Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 08.09.2007. 23:14:36 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
bLooez je napisao:
zashto sve budale prate ulaganja fondova.


Jel moze pojasnjenje? :)

Nisam bas u toku sta se desava, ali kapiram da su nam ovih nekoliko jadnih fondova dovoljno jaki da zaljuljaju Belex :(

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.09.2007. 08:20:40 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
chovek iz jednog fonda kazhe da im je najvecji problem shto dosta ljudi samo gleda info gde fondovi ulazhu i idu za njima kao qchicji, iako fondovi chesto ulaze u neke hartije na veoma dug rok, a ljudi misle da cje za relativno malo vreme da se ovajde. i tako samo stvaraju josh vecje muke fondu a sebi gubitak.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.09.2007. 09:09:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
bLooez je napisao:
chovek iz jednog fonda kazhe da im je najvecji problem shto dosta ljudi samo gleda info gde fondovi ulazhu i idu za njima kao qchicji, iako fondovi chesto ulaze u neke hartije na veoma dug rok, a ljudi misle da cje za relativno malo vreme da se ovajde. i tako samo stvaraju josh vecje muke fondu a sebi gubitak.


Onda se to ne kaze tako! mislim ja sam pomislio da si hteo da kazes da sam i ja kao i svi clanovi FonForuma koji su ulozili u investicione jedinice, budale, jer ulazemo u takve fondove... Mislim, ja sam svesnu usao u to jer nemam vremena za berzu, imam da strebam i pare mi ne trebaju jos min godinu dana... povecace se vrednost, ali ne preko noci...


@Pedja
Mislim necu da izgleda kao prozivka ili tako nesto, ali ajde mi objasni zasto mislis da su nasi fondovi jadni... Mislim, ja se ne razumem u fondove toliko (niti imam misljenje dal su jadni ili nisu), ali kad si vec rekao da su jadni, intresuje me, zasto ti tako mislis...

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.09.2007. 09:27:57 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
homemade E&D je napisao:
Onda se to ne kaze tako!

hehe : )
ne, to se kazhe bash tako kako sam rekao-
bLooez je napisao:
zashto sve budale prate ulaganja fondova.

druga je stvar shto si ti to pogreshno shvatio :]
da sam to hteo da kazhem rekao bih _zashto sve budale ulazhu u fondove_ : )
a to ne mislim.

i ja nagovaram sve ljude koji nemaju vremena da prate berzu i da analiziraju hartije i jure info, da ulozhe pare u fondove, umesto da im chame na rachunima u bankama ili na nekim jadnim shtednjama.

btw, mislim da je pedja pod _jadni_ mislio na broj fondova, a ne na njihov kvalitet. ali bolje da on odgovori :]

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.09.2007. 12:34:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Pa dobro, ali moras da znas kako bi to i drugima zvucalo.... Ali nema ni veze skapirao sam sta si hteo reci ;)

Nego dal ste primetili sledecu situaciju:

Vrednost imovine fonda na dan 07.09.2007:

Fima: 1.297.141.602,18 RSD (1,29 milijarde)
Delta: 1.780.394.604,72 RSD (1,78 milijarde)
Raiff: 1.042.101.571,00 RSD (1,04 milijarde)
Focus: 132.203.999,79 RSD (0,13 milijarde)

Sta mislite, jel ovo jer se narod istrosio para ili ne veruje bas Focus-u?

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.09.2007. 13:18:58 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Na kolicinu imovine fonda koji je tek poceo da radi najvise utice koliki mu je pocetni kapital koji je sam osnivac uveo u fond. Ako se ne varam kod Fime je to bilo 250.000e, kod Raiff. preko 500.000 (ako ne i milionce), a osnivaci Focusa su ocigledno bas skrtarili :)

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.09.2007. 14:28:34 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Focus je tek poceo, polako, proradice i oni. Predpostavljam.
Ako se ne varam, osnivacki kapital je minimalno 200.000 evra, ali nisam siguran da je i to novac koji ulazi u masu investicionih jedinica. To ce morati da pojasni neo ko je malo bolje informisan.

Rajfajzen je poznato ime, pa su se ljudi lakse odlucili da uloze pare.

Sto se tice onoga "jadni".....imamo 4 fonda i sva 4 zajedno drze oko 52 miliona evra.
Mozda za ovako plitko trziste to i nije tako malo kao sto se meni ucinilo, ali 50 miliona.....pa to mu dodje celokupna vrednost 4 fonda za jednu malo bolju kompaniju u Srbiji....

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.09.2007. 15:07:39 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Pedja je napisao:
Ako se ne varam, osnivacki kapital je minimalno 200.000 evra, ali nisam siguran da je i to novac koji ulazi u masu investicionih jedinica. To ce morati da pojasni neo ko je malo bolje informisan.

koliko ja znam
200 000 evra je potrebno za osnivanje drushtva za upravljanje fondom /koje ima status pravnog lica/ i ta sredstva drushtvo mora mislim i po zakonu da drzhi dok posluje u obveznicama republike srbije, kao dokaz svoje likvidnosti.

a pored toga i za otpochinjanje rada ivesticionog fonda daje se poziv na upis,
pa onda if ima rok 3 meseca chini mi se, od davanja poziva na upis da priqpi isto 200 000 evra,
i ta sredstva ULAZE u masu inv jedinica. znachi investitori za sredstva koja daju dobijaju IJ, i treba tako da se sqpi 200 000evra. ako se za 3 meseca od poziva ne priqpe pare,
vracjaju se investitorima i cjao.

nadam se da sam pojasnio.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.09.2007. 17:43:22 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
OK. To je manje-vise to. Pomesao sam kapital Drustva za upravljanjem IF i minimalan kapital koji drustvo mora da sakupi. A u pitanju su identicni iznosi :)

Jos jedna bitna stvar je da jedno lice (ili povezana lica?) ne smeju imati vise od 10% u jednom IF. Ne znam da li je to maximum propisan zakonom, ali se taj procenat pojavljuje u svakom prospektu koji sam citao.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.09.2007. 13:07:33 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
ne znam za ovo, trebalo bi prelistati zakon.
ali mogucje da si pomeshao, jer znam da IF sme da ulazhe u do 10% akcija jednog emitenta /ili povezanih lica/. mozhda je tu doshlo do zabune.

ne znam da li je struktura vlasnika IJ nekog fonda tajni doqment, i gde se to mozhe videti, ali mi je malo glupo ogranichavati udeo i na vishe procente, a kamo li na 10%.

nego, tek pre neki dan sam saznao zashto se za kastodi banke biraju .. pa recimo _neke banke za koje nisam ochekivao da cje ih izabrati za kastodi_ : )
to je zato shto fond ne sme da ulazhe u hartije koje izdaje kastodi banka.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 10.09.2007. 13:13:31 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Mort je napisao:
Treba mi mala pomoć oko odluke da li da kupim akcije progresa.
http://www.belex.co.yu/prospekti/PRGS___.html
Akcije bih kupio po sadašnjoj ceni 415 din...
Ne mogu da saznam kako sada posluju...
po mom mišljenju ovo nije vredno tog novca :)


sad sam editovao naslov teme,
poshto sve vishe prichamo o investicionim fondovima,
i videh ovu mortovu poruq od 6. januara 2007.

ne znam da li si uzeo prgs na kraju,
ali mogu da zamislm kako si se osecjao
kada je 17 dana nakon ove tvoje poruke prgs
dostigo istorijski rekord od 755 po akciji.

/a shta tek ja da kazhem, koji ga drzhim od 300, i josh ga nisam prodao :((

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.09.2007. 14:45:41 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
bLooez je napisao:
izgleda da cje trzhishte malo da zhivne i da ozeleni.


hehe.. dobar sam prognozer :]

Citiraj:
Berza: Udvostručen promet akcijama
16:10 | Izvor: B92, Tanjug
Beograd -- Na Beogradskoj berzi je u današnjem trgovanju akcijama preduzeća ostvareno 1.314 transakcija, 156 više nego u petak.

Vrednost prometa u današnjem trgovanju bezmalo je udvostručena, na 641.771.066 dinara, saopštila je Berza. Oba berzanska indeksa su zabeležila negativna kretanja. Beleks 15, koji obuhvata akcije najlikvidnijih srpskih kompanija, zaključen je u padu za 0,60 odsto na 2.829,85 poena, a opšti indeks Beleks lajn za 0,22 odsto, na 4.503,61 poen.

Učešće stranih investitora u ukupnom trgovanju smanjeno je sa prethodnih 41,76 odsto na 27 odsto, pri čemu je kupovina iznosila 30,65 odsto, a prodaja 23,35 odsto.

Akcije beogradskog "Telefonkabla" (TLKB) zabeležile su najveći rast cene, od 13,16 odsto, ispred zemunskih firmi "Pupin Telekom" (PTLK), sa rastom cene od 7,62 odsto i "Ikarbus" (IKRB), sa 3,55 odsto.

Najviše su, pak, pale akcije beogradskih firmi "Agrobanka" (AGBN), 7,62 odsto i "Globos osiguranja" (GLOS), 5,80 odsto.

Blizu trećine današnjeg prometa akcija postignuto je hartijama "Vitala" iz Vrbasa (VITL), za 248.112.450 dinara. Petostruko manji promet ostvaren je akcijama niške "AIK banke" (AIKB), 49.212.812 dinara i "Energoprojekt holdinga" (ENHL), 40.964.125 dinara, navedeno je u izveštaju Berze.

Promet obveznica tri puta niži

Na Beogradskoj berzi je u današnjem trgovanju obveznicama stare devizne štednje građana ostvaren promet od 163.615 evra, tri puta manji nego krajem prethodne sedmice, uz nepromenjenu cenu većine hartija, navedeno je u izveštaju Berze.

Obveznicama serije A 2008 ostvareno je 5.033 evra uz jedinstvenu cenu od 95,92 odsto nominalne vrednosti, obveznicama serije A 2009 postignut je promet od 19.189 evra uz cenu od 91,22 do 91,25 odsto, a serije A 2010 prodato je za 1.500 evra po ceni od 85,20 do 86,40 odsto nominale.

Promet hartija serije A 2011 bio je 1.843 evra uz cenu od 81,05 do 82,10 odsto, serije A 2012 prodato je za 55.184 evra uz cenu od 77,60 do 77,74 odsto, a serijom A 2013 trgovano je za 9.689 evra po ceni od 72,60 do 73,62 odsto nominalne vrednosti.

Prema izveštaju Berze, obveznica serije A 2014 prodato je za 19.981 evro po ceni od 68,70 do 70,05 odsto nominale, serije A 2015 za 39.780 evra uz cenu od 65,45 do 66,69 odsto, a serije A 2016 za 11.416 evra po ceni od 63,00 do 63,40 odsto njihove nominalne vrednosti.

Republičke obveznice za izmirenje stare devizne štednje dospevaju na naplatu svakog 31. maja u godini koju označava serija obveznice.


eto, promet se polako iz obveznica vracja u akcije :] zhiveli!

nego, kako to da ova vest utiche na to da je danas sjpt otishao na 23 000 ?
zar je mogucje da investitori kod nas toliko pazhnje obracjaju na bilans, i na zaduzhenje ?
nekako mislim da je ovaj pad kratkorochan i da su ovo izashli samo igrachi na kratko zbog zaduzhenja viktorije, a da cje na duzhe, kad se ove investicije realizuju rast premashiti famoznih 24 000. nadam se.

Citiraj:
Viktorija grupa dobila kredit EBRD
15:33 | Izvor: Beta
Beograd -- Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD) odobrila je srpskoj Viktorija grupi kredit od 45 miliona evra.

Kredit od 45 miliona evra, koji je EBRD odobrio Viktorija grupi, biće iskorišćen za nabavku žitarica i povećanje energetske efikasnosti. Predstavnica EBRD-a Vedrana Jelušić kazala je na konferenciji za novinare u Beogradu da je taj zajam najveći do sada odobreni kredit te međunarodne finansijske institucije nekoj privatnoj kompaniji u Srbiji.

Najveći deo zajma od 40 miliona evra odobren je na pet godina i biće upotrebljen za nabavku uljarica i žitarica za potrebe dve firme iz sastava te grupacije - Viktorija oil i Soja protein, navela je ona.

Ostatak kredita od pet miliona evra, prema rečima Jelušićeve, odobren je kompaniji Sojaporotein za povećanje energetske efikasnosti, sa rokom otplate od osam godina.

Ona je podsetila da je EBRD prošle godine već odobrila kredit Viktorija grupi od 10 miliona evra za nabavku sirovina, ističući da je taj kreditni aranžman uspešno završen.

Generalna direktorka Sojaproteina Branka Pavlović kazala je da je ta kompanija već finansirala nabavku trećine potrebnih sirovina, dok će joj za ostale količine biti potrebno oko 45 miliona evra, što će delom biti finansirano iz zajma EBRD-a.

Deo zajma namenjen povećanju energetske efiksnosti biće utrošen za završetak izgradnje kotla na biomasu, što će omogućiti grejanje na sirovinske ostatke nastale u procesu proizvodnje, a time i veliku uštedu i smanjenje zagađenja životne sredine.

Generalni direktor kompanije Viktorija oil Nikola Vujačić izjavio je da će kredit EBRD-a ucvrstiti lidersku poziciju te fabrike za proizvodnju biodizela, jedine takve u jugoistočnoj Evropi.

EBRD je do sada srpskoj privredi odobrila kredite u ukupnom iznosu od 1,2 milijarde evra, od čega 623 miliona privatnom sektoru, kazala je Vedrana Jelušić.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.11.2007. 19:53:14 

Pridružio se: 28.09.2004. 16:24:43
Postovi: 1605
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Prvo da kazhem da sam koristio google pre nego shto sam postavio glupo pitanje. :D

Naime, zashto na sajtu CRHOV-a ne mogu da vidim strukturu vlasnishtva ni jednog preduzeca ? Otvori mi samo praznu stranicu.

Vidim da uchesnici Economy foruma raspolazhu takvim podacima.

_________________
Most people have 23 pairs of chromosomes. Chuck Norris has 72... and they're all poisonous.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.11.2007. 21:58:19 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
bLooez je napisao:
Mort je napisao:
Treba mi mala pomoć oko odluke da li da kupim akcije progresa.
http://www.belex.co.yu/prospekti/PRGS___.html
Akcije bih kupio po sadašnjoj ceni 415 din...
Ne mogu da saznam kako sada posluju...
po mom mišljenju ovo nije vredno tog novca :)


sad sam editovao naslov teme,
poshto sve vishe prichamo o investicionim fondovima,
i videh ovu mortovu poruq od 6. januara 2007.

ne znam da li si uzeo prgs na kraju,
ali mogu da zamislm kako si se osecjao
kada je 17 dana nakon ove tvoje poruke prgs
dostigo istorijski rekord od 755 po akciji.

/a shta tek ja da kazhem, koji ga drzhim od 300, i josh ga nisam prodao :((


tek sad videh ovu poruku. Nažalost, nisam kupio tada... nisam ni posle :D... eto moja tetka je idalje njihov ponosni vlasnik :)

ali nabavio sam akcije novog doma, samo što ih još nisam upisao. Mrzi me da otvaram račun i da se bakćem sa tim... :)

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.11.2007. 21:58:36 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Koji browser koristiš?
Ne prikazuje ti ni prvu stranicu (tamo gde je broj akcionara, ona pitica i spisak prvih 10 akcionara) ili ti ne prikazuje ceo spisak kada klikneš na "knjižicu"?

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.11.2007. 00:19:14 

Pridružio se: 28.09.2004. 16:24:43
Postovi: 1605
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Edit: J.beni fajervol, nabijem ga ... :D

_________________
Most people have 23 pairs of chromosomes. Chuck Norris has 72... and they're all poisonous.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.11.2007. 17:30:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.11.2001. 15:35:48
Postovi: 996
Godina: Dipl.
Smer: ME
evo, vidite kako plasiram ovde iskljuchivo tachne info ->

on 7. maj 2007. Pedja je napisao:
bLooez je napisao:
ja se josh malo pojachah po mlekarama /ustvari puno/
batalio sam skroz bipb i pltk za dalje.
ako mi ovo prodje mogu dalje u penziju.

Koje mlekare?
Stvarno mislis da ce Salford sada sve to u kompletu da proda nekome?


on 15. novembar 2007. Forza Ferrari je napisao:
Beta je napisao:
IMLEK PRIPAJA NOVOSADSKU MLEKARU

Beograd -- Novosadska mlekara će se pripojiti Imleku u skladu sa Nacrtom ugovora o spajanju uz pripajanje, objavile su te kompanije.

Osnovni kapital Imleka će prilikom pripajanja biti uvećan za 481,59 miliona dinara izdavanjem 790.210 običnih akcija i 12.448 preferencijalnih akcija pojedinačne nominalne vrednosti 600 dinara, navodi se u Nacrtu ugovora koji je objavljen u beogradskoj "Politici".

Akcije će biti izdavane bez javnog poziva radi zamene akcija. Jedna akcija Novosadske mlekare menjaće se za 0,8 akcija Imleka. Imlek će preuzeti imovinu i obaveze Novosadske mlekare i otvoriće ogranak u Novom Sadu koji će u svom nazivu pored imena Imlek zadržati i naziv Novosadska mlekara.

Kapital Imleka će nakon pripajanja iznositi 5,725 milijardi dinara, podeljeno na 9,53 miliona običnih akcija i 12.448 preferencijalnih akcija nominalne vrednosti 600 dinara. Kapital Imleka je 31. avgusta vredeo 5,24 milijardi dinara, a kapital Novosadske mlekare 789,19 miliona dinara.

Komisija za zaštitu konkurencije odobrila je spajanje u septembru ove godine. Krajem 2006. godine Imleku su pripojene Zemunska mlekara i zaječarski Impaz. Investicioni fond Salford je tokom 2003. i 2004. godine postao vlasnik ove četiri mlekare kao i Subotičke mlekare.

Imlek ima oko 14 hiljada kooperanata, koji drže 74 hiljada registrovanih krava, dnevno obra di 750 hiljada litara mleka, mesečno proizvede 18 hiljada tona raznih proizvoda, a zauzima oko 40 odsto tržišta mleka u Srbiji.

_________________
Ten decisions shape your life,
You'll be aware of 5 about


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.11.2007. 20:52:50 

Pridružio se: 28.09.2004. 16:24:43
Postovi: 1605
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ja ne mogu bash u penziju ali zadovoljan sam ... nego, kad bi trebalo izaci odatle, kad i Salford 2009. ili pre njih ?

_________________
Most people have 23 pairs of chromosomes. Chuck Norris has 72... and they're all poisonous.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.12.2007. 22:22:47 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
I bLooze, kako ti se ovo pripajanje odrazilo na vrednost portfolia? Jel se sprema penzija ili su ti te sede zbog visokog kursa u kombinaciji sa niskim indeksima? :srba:

Ja proglašavam dno, evro računica:
-27.5%

Šta su dobri ulazi ovih dana? Da se bar malo vadim :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.12.2007. 22:39:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.11.2001. 15:35:48
Postovi: 996
Godina: Dipl.
Smer: ME
pedja, jel smo dugorochni investitori il shta smo? : )
pripajanje je proshlo ok, cena je tu negde kako je i bila. sad chekam da se to proda nekome i nadam se da cju izacji odatle kao srecjan panda. i to ne planiram skroz ni da se povuchem, mozhda nekih 50%. nije salford mutav, ko god stoji iza njega pokazao je da ima herca, korporativni mozak i da je uvek do sada vuko prave poteze.

i nemoj da se tangirash za tih -27%. kad je jedan rajfajzen akcije za nedelju dana otishao -6% shto bi se mi smrtnici brinuli.

od nove godine cje valjda da krenu obecjani ipo, imam tu negde i redosled kako cje shta da prodaju, nadam se da cje da ispune rokove. onda ochekujem da se neshto tog novca baci u shtednju, valjda cje jelachicj spremno to da docheka nekim merama koje cje te pare da preusmere u privredu a ne u potroshnju.

shto se tiche tvog poslednjeg pitanja - to je trenutno pitanje od milion dolara.

_________________
Ten decisions shape your life,
You'll be aware of 5 about


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.12.2007. 12:52:14 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Hehe, foliram ja da sam špekulant, a ustvari long term mi u duši.....ili će pre da bude klasično tezaurisanje :D

Ovih 27.5% je bilo više kao da se pohvalim,.....nisam se opasno ukopao :srba:

Milion dolara? Misliš, staro i ofucano pitanje? :)

Blah, ne planiram ja baš toliko da ulažem, daj neku malo nižu ponudu, da zaradim za prijavu ispita :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.12.2007. 13:01:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.11.2001. 15:35:48
Postovi: 996
Godina: Dipl.
Smer: ME
Pedja je napisao:
Milion dolara? Misliš, staro i ofucano pitanje? :)

ne, mislim- ko ima odgovor na to pitanje imacje i milion dolara :]

Pedja je napisao:
Blah, ne planiram ja baš toliko da ulažem, daj neku malo nižu ponudu, da zaradim za prijavu ispita :)

pazi, reko sam _pitanje od milion dolara_, ne od _milijardu_ :D

_________________
Ten decisions shape your life,
You'll be aware of 5 about


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.12.2007. 21:33:08 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Dobro, de, ne planiram ja da studiram još 3 godine....hm...valjda neće opet podizati cenu prijave :zbun:

Odgovor na to pitanje bez početnog kapitala ti ne znači ništa.
Ne, zdrav bubreg se ne broji u početni kapital, jer je prilično nelikvidan!
;)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: akcije
PostPoslato: 17.12.2007. 13:21:22 

Pridružio se: 26.12.2006. 22:53:47
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: ME
Sta mislite o akcijama preduzeca "Tigar" i o akcijama "aik banke" ?
Sada su ufazi pada sa povremenim i slabim rastom? :yo:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.02.2008. 01:14:38 

Pridružio se: 12.02.2008. 01:11:12
Postovi: 1
Godina: Padobranac
Već duže vreme pratim vaš forum pa reko ajde da i ja malo doprinesem.
Ako neko trguje AGBN možda mu može koristiti promena u crhov http://serbianportfolio.com/forum/index.php?topic=10.msg1803#msg1803


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group