Započni novu temu Odgovori na temu  [ 81 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 04.08.2007. 23:28:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.03.2006. 12:06:18
Postovi: 6565
Godina: Padobranac
kliford je napisao:
ks ks je napisao:
i manite se tih pricha spameri su oterali nespamere! shto nespameri nisu oterali spamere?


Demokratija, spameri brojno nadjacani.
Dovoljno sam duze od tebe na forumu da bih mogao da sagledam kako se on razvijao poslendjih nekoliko godina.


zaista tuzhna pricha. :uzimam maramicu u ruke i brishem krokodilske suze:
oterali su ih. e pa neka su, kad nisu umeli da se izbore.

a apropo toga da se ljudi bune kako exult i ja moderishemo.. pa da li ti je jasno da je upravo tema i krenula iz filipove konstatacije da moderisanje treba da bude oshtrije?! kad brishem spam/off bunish se (bar je kod mene tako) ti, dandy i abraxus (moram priznati da se abraxus navikao i da se ne buni vishe :D)

a bre smorila sam se. od cele priche o odvajanju nece biti nishta dok ne stigne phpbb3, reshenje svih problema ovog foruma. kao i uvek ovu temu ce neko zakljuchati (ochekujem to uskoro) svi ce je zaboraviti na kratko i posle nekog perioda se pojaviti tema sa istom tematikom koja ce se ponovo zakljuchati i tako u krug (dok ne dodje, naravno, phpbb3).

ja nastavljam da brishem shta smatram da je za brisanje kao i do sada. over and out.

_________________
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.08.2007. 23:30:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
ks ks je napisao:
jel tako, done? :))


exult je napisao:
don podrzi


da, draga x2 :P


ljudi... aj jedna iskrena stvar.. ja kao moderator prosto znam da nikad neće doći ni jedan prihvatljiv predlog za neke radikalne promene u OD. Kad bude neko imao nešto pametno da predloži, nek pošalje pp, ili nek otvori temu u "Pitanja i predlozi" i nek tamo iznese nešto konkretno. Ovde nismo videli ništa PRIHVATLJIVO. Jedini razlog tome je što je jednoj grupi korisnika prihvatljivo nešto, drugoj nešto drugo, trećoj je svejedno i oni stvarno nisu problem, a moderatorima i onima koji bi praktično trebali to da primene, nešto sasvim šesto.

Uostalom, da li ste svesni koliko se slabo koristi dugme za prijave? Razmislite malo i o tome.

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 00:01:44 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
ks ks je napisao:
kliford je napisao:
ks ks je napisao:
i manite se tih pricha spameri su oterali nespamere! shto nespameri nisu oterali spamere?


Demokratija, spameri brojno nadjacani.
Dovoljno sam duze od tebe na forumu da bih mogao da sagledam kako se on razvijao poslendjih nekoliko godina.


zaista tuzhna pricha. :uzimam maramicu u ruke i brishem krokodilske suze:
oterali su ih. e pa neka su, kad nisu umeli da se izbore.


Joj. Zasto bi se iko borio?
Protiv vetrenjaca? Da vratim don Kihota na avatar? (secas se onog mog avatara kog nisi provalila sta je?)

Citiraj:
a apropo toga da se ljudi bune kako exult i ja moderishemo.. pa da li ti je jasno da je upravo tema i krenula iz filipove konstatacije da moderisanje treba da bude oshtrije?! kad brishem spam/off bunish se (bar je kod mene tako) ti, dandy i abraxus (moram priznati da se abraxus navikao i da se ne buni vishe :D)


Vec sam objasnio gore. Mozda nisi procitala moje postove, a mozda sam ja bio konfuzan, pa cu ponoviti.

1. Ne, ne treba cvrsta ruka povodom moderisnaja tema koje su posvecene necemu, pa se pojavi mali offtopic ili digresija. Prestrogim brisnajem offtopica ubijate draz komunikacije. A smisao foruma je komunikacija.
2. Da, treba cvrsta ruka povodom moderisanja u smislu da se vodi racuna da se ne otvara previse spamerskih tema, ili da se OD podeli na dva dela.

Sad jasno? :]

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 00:50:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
zasto je ova tema odjednom postala u fazonu >recite moderatoru sta treba da radi< ?

sta bi sa tim da svaki korisnik odgovara za svoje postupke, i da svako krene da 'sebe moderise', a mi cemo samo pomoci ako zatreba
ova tema je nastala zato sto postoji toliko internih chatova medju korisnicima, i umesto da govorite sta mi treba ili ne treba da radimo, krenite da kontrolisete svoje postove, da saljete vise privatnih poruka ili vec sta, i svima lepo
ja odgovaram za svaki interni razgovor koji sam ja otkucala, al necu i za one koje svakodnevno drugi korisnici kucaju, jer vec smo ustanovili da moje shvatanje manjeg ili veceg off-a nije isto sto i vase.

i da ne davimo vise ovde, mole se korisnici da se malo suzdrze od preteranog internog komuniciranja, da se pridrzavaju teme koliko toliko, i da offtopikuju taman toliko da se zadrzi "car diskusije"

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 01:24:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.02.2004. 01:11:39
Postovi: 3014
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ijao vidi...zar ovakva tema vec nije postojala prosle godine kad su me (skoro) svi extra isprozivali sto predlazem podelu OD...nevermind...sad vam je to jos teze, ako mene pitate (a ne pitate me)...sve mi ovo lici na nasu skupstinu gde svi nesto pricaju...i samo pricaju i pricaju a nista konkretno ne rade niti se dogovaraju...mi "obicni" clanovi se u sustini nista ni ne pitamo, a vi moderatori bi mogli da se vise dogovorite sta cete raditi i kraj, nema price vise.
OD mi je postala toliko dosadna da slabo i dolazim na taj deo foruma...'ajde da kazem da je sreca sto sam pre 3 god ovde dosla prvi put, sad me definitivno ovaj deo foruma ne bi privukao...

_________________

"A spaceship from another star
They ask me where all the people are
What can I tell them?
I tell them I'm the only one
There was a war but I must have won
Please take me with you."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 01:32:53 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
eliminishi_malu je napisao:
'ajde da kazem da je sreca sto sam pre 3 god ovde dosla prvi put, sad me definitivno ovaj deo foruma ne bi privukao...


To i pokusavam da objasnim kad kazem da je sadasnja OD rasterala starije korisnike, ali mi ks ks ne veruje ;]

Citiraj:
zar ovakva tema vec nije postojala prosle godine kad su me (skoro) svi extra isprozivali sto predlazem podelu OD.


Mda. Ali ti i jos neki ljudi ste predlagala podelu na vise tematskih podforuma, tipa "muzika", "sport", "humor", "politika" i sl. Sad pricamo o podeli samo na dve razlicite OD.
U sustini, kontam da smo se, manje-vise, svi slozili da predjemo na sistem dvostruke OD kad predjemo na phpBB3... I vuk siti, i ovce na broju :]

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 01:58:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
slazem se sa eleminisi_malu, ne treba ovde da diskutujemo, ali ako se tema zakljuca, ispade da nesto krijemo ili vec sta.. daleko od toga da se korisnici ne pitaju, al ne pitamo se ni mi nesto.. tako da mozemo opet da pricamo o ovome, nista se posebno nece destiti



zakljucavam temu, ako neko ima konstruktivan predlog, dobro je dosao da ga izlozi u podforumu za Predloge, za sve ostalo - pp.




otljuchah temu, i prebacih je ovde
ks ks

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 10:36:56 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
er, ko vama garantuje da ta vaša "spam free" OD neće postati "not spam free" OD?

i opet se javlja problem tu...

koliko je to "strožije" moderisanje?


gde je granica? kako proceniti šta je off a šta nije, a da ti se pritom ne javi:

a) sale koji kenja što mu nije poslata PP
b) abraxus koji tvrdi da je toj poruci tu mesto i da ništa nije rekao van konteksta
c) mort koji misli da je ta poruka izraz njegovog mišljenja
d) dušan kome se ne sviđa ta tema,

itd...



ne glupirajte se...



i inače pre pola godine ( možda manje) ste ispljuvali mene i ks što smo u nekoliko tema pisali "ljubavne poruke" :udri: koje niko ne razume, nego samo nas dvoje koji se "poznajemo"

sad svi to radite, i oni koji su nas pljuvali...

zašto ks, ili bilo ko drugi treba sada da uzme vaše razmišljanje kao ispravno kad:

a) ni sami ne znate šta hoćete
b) kritikujete druge zbog nečeg što sami radite


lepo vam je rekla exult: "prvo pođite od sebe"... :ljutko:

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 10:59:02 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Sta znaci to "podjite od sebe"? Nisam prozvao nikog zbog spamovanja (dobro, mozda BlondY :stid: Ali daleko da je samo ona u pitanju), vec sam rekao kakvu bih OD voleo da vidim.
Da, postujem i u "kad si bio srecan" i u "nocobdije" i u "offtopic 2", ali me zabole uvo za te teme, sto se mene ticu, mogu sve da se spoje u jednu, cak bih to i vise voleo, dosta je jedna tema tog tipa.

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 11:00:49 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
ma bre, mislim uopšteno... ne na tebe...

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 13:36:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.11.2004. 12:45:23
Postovi: 1073
Lokacija: elysian fields...
Godina: III
Smer: IS
Ako odlucite da vodite takvu politiku moderisanja da nema spama => nece ga ni biti.
AKo odlucite da podelite OD, spama ce biti u delu gde je to dozvoljeno, u drugom nece (let's hope so).

A sto se tice demokratije(?!), koju volite da pominjete, o cemu vi tu pricate kada moderatori/admini imaju _apsolutnu_ vlast da urade sta god hoce sa postovima (brisanje, menjanje, premestanje), temama takodjer, da menjaju, postavljaju pravilnik, itd, a "raja" se ne pita o tome. (ne kazem da se to dogadja, ali imaju tu vlast)

_________________
H.J.S: Oh, why does everything I whip leave me?
Java Primeri


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 14:32:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
Demokratiju spominjemo samo u nekom davno prošlom vremenu, u trećem licu i kao objekat u rečenici, na primer "j*** demokratiju". To nije naš stil.

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 18:58:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
^^ :S ni mene vlada srbije ne pita za misljenje, pa ne kukam..
slozili ste se sa odredjenim stilom rada foruma, a to nije - svi sve odlucuju, nego - mala zainteresovana grupa odlucuje. u tu grupu je usao svako ko je malo duze na forumu, i koji je izrazio zelju da pomogne. naravno da se vodi racuna i o tome da se ostatak tima slaze, jer se odluke u glavnom donose zajednicki. kao sto ti biras politicare na svaka dva meseca, tako i ovde.. jbt, ne mogu svi sve i uvek odlucivati, nadam se da se slazes. toliko o demokratiji.. ali svako ko zeli da se pita, moze da kaze svoje misljenje i predloge, i da trazi 'clanstvo' moderatora.. itd.. itd..


@ klif - sto se tice tema - ja bih volela da takvih tema bude 100. sta cemo sad?


e da, i sto se tice te podele foruma na spam i nespam deo - to je nemoguce. prvo, to je kao da kazete nekome u kaficu - imamo dve prostorije - tamo gde pricate gluposti, i tamo gde morate pricati pametne stvari. prvo - uvredljivo je. drugo - neizvodljivo, jer kao sto neko rece, uvek ce se u spam delu javiti nesto pametno, a u ovom drugom delu ce se uvek naci po koja opaska i tako cemo dobiti posle godinu dana 2 identicne OD.
ako se vec deli na dva dela, u tom fazonu, bolje da bude neki opusteniji deo, za svakodnevne bla bla price, koji ce se naravno moderisati, jer vredjanje i sl. i dalje nije dozvoljeno, i na drugi deo koji ce biti vise filozofiranje, umotvorine ili ne znam ja sta.. ako se slozi vecina da do takve podele dodje, stavicemo na glasanje koji to podforumi treba da budu, tj. kog tipa, sa kojim nazivom ili vec sta

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 19:14:43 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
exult je napisao:
@ klif - sto se tice tema - ja bih volela da takvih tema bude 100. sta cemo sad?


Zelis 100 istih tema? Okej, to je tvoje pravo.
I imas pravo da dobijes svojih 100 tema...
Ali da ne bi tih 100 tema oteralo na petnaestu stranu teme poput npr "filmova", "knjiga", "Buffy vampira slayer", "neurednosti kolega", "Letenke" i "zaboravljenih forumasa", trebalo bi to izdvojiti u jedan podforum, a totalno-opustajuce-spamerske teme u drugi podforum.

Sumnjam da bilo ko od nas koji zagovara podelu ima na umu neke visokokvalitetne dubokoumne diskusije koje u svojim nazivima imaju mnogo reci koje se zavrsavaju na "..acija". (A cini mi se da to mnogi ovde karikiraju)
Prosto, postoje teme koje su diskusije, koje sam vec naveo gore. Znaci teme gde se vodi neki razgovor i koje imaju neki svoj tok.
I imas diskusije koje nisu prave diskusije, vec se svodi na manje-vise nabrajanje nekih stvari... "vicevi", "sta slusas sad", "sta si pevusio juce", "sta bi da slusas sutra, a nemas tu pesmu", "smesne slike", "offtopic", "volim".... Te teme su po svojoj prirodi blago haoticne i mislim da bi bilo u redu napraviti podelu. U ovakvim temama gotovo da moderisanje nije ni potrebno. A podela ce dorineti 'urednosti' foruma.

Citiraj:
e da, i sto se tice te podele foruma na spam i nespam deo - to je nemoguce. prvo, to je kao da kazete nekome u kaficu - imamo dve prostorije - tamo gde pricate gluposti, i tamo gde morate pricati pametne stvari. prvo - uvredljivo je. drugo - neizvodljivo


Daj, bre, glupost!
Udjes u kafic. Za jednim stolom se pricaju vicevi, za drugim raspralvjaju o rastibudjilizaciji kvantifikatora pseudokognicije ( :P ). Sad ces ti da sednes za drugi sto i pocnes sama od sebe da pricas viceve? :P
(zaj.ebavam se malo, ali glupo ti je poredjenje... teme se mnogu kategorisati na vise nacina i softver koji koristimo nam omogucava da to i uradimo... zasto da ne iskoristimo tu opciju? ;) )

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 19:25:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
sescu za prazan sto i birati o cemu hocu da pricam ;) /dok ne dodje konobar i ne kaze da to sto pricam nije namenjeno mom stolu, i da drugim gostima nisam zanimljiva, a naravno, ni vlasnik kafica se ne slaze, ceka da se nabave novi turbo stolovi gde ce biranje tema biti mnogo lakse, a do tad mogu slobodno da predjem za drugi sto i nastavim tu istu pricu/

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 19:58:29 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
exult je napisao:
sescu za prazan sto i birati o cemu hocu da pricam ;)


I pricaces sama sa sobom??? Ili ces da se dovikujes sa susednim stolovima? :D :P

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 20:26:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.11.2004. 12:45:23
Postovi: 1073
Lokacija: elysian fields...
Godina: III
Smer: IS
exult je napisao:
^^ :S ni mene vlada srbije ne pita za misljenje, pa ne kukam..
slozili ste se sa odredjenim stilom rada foruma, a to nije - svi sve odlucuju, nego - mala zainteresovana grupa odlucuje. u tu grupu je usao svako ko je malo duze na forumu, i koji je izrazio zelju da pomogne. naravno da se vodi racuna i o tome da se ostatak tima slaze, jer se odluke u glavnom donose zajednicki. kao sto ti biras politicare na svaka dva meseca, tako i ovde.. jbt, ne mogu svi sve i uvek odlucivati, nadam se da se slazes. toliko o demokratiji.. ali svako ko zeli da se pita, moze da kaze svoje misljenje i predloge, i da trazi 'clanstvo' moderatora.. itd.. itd..


Iako kazes da ne kukas, ja verujem da kukas zato sto te politicari ne pitaju za misljenje. To je druga stvar: kao kada se korisnik na forumu zali zasto mu je obrisan post ili tako neka nebuloza. Kada si vec uzela analogiju politicara: ono u cemu se pitas kod politicara jeste simpaticno malo glasanje koje se obavlja na odredjeni broj godina (tj. postoje neki mandati). I tada se bira "mala zainteresovana (a trebalo bi kompetentna) grupa koja ce da odlucuje". To se ovde ne radi. Ovim postom to ne zahtevam, niti trazim, niti molim bilo koga za tako nesto (da ne bi skocila buna na mene).

Samo zamisljam na sta bi licila nasa (+atributi) zemlja da politicari sami sebe izglasavaju na par godina, jer su, jelte duze tu i zainteresovani su da budu tu, a i ostatak politicara se slaze da dodju.

Kao sto si i sama rekla (a i ja) => demokratije ovde nema. Tako da to ne moze da se uzima kao argument. Samo sam to hteo da kazem.

Ne zelim vise da se raspravljam na datu temu.

izmena:

exult je napisao:
e da, i sto se tice te podele foruma na spam i nespam deo - to je nemoguce. prvo, to je kao da kazete nekome u kaficu - imamo dve prostorije - tamo gde pricate gluposti, i tamo gde morate pricati pametne stvari. prvo - uvredljivo je. drugo - neizvodljivo, jer kao sto neko rece, uvek ce se u spam delu javiti nesto pametno, a u ovom drugom delu ce se uvek naci po koja opaska i tako cemo dobiti posle godinu dana 2 identicne OD.
ako se vec deli na dva dela, u tom fazonu, bolje da bude neki opusteniji deo, za svakodnevne bla bla price, koji ce se naravno moderisati, jer vredjanje i sl. i dalje nije dozvoljeno, i na drugi deo koji ce biti vise filozofiranje, umotvorine ili ne znam ja sta.. ako se slozi vecina da do takve podele dodje, stavicemo na glasanje koji to podforumi treba da budu, tj. kog tipa, sa kojim nazivom ili vec sta


Zamisli samo da postoji neki forum i da u njemu postoje podforumi u kojima se kaze:
    U ovom podforumu se prica o prvoj godini, i svemu vezanom za prvu godinu FON-a, svaka druga diskusija ne dolazi u obzir.
    U ovom podforumu se prica o drugoj godini, i svemu vezanom za drugu godinu FON-a, svaka druga diskusija ne dolazi u obzir.


Ja tu ne vidim nista uvredljivo niti nemoguce. Ko hoce, nadje nacin. Ko nece, nadje izgovor. Hvala na paznji.

_________________
H.J.S: Oh, why does everything I whip leave me?
Java Primeri


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 21:22:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
ja nisam rekla da ne treba da se deli, nego da je glupo deliti na "spam" i "non-spam" podforum :/ pogotovo kad je u pitanju 'bla bla' prica, a ne prica o > muzici, > politici, >filmovima.. tu podela moze da postoji takva kakva jeste. al ne mozes nekome reci - ovo je podforum za glupe postove, neinteresantne, spam, off.. bla.. a ovaj drugi je za pametne, kreativne..
tj. mozes da namenis podforume za nesto svakodnevno i opustajuce, i nesto za diskutovanje, al svakako ih ne mozes nazvati (klasifikovati) tako - spam i nespam.

edit: sad videh da mi je post suvise konfuzan, pa rekoh da se objasnim malo bolje

dakle, ono sto pokusavam reci - mozes filmove klasifikovati po zanru, po zemlji porekla, godini.. al ne mozes ih klasifikovati po tome da li su glupi ili ne, jer je to individualno. isto tako i za OD i deljenje iste. samo rekoh da to nije dobra podela

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 21:40:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.11.2004. 12:45:23
Postovi: 1073
Lokacija: elysian fields...
Godina: III
Smer: IS
Recimo da smo ih zvali "spam" i "non-spam" zato sto nismo izvrsili podelu, zato sto ne nalazim sebe kompetentnim da odradim tako nesto unapred, vec cenim da bi svi trebali da daju svoje misljenje povodom toga (da se iznesu predlozi i da se stave na glasanje, ako uopste hocete to da uradite). Dakle, deo gde cete biti "tolerantniji" na spam, gde su neozbiljne teme (ili kako god) i drugi u kome necete biti "tolerantni" na spamovanje.

A po mom misljenju jedan ce biti "non-spam" a drugi "spam" ma kako ih vi krstili, opet, ako odradite podelu.
O ukusima se ne raspravlja. Spam nije ukus (izmena u ovim zagradama: tj. nesto sto se individualno dozivljava), vec se zna tacno sta jeste a sta nije.

_________________
H.J.S: Oh, why does everything I whip leave me?
Java Primeri


Poslednji put menjao User dana 05.08.2007. 21:49:39, izmenjena 2 puta

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 21:40:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.03.2005. 23:46:26
Postovi: 4373
Lokacija: Banovo Brdo
Godina: Apsolvent
Smer: IS
exult je napisao:
dakle, ono sto pokusavam reci - mozes filmove klasifikovati po zanru, po zemlji porekla, godini.. al ne mozes ih klasifikovati po tome da li su glupi ili ne, jer je to individualno. isto tako i za OD i deljenje iste. samo rekoh da to nije dobra podela
Pametno zbori ova egzaltirana. Potpuno se slažem!

_________________
"We do not see things as they are; we see them as we are."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 21:52:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.11.2004. 12:45:23
Postovi: 1073
Lokacija: elysian fields...
Godina: III
Smer: IS
Dandy je napisao:
exult je napisao:
dakle, ono sto pokusavam reci - mozes filmove klasifikovati po zanru, po zemlji porekla, godini.. al ne mozes ih klasifikovati po tome da li su glupi ili ne, jer je to individualno. isto tako i za OD i deljenje iste. samo rekoh da to nije dobra podela
Pametno zbori ova egzaltirana. Potpuno se slažem!


Tvoj nick je Dandy. Hoces li se sloziti i samnom? (samo sto se ja ne slazem sa delom koji je boldovan u exult-inom citatu)

_________________
H.J.S: Oh, why does everything I whip leave me?
Java Primeri


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 21:57:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
:roll: mislim, niko te ne tera da se slozis samnom, ne znam sto to toliko naglasavas..

apropo izmene u zagradama > moje misljenje je da su ove dve poruke spam, jer nemaju veze sa temom, osim sto ti po peti put naglasavas da se ne slazes samnom. ali vidis, po necijem misljenju, ovo je dozvoljeni off, tj. nesto sto se kolko tolko tice teme, dakle, nespam. dakle, ne postoji tacna podela. ili ako postoji, moze se zaobici. recimo

> ja mislim da OD treba podeliti! e da, sale, videla sam te juce u gradu, nisi hteo da se javis :D sta je sad smo na "vi"? <

to bi znacilo da ja prvi deo poruke treba da ostavim, drugi da izbrisem, i svima lepo.. ali prvi deo poruke je napisan samo da bi se napisao drugi deo.. hm.. ne znam da l me kontas.

sve jedno, ja sam i dalje pri misljenju da ne postoji takva klasifikacija, ti se ne slazes, i ok.. necemo potezati pistolje sada.. ili moooozda.. :jel:

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 22:13:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.11.2004. 12:45:23
Postovi: 1073
Lokacija: elysian fields...
Godina: III
Smer: IS
Prethodni moj post u ovoj temi jeste spam.

On nije bio upucen tebi, vec Dandy-ju, koji je izvukao deo tvoje poruke (skoro van konteksta) i rekao kako se slaze sa konstatacijom tipa: "FON je u sklopu opstine Vozdovac".(tj spam po meni, u zelji da te podrzi, a nista nije uradio). Ono sto sam boldovao i dodao, nije bila moja zelja da napravim ne spam od spam poruke, vec da kazem da nisam promenio misljenje na osnovu Dandy-jevog posta, jer bi se sigurno nasla neka cepidlaka da me isproziva.

Nisam imao zelju da naglasavam kako se ne slazem sa tobom, niti zelim da shvatis ovo licno, jer nije.

I ova poruka je spam, kao odgovor na tvoju poruku. Ovo sam mogao da ti posaljem i putem pp, ali, posto si ti meni odgovorila javno i ja se tebi obracam tako.

Zelim da se sav spam iz ove teme izbaci.

izmena: To bi do sada po meni bilo: ova i prethodna moja poruka, tvoj post iznad ovog i Dandy-jev.

izmena2: nadam se da shvatas poentu mog pisanja one prethodne spam poruke? Ovo sam i zeleo da izazovem, jer to je tipican primer unistavanja diskusije nekom spam porukom. Mogao sam da iskuliram Dandy-jev post, ali nisam. Kao sto je moglo jos 100 korisnika da naspamuje jos sto poruka i da upropaste temu, ali nisu (nadam se da i nece).

_________________
H.J.S: Oh, why does everything I whip leave me?
Java Primeri


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 22:31:52 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
as i said... you all are prsli bre... :D .. sad nema ks da mi briše post... na na ana... uta taaaa :PPP

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.08.2007. 22:33:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.03.2005. 23:46:26
Postovi: 4373
Lokacija: Banovo Brdo
Godina: Apsolvent
Smer: IS
User je napisao:
On nije bio upucen tebi, vec Dandy-ju, koji je izvukao deo tvoje poruke (skoro van konteksta) i rekao kako se slaze sa konstatacijom tipa: "FON je u sklopu opstine Vozdovac".(tj spam po meni, u zelji da te podrzi, a nista nije uradio).
Ja sam već rekao u ovoj temi da sam protiv deljenja OD, a onaj deo exult-inog posta koji sam citirao je samo malo bolje objasnio ono što sam već mislio, ali je ona to bolje formulisala.
Moja poruka jeste bila poruka podrške i kao neko merilo stava članova foruma o ovoj temi mislim da ima sasvim konkretno značenje i ne spada pod definiciju spam-a. Na kraju krajeva, zar ova tema i ne postoji zbog toga da bi se utvrdilo ko šta misli o njoj?

_________________
"We do not see things as they are; we see them as we are."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 81 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group