Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08.03.2008. 13:15:20 

Pridružio se: 08.03.2008. 12:00:39
Postovi: 8
Godina: Padobranac
Smer: IS
Da li treba neko predznanje za studiranje na informacionim sistemima?Ja idem u:doktorka:
(promasena skola definitivno :udri: i zelim da pobegnem od iste :bljak: struke) a zelela bih da studiram na
FON-u...Da li profesori pocinju iz pocetka ili podrazumevaju da se neke stvari znaju?
npr.ja o programiranju znam samo sta je(':mukica:')
i nisam imala ama nikakvih predmeta koji se tamo uce.Sta mislite kao uvazeni studenti koji su vec prosli to?
;)


tema je premestena iz Cetvrte godine
Stimpy


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 13:42:23 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2004. 23:06:03
Postovi: 3369
Lokacija: Bgd
Godina: IV
Smer: IS
Cim si uspela da se registrujes na forum i da napises poruku sigurno ces imati vece znanje o informacionim sistemima od vecine tvojih buducih kolega.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 14:08:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.03.2006. 11:54:52
Postovi: 333
Lokacija: BG
Godina: II
Smer: IS
salebab je napisao:
Cim si uspela da se registrujes na forum i da napises poruku sigurno ces imati vece znanje o informacionim sistemima od vecine tvojih buducih kolega.

pretera ga....

_________________
"My attitude is that if you push me towards something that you think is a weakness, then I will turn that perceived weakness into a strenght"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 14:16:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.12.2006. 20:22:17
Postovi: 1303
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
banep je napisao:
salebab je napisao:
Cim si uspela da se registrujes na forum i da napises poruku sigurno ces imati vece znanje o informacionim sistemima od vecine tvojih buducih kolega.

pretera ga....


Cinjenica je da ljudi upisuju IS samo zato sto dobro znaju matu a o racunarima nishta... Sa druge strane oni koji se bave racunarima celog zivota ne mogu da prismrde IS-u upravo zbog preteranog forsiranja matematike i matematickih predmeta... To me uzasno nervira na ovom faksu...

_________________
~Stay hungry, stay foolish, never settle.
~Desire, ask, believe, receive.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 14:23:37 

Pridružio se: 08.02.2006. 15:07:08
Postovi: 1155
Godina: Dipl.
Smer: IS
banep je napisao:
salebab je napisao:
Cim si uspela da se registrujes na forum i da napises poruku sigurno ces imati vece znanje o informacionim sistemima od vecine tvojih buducih kolega.

pretera ga....

Нимало. Има људи који су уписали ИСиТ, а кад су дошли нису знали како да се региструју за мејл на јахуу.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 14:35:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.01.2005. 16:01:12
Postovi: 2843
Lokacija: u pesku
Godina: Dipl.
Smer: ME
ili mozesh da se predomislih dok josh nije kasno i upishesh menadzment :D

_________________
the sun'll come out, tomorrow
so you gotta hang on 'til tomorrow
come what may
tomorrow! tomorrow! I love ya, tomorrow
you're always a day away ..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 15:45:28 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Benestanti je napisao:
Cinjenica je da ljudi upisuju IS samo zato sto dobro znaju matu a o racunarima nishta... Sa druge strane oni koji se bave racunarima celog zivota ne mogu da prismrde IS-u upravo zbog preteranog forsiranja matematike i matematickih predmeta... To me uzasno nervira na ovom faksu...

Pa u tome i jeste caka. Matematika, logika projektovanje ISa a ne programiranje. I treba mata da se forsira, ko to ne može da savlada nek ne ide na IS.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 15:48:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.12.2006. 20:22:17
Postovi: 1303
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
makelele je napisao:
Benestanti je napisao:
Cinjenica je da ljudi upisuju IS samo zato sto dobro znaju matu a o racunarima nishta... Sa druge strane oni koji se bave racunarima celog zivota ne mogu da prismrde IS-u upravo zbog preteranog forsiranja matematike i matematickih predmeta... To me uzasno nervira na ovom faksu...

Pa u tome i jeste caka. Matematika, logika projektovanje ISa a ne programiranje. I treba mata da se forsira, ko to ne može da savlada nek ne ide na IS.


Pa mata ti bash treba za programiranje a ne za projektovanje IS. Bas zbog tog forsiranja mate, na cetvrtog godini ISa postoje ljudi koji jedva znaju da upale racunar.

_________________
~Stay hungry, stay foolish, never settle.
~Desire, ask, believe, receive.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 15:57:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jeste, matematika je kriva.Toliko rade tu matematiku pa nemaju vremena u zivotu ni za sta drugo :roll:

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 16:00:41 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
^ Matematika razvija logiku, način za rešavanje problema, predviđanje i sl. Moje mišljenje da je mata na FONu sasvim umerena i dobro osmišljena, ali to je moje mišljenje. Problem je u tome što većina ljudi misli da kada upiše FON, idu na IS i da će biti vrhunski stručnjaci, onda traže roditeljima vrhunske mašine i laptopove, jer Bože moj kako da studiraju bez toga, a onda dođe običan test na vežbama iz OIKTa i oni ljusnu. Padnu jer ne znaju da naprave običan folder. I onda počnu da pljuju po fakultetu, sve živo i neživo im je krivo.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 16:06:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
U pravu si.Nije matematika kod nas uopste teska.To su samo izgovori.Sad, koliku stvarnu primenu to sto ucimo iz mate ima, ne znam...

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 16:21:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.07.2006. 09:16:11
Postovi: 719
Lokacija: kad nisam u svojoj skoli mene moja dusa boli
Godina: II
Smer: IS
^ Mislim da ta primena nije toliko direktna.. Ovi silni matematicki predmeti, cini mi se, vise imaju za zadatak da "oblikuju" nacin razmisljanja, zakljucivanja, koji treba da bude optimalan pri poslovima poput projektovanja IS i sl...

_________________
You can shake it once,
You can shake it twice,
but the third time - you're playing hormons


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 16:36:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.12.2006. 20:22:17
Postovi: 1303
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Kelegorm je napisao:
U pravu si.Nije matematika kod nas uopste teska.To su samo izgovori.Sad, koliku stvarnu primenu to sto ucimo iz mate ima, ne znam...



Pa nije ti teska kad imas 10.0 prosek. Sta da radimo mi smrtnici?

_________________
~Stay hungry, stay foolish, never settle.
~Desire, ask, believe, receive.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 16:43:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Disclaimer:Nemam 10 prosek , nisam ocistio godinu u junu nego u oktobru ako vec morate da znate.Nisam vam ja gagi, ili ovaj gore desperado (nhf :) ) .Prosek je malko veci od 9.
Nisam u srednjoj bio dobar iz mate, u prvoj 3, u drugoj2, u trecoj i cetvrtoj 4.Nisam neki specijalan talenat za matu.
Moja poenta:mata na fonu nije teza nego na vecini ostalih fakulteta,i da se poloziti.Mnogo kukate.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 16:46:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.12.2006. 20:22:17
Postovi: 1303
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
^ ne kazem da je teza nego da mnogo forsiraju matu i mat. predmete na drugoj godini ISa. Treba vishe da se usmere na predmete vezane za informatiku kao u trecoj godini koja mi se skroz svidja... Pitanje je samo kako preziveti drugu godinu ISa.. btw. Ne kukam ja na fax jer nemam razloga, dao sam sve ispite iz prvog semestra u januaru, nego me jednostavno nervira sto neko ko ne gotivi matu mora da je uci na silu.. Da sam hteo da ucim toliko mate upisao bi mat. fax..

_________________
~Stay hungry, stay foolish, never settle.
~Desire, ask, believe, receive.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 16:50:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Slazem se da je izbor predmeta koji se uce nije bas najsrecniji, i ja bih voleo da je drugacije, a ne da imam 2-3 strucna predmeta u drugoj od kojih je jedan Aros.
Mene licno vise nerviraju predmeti poput marketinga, menadzmenta itd.
Btw koliko znam na svim faksovima u zemlji vezanim za IT se uci matematika,mozda ne svuda u istoj meri.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 17:17:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.08.2005. 22:16:28
Postovi: 640
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja bih da dam jedan savet srednjoskolki...moja sestra isto studira srednju med. i isto zeli posle nje da upise FON. Isti savet sam i njoj dala..Koliko se secam vi imate samo 2 godine matematiku. Ona ti je prvenstveno bitna da bi mogla da upises FON, nije prijemni bas tako lagan, pogotovo ako planiras da upadnes na budzet, a predvidjen je za 4 godine prethodnog ucenja mate u srednjoj. Prema tome, pocni na vreme da ga spremas..za sve ostalo na FONu ti ne treba neko predznanje, ni programiranja, ni koriscenja racunara, ni menadzmenta...ali ako ga vec posedujes, onda ti je to samo olaksica sto bi neke stvari lakse savladala, i imala vise vremena za ono gradivo koje ti teze ide. Ako si zagrejana za FON kao fakultet, dovoljno je vremena dato da tokom prve godine odlucis koji smer zelis. Sa FONom se koliko sam ja shvatila ne postaje programer, jer ga nema bas mnogo, programiranje je vise po meni zanat, za koji moras sam da sedis i radis ako zelis da budes strucan u tome. Zbog toga mnogi i odustanu na FONu, jer se uguse od silnih matematickih i menadzerskih predmeta, a ocekivali su programiranje. Mozda se prilicna specijalizovanost dobija tek na master studijama..do tada, imaces jasniji pogled na poslovanje, upravljanje istim. To je fakultet, nije kurs. Kao sto sa gimnazijom mogu da kazem da imam siroke poglede na svet i ni malo strucnog obrazovanja, i vrlo sam zadovoljna..kako gimnazijom, tako i FONom..Informisi se programom na FONu, pa ako je to ono sto zaista zelis, udri po elementarnoj matematici, trebace ti, kako za prijemni, tako za dalje studiranje...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 17:22:42 

Pridružio se: 08.03.2008. 12:00:39
Postovi: 8
Godina: Padobranac
Smer: IS
Da li se to da postici uopste s obzirom da sam matematiku imala samo 2 godine u srednjoj :(( ?Sve sto znam da uradim na racunaru ucila sam po principu uradi sam (iscackaj,probaj,pokvari :P )Ne znam puno toga,samo osnovno a o teoriji nemam pojma... :durisha: Da li se to nauciti?Da li profesori objasnjavaju sve do detalja ili podrazumevaju neko znanje i koliko? :zbun: Uplasila sam se :smlc:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 17:41:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.01.2005. 16:01:12
Postovi: 2843
Lokacija: u pesku
Godina: Dipl.
Smer: ME
sve se da nauciti, ako se ima volje :)
ja sam zavrsila srednju ekonomsku skolu, i imala sam jako loseg profesora matematike koji nas nista naucio nije, ali sam ipak uspjela da savladam sve, dodushe uz pomoc privatnih chasova i dosta truda
sjecam se svoje prve godine, i chuvenih principa programiranja .. svi iz moje grupe su vec radili i dobro poznavali paskal, jer uglavnom dolaze iz gimnazije, a meni su to bila spanska sela :stid: ali nisam odustala, iako sam mislila da neke stvari nikad necu savladati.. pratila sam vjezbe (koje podrazumijevaju da imas podlogu iz srednje skole), ali sam se trudila i dosta sama radila, pomagali su mi prijatelji gimnazijalci :hvala: i sve se sredi :)
kasnije sam obe matematike polozila bez problema, ali sam se ipak odlucila za menadzment .. :cool:

_________________
the sun'll come out, tomorrow
so you gotta hang on 'til tomorrow
come what may
tomorrow! tomorrow! I love ya, tomorrow
you're always a day away ..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 17:44:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.07.2006. 09:16:11
Postovi: 719
Lokacija: kad nisam u svojoj skoli mene moja dusa boli
Godina: II
Smer: IS
Kao prvo, mnogo razmisljas... A to nije dobro ako hoces na ovaj fucks :P Ako hoces nesto da upises, ne daj da te trenutno (ne)znanje koci.. Sve se moze nadomestiti... naravno, mukotrpnim radom, ali moze...
Sto se tice objasnjavanja...
Pa zavisi od predmeta do predmeta, ali prof, tj asistenti, obicno podrazumevaju neko predznanje, ali nije sramota ne znati, vec je sramota ne hteti znati (kako kaze nas anticki drug Sokrat). Ako neko nesto ne zna (ma koliko banalno pitanje bilo), asistenti ce ti objasniti 50 puta ako treba, tako da ne brini oko toga... A i generalno, znanje iz IT oblasti koje se dobija na FONu je poprilicno siroko ali plitko, ako me razumes.. Tako da kolicina znanja iz neke IT oblasti zavisi samo od tvog licnog vanfakultetskog zalaganja...

_________________
You can shake it once,
You can shake it twice,
but the third time - you're playing hormons


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 17:56:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2007. 13:52:04
Postovi: 1341
Lokacija: Bg
Godina: Dipl.
Smer: IS
Tix je napisao:
sve se da nauciti, ako se ima volje :)
ja sam zavrsila srednju ekonomsku skolu, i imala sam jako loseg profesora matematike koji nas nista naucio nije, ali sam ipak uspjela da savladam sve, dodushe uz pomoc privatnih chasova i dosta truda

Koleginice :D
Pa ja ne znam, meni se ne cini "informatika" na prvoj godinu kao spansko selo..sta znam, sve je to individualno...Mislim radili smo je dosta u skoli...ali mata jeste...ali ipak sam polozio pismeni...
Sve u svemu zavisi koliko si ti spreman da se posvetis tom predmetu koji ti ne ide bas najbolje...
Jeste kolege iz gimnazije imaju bolju podlogu iz mate, ali sve se moze nadomestiti radom(ne mislim bas bas preterabnim :D :cool: )...

Tako da slobodno upisite FON... snacicete se..verujte mi ;)

_________________
Marginalne pojave i efemerni fenomeni.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 18:00:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Kad je Tix usla ucio se paskal u prvoj valjda.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 18:04:37 

Pridružio se: 08.03.2008. 12:00:39
Postovi: 8
Godina: Padobranac
Smer: IS
Bas sam se uplasila.Volela sam matematiku oduvek i zbog dragih mi roditelja :svadja: upisala medicinsku (sto je moja najveca zivotna greska ) :taptap: :omg: i tako zalutala pitam se da li mogu da se iscupam iz ovog...Jos nisam pocela da spremam prijemni zbog skolskih & bolnicko-prakticnih obaveza :ljutko: ali cim zavrsim krug ocena pocinjem.Uzela sam zbirku i informator(koji ,uzgred,zamalo mi ne dade cikica :fokus: u skriptarnici iako sam mu dala 1500 d :aaa: :ljutko: :muka: :svadja: ).Kakve su obaveze na faksu i ima li ranog ustajanja :mnogotuzan: :cekic: ?I da pohvalim vas prijateljski nastup,iskreno to je cudno posle ovih bolnickih dr**dzija,odusevili ste me :taptap: ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 18:04:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.01.2005. 16:01:12
Postovi: 2843
Lokacija: u pesku
Godina: Dipl.
Smer: ME
kolega pa znash kako .. kad dodjes na prvi chas principa programiranja - u mom slucaju paskal, a prvi ti je put :stid: jako je teshko pratiti, samo zbog toga shto se podrazumijeva znanje iz srednje skole .. i meni je sve to bilo konfuzno .. ali su mi uglavnom kolege iz grupe pomagale oko osnova
i zato sam im se kasnije oduzila sa rachunovodstvom :)

_________________
the sun'll come out, tomorrow
so you gotta hang on 'til tomorrow
come what may
tomorrow! tomorrow! I love ya, tomorrow
you're always a day away ..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.03.2008. 18:45:22 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.10.2003. 14:04:31
Postovi: 4555
Lokacija: At the poker table
Godina: II
Smer: IS
pazi... sto se tiche matematike nece ti fon biti nikakav problem...ima ranog ustajanja ali ne svaki dan i ovo je fakultet tako da ako se zapijesh veche pre :ziveli: mozes nesto i da preskochis..niko ti ne broji neopravdane :srba:

naravno morash da nauchish da slobodno vreme trosis na kafenisanje i ogovaranje ostalih koleginica posto uvek ima neki predmet koji je smor pa onda zapalish na kafu

generalno fakultet nije tezak samo se naviknesh na malo drugaciji(bolji :stid:) zivota i to je to :D

a sto se tiche prijemnog tu morash da zapnesh jer je ovo fancy fakultet i velika je navala tako da morash da dooobro nauchis matu ukoliko hocesh na budzet... kreni sto pre da uchis jer posle na kraju imash obaveza oko skole(matursko veche, maturski radovi,pijenje po skoli...) tako da cjesh malo manje imati vremena za uchenje :srba: :dada:

_________________
I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But thats not the shape of my heart


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group