Započni novu temu Odgovori na temu  [ 85 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Reorganizacija...
PostPoslato: 14.08.2007. 00:42:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.08.2007. 20:40:25
Postovi: 69
Godina: III
Smer: IS
Кратак увод... На форуму ме је поново затекао исти проблем... Покушавао сам да на теми Математика 1 - писмени пронађем примере испитних задатака... Скроловао сам пола сата кроз 15+ страница и нисам нашао оно што тражим... После толиког смарања отворио сам своју тему и модови су је мерџовали са поменутом... Тада почиње пријатељска расправа и мој предлог за реорганизацију форума... Нисам неки револуционар, али брат брату, скроловање кроз 15 страна никоме не треба... Ево мог предлога и образложења зашто мислим да је овако боље... Предлог стављам на јавну расправу, удрите, пљујте, само да разрешимо ову збрку и форум учинимо функционалнијим... Понављам, не желим да буде као да сам неки бунџија, само да нам свима буде боље... Ово је пп који сам послао Горбашу, моду прве године:

Мислим да је мањи проблем да постоји и 10 тема из једног испита него да се све "трпа" у две... Нпр. имате већ ове "Наслове" (не знам како да их назовем, али ми је најближе да их формулишем као оне лејбле (label) на џи-мејлу) и на томе вам свака част... Али ма колико мислим да је то добро решење за људе који имају искуства са форумима, толико мислим да је много лоше за оне који немају тог искуства... Њима не пада на памет да одмах чим отворе прву годину селектују одговарајући лејбл (предмет) и тиме себи олакшају избор...

Нпр. Мића дође на форум и појма нема шта је форум (знам, знам, на фон-у смо, али реално доста њих и са ис-а појма нема о овим стварима, веруј ми... :) )... И шта ће Мића да уради... Па прво ће да кликне на прву годину, а онда ће да кликне на прву тему која има у себи Математика, зато што га збуњује то што испод математике има још осам других предмета и не занима га да тражи међу њима...

А не верујем да вам се дешава да Мића постује у погрешну (другу на пример) годину... Значи истом логиком, као што је погодио на коју годину треба да иде, тако ће погодити на који испит (подфорум) треба да иде, тако ће чим отвори тај испит видети одмах на врху стики теме и међу њима одабрати шта му треба... А ако је толико ретардиран да и тада промаши тему онда стварно треба бити репресиван... Што је најбоље, мислим да би оваквим потезом смањили себи посао, јер:
- људи не би отварали своје теме толико, као нпр. што сам ја отворио ову моју... Јер, реално, постоји пар питања која занимају СВАКОГ студента, а остала се спорадично јављају код надарених појединаца...
- Добили би теме које се не морају чистити, јер већину занимају задаци и питања са претходних рокова пар година уназад...

Е сад... Кад би имали подфоруме за сваки испит и у сваком неколико стики тема, нпр.
- Термини испита и консултација,
- Колоквујумски задаци/питања,
- Колоквијуми - расправа,
- Писмени испит - испитни задаци,
- Писмени испит - расправа,
- Усмени испит - испитна питања,
- Усмени испит - расправа.
Ова расправа би могла и да се подели на конструктивну и мастурбациону... Конструктивна - како решти неки задатак, мастурбациона - какву је фризуру данас имао профан... И ове теме нон стоп да буду стики, како би се избегле теме везане за испит усред семестра... Можда колоквијум не мора да буде стики када се одслуша одређени семестар...

Знам да је ово много подела, али мислим да би тиме ствари биле много дефинисаније, да би се отклониле одређене забуне и самим тим форум постао функционалнији... Нпр. погледајте неке велике форуме, типичан пример код нас би био овај елит сикјурити... Нисам тамо члан, али видим да га доста хвале... Е сад замислите кад би тамо били у фазону "па не можемо да имамо толико подфорума и да свако отвара своју тему"...

Ал сам се раскењао... Али стварно, душа ме боли кад дођем на форум и треба ми сат времена да пронађем неке ствари... Стара тема, јесмо на Факултету Организационих Наука или шта... :)

Ај, уздравље... Баш ме занима шта мислите о овоме...

_________________
старијиОдВатре


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 00:52:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.08.2007. 20:40:25
Postovi: 69
Godina: III
Smer: IS
Да, претпостављам да ће бити одговора типа: буди редовнији на форуму па ти неће бити збрка, али реално редовност може да реши проблем али није суштина решење проблема...

_________________
старијиОдВатре


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 00:54:57 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
podforumi tesko

napravio sam veoma dobar video tutorijal za pocetnike (smanjena verzija)

takve "masturbacione" teme nisu za godine

toliko za sada od mene, Rastko ce detaljnije ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 01:13:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.08.2007. 20:40:25
Postovi: 69
Godina: III
Smer: IS
Moma je napisao:
podforumi tesko

napravio sam veoma dobar video tutorijal za pocetnike (smanjena verzija)

takve "masturbacione" teme nisu za godine

toliko za sada od mene, Rastko ce detaljnije ;)


Хм... :( Подфоруме сам поменуо само зато што мислим да је тренутно стање узрок забуне, а на другим местима су се показали као ефикасни... Нисам мислио да се мој предлог прихвати или одбије, већ да се започне некаква расправа...

Нисмо се разумели око мастурбационих тема... Хтео сам рећи да у поменутој теми "Математика 1 - писмени" има обједињено брдо различитих тема и да је то отежало проналажење онога што мене занима... Нпр. ту се налазе:
- испитни задаци,
- када ће бити испит,
- да ли је померен,
- зашто је померен,
- кад су резултати,
- мајку им, још нису изашли,
- ево их,
- положио сам,
- јбг, ја пао,
- профа ми рекао ово, а није се ни почешљао,
- како то мислиш, како те није срамота да профу вређаш,
- ...

Едит: наравно ово све мало карикирам, али капирате суштину...

И ја све то читам не би ли наишао на оно што мене занима... Бтњ. нисам поменуо да срч готово уопште није од користи...

Погледао сам видео... И скроз је ок... Али мислим да га поменуте колеге којима се дешава да погрешно постују неће погледати... :(

_________________
старијиОдВатре


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 01:54:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.01.2005. 21:34:29
Postovi: 4544
Godina: Padobranac
Smer: IS
meni se vrti u glavi od ovolikih slova.
rećo ću šta mislim kad se otreznim :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 01:56:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.08.2007. 20:40:25
Postovi: 69
Godina: III
Smer: IS
filip je napisao:
meni se vrti u glavi od ovolikih slova.
rećo ću šta mislim kad se otreznim :)


Хехе... А јес вала есеј... :) Претерао сам... ;)

_________________
старијиОдВатре


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 10:31:06 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
Pogledao sam taj predlog i dopada mi se, ali nažalost od toga nema ništa do verzije 3 foruma, tj dok ne izbace verziju phpbb3. Međutim, i tad je pitanje šta će biti jer niko nema vremena da prepravlja sve ponovo. Javi se Rastku/Adminu ako se razumeš u php ...

Sada je to nemoguće uraditi, evo zašto


Morale bi umesto tema mata1, mata2, ekonomija ( gde u svakoj temi imaju primeri, objašnjenja, termini, Pismeni, Usmeni, vezani za svaki predmet posebno), da se otvore teme Primeri, Objašnjenja, Pismeni Usmeni, Termini, za sve predmete zajedno...

to već ne vidim kako bi pomoglo jer bi umesto vertikalne podele imali podjednako konfuznu horizontalnu podelu?


P.S. Drago mi je da si pošao od krajnjih korisnika koji ne razumeju najbolje funkcionisanje foruma, svaka čast! Slažemo se da bi nešto moglo da se promeni...

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 10:48:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.08.2007. 20:40:25
Postovi: 69
Godina: III
Smer: IS
Mort je napisao:
to već ne vidim kako bi pomoglo jer bi umesto vertikalne podele imali podjednako konfuznu horizontalnu podelu?


Капирам шта хоћеш да кажеш... Иначе, ја бих рекао да је ово сада хоризонтална, а да сам ја предложио вертикалну... И опет, нисам предложио подфоруме зато што кажем да су технички најбоље решење (не радим пхп :( ), већ зато што имам доста искуства са форумима па ми је то прво пало на памет... Неко друго решење је исто у оптицају, дајте да причамо о њима... ;)

А зашто сам предложио ту вертикалну поделу... Па управо због стики тема које су по мени суштина решења проблема... Ако би све било хоризонтално, и сви предмети помешани заједно, стики тема из неког предмета на би морала да буде на некој трећој страни те године... Или још даље... Тиме смо елиминисали саму предност њиховог увођења... Опет, ово све под претпоставком да људи не одаберу горе одговарајући лејбл за одговарајући предмет...

Углавном... Не треба се толико 'ватати за те подфоруме... Као што сам на почетку написао, ово је завршни део преписке између мене и модова, где сам се ја жалио како треба дуго да претражујем тему јер је све спојено у једну... Предложио сам отварање пар засебних тема за тих пар најчешће постављених питања, која сигурно највише интересују већину студената... Онда су ми они рекли да би са тако много различитих тема сви машили тему, и да би решење са много тема уствари био проблем за модове, јер би се завршило тако да они нон стоп пребацују из једне теме у другу... Тада сам ја предложио, анализирајући постојеће проблеме, овај облик организације...

Подфоруми су тотално небитни... Ако сте сигурни да ће сваки новајлија прво што уради када уђе на подфорум године, да кликне на одговарајући предмет, онда ће исто тако сигурно наћи и одговарајућу стики тему и неће постовати погрешно и олакшаће модовима живот... Али искрено, са свим предметима на једној страни мислим да ћемо имати много, горе поменутих, случаја "Мића"... :(

Едит: и да... Наравно, не мора одмах да се мења... Таман док дође на ред прелазак на пхпбб3 расправа ће довољно дуго трајати да имамо најбоље организационо решење... ;)

_________________
старијиОдВатре


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 12:19:33 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
ništa mi nije jasno šta si hteo da kažeš :D


valjda zbog ove mate :udri:

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 13:18:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.08.2007. 20:40:25
Postovi: 69
Godina: III
Smer: IS
Mort je napisao:
ništa mi nije jasno šta si hteo da kažeš :D


valjda zbog ove mate :udri:


Хехе... Треба конструисати концептуално решење за цео форум, а не само за мату... Мату сам узео као пример...

Ел има сврхе/потребе да покушавам да објасним...? Ел капираш макар отприлике шта сам тео рећи, или ти стварно ништа није јасно? :(

_________________
старијиОдВатре


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 13:55:52 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
aj nacrtaj :)

ah,da, inace qburimo sa strucnjacima po pitanju unapredjivanja FFa (FF zahteva i malo rucnog modifikovanja zbog specificnih potreba)
bice veoma potrebni prilikom prelazenja sa dvojke na trojq


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 14:48:45 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2004. 23:06:03
Postovi: 3369
Lokacija: Bgd
Godina: IV
Smer: IS
Svaka cast sto zelis da promenis nesto ovde..

i srecno u tome :cool:

_________________
Autobuski prevoz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 14:57:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.08.2007. 20:40:25
Postovi: 69
Godina: III
Smer: IS
salebab je napisao:
Svaka cast sto zelis da promenis nesto ovde..

i srecno u tome :cool:


Јбт... Па сам ништа нећу урадити... Ја сам очекивао да дам почетни предлог, а да се ви надовезујете... Ајте људи, до сада су се скоро сви модови, који су се огласили, рекли да би требало нешто да се мења... Дајте да дискутујемо мало...

_________________
старијиОдВатре


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 15:11:13 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
ma ne mata... nego ja učim matu pa sam odlepio, pa mi nije jasno :D

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 15:35:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
Sale ti je lepo rekao...
Lepo je shto zelish neshto da promenih na bolje... Zaista :)

Ali, to ce ici mnogo sporije i sa manje entuzijazma nego shto ochekujesh...
Jbg. nije to do predloga, vec, videcesh...

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 16:11:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.08.2007. 20:40:25
Postovi: 69
Godina: III
Smer: IS
Strategylover je napisao:
Sale ti je lepo rekao...
Lepo je shto zelish neshto da promenih na bolje... Zaista :)

Ali, to ce ici mnogo sporije i sa manje entuzijazma nego shto ochekujesh...
Jbg. nije to do predloga, vec, videcesh...


Хехе... Е па јбг онда... Дајте људи, немојте тако равнодушно... :( Чему те обесхрабрујуће поруке... Мислим, верујем ја да је овде стање учмало или шта већ, али укључите се прво ви у расправу, један по један и ентузијазам ће нарасти... Зашто ни вас то не занима? :(

Али ако мислите да је идеја добра, подржите је, прикључите се...

Само да не буде да солим памет... :((

_________________
старијиОдВатре


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 16:55:25 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
hm,sad sam razumeo sta hoces
mozda bi moglo da se uradi tako sto se doda jos jedan label
sada imamo, gledamo za sve godine, SMER i PREDMETE na tom smeru
(prvo biras smer pa zatim rpedmet)
posle biras INFO, PISMENI, USMENI, itd itd

ili, drugi resenje: da izbor smerova i predmeta bude preko linkova al onda je nepregledno

ali, cemu onda teme?


ako bi biranje smerova i predmeta stajalo na levoj umesto na desnoj strani mislim da bi se resio problem


Poslednji put menjao Moma dana 14.08.2007. 16:56:42, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 16:55:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.10.2006. 18:22:48
Postovi: 1094
Godina: Dipl.
Smer: IS
Sviđa mi se predlog. Ne znam da li je tehnički izvodljiv i koliko truda treba oko njega, ali je zamisao dobra. Ovako imamo situaciju da, recimo, za ispit iz struktura već dvije godine postoji samo jedna tema u kojoj se trpa sve od domaćih, kolokvijuma, ispita pa do čitave stranice posvećene pohvalama Kosti koji je na vrijeme izbacio rezultate ispita.
Ja imam i jednu dopunu, dakle, na početku školske godine, recimo u oktobru, pozaključavati stare teme i otvoriti nove.

Opet kažem, ne znam koliko je izvodljivo, samo želim da budem konstruktivan.

@Moma

Fin tutorijal. :)

_________________
Nomi Malone: Life sucks, you know.
James Smith: "Life sucks," "Shit happens." Where do you get this stuff, off of T-shirts?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 17:30:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.08.2007. 20:40:25
Postovi: 69
Godina: III
Smer: IS
Moma je napisao:
hm,sad sam razumeo sta hoces
mozda bi moglo da se uradi tako sto se doda jos jedan label
sada imamo, gledamo za sve godine, SMER i PREDMETE na tom smeru
(prvo biras smer pa zatim rpedmet)
posle biras INFO, PISMENI, USMENI, itd itd

ili, drugi resenje: da izbor smerova i predmeta bude preko linkova al onda je nepregledno

ali, cemu onda teme?


Аха... Могућ је и тај нови лејбл, ако не би допринео додатној забуни... Мада јесте реално да не може допринети забуни, јер ако је већ неко сконтао да користи лејбле, сконтаће да треба да их користи до краја... Али вратимо се на Мићу... Ако он не користи лејбле, тај нови лејбл не доприноси прегледности и он ће опет да кликне на прву тему која је означена са Математика... Можда мало претерујем са овим Мићом, али некако ми се свидео пример... :)

Moma je napisao:
ako bi biranje smerova i predmeta stajalo na levoj umesto na desnoj strani mislim da bi se resio problem


Ово је сјајна идеја... Ако се већ задржавају лејбли, онда их треба учинити мнооого уочљивијим, тако да не може нико да их промаши... Ја сам их, рецимо, први пут пре пар година промашио, кад сам хтео нешто да видим на брзака... Тек сам из друге сконтао да постоје... ;)

Опет, да потсетим, не мислим да је суштина расправе лејбл вс. подфорум... Него мислим да је основна измена која је потребна да се уведу стики (сад сам видео да се то овде зове "Издвојено") теме... Значи теме које ће увек бити на врху и које ће бити прецизно дефинисане тако да се на њима разговара о конкретним питањима која занимају студенте... Да немамо мешавину свега у једној...

leopold je napisao:
Ovako imamo situaciju da, recimo, za ispit iz struktura već dvije godine postoji samo jedna tema u kojoj se trpa sve od domaćih, kolokvijuma, ispita pa do čitave stranice posvećene pohvalama Kosti koji je na vrijeme izbacio rezultate ispita


Хехе... О томе ја причам... Сад сам видео да тема из структура има 29 страна... Јбт... Ај сад ти ту нађи корисну информацију...

leopold je napisao:
Ja imam i jednu dopunu, dakle, na početku školske godine, recimo u oktobru, pozaključavati stare teme i otvoriti nove.


Наравно... То је и била моја идеја... Ако би се усвојила горе поменута структура тема, или нека њој слична, лако је онда избрисати целу тему о "Терминима испита и консултација" за ту годину, јер тај инфо следеће године баш никоме неће служити... А оставити теме о поставкама и решењима испитних задатака, јер ће људе и следеће године занимати шта је колегама долазило на испиту прошле године у јануару или октобру... Тиме се олакшава живот и корисницима, који ефикасно налазе оно што им треба, и модовима који на крају године сређују форум... Форум је функционалнији...

leopold je napisao:
Opet kažem, ne znam koliko je izvodljivo, samo želim da budem konstruktivan.


За сада сам и ја то тако замислио... Дај да дамо предлоге, поготову модови јер они најбоље могу да кажу на какве проблеме наилазе, али и админи да не развијамо причу ако је нешто тотално неизводљиво... Али реално, причамо о форумима, сигурно сте били бар на десет до сада... Не измишљамо не знам ни ја шта ново, тако да сигурно већ постоје негде готова решења која треба само мало прилагодити...

_________________
старијиОдВатре


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 17:36:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.08.2007. 20:40:25
Postovi: 69
Godina: III
Smer: IS
starijiodvatre je napisao:

Хехе... О томе ја причам... Сад сам видео да тема из структура има 29 страна... Јбт... Ај сад ти ту нађи корисну информацију...



Помешао сам нешто... Али Маркетинг има 36... :)

_________________
старијиОдВатре


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 18:37:28 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
nemam vremena, to je moja odgovornost :(

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 20:34:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
nisam procitala zadnjih pet postova, valjda niste spomenuli nesto od ovoga

slazem se da treba da se teme nazovu mnogo preciznije - mata 1 - prvi kolokvijum, mata 1 - usmeni... ali stvar je u tome sto sve te teme za matematiku nece doci u isto vreme! ako dolaze kolokvijumi, bice aktivne teme za kolokvijum, konsultacije, predavanja i vezbe. a kako u toku jednog semestra imamo 5 predmeta o kojima se moze diskutovati, i svaki od njih moze da ima po par tema koje su aktivne - seminarski, konsultacije, predavanja, mislim da sve to moze da stane na jednu stranu. naravno, kada dodje januar, teme o kolokvijumima ce same po sebi doci na drugu stranu, jer ce aktivne postati one o ispitima, rasporedu i slicno. znaci, slazem se da treba davati detaljnije i precizne naslove, i da se tu diskutuje bas o tome.. a iskreno, ne mogu da zamislim 80 podforuma, jer ovde imamo 4 smera, a nemaju svi istih 45 ispita.. :)

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.08.2007. 20:52:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.08.2007. 20:40:25
Postovi: 69
Godina: III
Smer: IS
exult je napisao:
nisam procitala zadnjih pet postova, valjda niste spomenuli nesto od ovoga

slazem se da treba da se teme nazovu mnogo preciznije - mata 1 - prvi kolokvijum, mata 1 - usmeni... ali stvar je u tome sto sve te teme za matematiku nece doci u isto vreme! ako dolaze kolokvijumi, bice aktivne teme za kolokvijum, konsultacije, predavanja i vezbe. a kako u toku jednog semestra imamo 5 predmeta o kojima se moze diskutovati, i svaki od njih moze da ima po par tema koje su aktivne - seminarski, konsultacije, predavanja, mislim da sve to moze da stane na jednu stranu. naravno, kada dodje januar, teme o kolokvijumima ce same po sebi doci na drugu stranu, jer ce aktivne postati one o ispitima, rasporedu i slicno. znaci, slazem se da treba davati detaljnije i precizne naslove, i da se tu diskutuje bas o tome.. a iskreno, ne mogu da zamislim 80 podforuma, jer ovde imamo 4 smera, a nemaju svi istih 45 ispita.. :)


Значи слажемо се... Неопходне су прецизно дефинисане теме... Опет, идеја о подфорумима је поменута само зато што ми је један од модова рекао да ће са толико много тема бити много посла за модове, јер ће људи постовати у погрешне теме... Подфоруме сам поменуо само као бољи начин организације, јер мислим да ће онда људи бити приморани да одаберу одговарајући предмет, а са овим лејблима нису, па се деси да им није видљива тема која их интересује, па постују у прву која је из предмета који њима треба...

Цела преписка је почела око тога да би било потребно прецизније дефинисати теме, како би људи ефикасније дошли до информација...

А за 80 подфорума, не видим прво како би их било 80... На свакој години 4 смера, на сваком смеру по, колико, 12 испита, рецимо, у просеку... А све и да их буде 80, навео сам пример где велики форуми савршено функционишу са много подфорума... Чак, то је мени једини познат начин да се ствари ефикасно организују... На форуму, наравно... ;) Ја све причам како не морају подфоруми, а изгледа да баш вучем на ту страну... :)

То што кажеш за активне теме смо некако и поменули... Наравно да у октобарском року колоквијуми и нису баш битни... ;)

_________________
старијиОдВатре


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.08.2007. 14:16:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.10.2002. 22:00:15
Postovi: 3293
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
A ja kreten sve ovo citao preko mobilnog.... sta cu kad nemam net :(

Nego, lepo sto ima ljudi koji daju konstruktivne predloge :)

Citiraj:
Покушавао сам да на теми Математика 1 - писмени пронађем примере испитних задатака... Скроловао сам пола сата кроз 15+ страница и нисам нашао оно што тражим...


Moderatori su zaduzeni da teme budu "ciste" i da se informacije lako pronalaze. Tema od 15 str. obicno moze da se svede na 4 str tako da informacije budu koliko toliko lakse dostupne.

Da ne bih sada citao sve ponovo, koliko sam shvatio jedan predlog je da se naprave novi podforumi za svaki predmet, a drugi je da se doda novi label.

Sto se tice podforuma, mislim da je to malo ne prakticno resenje jer bi se onda zaista za svaku sitnicu otvarale nove teme i verujem da bi tako bilo manje pregledno. Za svaki predmet moras da ides nazad, pa u novi podforum (jer ako ne koriste combo box za ispite, onda ne koriste ni combo box dole za jump na forume).

Dodatni label... iskreno, nisam formirao neko posebno misljenje o tome... Mislim da i ovako moze da funkcionise dobro, ako se ukaze potreba za jos jednim "label"om, sto da ne...

Ja sam na umu imao sledecu organizaciju foruma:
Za svaku godinu se otvore podforumi: Arhiva, Arhiva 06/07, Arhiva 05/06, Arhiva 04/05. Znaci cetiri podforuma za arhive za tri godine u nazad (+ jos jedna arhiva). Cetvrte godine se najstarija arhiva prebacuje u "Arhivu" i otvara se onda novi podforum za predhodnu godinu, odnosno za najnoviju arhivu...
Nadam se da nisam bio bas toliko kofuznan :)

Po forumima za godine bi trebale da se naprave neke sticky teme u kojima bi bio spisak najajtuelnijih tema, trenutne informacije, linkovi ka korisnim temama, itd... Prilikom registracije bi mogao da se posalje mail sa nekim tutorijalom za koriscenje foruma, ili npr. da se za ne ulogovane korisnike napravi neka js skripta da kada udju u forume za godine da im izkoci baloncic i ukaze na opciju filtriranja predmeta...

U principu, ovime bi imali pregledne forume - uvek aktuelne teme, ljudi bi mogli lakse da pregledaju starije teme, imali bi dosta tema na vrhu koje bi sluzile kao arhiva korisnih informacija i drugih korisnih tema....

Toliko od mene...
poz

PS @starijiodvatre ako hoces da malo pomognes, slobodno se obrati modu zaduzenom za prvu god. da te postavi za mod-a, ako hoces...

_________________
There is no patch for human stupidity!
~Social Engineering Specialist


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.08.2007. 15:15:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.10.2006. 18:22:48
Postovi: 1094
Godina: Dipl.
Smer: IS
Rastko je napisao:
A Ja sam na umu imao sledecu organizaciju foruma:
Za svaku godinu se otvore podforumi: Arhiva, Arhiva 06/07, Arhiva 05/06, Arhiva 04/05. Znaci cetiri podforuma za arhive za tri godine u nazad (+ jos jedna arhiva). Cetvrte godine se najstarija arhiva prebacuje u "Arhivu" i otvara se onda novi podforum za predhodnu godinu, odnosno za najnoviju arhivu...
Nadam se da nisam bio bas toliko kofuznan :)


Da, tako nešto sam i ja imao na umu. :)

Rastko je napisao:
Sto se tice podforuma, mislim da je to malo ne prakticno resenje jer bi se onda zaista za svaku sitnicu otvarale nove teme i verujem da bi tako bilo manje pregledno. Za svaki predmet moras da ides nazad, pa u novi podforum (jer ako ne koriste combo box za ispite, onda ne koriste ni combo box dole za jump na forume.


A zašto bi korisnici uopšte otvarali nove teme ako je već to sređeno i lijepo upakovano? Moj predlog je da se korisnicima ne dozvoli otvaranje novih tema-taj posao bi bio prepušten moderatorima, koji bi u svakom podforumu na početku školske godine otvorili sve teme vezane za ispit, npr. konsultacije, pismeni, usmeni, kolokvijumi i sl. Naravno, jedna tema bi bila rezervisana za sva ostala pitanja.

Moje mišljenje je da manje ljudi koristi lejbl, te bi stoga organizacija preko podforuma bila svrsishodnija.

_________________
Nomi Malone: Life sucks, you know.
James Smith: "Life sucks," "Shit happens." Where do you get this stuff, off of T-shirts?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 85 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group