Započni novu temu Odgovori na temu  [ 274 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 06.09.2007. 13:14:41 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Beta on 05.09.2007
je napisao:
Osiguranje Basler počelo sa radom

Basler je jedna od pet vodećih osiguravajućih kompanija u Švajcarskoj. Početak rada tog društva uvodi tržište osiguranja Srbije u novu fazu razvoja, jer Basler standardne usluge osiguranja pruža u saradnji sa bankama, a posebno je usmeren i na osiguranje lekara, stomatologa, medicinskog osoblja i institucija, kaže se u saopštenju.

Navodeći da je to prva švajcarska finansijska institucija u Srbiji, direktor Vladimir Medan je izrazio uverenje da će Basler doprineti stabilizaciji i poboljšanju srpskog finansijskog tržišta. "Kompanija, koja se osiguranjem bavi 145 godina, došla je u Srbiju uverena da će uticati na povećanje konkurentnosti i dodatni razvoj tržišta osiguranja", rekao je on.

Basler se bavi poslovima životnih osiguranja (osim dobrovoljnog penzijskog osiguranja), dobrovoljnog zdravstvenog osiguranja, osiguranja imovine i osiguranja od odgovornosti. Basler je deo Baloaz grupe (Baloise Holding), koja osim u Švajcarskoj, u vlasništvu ima veći broj osiguravajućih društava, pre svega u zemljama zapadne i srednje Evrope.

Basler je jedna od pet vodećih osiguravajućih kompanija u Švajcarskoj, a aktivno posluje i u Austriji, Belgiji, Luksemburgu, Nemačkoj i Hrvatskoj. Dozvolu za rad Basleru Narodna banka Srbije je dala 25. jula 2007. godine i to je peto društvo za osiguranje koje je u Srbiji osnovano po novom Zakonu o osiguranju.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.09.2007. 13:25:56 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Delta kupuje bugarski Pikadili, inace drugi najveci trgovinski lanac u toj zemlji!

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.09.2007. 16:33:21 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Mašala! Kad ne može na zapad i sever može na istok, što i je logično da se ide na manje razvijena tržišta. A da to Miško ne vrši alokaciju kapitala usled mogućih kazni za monopol?

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.09.2007. 21:09:32 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
zlatko je napisao:
Mašala! Kad ne može na zapad i sever može na istok, što i je logično da se ide na manje razvijena tržišta. A da to Miško ne vrši alokaciju kapitala usled mogućih kazni za monopol?

a ko da ga kazni?
nema ko. ide chovek jer hocje josh.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.09.2007. 14:26:41 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
evo shto ide na istok.
zapad ne zheli nishta _novo_ : )
jadan mishko :/
Citiraj:
Delta stopirana u Sloveniji
18:27 -> 12:15 | Izvor: Beta, ekonomist.co.yu

Ljubljana -- Ni peti pokušaj Delte u proteklih pet godina da uđe, makar i simbolično, na tržište Slovenije - nije uspeo.

Deltina ponuda za udeo Istrabenza u Merkatoru bila je viša od ponude Infond holdinga
Deltina ponuda za udeo Istrabenza u Merkatoru bila je viša od ponude Infond holdinga
Novo nastojanje Delte da putem javne ponude kupi 28,3 odsto akcija kompanije Istrabenz u najvećem slovenačkom trgovinskom lancu Merkator, imalo je, više nego bilo koje pre, šanse da uspe.

Ponuda srpskog holdinga je dva puta produžavana uz, naravno, značajno povećanje cene. Inicijalna ponuda Delte bila je za četiri evra po akciji veća od prve sledeće ponude.

Istrabenz je, i pored viših ponuda, svoje hartije prodao firmi Infond holding, koja je najveći vlasnik Pivovarne Laško, a sad i 25 odsto kompanije Merkator.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.09.2007. 14:33:05 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
evo josh malo vesti.
mislili ste da su budale oni ljudi koji veruju da cje telekom izgubiti monopol do kraja nashih zhivota?

ovi iz SBBa su izgleda josh ludji od takvih optimista :]

Citiraj:
Druga licenca za fiksnu telefoniju?
11. septembar 2007. | 14:46 | Izvor: B92, Beta, Tanjug
Beograd -- Ministarka Aleksandra Smiljanić kaže da će druga licenca za fiksnu telefoniju biti dodeljena na tenderu.

Ona je to rekla nakon što je kompanija SBB zatražila licencu za taj posao, koji je sada u monopolu Telekoma Srbija. Smiljanićeva je navela da Ministarstvo još nije dobilo zahtev kompanije SBB za dodelu licence za pružanje usluga fiksne telefonije, ali da je o tom zahtevu obavešteno iz medija.

"Orijentacija Ministarstva jeste uvođenje konkurencije, ali istovremeno mora da se vodi računa o pružanju univerzalnog servisa, odnosno da svi građani imaju osnove telekomunikacione usluge po pristupačnim cenama", kazala je ministarka za telekomunikacije i informatičko društvo na konferenciji za novinare povodom 100 dana rada Ministarstva.

Postoji opasnost da kablovski operater Serbian broadbend SBB preuzme "bolje platiše", a time onemogući "Telekom" da pokrije troškove za pružanje neisplativih usluga, rekla je ona i dodala da se zbog toga u toku analiza tržišta.

Smiljanićeva je kazala i da je upoznata sa zahtevima kompanija za uvođenje telefonije preko interneta (VoIP), što će biti omogućeno kada Republička agencija za telekomunikacije (Ratel) završi pravilnik o toj oblasti, čija je izrada u toku.

Pomoćnik ministara za telekomunikacije Slobodan Laketa kazao je da nove licence za fiksnu telefoniju neće biti izdate do kraja godine, ali da se novi operateri fiksne telefonije mogu očekivati u 2008. godini.

On je naveo da SBB kao kablovski i intenet operater već ima mrežu preko koje u kratkom roku može da počne da pruža usluge telefonije, ali da je neophodno da pre dodele dozvole formira fond za univerzalne usluge.

Laketa je dodao da je u toku i razmatranje planova za raspodelu frekvencija koje će omogućiti razvoj "vajmaks" (WiMax) tehnologija, odnosno pružanja usluga fiksne telefonije bežičnim putem.

Kompanija SBB u ponedeljak je dostavila Ratelu zahtev za dodelu licence za fiksnu telefoniju.

Konkurencija i modernizacija

Ministarka je danas takođe rekla da je osnovi cilj rada Ministartva uvođenje konkurencije i modernizacija infrastrukture u oblasti telekomunikacija i interneta.

Ona je kazala da su mogućnosti tih tehnologija, koje su u poslednjih 20 godne izmenile svet, još nedovoljno iskorišćene u Srbiji.

Smiljanićeva je dodala da je Ministarstvo za telekomunikacije i informatičko društvo započelo rad na izmenama Zakona o telekomunikacijama, formiranju Agencije za poštanske usluge i primeni Zakona o elektronskom potpisu, kao deo tog plana.

Kako je navela, ti poslovi bi trebalo da budu završeni u narednih nekoliko meseci.

Na konferenciji za novinare je najavljeno i da će početkom sledeće godine biti registrovana prva sertifikaciona tela za izdavanje sertifikata o elektronskom potpisu, koji će omogućiti da elektronski dokumenti imaju istu pravnu snagu papirni, sa potpisom i pečatom.

Pomoćnik ministra za informatičko društvo Nebojša Vasiljević naveo je da je u saradnji sa Ministarstvom trgovine u toku i izrada zakona o elektronskoj trgovini, koji bi trebalo da bude završen do kraja 2007. i omogući regulacije te oblasti u Srbiji.

"Planiran je i početak rada na zakonu o zaštiti privatnosti podataka u javnim elektronskim komunikacijama, koji je jedan od uslova za ulazak na 'belu šengen listu'", kazao je on.


jel danas prvi april? makar u kini ili tako neshto?

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.09.2007. 17:53:53 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
bLooez je napisao:
evo shto ide na istok.
zapad ne zheli nishta _novo_ : )
jadan mishko :/
Citiraj:
Delta stopirana u Sloveniji
18:27 -> 12:15 | Izvor: Beta, ekonomist.co.yu

Ljubljana -- Ni peti pokušaj Delte u proteklih pet godina da uđe, makar i simbolično, na tržište Slovenije - nije uspeo.

Deltina ponuda za udeo Istrabenza u Merkatoru bila je viša od ponude Infond holdinga
Deltina ponuda za udeo Istrabenza u Merkatoru bila je viša od ponude Infond holdinga
Novo nastojanje Delte da putem javne ponude kupi 28,3 odsto akcija kompanije Istrabenz u najvećem slovenačkom trgovinskom lancu Merkator, imalo je, više nego bilo koje pre, šanse da uspe.

Ponuda srpskog holdinga je dva puta produžavana uz, naravno, značajno povećanje cene. Inicijalna ponuda Delte bila je za četiri evra po akciji veća od prve sledeće ponude.

Istrabenz je, i pored viših ponuda, svoje hartije prodao firmi Infond holding, koja je najveći vlasnik Pivovarne Laško, a sad i 25 odsto kompanije Merkator.


Ovo ima i na B92 i skroz je pogresno protumaceno (da li postoji neko ko se barem malo razume u ekonomiju medju novinarima :) ). Naime Delta nije dala ponudu za kupovinu akcija Merkatora koje poseduje Istrabenz, vec za kupovinu akcija samog Istrabenza koju prodaje valjda neki njihov fond (penzioni valjda). Deltina ponuda jos uvek stoji za ovo i tu jesu za sada dali najacu cenu (ali opet dosta nizu od berzanske).

E sada, druga je stvar to sto je jedan od razloga sto je Delta htela da kupi Istrabenz to sto ovi poseduju akcije Merkatora, a ovi ih sada prodaju. Ali ja mislim da ce Delta ostati pri svojoj ponudi (a cek je i povecati ako neko ponudi vise) jer Istrabenz i dalje poseduje 12% Merkatora kao i dobre udele u firmama koje su vlasnici svega i svacega po Srbiji. Jedini problem koji moze da bude je taj da Slovenci na kraju skroz odustanu od pradaje jer im se ni jedna cena ne svidi (kao sto sam rekao ponudjene cene su znatno nize od berzanskih).

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.09.2007. 18:02:28 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
ponudjene cene su uvek nizhe od berzanskih, jer ih uzimaju u paketu. to ne mora nishta da znachi.


a da li si 100% siguran za ovo?
jer u poslednjem pasusu koji si citirao pishe da je istrabenz svoje akcije prodao infondu.
mogucje da cje delta sad i da povuche svoju ponudu za kupovinu istrabenza, kad akcije merkatora vishe nisu kod njih. videcjemo.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.09.2007. 18:16:33 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Prvo sam video u komentarima na B92 da neki to govore, a zatim sam i sam prguglao. Jos u ranijim vestima na B92 je pisalo da je Delta dala ponudu za Istrabenz, a ne Merkator, a sada pisu kao da je Delta dala ponudu za akcije Merkatora, a te akcije nisu nudjene javno i tu Delta nije mogla ni da ucestvuje.

Na ovoj strani lepo pise da je Istrabenz prodao 12.nesto% Merkatora, ali takodje pise da ima jos 12%.

blooez je napisao:
ponudjene cene su uvek nizhe od berzanskih, jer ih uzimaju u paketu. to ne mora nishta da znachi.

Jeste, ali ovde je nesto bas velika razlika - cini mi se da Delta nudi 85e, a na berzi je oko 130e.

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.09.2007. 08:58:18 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
izgleda da su te chuli ovi sa b92 :]

Citiraj:
Istrabenz: Nema "blokade" Delte
14:35 -> 08:10 | Izvor: B92
Ljubljana -- Slovenački Istrabenz je demantovao pisanje srpskih medija da je srpska kompanija Delta "ponovo zaustavljena" u Sloveniji.

U Istrabenzu kažu da su Infond holdingu prodali 12,56 odsto učešća u Merkatoru, dok je Deltina ponuda vezana za 28,3 procenata deonica samog Istrabenza za koje još nije doneta odluka, piše u demantiju slovenačkog holdinga.

Delta Holding je dao ponudu za kupovinu ne deonica u Merkatoru, već 28,23 odsto deonica samog Istrabenza, a ta Deltina ponuda i dalje važi. Delta je svoju ponudu za kupovinu Istrabenza predala 13. juna, a 3. septembra je ta ponuda produžena do 30. septembra.

Pre Delta Holdinga, prvi je ponudu za kupovinu pomenutog državnog udela u vlasništvu Istrabenza predao slovenački Infond Holding, koji je vlasnik Pivovarne Laško i, uz Istrabenz i jedan od većih vlasnika Merkatora.

Pored ponuda Infond Holdinga i Delta Holdinga, slovenački paradržavni fondovi SOD i KAD, koji raspolažu sa pomenutih 28,23 odsto deonica Istrabenza, dobili su ponude i od slovenačkog trgovačkog lanca Tuš, koji je u vlasništvu Mirka Tuša, i Kranjskog investicijskog društva, koje je u vlasništvu jednog od najbogatijih Slovenaca Jožea Anderliča.

U međuvremenu, 5. septembra, Istrabenz je Infond Holdingu prodao polovinu svog vlasničkog udela u Merkatoru, odnosno 12,56 odsto. Zahvaljujući tome, Infond Holding, koji je već imao 12,44 odsto Merkatora, je postao vlasnik 24,90 odsto Merkatora i time se našao pred zakonskom granicom od 25 odsto plus jedna deonica, koji vlasnika obavezuje da preda ponudu za preuzimanje.

Već narednog dana, 6. septembra, Infond Holding je povukao svoju ponudu za kupovinom državnog udela u Istrabenzu, a u trci za 28,23 odsto Istrabenza su ostali srpski Delta Holding, Tuš i Kranjsko investicijsko društvo.

Prema dosadašnjim podacima, Delta za deonicu Istrabenza nudi najmanje, 85 evra. Slovenaški Tuš nudi 86 evra, dok 90 evra za deonicu Istrabenza nudi Kranjsko investicijsko društvo.

Budući kupac 28,23 odsto Istrabenza, moraće da da i ponudu za preuzimanje celog Istrabenza, jer na to zakon obavezuje svakog vlasnika 25 odsto plus jedne deonice. Odluku kome će biti prodat državni udeo u Istrabenzu slovenački paradržavni investicijski fondovi još uvek nisu doneli.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.09.2007. 10:29:23 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Rumuniji preti nestašica radne snage, koja ako se ne sanira dovodi u pitanje privredni rast:
http://www.b92.net/biz/vesti/region.php ... _id=263592

Ako se to događa Rumunima 1000% će se desiti i nama. Njima se desilo jer im je gomila stanovništva otišla od kad su u EU. Nas će isti problem da zadesi i pre nego što uđemo u EU. Verujem da će neki i u Rumuniju otići u pečalbu kakva nam je situacija.

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.10.2007. 15:17:51 

Pridružio se: 03.10.2007. 14:58:14
Postovi: 3
Godina: Apsolvent
Najnovije vesti sa berze i ekonomije

http://aikb.own0.com/index.htm


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.10.2007. 17:06:07 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
izgleda da je quotestation definitivno mrtav za sve one koji ne plate chlanarinu.

redizajnirali su ga /uzgred, novi dizajn mi je ochajan. stari je bio pravo malo remek delo, bar meni/.
i nikako ne mogu da pristupim chak ni svom portfoliju, osim ako ne platim chlanarinu.

bzvz. mogli su barem par dana unapred da upozore na to shto spremaju.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.10.2007. 20:41:37 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ja nisam koristio QS od jula. Tada mi je istekla poslednja pretplata.
Sada sam pogledao, account je aktivan. Verovatno su pogasili sve free naloge tj. i moj je bio free, pa sam posle toga placao, dakle pogasili su sve koji nikada nisu platili.
Sada se test nalog otvara by phone.

Cena je ostala ista, samo sto je sada drugacija specifikacija: osnovna pretplata 2000 i svaka od berzi 500 din/mesecno. Sto je svakako jednostavnije nego "prva 2500, pa svaka sledeca po 500" :)
Naravno, plus PDV.

Update: E, da, moram da te obradujem :), PLTK je oko 700, a u decembru u trgovanje ulaze i akcije koje su dali EDB-u i za slicna dugovanja, pa ako do tada cena i krene, tada ce da tresne kao nikad. 'ebes ga, i ja sam ulazio na preko 1000, iako sam stalno govorio da je 10e maks cena za ulaz :)
Mada, mozda EDB postane spekulant, pa odluci da ne obara cenu :srba:

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.10.2007. 20:49:15 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
ma nije meni problem, energobroker je izgleda najzad sredio login na svom sajtu, pa cju tamo da pratim.
ali qs je imao najbolji dizajn i preglednost.

i zashto su morali da ukinu free naloge :/ makar da su ostavili da mozhesh da pratish svoj free portfolio :/

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.10.2007. 14:18:14 

Pridružio se: 28.02.2005. 14:35:30
Postovi: 348
Lokacija: NBG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Cek cek ... Imam pitanje za tebe blooez :

kako moze da se prati preko energobrokerovog sajta ?
Please objasni :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.10.2007. 14:24:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.11.2001. 15:35:48
Postovi: 996
Godina: Dipl.
Smer: ME
mozhesh ako trgujesh preko njih. imash onu login formu na sajtu.
pozovi ih i pitaj za detalje oko korisnichkog naloga i svega ostalog.

_________________
Ten decisions shape your life,
You'll be aware of 5 about


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.10.2007. 22:47:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.11.2001. 15:35:48
Postovi: 996
Godina: Dipl.
Smer: ME
ovu vest sam chuo rano jutros, a onda joj se izgubio svaki trag.
mislim da je dosta zanimljiva.

podpredsednica najjache privatne privredne grupacije u srbiji imenovana na chelo vladinog tela.
a pogledajte tek ostatak ekipe->

b92.net je napisao:
Savet za brendiranje Srbije
12. oktobar 2007. | 14:31 -> 16:55 | Izvor: B92, FoNet
Beograd -- Vlada Srbije, na predlog ministra trgovine Predraga Bubala, osnovala je Savet za brendiranje Srbije.

Na čelu Saveta je Milka Forcan, potpredsednica Delte, a u Vladi tvrde da Savet kreativnim idejama treba da popravi sliku Srbije u svetu. Stručnjaci ocenjuju da osnivanje Saveta ima smisla jedino ako je on zamišljen kao tehničko telo koje će savetima pomagati raznim institucijama u kreiranju brenda.

Osim Milke Forcan, članovi Saveta su Srđan Đurić, savetnik premijera za informisanje, Srđan Šaper, direktor agencije Meken-Erikson, Igor Avžner, direktor agencije Fokus, Jelica Minić iz Evropskog pokreta u Srbiji, Ivan Tasovac, profesor, i Ana Trbović, ekonomista.

U Ministarstvu trgovine kažu da su kriterijumi za izbor članova Saveta bili višegodišnje iskustvo i stručnost. Milenko Nikić, državni sekretar u Ministarstvu trgovine, kaže za B92 da ni članovi ni predsednik Saveta nisu plaćeni za rad u tom telu.

"Ne postoji nikakva vrsta nadoknade za rad u Savetu, članovi Saveta su iskazali dobru volju i želju da nam pomognu kao stručnjaci iz te oblasti, da taj projekat realizujemo kako treba", navodi on.

"Ne postoji sukob interesa jer mi nećemo brendirati ni neku kompaniju ni neki proizvod. Radi se o promeni imidža, izgradnje jakog nacionalnog brenda, a ne brendiranju ili marketinškom pozicioniranju nekog proizvoda, kompanije ili bilo čega drugog", kaže on.

Iako u Ministarstvu tvrde da će članovi Saveta raditi volonterski, Ministarstvo za ekonomske odnose sa inostranstvom izdvojilo je prošle godine milion evra za projekat brendiranja Srbije, a zatim raspisalo i tender za angažovanje neke od najvećih svetskih marketinških agencija.

Direktor marketinške agencije Pragma Cvijetin Milivojević ocenjuje za B92 da nije sporno da su ljudi u Savetu stručni u svom poslu, ali da je sporno da brend može biti napravljen za dve ili tri godine.

"S obzirom na sastav tog Saveta, znam da je postojalo nešto, jedna vrsta organizacije, pokušaja zapravo, sa sličnim ljudima u tom sastavu, da se izaberu srpski brendovi i uglavnom se to, na žalost, proizvodi ili kompanije koji su na neki način bliski ljudima koji su članovi tog tela za brendiranje", kaže on.

"Uzmimo Deltu. Delta nije brend, brend je nešto što opstaje u svesti potrošača, nešto što ima istoriju, nešto što ima elemente svog identiteta. Ne može nešto biti brend što je nastalo 1992. kao kompanija Delta, i to u godinama kada smo svi osiromašili, a odjednom je neko stvorio imperiju. To nije brend", kaže on.

Milivojević smatra i da će Savet imati bitnu ulogu jedino ako je zamišljen kao tehničko telo, a ne kao telo koje će davati ocene o tome štaj brend, a šta ne.

"Takvo telo može da ima samo tehničku ulogu, da obezbedi uslove, ako treba i neke zakonske propise, da obezbedi ono što se zovu materijalni uslovi, da pomogne proizvođačima nekih proizvoda ili usluga da od nečega stvore brend ili da pomogne određenim državnim resorima, organima, ministarstvima, da od Srbije kao države stvore brend. Jednostavno, brend se ne stvara tako što neko odluči da je nešto brend", kaže on.

Cvijetin Milivojević smatra i da Srbija kao država nema identitet. "Imamo himnu koja je sporna jer je izvorni tekst izmenjen, a imamo i grb koji u sebi ima krunu, a mi smo republika", kaže Milivojević.

LDP: Imenovanje Forcanove skandal

Liberalno-demokratska partija saopštila je, povodom imenovanja Milke Forcan za predsednicu Saveta za brendiranje Srbije, da je sramno da se o imidžu Srbije stara osoba koja je simbol Miloševićevog perioda.

Forcanova se nalazi pod istragom antikorupcijskih tela Evropske unije zbog kršenja zakona i nelegalnog sticanja bogatstva I zabranjen joj je ulazak u neke zemlje EU I SAD, kaže se u saopštenju LDP-a.

U saopštenju se kaže da je skandalozno to što ovo postavljenje dolazi u trenutku kada je Komisija za zaštitu konkurencije Srbije utvrdila da kompanija Delta krši antimonopolski zakon.

"Ovo je još jedna potvrda da je Vlada Srbije marioneta krupnog kapitala i nekih tajkuna", kaže se u saopštenju.

Forcanova: Neistinite optužbe

Potpredsednica kompanije Delta Milka Forcan izjavila je FoNetu da su neistiniti navodi LDP-a da se ona nalazi pod istragom antikorupcijskih tela Evropske unije.

"Ne postoje nikakvi dokazi za to što pričaju, ne postoje nikakve istrage, nikakve crne liste. Liberalno-demokratska partija je već duže vreme u kampanji protiv Delte", rekla je Forcanova.

Forcanova je ocenila da je saopštenje LDP nastavak kampanje protiv kompanije Delta i njenog predsednika Miroslava Miškovića.


zashto drzhava ne zaposli nove mlade ljude u svom novom telu, i onda raspishe tender i tako saradjuje sa nashim marketinshkim agencijama?

umesto toga drzhava _zaposli_ chelnike srpskih marketinshkih agencija.
chudno.

_________________
Ten decisions shape your life,
You'll be aware of 5 about


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.10.2007. 23:54:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.01.2005. 14:24:11
Postovi: 547
Lokacija: Tamo gde treba
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ma gde cudno.Nije cudno, vec `ebeno dosadno realno.Sve po sistemu "Ko se s nama druzi...".
Ali nada umire poslednja, pa verujmo da ce se to promeniti u buducnosti.

_________________
Ljudi preziru one koji ne uspeju, a mrze one koji se uspnu iznad njih;navikni se na prezir, ako želis mir ili na mržnju ako pristaneš na borbu.
"Derviš i smrt"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.10.2007. 19:50:27 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Gledajući kolege koji su diplomirali ii pred kraj studija, izgleda da je pored te narodne, akotulena i ona iz crtaća "ako ne možeš da ih podeiš....".....jer se masa kači za Deltu, bez obzira što su svesni da su uslovi i plata dosta lošiji nego što mogu da dobiju na drugim emstima. Valjda se nadaju velikom napredovanju ili ulasku u porodicu :srba:

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.10.2007. 20:15:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.11.2001. 15:35:48
Postovi: 996
Godina: Dipl.
Smer: ME
ajd shto se studenti lome da udju u deltu, al shto se ministar bubalo i ministar milosavljevicj lome, to mi ni/je jasno :]

btw, dobar chlanak koji odlichno ilustruje kakva papazjanija vlada na sceni srbije kad su anti/monopoli u pitanju->
http://www.glas-javnosti.co.yu/clanak/g ... onopolista
/obavezno prochitajte i komentar ispod texta, odlichan je :]

hajde kad vecj pominjem monopol, ide i ovo-
mishkovicj se ochigledno namerachio i na fudbalske klubove. ni 5 ni 6 nego zvezda->
http://www.glas-javnosti.co.yu/clanak/g ... ao-piksija

a apropo priche od pre neki dan o milki u vladi, nash ministar tvrdi da ima dushu->
http://www.glas-javnosti.co.yu/clanak/g ... e-pogresio

_________________
Ten decisions shape your life,
You'll be aware of 5 about


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.10.2007. 11:10:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.11.2001. 15:35:48
Postovi: 996
Godina: Dipl.
Smer: ME
josh malo o monopolu u srbiji. neshto shto svi znamo, artikulisano u par rechi-

Privatizacijom do monopola

_________________
Ten decisions shape your life,
You'll be aware of 5 about


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.10.2007. 13:31:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.11.2001. 15:35:48
Postovi: 996
Godina: Dipl.
Smer: ME
bLooez je napisao:
ma nije meni problem, energobroker je izgleda najzad sredio login na svom sajtu, pa cju tamo da pratim.
ali qs je imao najbolji dizajn i preglednost.

i zashto su morali da ukinu free naloge :/ makar da su ostavili da mozhesh da pratish svoj free portfolio :/


free nalozi i dalje rade, ali pracjenje portfolia josh uvek nije mogucje.
zaista mi nije jasno zashto su postavili novi sajt kada josh nije 100% gotov?

evo obeju vesti sa qs sajta->
Citiraj:
A New QuoteStation Web Site

The annunciated new QuoteStation web site is taken into service. The site is essentially improved compared to the previous version and it encompasses much more information about QuoteStation products.

The site has kept its informative character; it is possible to follow securities top lists: gainers and losers, securities with the biggest turnover or with the highest number of closed transactions, regional indices, and as well local currency exchange rates against Euro. The novelty is the introduction of a new payment option. Users can now pay for the subscription by credit card. They can also fully administrate their subscriptions via the web site, and can check their subscriptions at any time.

Interested users can contact the Europoint Systems help desk, and obtain their 7 day free trial.

We hope that users will be satisfied with the new options that QuoteStation web site offers. For any suggestions and comments please contact us: office@quotestation.com


Citiraj:
Work on the Portfolio function at the QuoteStation web application has begun

Work on the Portfolio function at the QuoteStation web application has begun. The Portfolio function will enable users to create and follow their own portfolio, taking into account all fees that apply during the trade.

This function will be directly connected to the Back office programs in brokerage companies, in order to automatically update user’s portfolios. Alongside, that will enable users to check all of their orders.

We expect the Portfolio function to be available by the end of the October 2007.

_________________
Ten decisions shape your life,
You'll be aware of 5 about


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.11.2007. 17:29:35 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
По конкурентности Србија на 91. месту
Према анализи Светског економског форума, САД и Швајцарска на челу листе, Црна Гора 82, Румунија 74, а Бугарска на 79. месту

...
Међу неколико десетина параметара, велики плус за Србију представља ниво здравствене и основне образованости, па је по наведеном критеријуму на светској лествици конкурентности наша земља на 31. позицији у свету, док су сви остали параметри знатно лошији. Тако је по развијености институција на 99. месту, инфраструктуре на 92. месту, а од ових глобалних вредности по макроекономској стабилности је на 88. месту најконкурентнијих земаља у свету.

Експерти из целог света су Србију према технолошкој спремности сврстали на 57. место, али је по величини тржишта на 75. а „висока образованост кадрова” је позиционира на 82. месту.

Србија се најлошије котира на основу ефикасности тржишта рада, где је на 111. месту и тржишта робе – 114. место у свету. Да ипак има могућности за развој иновативности у Србији увидели су и светски експерти, додељујући јој према овом критеријуму 78. место.
...

od 131. drzave Srbija je na 91.mestu...cudan clanak, ako ej verovati komentarima

izvor: http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=46430


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.11.2007. 18:56:15 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
Bugarska i Rumunija :udri:

Pa bre mi išli u Rumuniju da kupujemo jeftino :udri: Rumuni ovde ko meksikanci u Americi :udri:
Uh Slobo Slobo :udri:


Nego, zar nismo prošle godine bili nešto bolje kotirani? :zbun:

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 274 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group