Započni novu temu Odgovori na temu  [ 70 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Polažete, polagali ste:
Matematiku i test opšte informisanosti 19%  19%  [ 31 ]
Samo matematiku 81%  81%  [ 130 ]
Ukupno glasova : 161
Autoru Poruka
PostPoslato: 03.12.2007. 19:46:15 

Pridružio se: 03.12.2007. 19:27:22
Postovi: 19
Godina: Padobranac
Smer: IS
neecola je napisao:
Kao što možda znate pri upisu na fon imate da izaberete između toga da li će te raditi samo Matematiku (60) ili Matematiku i Opštu informisanost (30+30)

Ovde možete raspravljati o tome šta je bolje, stvar je takva ako spremite matu dobro teško da vam OI može izvaditi prosek... na vama je da odlučite





Moze li neko da mi kaze kako se polaze prijemni iz mate i iz oinf.Tj. kakav je sistem bodovanja kada se polaze samo mata a kakav kad se polazu 2 ispita, i da li su isti tipovi zadataka u oba slucaja? :yo:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.12.2007. 20:04:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2007. 22:50:11
Postovi: 2182
Godina: Dipl.
Smer: IS
E ovako - svaki tacan zadatak je nosio 5 poena, a netacan -0.5, mada je postojala i opcija "ne znam" koja je predstavljala nulu. Tako je od 20 zadataka maksimum bilo 100 bodova. Na kraju se ti bodovi mnoze sa 0.6(ako polazes samo matu, pa ti je onda maksimum bodova sa prijemnog 60), ili sa 0.3(ako polazes i test oinf., pa ti i mata i ovaj test nose po 30, dakle ponovo ukupno 60). Potpuno isti su bili testovi, tj. tipovi zadataka i za nas koji smo radili samo matu, i za ove koji su izabrali da rade oba.

_________________
I live in my own world - but it's OK, they like me here! :cool:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.12.2007. 14:40:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.09.2007. 12:12:49
Postovi: 1577
Godina: Padobranac
Smer: ME
Samo na opstoj informisanosti nema negativnih... i imas 30 pitanja, 15 dolaze iz jedne knjizice sa pojmovima a drugih 15 je iz opste kulture i tu ti je jedno pitanje 1 bod...

Ali moj predlog ti je... radi samo matu... jer 80 odsto ljudi koji uzmu i OI se zeznu... kao ja npr.... :P

Da sam radio samo matu bio bih na budzetu... :P na kraju mi falilo 0.05 poena za budzet... :P

Tako da bolje nemoj da se igras i radi samo matu... imas vremena da spremis matu... :)

_________________
"Čovek je rob onih reči koje je izgovorio, a gospodar onih koje je zadržao u sebi." - Muhamed


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.12.2007. 22:20:10 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Ne moraš da uzmeš oboje da bi se zezn'o... :D Dovoljna je mata :P (living proof)
Samo proradi zbirku ništa više... imaš koliko oćeš vremena... kad baš ništa nemaš da radiš ti je otvori i vežbaj za početak.... pa posle proceni kad ćeš da sedneš i da radiš ozbiljno...

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.12.2007. 18:55:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.12.2006. 20:22:17
Postovi: 1303
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja sam vukao dvojku iz mate cetiri godine, mesec i po pred prijemni sam seo ozbiljno da vezbam po ceo dan i imao sam 12 zadataka od 20 na prijemnom... Radio sam i opstu informisanost koja mi je digla poene i isplatilo se sto sam je radio... onu knjizicu sam naucio od slova do slova i imao 20 od 30 (15 pitanja dolazi iz te knjizice). Imao bi sigurno vise da nam nisu krnuli knjizevnost u onih 15 drugih pitanja jer knjizevnost nemam blage veze... Takodje, poslusajte sledeci savet: Odgovori na prijemnom iz mate su ravnomerno rasporedjeni!!! Znaci ako ima 20 zadataka, imacete 4 odgovora pod a), 4 odgovora pod b), 4 odgovora pod c), 4 odgovora pod d) i 4 odgovora pod e) !!! Znaci kada dobijete prijemni uradite sto vise zadataka u koje ste sigurni da su vam tacni i onda prebrojte koliko je svako slovo zastupljeno u vasim odgovorima... Ako ste uradili 10 sigurno tacnih zadataka i imate najmanje zastupljeno npr. slovo d) u odgovorima, ako zaokruzite svih ostalih 10 pod d), SIGURNO cete pogoditi taj broj odgovora pod d) koji vam fali! Opet primer: uradili ste 10 sigurno tacnih zadataka, imate samo jedan odgovor pod d)... Zaokruzite ostalih 10 pod d) i imacete 3 tacna zadatka minus 7 negativih poena sto je jednako 7*0.5 = 3.5 poena... a dobili ste 3*5 = 15... znaci u plusu ste 11.5 poena ;) Tako sam ja pogodio 2 zadatka... Ovo je proverena informacija, pogledajte na ranijim prijemnima i videcete da sam u pravu!

_________________
~Stay hungry, stay foolish, never settle.
~Desire, ask, believe, receive.


Poslednji put menjao Benestanti dana 05.12.2007. 19:01:14, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.12.2007. 23:30:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.09.2007. 12:12:49
Postovi: 1577
Godina: Padobranac
Smer: ME
Matori ti sto si ucio tu knjizicu si imao 20 poena i ja sam isto imao 20 poena iz OI a IPAK me je ostetio...

Drugo je ako ste duduci za matematiku... Ali realno imate i VISE nego dovoljno vremena da je spremite.

80 posto je OI ostetio, a ti si dragi moj Veljane medju tih 20 posto sto im je pomogao...

_________________
"Čovek je rob onih reči koje je izgovorio, a gospodar onih koje je zadržao u sebi." - Muhamed


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.12.2007. 23:53:35 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.07.2007. 18:59:57
Postovi: 2549
Godina: Dipl.
Smer: IS
Moj je savet svim buducim potencijalnim studentima FON-a da batale tu informisanost, i da lepo spreme matu, ima vremena sasvim dovoljno... Osim naravno, ako veze s vezom nemaju o matematici, pa im je lakse da zbubace tu knjizicu... Skoro svi ljudi koje ja znam iz srednje a da pristojno znaju matu, dobro su prosli i usli na budzet...
Ja sam odluku da uzmem matu doneo nakon probnih prijemnih, kad sam solidno uradio i matu i oi, ali sam skapirao da bih vishe bodova imao da sam radio samo matu.
E da, da ne zaboravim, ono sto je meni mnogo znacilo u spremanju za prijemni - nedelju dana pre prijemnog, odstampao sam probne prijemne i prijemne na fonu u poslednjih 4-5 godina, i radio ih sa stopericom podesenom na 3 sata... Ovo bi trebalo da vam pokaze kako stojite sa znanjem, a i kako uspevate da raspolazete sa vremenom... I dan pre prijemnog nikako ne vezbajte, opustite se...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.12.2007. 02:31:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.10.2007. 22:57:48
Postovi: 97
Godina: Apsolvent
Smer: UK
sto se tice spremanja prijemnog, evo prosto i jednostavno:
ako vam ne ide mata - naucite knjizicu iz opste informisanosti (i gledajte sto vise kvizova na tv-u ;) ) a matu spremajte kako i koliko stignete, pa sta bude...
a ako vam ide mata - onda lepo nju pokidajte i to je to! ja sam isla na pripreme u cetrnaestoj gimnaziji, od decembra do juna sam imala jednom nedeljno dvocas, tamo sam slusala i radila (ne prepisivala s table), poneki put izostala, kod kuce nista, ali nista pod milim bogom nisam radila (znaci nijedan domaci sa priprema) sve do 10 dana pred prijemni kad sam sa ortakinjom svako vece od 11 do 2,3 ujutro radila zadatke i to je to... na prijemnom sam imala 20/20.
pa vi vidite kako cete i sta cete... u svakom slucaju moje misljenje je da su pripreme (bilo gde) dobar izbor (naravno ako imate da date od 10 do 20 'iljada za to)...

_________________
my dream is to fly over the rainbow......so high.....


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.01.2008. 15:29:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.11.2007. 19:12:54
Postovi: 3863
Godina: Apsolvent
Smer: IS
ja mislim da ce ti svi sa fona reci da uzmes samo matu :D

test opste informisanosti uzmi samo ako ne znas ama bas nista iz mate......znam par ljudi koji su to uradili.
izasli su na matu i zaokruzili sve zadatka npr. pod a) i tu dobili 5 poena, a ostatak skupili na testu informisanosti....
ali tako nema sanse da upadnes na budzet, a na fon upadas sigurno ako imas love, tako da nije vredno truda


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.01.2008. 21:18:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.09.2007. 12:12:49
Postovi: 1577
Godina: Padobranac
Smer: ME
zobm je napisao:
Gorbash je napisao:
Moj savet ti je, bolje nauci matematiku, nego jos da trosis vreme na ovo, a lako moze da se desi i da se zeznes.

U potpunosti se slazem!


Pridruzujem se slaganju! :D :lol:

BTW...

Pogledaj ovu temu Buduci ucenik! Koristice ti! :)

_________________
"Čovek je rob onih reči koje je izgovorio, a gospodar onih koje je zadržao u sebi." - Muhamed


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.01.2008. 14:28:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2007. 13:52:04
Postovi: 1341
Lokacija: Bg
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja sam za OI ako ne spremis dobro matu... Ako pred prijemni vidis da ne znas bas najbolje uzmi OI... A jos pogotovu ako si iz ekonomske skole!!!

Npr. ja sam se za**** sto nisam uzeo OI...(Nisam znao matu, a iz ekonomske sam :) )

_________________
Marginalne pojave i efemerni fenomeni.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.01.2008. 15:08:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.01.2008. 14:47:17
Postovi: 682
Lokacija: Bg/Cacak
Godina: I
Ima jedan slucaj.. decko je imao 30 iz mate tj sve tacno a zato je imao i 17 iz OI... bio je 190 neki na listi a bio bi medju prvih 20 da je prijavio samo matu... ko li je ta budala :D :D :D

_________________
Partizan le, Partizan ole ole, samo jedno ime znam, PARTIZAN BEOGRAD !!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.01.2008. 15:18:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.09.2007. 12:12:49
Postovi: 1577
Godina: Padobranac
Smer: ME
^Ja mislim da se zove Bane, ali me ne drzite za rec kolega! ;)

BTW moja sudbina je slicna, da skratim pricu da sam radio SAMO matu bio bih na budzetu, posto sam radio i OI u kranjem racunjanju smanjio mi se broj ukupnih bodova za 1.1 bod, a na kraju za budzet mi je falilo 0.05 boda. Pa ti razmisli.

_________________
"Čovek je rob onih reči koje je izgovorio, a gospodar onih koje je zadržao u sebi." - Muhamed


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.01.2008. 12:14:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.01.2007. 15:08:36
Postovi: 457
Godina: Dipl.
Smer: IS
*Bane* je napisao:
p0enta je sledeca: AKO STE IZ GIMNAZIJE NEMOJ SLUCAJNO DA PRIJAVITE OI, A AKO STE IZ EKONOMSKE RAZMISLITE ZA OI


Covece, nemoj da plasis ljude, mnogi od buducih brucosa na FONu ce ovo da citaju. Ja sam isao u gimnaziju pa sam uzeo 26 poena na OI, uz 12 zadataka iz matematike eto budzeta. Poenta cele price je da svako treba sebe da proceni, pa da sracuna sta mu se isplati. Sve je to individualno


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.01.2008. 17:29:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.01.2008. 14:47:17
Postovi: 682
Lokacija: Bg/Cacak
Godina: I
^ Ja samo hocu da kazem, da je realnije da ako vec moraju da spremaju matu, ne moraju da se zaebavaju i sa OI... Ako lepo spreme matu, onda nema potreba za OI...

_________________
Partizan le, Partizan ole ole, samo jedno ime znam, PARTIZAN BEOGRAD !!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.02.2008. 20:35:02 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.11.2007. 20:52:15
Postovi: 5191
Lokacija: У илегали...
Godina: Dipl.
Smer: IS
I ja sam imao 16 tačnih iz mate bez negativnih, i sa vrlo dobrim uspehom iz gimnazije i ušao na budžet lagano. Mislim da je OI kocka. A i šta se brinete, nove generacije će sačekati nova zgrada, pa će FON primiti sve koji konkurišu :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.02.2008. 20:46:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
makelele, ja sam imao 16 bodova iz matisa, ne 16 tacnih zadataka :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.02.2008. 18:17:38 

Pridružio se: 10.02.2008. 12:42:44
Postovi: 26
Godina: I
Hvala Ljudi!!! A posto idem u gimnaziju ne znam da li da uzimam i opsu informisanost ili samo matematiku ali iz matematike nisam toliko dobar!?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.02.2008. 18:19:03 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ako počneš na vreme da spremaš, neće ti biti nikakav problem mata. Znam likove koji su baš slabo radili matu u srednjoj, pa su onda zapeli i spremili prijemni dobro i upisali.

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.02.2008. 18:30:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.01.2008. 22:31:30
Postovi: 2742
Lokacija: Gallows
Godina: IV
Smer: IS
Zexon je napisao:
Hvala Ljudi!!! A posto idem u gimnaziju ne znam da li da uzimam i opsu informisanost ili samo matematiku ali iz matematike nisam toliko dobar!?


uzmi samo matematiku. nema veze shto ti mata ne ide bash najbolje, sigurnije ti je da spremish matu nego da ti dodju kojekakva pitanja iz OI...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.02.2008. 19:17:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2007. 13:52:04
Postovi: 1341
Lokacija: Bg
Godina: Dipl.
Smer: IS
Zexon je napisao:
Hvala Ljudi!!! A posto idem u gimnaziju ne znam da li da uzimam i opsu informisanost ili samo matematiku ali iz matematike nisam toliko dobar!?

Ne bih sad da demantujem druge kolege koje tvrde da trebas da uzmes samo matu ali...
Ovo sam vec spomenuo jednoom..ako pred prijemni vidis da matu ne znas dobro uzmi OI, ako si siguran u svoje znanje iz mate bez dvoumljenja uzmi samo matu/
ja sam se npr. debelo za**** sto nisam uzeo OI posto sam matu znao katstrofa//, a plus sam iz ekonomske skole...
kada su izbacili resenja iz OI na sajtu, doslo mi da se upucam posto sam znao dosta pitanja//
al jbg na greskama se uci :)

_________________
Marginalne pojave i efemerni fenomeni.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.06.2008. 21:27:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.04.2008. 18:53:37
Postovi: 13
Godina: III
Smer: IS
pa s' obzirom da sam mogao da biram izmedju:
-spremati 1 predmet
-spremati 2 predmeta
izabrao sam ovu prvu varijantu..
mislim da je za svakoga bolje da dobro spremi matu s' obzirom da ako je ne nauchi sad morace na faxu jer tamo vec ochekuju da znamo pojedine stvari...
toliko od mene...
cheers

_________________
"this is usually the part where people start screaming..."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.06.2008. 21:39:25 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Test opšte informisanosti nije nešto što se uči za taj i taj datum. Uči se ceo život. Informišemo se, je li :)
Prošlogodišnji test je meni bio baš-baš smešan....ali ne smem da zamislim kako bi mi izgledao pre nekoliko godina kada sam ja polagao prijemni.

Svako ko se dvoumi, a spremao je matu, bolje neka ostane samo na mati.
Ko se dvoumi, a nije spremao matu, neka se ne cima da dolazi na prijemni :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.06.2008. 22:10:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.01.2008. 14:47:17
Postovi: 682
Lokacija: Bg/Cacak
Godina: I
^ proshlogodishnji je bio smeshan :zbun: generaciji 87 je bio smeshan, a nama bash i nije...
sve u svemu SAMO MATA !!! :) da se ne ponavljam kako sam se *j*** shto sam uzeo OI :D

_________________
Partizan le, Partizan ole ole, samo jedno ime znam, PARTIZAN BEOGRAD !!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.06.2008. 22:17:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.01.2008. 22:31:30
Postovi: 2742
Lokacija: Gallows
Godina: IV
Smer: IS
^^word


OI vredi polagati jedino ako unapred znate da pola mate nece da vam bude tachno :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 70 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group