Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 27.04.2007. 22:50:39 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ti onda mora da si Indija(na)c :mrgreen:

PTNK:
Aciona je podnela zahtev za otkup akcija, ali, dzukacki, kao i sve u ovoj prici, ponuda uspeva samo ako otkupe sve akcije (sem onih 15%).
http://www.belex.co.yu/data/2007/04/00004781.pdf
Danas su se akcije trgovale na 5500 dinara.
Ponuda bi trebalo da glasi na ne manje od 6k. Mada, iznenadjenje je samo jedna od blagodeti zivota u Srbiji :)

SJPT:
Objavili su kvartalni izvestaj. Sve ide odlicno. Do polugodisnjeg izvestaja bi mogli da izadju na listing A.
Victoria vise ne brani cenu (pali su na 56,3648%), pa je danas je dostignut novi istorijski maximum na 28k.
Sada je pitanje gde je kratkorocni limit i jos bolje, gde je kratkorocno dno posle tog limita :)
Mada, s obzirom da danasnju ponud-traznju (kolicine i cene) imam utisak da sutra necemo videti crvenu strelicu na ovoj hartiji.

AIKB:
Posle odrzane skupstine akcionara, hartija je poludela. Stigla je do 15863din. Sve to kao posledica izglasane dokapitalizacije po ceni od 6100 za PPK i 6700 za ostale.
Posle moje price: frka mi od banaka, danas sam se zamislio oko...

AGBN:
Vrti se oko 40k. Danas je pred zatvaranje (dok sam pratio) bilo potraznje na 40500, ali najpovoljnija ponuda je bila nesto iznad toga.
S ozbirom da je cena u dokapitalizaciji 32000, pa racunajuci da ce prolaznost biti 5-10....ko planira ulazak, mozda je bolje uci na ovih 40ak hiljada.
Bez obzira na sve price i probleme oko ove banke koje su se prethodnih dana pojavljivale u javnosti, ukljucujuci i zvanicno saopstenje onih Rusa da nece kupiti AGBN (ranije su rekli da psotoji takva mogucnost), P/B 2.57 i trzisna kapitalizacija od oko 200 miliona deluju kao da ima prostora za rast, bez obzira na realne rezultate i vrednost banke.

MTBN:
Seta oko 60k. Prosla je dokapitalizacija i na svaki veci paket redovno podilaze akcionari sa po nekoliko akcija kupljenih u dokapitalizaciji. Kakve su sanse da krene na zeleno posle ispucavanja tih sitnih?

IMLK:
Izasao je prospekt (jos ga nema na Belexu), gubitak je oko 104 miliona (70% veci nego prethodne godine), ali na pozciji "Nekretnine, postrojenja, oprema i biol.sredstva" je povecanje od gotovo milijardu dinara. Ukoliko je sve to otislo u novu opremu, ....imam utisak da se smesi lepa buducnost. bLooze, jel moze pojasnjenje o Salfordu i isticanju 5 godina?

NAVP:
Presli su na kontinuriano, drzava (prepdostavljam, jer sumnjam da je Peconi :)) je pustila deo svojih akcija i to u 3 ture....5000 na 2999, 10k na 3000 i 15k na nesto visu cenu. Sitni su podilazili sa 2998/2997 i slicno tokom celog dana, a tek povremno se krnjio ovaj paket od 5000 akcija, tako da je do nekih 12.30 dobar deo tog paketa jos uvek bio u ponudi, a vidim da je istrgovano ukupno preko 7k akcija danas.

PLTK:
Prelaskom na kontinuirano su se smanjili obimi, cena se umirila i blago spustila. Neocekivano, bar sto se mene tice. bLooze, ne gledaj cenu RDJZ, jer znam da si iz njega presao u PLTK na 1600. Najvaznije je ostati hladne glave :)

P.S.
Sve cene sam pisao "iz glave", pa ne zamerite ako sam negde nesto permutovao/istripovao :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.04.2007. 21:07:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.12.2001. 21:48:50
Postovi: 933
Godina: Profesor
Jedna napomena i savet - manite se PLTK, bar u neko doglednije vreme.cena je tu gde jeste jer realno Politika je jako oslabila i lose posluje. Ima ime i to jedino sto je zasad drzi. Ovi smecarski tabloidi se u nasem narodu vise kupuju a i sama kuca Politika je vremenom propadala...

_________________
Ali ipak mora da se zna ko je bio prvi!!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.04.2007. 01:18:09 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Bilansi im jesu krsh, ali ljudi se oslanjaju na ime....mene ce zainteresovati ako budem video ask na 600 din, pa neka stoji :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.04.2007. 11:53:39 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
PTNK:
Ponuda za preuzimanje, 6000 po akciji, bez ogranicenja za minimalan broj akcija.
http://www.crhov.co.yu/obavestenja/outp ... 62f4543891

Danas je manje-vise mrtav dan na Berzi, ali ko zna sta ce da se desi do kraja :)

SJPT je jednog trenutka grunula na 33.4xx din (skoro 20% povecanje u odnosu na juce), ali je poslednji trade bio na 32500. Obimi jesu mani nego inace, ali procentualno, vecna je trgovana na preko 33k.
Update: dok sam otkucao post, bilo je trgovine i na 27100! Mozda Victoria opet intervenise sa nekom malom kolicinom, ali tek sada mi je zao sto se nisam pojacao na 24k :)

AIKB se malo primirio kada su ljudi stsaavili na papir i ukapirali da ako sada kupuju na 15+k da bi u dokapu uzeli akcije po 6100, dodje mu na isto kao da su placali akciju preko 13k, a nesto se ne secam da se na toliko trgovala pre vesti o dokapu. Usporenje do 14500. Videcemo do kraja dana.

AGBN polako, ali sigurno krenuo u zeleno.

PRGS posle pada na 600, danas je najveci obim zabelezen na 700din.

BIPB se ustalio na 600din. Narednih dana se ocekuje malo vise vesti o tenderu, a do tada cena se verovatno nece mnogo menjati. Takodje razmisljam o pojacavanju na 600.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.05.2007. 18:29:04 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Pedja je napisao:
bLooez je napisao:
evo, da ne bude da nisam dao ni jedan predlog za investiranje - moj predlog je mlns.
uskoro salfordu istiche petogodishnji rok, i cenim da cje u paketu da proda mlns i imlek.
mlekare su ipak jedna od prvih grana koje su privatizovane kod nas. tu je uvek bilo para. pogotovu od kako je salford malo restruktuisao i konsolidovao celu gradu, a obzirom da drzhe sve mlekare cenim da cje dobiti jaq cenu za to.

O kakvih 5 godina govorimo?
Neki rok da moraju da prodaju ili sta?
MLNS je krenula poslednjih dana, a P/B je 1.6....mada, tih 1.6 deluje manje vise korektno u srazmeri sa ostalim pokazateljima...


izvinjavam se shto kasnim, ali nisam bio na netu ovih dana.
lm, 5 godina koliko ne smeju da menjaju delatnost kompanije niti je dalje prodaju, ako se ne varam.

Pedja je napisao:
Priemti vrtoglavi rast do 29.03, kada je su objavljeni novi bilansi (dobit je 20% od proslogodisnje....jedna petina) i posel toga krece lagani pad cene (sa smanjenjem traznje), ali poslednja tri dana u koracima od po 5+ posto je cena dostigla 2267 (max u petak 2300).
Daj jos neki info (duze si u toku sa Mlekarama), pa da ulecemo :)

nisam duzhe u toq, to sam se sad raspitao kod nekih izvora bliskih dishama mlekara pod salfordom :]
slabo sam na netu da dajem neki azhurniji info, ali trudicju se :]
na sms sam uvek dostupan :D

lm, rdjz sam preboleo jer sam odatle izashao 80% jachi nego shto sam ushao, a necju vako mlad da se vezujem za jednu artiju /to ja sad sebe lazhem :D /

shto se tiche sjpt necju da liqjem dok ne izadju na a listing.

ko zna, mozhda i ove godine odem na neko letovanje :]

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.05.2007. 09:38:14 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da li osim prodaje akcija na berzi postoji još neki način prodaje?

Da li se svaka prodaja na berzi ili van nje mora ovaviti preko brokera?

Kad u ponudi piše da se akcije deponuju do nekog dana, koji je to način prodaje?

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.05.2007. 10:14:55 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Predpostavljam da se tvoja pitanja odnose na akcije PTNK.

zlatko je napisao:
Da li osim prodaje akcija na berzi postoji još neki način prodaje?

U slucaju otvorenog AD (kao sto je PTNK), trgovina je moguca preko Berze i preko ponude za preuzimanje.

zlatko je napisao:
Da li se svaka prodaja na berzi ili van nje mora ovaviti preko brokera?

U slucaju otvorenog AD (kao sto je PTNK), da, svako trgovanje se mora obaviti preko Brokera, jer se oni smatraju berzanskim posrednikom, odnosno preko njih se deponuju akcije prilikom ponude za preuzimanje.
Na taj nacin Berza/CRHOV saradjuju sa malim brojem Brokerskih (posrednickih) kuca, a Brokerska kuca svojim depozitom (mislim da je 200k evra) garantuje Berzi/CRHOV da ce sve biti realizovano po propisima i za svaki problem oni (Brokerska kuca) odgovaraju.

zlatko je napisao:
Kad u ponudi piše da se akcije deponuju do nekog dana, koji je to način prodaje?

To je ponuda za preuzimanje, a ti deponovanjem akcija prihvatas tu ponudu.
To je trgovanje putem ponude za preuzimanje (ne znam da li ima neki drugi naziv) i promet se ne vrsi preko Berze, vec direktno preko CRHOV.
Ja sam do sada 1x prodavao akcije putem ponude za preuzimanje, ali stvarno ne mogu da ti kazem kolike su tu provizije bile, a nemam papire pri ruci da proverim.
Predpostavljam da Broker uzima standardni procenat kao kod trgovanja na Berzi, CRHOV takodje, a verovatno nemas onih 0.12% koje uzima Berza.

Nadam se da sam bar malo pomogao.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.05.2007. 10:41:04 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
ja se josh malo pojachah po mlekarama /ustvari puno/
batalio sam skroz bipb i pltk za dalje.
ako mi ovo prodje mogu dalje u penziju.

i super mi je shto sam slabo na netu, uopshte ne pratim svakodnevna kretanja i ne nerviram se :]

shto ne znachio da pj ne treba da napishe neki info kako mu neshto padne shaka ::]

mala dopuna za zlatka-
zlajo, to _na berzi i van nje_ ne treba bash bukvalno shvatiti.
u sushtini sva trgovina na belexu osim tigra ide na vanberzanbskom trzhishtyu, tako da ako tako gledamo 99,99% trgovine kod nas je vanberzansko. iako se zvanichno odvija u zgradi berze i preko njihovih sistema /fizichki/

a vanberzansko ne znachi da ti mozhesh na ulici da se nadjesh samnom i prodash mi svoje akcije ili tako neshto. sve iskljuchivo ide preko brokera.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.05.2007. 10:54:54 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
btw, jel to psbn krenula?

edit: jeste josh u 5ak :] hvala pedji na brzoj reakciji :]

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Poslednji put menjao bLooez dana 07.05.2007. 12:52:43, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.05.2007. 10:56:10 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hvala veliki štrumfe na brzim i lako svarljivim informacijama.
Hvala bLooez na demistifikaciji berze.
Mnogo ste mi pomogli :hvala: :hvala: :hvala:

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.05.2007. 17:06:08 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
bLooez je napisao:
ja se josh malo pojachah po mlekarama /ustvari puno/
batalio sam skroz bipb i pltk za dalje.
ako mi ovo prodje mogu dalje u penziju.

Koje mlekare?
Stvarno mislis da ce Salford sada sve to u kompletu da proda nekome?
Kako si batalio BIPB i PLTK? Izasao ili ostavio da stoji?

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.05.2007. 11:53:55 

Pridružio se: 12.06.2003. 11:49:19
Postovi: 1829
Godina: Dipl.
Smer: IS
Јој! Што сад немам неке паре, све бих покуповао! :)

Да ли се то само мени чини или су највише пале акције у којима је пуно било малих акционара, западних и западнијих нам комшија? :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.05.2007. 14:44:04 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Pedja je napisao:
bLooez je napisao:
ja se josh malo pojachah po mlekarama /ustvari puno/
batalio sam skroz bipb i pltk za dalje.
ako mi ovo prodje mogu dalje u penziju.

Koje mlekare?
Stvarno mislis da ce Salford sada sve to u kompletu da proda nekome?
Kako si batalio BIPB i PLTK? Izasao ili ostavio da stoji?

ma ja sam u pltk usho samo malo, u bip nisam ni ulazio.
u smislu da vishe tu ne ulazim, ostavicju da stoji :]

btw, iz chega ste sve izashli za ovih par dana? jeste li uopshte izlazili, i koje su vashe prognoze? kad cje se index vratiti na uzlazni trend?
ja nigde ne izlazim, mozhda cju chak i da se pojacham negde, videcjemo :]

a mlekare koliko ja znam manje vishe sve u srbiji drzhi salford. nemam opvde tachan info, ali procheshljaj po crhovu. ja usho u subotichq, ns i imlek.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.05.2007. 20:53:22 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Do petka idemo dole, a ako Voja i Toma u dilu formiraju vladu....neka je Bog u pomoci vlasnicima akcija :(

Evro je grunuo preko pola procenta dan pred Tomin izbor (kurs se formira na osnovu trgovanja prethodnog dana), a danas je otisao 1.05%!!!

Moje info kazu da se Slovenci masovno izvlace, a juce je preko 40% transakcija otpalo na strance....uglavnom su prodavali...

S obzirom na potraznju, pad je jos i u pristojnim granicama. Na kontinuiranom nista nije palo maximalnih 20% za dan.

Naredni period ce svakako biti dobar za kupovinu, ali kada preseci i kupovati?!?
BIPB je pao 20% na 480. Ja sam imao ulaz na 550, ali je mala kolicina, pa se ne potresam.

NAVP je na P/B 0.8, FIDL na 1.75, AGBN 2.31, TIGR 1.62...
Interesantno deluju i MTLC na 5000.

SJPT se drzi sa manjim oscilacijama/padom, verujem, iskljucivo zahvaljujuci intervencijama Victorie prethodne nedelje, kada je cena zadrzavana pustanjem paketa, dok su ostale akcije rasle.

Ajmo, ko sada ima ...petlju....:)....pa da pocne da kupuje?

Bez obzira na ovoliki pad, Delta+ se drzi sa zanemarljivim padom (ulozi su mnogo vise izgubili na vrednosti zbog kursa evra, nego zbog pada vrednsoti IJ), a Fima, koje je, po recima njihovog portfolio menadzera, do sada plasirala svega 5% kapitala (350k evra) uspela da zabelezi i rast od 0.119% :)
Za Fimu je ovo odlican trenutak da pocnu da rade, naravno, pod uslovom da se silazni trend ne nastavi ....trajno :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.05.2007. 22:14:16 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Slovenci nas najbolje znaju, pa su prvi imali ... da dođu. Njihovo beganje sluti na crno.

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.05.2007. 22:19:48 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Prelistao sam malo Economy....tamo ljudi uglavnom pisu kako stranci kupuju, a nasi prodaju. U svakom slucaju, do cetvrtka nista od 100% sigurnih info na tu temu.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.05.2007. 10:28:05 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Da li je moguce da je Toma bio samo kapisla i da je sve ovo stvarno "samo" korekcija posle 4 meseca (nerealnog?) rasta berze?

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.05.2007. 14:20:09 

Pridružio se: 12.06.2003. 11:49:19
Postovi: 1829
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ја мислим да је делом то, а делом велики "охрабрују" мале да продају (нарочито у Хрватској и Словенији). Ја ништа нећу да продајем док поново не будем у плусу, па кад год то било. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.05.2007. 11:33:04 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
i ja mislim da sve ovo nema puno veze sa tomom, i da je ovo sve samo dobra maska da se ljudi uplashe a hrabriji profitiraju.

u to ime ushao sam u aikb na 11000 i vecj mozhe da se proda po 13000.

btw, danas sam tek video da je psbn skochila na *j*** neverovatnih 45 000 sa 25 000 pre nedelju dana :D
znachi odlepio sam. sad ne znam da li da izadjem ili da budem pravi alavac :]

edit: danas se opet sve manje vishe zeleni, ovo oporavljanje verovatno necje biti u vestima /osim na radiju foqs :D / ali dokaz vishe da je ono bilo samo kratkotrajno padanje, a ne neka dubioza. cenim da su velikog udela u ovom oporavq imali i fondovi, iako ovo pricham napamet jer ne mogu za ovo kratko vreme da cheprkam infoe :/

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.05.2007. 12:33:59 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Deinitivno su stranci kupovali prethodnih dana, a nasi prodavali. Koliko to ima veze sa Tomom, niko sa sigurnosu ne moze da tvrdi, ali ovo je korekcija koja se cekala vec mesec dana. Moja losa procena je bila da ce petak (danas) biti poslednji dan za povoljan ulaz, ali sve je otislo ...da ne psujem sada :)
Ali dobro, bar mi je racun spreman za brzi ulaz ako nesto natrci narednih dana....ako ne, ukrcam se u neku od banaka (da, mrzim banke) i zaboravim an berzu neko vreme....

Na nekoliko akcija (recimo TIGR) veci deo dana je ASK strana bila PRAZNA!

Pre 2 dana, tabela akcija sa najvecim skokom/padom je izgledala 3 akcije/brdo akcija....danas brdo/3 .... :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: akcije na belex-u
PostPoslato: 17.05.2007. 13:45:04 

Pridružio se: 17.05.2007. 13:38:54
Postovi: 1
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Pozdrav…

zivim u inostranstvu (USA) a zelim da kupim neke akcije na belex-u preko interneta…kome da se obratim, gdje racun da otvorim i koji sajtovi su pouzdani za fleksibilnu trgovinu akcijama…ako moze neko da me uputi na pravi put bio bih vam veoma zahvalan...

hvala,
dalibor


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.05.2007. 15:05:20 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
4dstare76 - mislim da sve to mozhesh da zavrshish sa bilo kojom od domacjih banaka koja je chlan berze/broker/diler.

spisak imash ovde - http://www.belex.co.yu/srp/clanovi/brokeri_dileri.php
za sve ostalo ne zhelim da pricham napamet, najbolje vidi sa njima, niti sam trgovao iskljuchivo preko neta niti znam nekoga ko jeste.
jedino shto mogu da ti preporuchim www.quotestation.com i www.belex.info
za dobre informacije.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.05.2007. 16:48:06 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Online trgovina NIJE moguca. Od septembra Belex uvodi novi IS, pa ce tada krenuti implementacija online trgovanja kod berzanskih posrednika. Rajfajzen je to vec najavio, ali ce sigurno neko brze odreagovati.

Potrazi onaj moj kilometarski tutorial za trgovanje na Belexu, pa moj predlog je da ga prosledis nekome u koga imas poveranja u Srbiji zajedno sa novcem koji planiras da investiras.
Druga varijanta je da na tu osobu napravis punomocje u ambasadi/konzulatu tako da moze da radi sve za tvoj racun.
Ne znam kako funkcionise placanje poreza s obzirom da nisi rezident.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.05.2007. 14:42:55 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
pedja, kako podnosish bipb? :]

shta preporuchujesh, jel da se ulazi ili si izashao vecj?
/da udjem da ih qpim 100% zbog flasha? :D /

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.05.2007. 22:50:21 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Krivo mi je sto se nisam pojacao na onim niskim cenama, da smanjim ponderisanu cenu.
A kako ga podnosim? Lose. Bolje mi ide Tuborg ;)
Prosirio sam portfolio prethodnih dana i to koliko imam u BIPB (ukupno) sam na nekim akcijama bio doabr za 2 dana. Tako da, otvaram jos jedan Tuborg i cekam da Litvanci (indijanci, ko vec, ..)preuzme BIPB i da isti predje na kontinuirano....

Za spekulantsku trgovinu je definitivno MPC....krivo mi je sto ne uzeh IRTL....nije mi prosao pre neki dan nalog (vremenski sam zakasnio) ali svejedno....bio je na 6500, a trgovalo se na 6800....a od danas je na kont.....samo da ga ne zadesi sudbina AGBC...da ga umrtve na kont....

Nisam pratio petak/danas....ali izgleda da su iz NAVP povuceni drzavni paketi.....dakle nema vise chepchine na 2900/3100 (bilo je podeljeno), ali opet, mozda u dogovoru sa nekim planiraju da puste ceo paket na dosta nizoj ceni....mislim da Navip vredi vise od te cene, ali videcemo....

UNBN je zavrsila dokapitalizaciju (skoro 90% po PPK), narednih dana ocekujemo (manji) deo tih akcija na trzistu, ali to manji, predpostvljam da ce biti dovoljno za spustanje cene na blizu 40k....a ako je Miskovic ulazio na cenama preko 40k (ispod 41).....sto da ne :)

Vujo, sta bi sa AGBN....nece gore, pa nece? :(

P.S.
Jel cita neko ovaj topic? :)
Views: 3750

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group