Započni novu temu Odgovori na temu  [ 117 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04.12.2007. 21:39:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
Razmishljam da predjem na postpaid vec neko vreme, i eventualno uzmem neki telefonchic pride poshto su stalno neke promocije...
Jedino pitanje je: na koji bi vredelo preci? :D
MTS, VIP ili Telenor postpaid?

Poshto bih rado zadrzao stari broj, prednost dajem MTS paketima, ali, vec sam u nedoumici: izmedju MyBel i Bel100 tarife. Paketi su suvishe slichni pa ne mogu da se odluchim :(
Takodje, koliko vidim, naplacuje se i uspostavljanje poziva, shto znachi da rachun mora biti preko 500+pdv. Ali, koliko je to preko, ne bih mogao da ocenim...
Chini mi se da telenor i vip imaju bolju ponudu, ali bez neke extra ponude, ne bih menjao stari broj...

Zato me zanimaju utisci drugih: vredi li preci na neki od ovih postpaid paketa? :)
Jeste li ranije uzeli neki, i da li ste se pokajali nakon toga?

p.s. prepaid me mesechno koshta 500din (manje-vishe)...

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.12.2007. 21:47:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hmm..ja imam mts bel 100 nekih godinu i nesto dana, uzeo sam onda kada su pocinjali te akcije(uzeo sam k510i tada).....Sto se tice mesecnog racuna, meni je oko 650 stalno manje vise, a ne pricam mnogo,cak i besplatne minute ne istrosim...Ne znam sta da ti kazem...
Gledao sam malo te novije ponude po reklamama...Sta znam...Koliko sam primetio, na kraju izadje dosta skuplje nego da kupis gotov fon(ne pratim telefone ali cini mi se nekih 50ak posto sigurno), ali dobijes ipak te dzabe minute,i na neki nacin placanje na rate, da tako kazem...
Sad pre koji mesec uzeo sam u telenoru nokiu 6131, izaslo je 9500 dinara(1500 popusta za recikliranje starog alkatela),paket je neki jeftin, cini mi se oko 150 dinara, ne znam tacno, ja sam uzeo telefon samo, karticu i dalje koristim mts, taj paket bel 100//

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.12.2007. 02:32:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pre malo manje od godinu dana (pocetkom januara ove godine) sam uzeo u Telenoru onaj paket "Moje vreme" ili tako nesto.. uglavnom onaj gde je pretplata150 dinara, imas 50 besplatnih SMS poruka i neke dve tarife za razgovor, jedna prepodnevna skuplja i poslepodnevna jeftinija. Racun mi se krece izmedju 300 i 600 dinara, zavisi kad koliko potrosim. a za taj paket sam tada dobio SE k310i. Mislim da me je kostalo 1500 dinara.
Zadovoljan sam tarifom i potrosnjom, mada, sad kako su krenuli sa ovim ponudama zbog nove konkurencije (VIPa), stvari su mnogo povoljnije. ako, i treba, vreme je bilo da im se proredi taj debeli kajmak koji prikupljaju od golorukog naroda :D

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.12.2007. 03:07:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.05.2003. 14:01:17
Postovi: 3331
Lokacija: Fontana NBG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja sam bio na BEL 100 i pre par meseci (uglavnom zbog prebrze potrošnje minuta van mreže :) ) prešao na MIX1000 i prezadovoljan sam! Za 1000din imam 250min (u bilo kojoj mreži) i 250poruka, što nema šanse da potrošim...+ ovo prenošenje preostalih minuta i poruka 3 meseca...fixni skoro da i ne koristim :)

_________________
A Smile Can Hide A Thousand Words..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.12.2007. 10:20:15 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
i ja sam na bel 100...

ALI


sad su uveli da se prvi minut uvek ceo računa... dakle ako pričate 5 sekundi ili 15 sekundi ili 59 sekundi, oni vam računaj minut. Što je idiotski, i hoću da pređem na nešto drugo sada... ali verovatno je sada tako na svim telekomovim paketima... :udri:

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.12.2007. 12:13:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.02.2006. 00:56:09
Postovi: 2423
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ja ti ne preporucujem Telenor, jer imam utisak da previse kradu. Imam fleksi1000 i nijedan racun mi nije ispod 1600 din! Samo da mi istekne ugovor i precicu na VIP verovatno!

runner je napisao:
Zadovoljan sam tarifom i potrosnjom, mada, sad kako su krenuli sa ovim ponudama zbog nove konkurencije (VIPa), stvari su mnogo povoljnije. ako, i treba, vreme je bilo da im se proredi taj debeli kajmak koji prikupljaju od golorukog naroda


A sta je povoljnije?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.12.2007. 12:48:29 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Nijedan mobilni operater NE krade.
Ponuda je ponuda, potrošnja je potrošnja, a nepoznavanje svojih navika ili nemogućnost samokontrole je nešto treće.

Što se izbora mobilnog operatera tiče, ja uvek predlažem Telenor, ali pošto je tvoj broj 064, na tvom mestu, ja bih ipak uzeo MTS. Sa nadom da će nam u dogledno vreme omogućiti portabilnost brojeva.

Pogledaj stranicu: http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=4221

Kalkulator je pokazao realno stanje za sve podatke koje sam ja uneo (svojevremno sam uradio "peške" taj proračun za nekoliko korisnika).
Ukoliko nemaš veliku potrošnju preko GPRS-a i imaš manje više standardne navike što se telefoniranja tiče, može da ti posluži.

Kalkulator je koristan čak i ako prelaziš na MTS, jer ovi novi paketi su im identični.

Bel pakete su morali malo da hendikepiraju ovim zaokruživanjem na minut, jer su ipak postali "predobri" s obzirom na tarifne dodatke, koje Telenor omogućava samo uz one stare pakete uz koje ne možeš da uzmeš mobilni telefon.

Ako možeš da proceniš svoju potrošnju na mesečnom nivou, razmotri jedan od Mix/prenesi paketa. Što kaže Ripper, fixni ni ne koristim....dobro, nisam ga koristio ni ranije, samo su mi sa Prenesi paketom računi manji i 30% u odnosu na stari PRO200 paket, a pričam mnogo više :)
Znaš kad sam morao BT HF da kupim da mi mozak ne pregori :srba:

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.12.2007. 20:34:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Butters je napisao:
A sta je povoljnije?


svi provajderi sad imaju daleko povoljnije ponude nego sto su imali pre godinu dana. Ne kontam, sta ti nije jasno u ovome sto sam rekao? :zbun:

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.12.2007. 20:49:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.02.2006. 00:56:09
Postovi: 2423
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Nije da mi nije jasno, nego taman uvedu nesto dobro, zakinu ti na necem drugom! Npr obracunski period od 30sec ili nesto slicno!

Ko ima PRENESI paket, moze li da se prati u toku meseca potrosnja tih besplatnih minuta ili to vidis tek sa racunom kao sto je ranije bilo dok sam imao pro200?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.12.2007. 02:32:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.11.2006. 16:27:53
Postovi: 55
Lokacija: Pozarevac
Godina: II
Smer: IS
Ja koristim Telenor.... racun mi je preko 500 (oko 1000) ali i dalje ostajem pri paid jer mi je tako jeftinije...

sve zavisi od toga koliko i kako koristis telefon... da li razgovaras i saljes poruke, ili samo jedno od toga. Ali posto koristis pri paid - moj predlog ti je da ostanes pri paid jer 500 dinara je nije neka suma da bi imao ustedu... bolje promeni samo pri paid paket koji imas (nadji onaj koji ti vise odgovara) i to je to...

_________________
Mozak budale pretvara filozofiju u ludoriju, nauku u praznovericu i umetnost u pedanteriju. Otuda univerzitetsko obrazovanje


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.12.2007. 09:57:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
Hmm, pa tako neshto sam i razmishljao...
Ne da smanjim placanje vec da za iste pare dobijem malo vishe minuta i poruka :)
I eventualno neki telefon koji posle mogu da ostavim matorcima ako im zatreba...

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.12.2007. 12:25:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2004. 02:25:50
Postovi: 474
Lokacija: Dorchol
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja sam jos pre godinu dana uzeo paket "vise price 1000" kod telenora. Operater mi je preporucio ovaj paket gledajuci koliko sam trosio u prethodna 3-4 meseca. Mogu vam reci samo sledece: na pre-paidu sam svakog meseca trosio MINUM 500 din (obicno 1000). Sada sa 3 puta vise razgovora placam 1180 din.

Po mom misljenju, isplati se post-paid. Dodatni bonus mi je sto sam u banci napravio predefinisani nalog, pa sad i racun za mob. placam preko neta

_________________
Arthur C. Clarke - "Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.12.2007. 21:31:06 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Butters je napisao:
Ko ima PRENESI paket, moze li da se prati u toku meseca potrosnja tih besplatnih minuta ili to vidis tek sa racunom kao sto je ranije bilo dok sam imao pro200?


Ne. Nezvanično, tokom decembra bi trebalo da bude zamenjen IS Telenora i trebalo bi da bude omogućen uvid u stanje u realnom vremenu, kao kod prepaida.

Za sada je moguće kodom *100# proveriti stanje preostalih minuta i poruka iz prethodnog meseca.

Ja zapišem timer sa moba i s obzirom da nema razlike koju mrežu zovem, lako dolazim do podatka koliko mi je minuta ostalo....ali ne znam zašto to radim, s obzirom da pričam koliko pričam...niti bih smanjio, niti povećao broj minuta u zavisnosti od toga koliko mi je ostalo...

Dožli smo do toga da ne znam koliko da koristiš voice/SMS na +381 nema šanse da ti stigne račun 100€ kao što je ranije bilo moguće.......naravno, uslov je da izabereš odgovarajući paket ;)
Zapravo ne sećam kada sam poslednji put video 2000 din na računu za mob.
Mislim da sam postpaid od 2001. godine....do tada sam cepao najmanje 2-3 dopune od 1000 din mesečno.....sve greb-greb kartice imam sačuvane :D

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.12.2007. 21:34:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.02.2006. 00:56:09
Postovi: 2423
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Pedja je napisao:
Ne. Nezvanično, tokom decembra bi trebalo da bude zamenjen IS Telenora i trebalo bi da bude omogućen uvid u stanje u realnom vremenu, kao kod prepaida.

Za sada je moguće kodom *100# proveriti stanje preostalih minuta i poruka iz prethodnog meseca.


Pitam jer su mi rekli pre oko godinu dana da se radi na tome i da ce u najskorije vreme biti moguce, ali sipak.
Nema veze, promenio sam na prenesi 250, pa valjda cu smanjiti trosak!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.12.2007. 11:01:22 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Infomacija za promenu IS u decembru 2007. godine je od pre cca 6 mesci.
Decembar je tek počeo. Sačekajmo još koji dan :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.12.2007. 16:09:33 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
jel mogu ja da raskinem ugovor s'obzirom da su ovi iz mts-a zaokružili to na minut? imam bel paket...?

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.12.2007. 17:35:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.03.2006. 12:06:18
Postovi: 6565
Godina: Padobranac
mozhesh, al sve preostale mesechne rachune (tj. pretplatu, kolika ti je vec) koje imash do kraja isteka ugovora morash da isplatish.

_________________
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.12.2007. 21:53:06 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ili pređeš na ekvivalentan Mix paket.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.12.2007. 01:35:44 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jedno pitanje... Je l' telenor naplaćuje ono uspostavljanje veze 2,9 din+pdv za sve pozive? I one koji se računaju još uvek kao besplatni minuti?

Pošto sam nešto razmišljao da prebacim 063 broj na postpaid, ali neki najbedniji...

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.12.2007. 09:59:09 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
U listingu ćeš videti da ti je svaka uspostava naplaćena, a onda u susednoj koloni je oduzeta zajedno sa cenom poziva, dokle god si u "besplatnim" minutima.

Dakle, ako napraviš 1000 poziva (uspostava veze), ali ne potrošiš uračunate minute, račun ti stiže u visini pretplate.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.12.2007. 11:31:28 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ok. Hvala. :)

Nekoliko ljudi me je ubeđivalo da se naplaćuje bez obzira na te minute, pa sam se dvoumio oko postpaida kod njih (pošto sam već i na mtsovom postpaidu). :)

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.12.2007. 15:21:19 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
ne naplaćuje se provereno.Pitao sam ove u korisničkom servisu.Što se tiče zaokruživanja na minut,kod mts,to zaokruživanje važi samo kad potrošiš besplatne minute... :) i to je proverena informacija...
ja planiram da pređem sa mts-a na telenor,al razmisliću još.Sviđa mi se onaj mix šaket,uz par dodataka,al me interesuje samo još jedna glupost,da li je 250 minuta mesečno za bilo koju mrežu ili samo za telenor :zbun:

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.12.2007. 15:38:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.11.2006. 01:36:56
Postovi: 1673
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Aj pogledajte ovaj sajt Easy Travel Card

Izvadis ETC i mozes da uzmes studentsku tarifu u telekomu. I recite mi obavezno sta mislite o cenama!

ps. Hvala teta Liji, ona mi je za ovo rekla...

_________________
Žena može postati prijatelj muškarcu samo ovim redom: prvo poznanica, zatim ljubavnica, pa tek onda prijatelj.
Anton Pavlovič Čehov


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.12.2007. 15:45:03 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
valdevit je napisao:
ja planiram da pređem sa mts-a na telenor,al razmisliću još.Sviđa mi se onaj mix šaket,uz par dodataka,al me interesuje samo još jedna glupost,da li je 250 minuta mesečno za bilo koju mrežu ili samo za telenor :zbun:


250 min u svim mrežama u domaćem saobraćaju (tj. u Srbiji). Pretpostavljam da je tako zato što imaju one pakete gde je baš rečeno "x minuta u telenor mreži i x minuta van mreže". A u ovim prenesi paketima samo piše "u domaćem saobraćaju".

EDIT: ma za sve mreže. Sad sam se setio da ortak ima onaj prenesi 250 i da su ti minuti za sve mreže. :)

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.12.2007. 16:05:22 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
vrlo verovatno ću se vratiti na telenor,samo još da uhvatim neki dobar broj :D

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 117 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group