koji nisu članovi FONIS-a, a imaju želju da pokrenu neke aktivnosti u FONIS-u. Pošto je FONIS trenutno u krizi glavna tema sastanka će biti šta uraditi po tom pitanju i da li postoji potreba studenata za tako jednom organizacijom.
Sastanku će prisustvovati Predrag Mašić, osnivač FONIS-a, i Nikola Kosanović, predsednik FONIS-a. Ja bih zamolio sve koji mogu da učine nešto za ovu organizaciju i imaju volje da tako nešto sprovedu u delo, da dođu na sastanak. Ukoliko odziv bude bio mali, verovatno će doći do gašenja FONIS-a.

Saša Jovanović,
koordinator FONIS-a za kurseve.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Do gasenja?????
PostPoslato: 28.05.2008. 23:22:31 

Pridružio se: 09.04.2002. 18:17:49
Postovi: 16
Lokacija: bg
:zbun: :(( :( :( :( :( :(


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2008. 00:08:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.08.2006. 17:37:43
Postovi: 1297
Lokacija: on a horse.
Godina: IV
Smer: IS
Ja znam jako malo o FONISu ali bi mi u svakom slučaju bilo žao da se ugasi. Ako budem mogao ja ću doći.

_________________
vous êtes des animaux


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2008. 07:06:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
А која је разлика између угашеног фониса и овог сад који "постоји"?

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2008. 07:09:48 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2004. 23:06:03
Postovi: 3369
Lokacija: Bgd
Godina: IV
Smer: IS
U ovom sad jos uvek postoji sansa da se nesto pozitivno uradi....


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2008. 13:16:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2002. 21:49:51
Postovi: 526
Godina: Padobranac
Zar taj Masic nije otisao sa FON-a ?

_________________
http://www.speedtest.net/result/236970595.png
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2008. 17:37:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.04.2008. 12:18:25
Postovi: 59
Godina: IV
Bice slab odziv jer je termin katastrofa.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.05.2008. 01:22:41 

Pridružio se: 17.11.2006. 17:38:39
Postovi: 93
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: IS
^ Apsolutno. Ochaj termin...

Mogli ste u nedelju u 8:00... :(


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.05.2008. 11:20:48 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja bih danas rado dosao, ali mi termin nikako ne odgovara :(

Ako bude ideja da se drze neka predavanja racunajte i mene kao predavaca (RoR, ActionScript 3.0, Premiere, ...)! I ako budu neke druge akcije rado cu da pomognem koliko god mogu.

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.05.2008. 12:22:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.04.2008. 12:18:25
Postovi: 59
Godina: IV
FONIS mora da menja filozofiju, ovo ovako nista ne valja. Par kurseva nije dovoljno. Marketing FONIS- je je jedna velika nula. Mladje generacije nemaju pojma da FONIS postoji, FONIS nema svoju prostoriju. Pre je imao jednu prostoriju kod kompjutera u podrumu iz koje je smrdelo do pola hodnika kad se otvore vrata. Onda je FON resio da to adaptira i sredi probleme sa kanalizacijom tu stavio Arhivu a FONIS sutnuo iz bivseg smrdnjaka.
Ja sam clan FONIS-a i imam zelju da pomognem u ozivljavanju nase organizacije ukoliko je to Udruzenje studenata informatike Fakulteta organizacionih nauka a ne privatno vlasnistvo nekoliko pojedinaca. Ne znam kakva je situacija i ne zelim nikoga da vredjam samo kazem da treba svi ravnopravno da ucestvujemo u osmisljavanju novog FONIS-a i njegovih aktivnosti. Glupo mi je da se ovde pravim pametan i solim pamet ljudima, ako bude neki sastanak u junu svraticu. Diskusija je korisna stvar. Treba sacekati jesen i generaciju 08 a onda zapoceti promotivne aktivnosti. Do tada treba srediti organizaciju i uraditi pripreme.
predavanja treba ozbiljno isplanirati, da se napravi plan i program a predavaci studenti treba da procitaju neke stvari o uspesnom prezentovanju. Nije dovoljno samo doci i pricati.
Znam da ima problema sa prostorom i terminima i da sve to oko predavanja nije uopste jednostavno kao sto se cini.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.05.2008. 13:04:07 

Pridružio se: 09.04.2002. 18:17:49
Postovi: 16
Lokacija: bg
Prijatelju humani :) gde si ti dosad?

..bar kako sam ja razumela, problem u Fonisu je u tome sto nema ko da se angazuje oko njega i zato hoce da se ugasi, a ne samovolja pojedinaca, u prevodu u Fonisu vise nema nikoga, a dvoje ljudi koji predstavljaju Fonis hoce da se povuku....osim naravno tebe i slicnih tebi koji samo pricaju, a nista ne rade..pod izgovorom, samovolja, ne valja termin, smrdljiva prostorija, sto sastanak u junu i sl...

..dokle kritika.. a rad? :ljutko:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.05.2008. 14:03:49 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Humanost FON je napisao:
predavanja treba ozbiljno isplanirati, da se napravi plan i program a predavaci studenti treba da procitaju neke stvari o uspesnom prezentovanju. Nije dovoljno samo doci i pricati.


Sa ovim se apsolutno slazem - nije dovoljno samo znati, treba znati i preneti znanje (ponekad cak i vaznije). Zato sam se ja i prijavio zato sto imam iskustva u drzanju prezentacija (nije da se hvalim - ali ono :cool: ).

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.05.2008. 14:14:44 

Pridružio se: 09.04.2002. 18:17:49
Postovi: 16
Lokacija: bg
jos jednom ja :)

mislim da je tema Kako pomoci Fonisu da se ne ugasi?

..ovde se prica o predavanjima, predavacima,losim terminima.....

odgovorite na kljucno pitanje: ko ce organizovati predavanje? jel Vama jasno da nema vise ko...

Nije Fonis propao zbog predavaca, nego sto nema ljudi koji ce se baviti njegovom organizacijom...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.05.2008. 14:30:23 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Evo ako se niko drugi ne javi za organizovanje predavanja i tako toga ja se prijavljujem - i onako sada postajem apsolvent!

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.05.2008. 14:43:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2002. 21:49:51
Postovi: 526
Godina: Padobranac
Mene zanima jedno, da li je Fonis i dalje neprofitna organizacija ?

_________________
http://www.speedtest.net/result/236970595.png
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.05.2008. 14:45:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.04.2008. 12:18:25
Postovi: 59
Godina: IV
milicca je napisao:
Prijatelju humani :) gde si ti dosad?

..bar kako sam ja razumela, problem u Fonisu je u tome sto nema ko da se angazuje oko njega i zato hoce da se ugasi, a ne samovolja pojedinaca, u prevodu u Fonisu vise nema nikoga, a dvoje ljudi koji predstavljaju Fonis hoce da se povuku....osim naravno tebe i slicnih tebi koji samo pricaju, a nista ne rade..pod izgovorom, samovolja, ne valja termin, smrdljiva prostorija, sto sastanak u junu i sl...
mislim da me nisi najbolje razumela. Moje kritike su dobronamerne a to oko prostorije je ilustracija odnosa FON-a prema FONIS-u.
Termin je los jer studenti iz unutrasnjosti petkom uglavnom odu kuci a ovi iz BG se spremaju za izlazak, na fakultetu ima malo studenata petkom uvece a retko ko ce zapucati sa drugog kraja grada na faks u petak uvece samo zbog tog sastanka. Ja nisam u Beogradu i ne mogu da dodjem. Ja imam stvarno zelju da nesto uradim ali zajedno sa vama, sta mogu ja sam?
To oko samovolje nije na racun sadasnjeg rukovodstva FONIS-a, ogradio sam se i rekao da ne znam kakva je situacija u FONIS-u. Neke druge organizacije funkcionisu na principu diktature, stalno se prave neke spletke, svadjaju se, bore za vlast i funkcijice, mrze se itd. Meni je to i glupo i smesno.
Mislim da bi FONIS trebao da okuplja ljude slicnih interesovanja, koji se pre svega dobro druze i rade nesto korisno. Naravno da mora da ima neke hijerarhije i da neko mora da usmerava sastanke i aktivnosti ali neka taj/ta bude prva medju jednakima a ne komandant :) Svako treba da ima mogucnost da iznese svoje misljenje ili ideju. Da svi budemo ravnopravni i da svako u zavisnosti od zelje i svojih mogucnosti da neki doprinos funkcionisanju organizacije.
Ajde da vidimo koliko nas ima pa da uradimo nesto? Ako njih dvojica zele da se povuku ajde da mi preuzmemo. Sad ide junski rok i ne moze da se uradi puno toga ali mozemo da stavimo FONIS na noge u narednom periodu a na jesen da uvecavamo clanstvo, organizujemo predavanja, kurseve itd
Sta kazete?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.05.2008. 15:04:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.04.2008. 12:18:25
Postovi: 59
Godina: IV
milicca je napisao:
jos jednom ja :)

mislim da je tema Kako pomoci Fonisu da se ne ugasi?

..ovde se prica o predavanjima, predavacima,losim terminima.....

odgovorite na kljucno pitanje: ko ce organizovati predavanje? jel Vama jasno da nema vise ko...

pa evo imamo sad lisicu :)
termin je los, kaze ako odziv bude slab ugasice FONIS. Bice slab zbog termina i neobavestenosti clanova.
Kako da pomognemo? Tako sto cemo okupiti novu ekipu od 3,5,10 ili koliko bude bilo zainteresovanih koja ce biti jezgro FONIS-a, okupicemo se i krenucemo od osnovnih stvari: sta, kako, kad, cime,ko? Postavicemo bazu za neki dalji rad i tokom leta raditi (koliko ko bude mogao) na pripremi prezentacije FONIS-a generacijama 06,07 i pogotovo 08. Da se za FONIS cuje i da uvecamo clanstvo. Posle toga cemo u toku godine organizovati predavanja IT strucnjaka, prezentacije nekih IT proizvoda, kurseve studenti studentima i slicne aktivnosti. A pre svega toga totalni redizajn FONIS sajta. Potrebne su promene u svim segmentima a najvaznija je pozitivna energija koju ce uloziti clanovi. Milice da li si clan FONIS-a?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.05.2008. 10:11:04 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
I sta je bilo juce - sta se odlucilo?

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.05.2008. 11:13:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Фонис је и даље жив! :)
Било нас је јако мало али је ипак одлучено да се крене даље.
Следеће недеље ћемо организовати предавање и опет покренути издавање софтвера.
Такође, крећемо са новим учлањивањем, дакле стари чланови ће морати да потврде чланство, јер ту има пуно неактивних људи а нама број од 100 чланова ништа не значи ако се на састанку појави нас петоро.

Ево пошто још није формирана група, линкујем овде мој предлог за лого Фониса. Мислим да садржи доста енергије ;)
http://rapidshare.com/files/119036707/FONIS-logo.swf.html


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.05.2008. 13:24:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Evo ga Ubuntu covek :) Lep je logo, nema sta... :)

Kapiram da su to lapTopovi :)

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.05.2008. 15:31:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.04.2008. 12:18:25
Postovi: 59
Godina: IV
::manjak je napisao:
Фонис је и даље жив! :)
Било нас је јако мало али је ипак одлучено да се крене даље.
Следеће недеље ћемо организовати предавање и опет покренути издавање софтвера.
Такође, крећемо са новим учлањивањем, дакле стари чланови ће морати да потврде чланство

predavanje ili predavanja ? ko ce da dolazi na predavanja pred junski ispitni rok? Opet ista pesma. Ne pada mi na pamet da opet dam 150 din za clanarinu. Nikakve koristi nisam imao ni od prvog uclanjenja. Ako opet bude kao nekad necu da budem deo FONIS-a.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.05.2008. 21:39:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
Evo ga Ubuntu covek :) Lep je logo, nema sta...:)

Kapiram da su to lapTopovi :)

Хвала :)Једини проблем лого-а јесту лаптопови који се мало слабије уочавају ал добро. Ајде и ти бар један предлог да пошаљеш, немој да нас изневериш, ја свима причам како то мој другар уме лепо да уради. :) ;)

Humanost FON je napisao:
predavanje ili predavanja ? ko ce da dolazi na predavanja pred junski ispitni rok? Opet ista pesma. Ne pada mi na pamet da opet dam 150 din za clanarinu. Nikakve koristi nisam imao ni od prvog uclanjenja. Ako opet bude kao nekad necu da budem deo FONIS-a.


Следеће недеље ће можда бити једно до два предавања баш због рока. Требало би да можеш да одвојиш бар 2 сата, ако не онда ништа, биће тога још.
Пошто ниси био на састанку не знаш шта смо се договорили. Колико видим само умеш да галамиш као и већина због којих је ситуација таква каква јесте.
Није се добро радило, сад смо узели нешто да покренемо. Буквално крећемо од нуле. Јел хоћеш да нас кочиш или ћеш помоћи, не разумем...

Тек од оупенДеј-а ће се кренути у веће активности зато што сада не можемо пуно тога да урадимо. Ако хоћеш да будеш део организационог тима јави се а ако хоћеш да будеш само члан онда ћемо ти јавити које су следеће активности а ако нећеш ни то онда без критика, бар не у овим тренуцима.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group