Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: cao svima :)
PostPoslato: 18.04.2007. 14:57:29 

Pridružio se: 19.10.2003. 20:18:50
Postovi: 27
Lokacija: Beograd
evo i ja malo da se ukljucim ovde :D e citam sada ovo poslednje sto pisete vezano za poreze ... pa ja sam skapirao da sam obrnuo par hiljada evra i zaradio oko 300 posto na berzi a da nijedan porez nisam platio :( jel to moze da bude problem :stid: mislim nesto mi je lepse da te pare jos malo obrcem ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.04.2007. 16:59:17 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
CRHOV salje svoje izvestaje poreskoj upravi. Ne znam u kom periodu si trgovao, ali racunaj da ce pre ili kasnije da ti stigne resenje, pa makar ti ne podnosio prijavu.
Kako ce se stvari sada odvijati, stvarno ne mogu da ti kazem.

Mogu da ti prenesem moje iskustvo od pre oko 4 godine koje nije imalo nikakve negativne posledice....osim sto sam na kraju ipak morao da platim proez na kapitalnu dobit tj. dam novac :(

Stiglo mi je resenje da platim neki porez, sa sve iznosom koji moram da uplatim. Ja sam otisao u PU, raspitao se sta i kako, bio fin i dali su mi da popunim novu prijavu (tada sam prvi put sam to popunjavao). Posto sam popunio novu prijavu, momak koji je radio tamo (i dan danas radi) mi je rekao da najvise sto moze da ucini za mene jeste da uradi to novo resenje umesto onog prethodnog koje je uradjeno po automatizmu, i da ga "zaturi" do nove godine, pa da mi ga u toku januara/februara naredne godine, kada budu sve rasciscavali, posalje.
Tako sam ja, em sam sebi odlozio placanje poreza pola godine, em mi jos ljubazni sluzbenik izadje u susret i "odobri" jos 3-4 meseca odlozenog :)

Mozda je tog dana bio ekstremno raspolozen ili ne znam ni ja sta, ali ono sto je najbitnije, u onom prvom resenju koje mi je stiglo, nije bilo nikakvih kazni ili ne znam ni ja cega, vec revalorizovana nabavna cena, prodajna cena i na tu razliku obracunat porez.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: ...
PostPoslato: 18.04.2007. 20:08:47 

Pridružio se: 19.10.2003. 20:18:50
Postovi: 27
Lokacija: Beograd
E pa pedja mogu da ti kazem da si mi ulepsao dan :D verujem da se jos uvek nista nije promenilo u poreskoj upravi posto mi je sve isto i gad placam pausalno porez za agenciju od pre 4 godine :) Ipak cu ja da nastavim da vrtim njihove pare, pa kad se jave ja cu da im dam :) Malo sam se iskreno bio uplasio jer znam da su karica jurili zbog utaje poreza... naravno moja cifra je mnogo mnogo manja , ali utaja je utaja :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: ...
PostPoslato: 18.04.2007. 20:21:08 

Pridružio se: 19.10.2003. 20:18:50
Postovi: 27
Lokacija: Beograd
Dobro je kupiti tigar za njega je sigurica po nekim procenama da ce ici do 1000 ako ne i do 1100, a jel neko uzeo aik banku ? :)

Update: napravio sam gresku ... ne tigar nego progres ...

Pedja: spojio sam postove.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.04.2007. 20:40:28 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
koristi blagodeti opcije _edit_ i edituj svoju poruq kad zatreba :]

jel imash neki konkretan info za progres?
kada se ocheqje neki znachajniji skok?

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.04.2007. 21:41:16 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hajde da vas stručnjake pitam za savet. Svi ste čuli za frku oko prodaje akcija Putnika. Poslednja vest je da su akkcije dostigle cenu od 5500 rsd. Da li je mudro prodavati akcije po toji ceni?

Kontam da je turizam uz IT jedna od najbrže rastućih grana privrede te je bolje ne prodavati akcije po ovoj niskoj ceni. Kontam da je Putnik značajno ime staro 90 godina. Kontam i da smo mi stoka i da ništa ne biva kao u normalnom svetu, pa preduzeće može i da propadne sa novim suvlasnikom, kao što je značajno uporopašćeno sa prethodnim (koji je pride naš čovek, i nekadašnji radnik Putnika). Koliko se razumem mali akcionari tu nemaju nekog uticaja jer država ima toliki udeo da samo od nje zavisi da li će potencijalni novi suvlasnik to i postati, a vidim da se državi žuri da zaradi.

I šta da čovek sad radi?

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.04.2007. 22:14:32 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
koliko vidim prosechna cena je max bila 5000, ali sada je cena prenaduvana. koliko vidim poslovanje im je ochajno, shto je i logichno, tako da cenu diktira samo to shto s epricha o novom qpcu.
e sad, pitanje je kako cje drzhava da proda svoj paket. da li kroz tender pa privatni plasman van berze ili preko berze u shta sumnjam.

zavisi koliko mozhesh da chekash sa tim hartijama, ali ako si ostvario neki dobar obrt, izadji pa udji negde drugde, to ti je moj predlog. eventualno se strpi do preuzimanja ili malo pre. ne znam za kada je zakazano.

vidim pushtane su samo serije po 20-30 komada po 5000, kao da se drzhi cena na 5000.
nemam tabele pa ne mogu nishta vishe da kazhem

/more texta kap mudrosti :] /
eto, to ti je moj totalno diletantski i amaterski savet, pa ti vidi :D

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: :)
PostPoslato: 18.04.2007. 23:23:09 

Pridružio se: 19.10.2003. 20:18:50
Postovi: 27
Lokacija: Beograd
blooez hvala na korisnom savetu za edit :D Sto se tice progresa, ja sam iskreno mislio da ce u kratkom periodu jer volim brzo obrtanje pa sam zato ulozio, ali nesto sumnjam u tu brzinu jer vidim da ima blokadu na 900 tako da samo bog zna kad ce to otici na 1100 ali ici ce ...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.04.2007. 00:01:10 

Pridružio se: 12.06.2003. 11:49:19
Postovi: 1829
Godina: Dipl.
Smer: IS
Злајо, на жалост нисам пратио Путник, али ја више волим акције са већим прометом. Можда се на правој "тихој" може зарадити више, али је у ове друге и лакше ући и, важније, изаћи.

Али, и моје мишљење је крајње аматерско. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.04.2007. 11:00:47 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Napomena: ovde smo svi amateri (predpsotavljam :)), pa gubi smisao da svako od nas to napominje u svakom postu :)

Zlatko, predpostavljam da akcije poseudjes od ranije, a ne da si kupio na Berzi.
Jedina ponuda je od onog Rusa, Ukrajinca, sta li je koji je sada dao zvanicnu ponudu na 5500din.
http://www.crhov.co.yu/obavestenja/inde ... 961ef7d6d1

On juri 82, nesto procenata, a deponovace novac za svih 85% koje moze da kupi (15% privatizacioni registar). Drzava ima 70, pa je potrebno da sitni akcionari dopune preostalih 12+ procenata da bi ponuda uspela.
Akicjama se na Belexu trgovalo na max 5k din. Prosecna ponderisana je dosta ispod toga, tako da ako Rus uzme ovo po 5500din i u anrednih godinu dana izda ponudu za preuzimanje, to ti je garantovana cena.
Trenutna potranja je oko 400 akcija, ali svega 30 koamda na cenama preko 5k din.
Ponuda je oko 4200 akcija i to najvise na 5500din, ali zbog premale potraznje ima sasvim dovoljno ponude da preovladjujcua cena ostane 5000din (moze jednak obim da se ostvari i na 5200din, ali je indikativna cena 5k).

Anyway, ako sada ne deponujes akcije, predpostavljam da ces moci da ih prodas za tih 5500 i kasnije. S druge strane, ako ponuda prodje, znaci ce da su prakticno svi sitni akcionari prodali svoje akcije, tako da je pitanje da li ce ih iko kupiti dok Rus ne da ponudu za preuzimanje.

Privatizacioni registar ima nekih 15% i nesto sam nacuo da ce te akcije (iz priv.reg) biti ukljucene u neki fond, tako da se prilikom podele akcija gradjanima dele investicione jedinice, a ne akcije pojedinih AD. Naravno, to je sve "na dugackom stapu",...

Bottomline: ako drzava pusti svoj paket, pa se to cuje i akcionari prihvate ponudu tj. ponuda se uspesno realizuje, imam utisak da gubi smisao da cekas sta ce da se desi sa akcijama privatizacionog registra kako bi se na berzi naslo vise od 2% akcija slobodnih za trgovanje.

Kapira da ti nisam mnogo pomoga, ali odluku cete svakako mroati da odnesete u krugu porodice.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.04.2007. 11:16:47 

Pridružio se: 12.06.2003. 11:49:19
Postovi: 1829
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pedja je napisao:
Napomena: ovde smo svi amateri (predpsotavljam :)), pa gubi smisao da svako od nas to napominje u svakom postu :)
Па, Злаја рече ово:
zlatko je napisao:
Hajde da vas stručnjake pitam za savet.
, па се ми оградисмо, за сваки случај. :)



Ја данас дадох налог за АГБН по 40100, па ћемо да видимо. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.04.2007. 11:36:31 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
ushao danas u pltk i dao nalog za prgs na 800 pa nek ide zhivot :]
ja sam bre mlad chovek, ako sad idem sa dugorochnim investicijama shta chu da radim kad omatorim :D

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.04.2007. 21:11:44 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Pokusacu kratko o PTNK.
Nisam pratio sta se desavalo pred zatvaranje, ali cena je dostigla 6000din, a obim skoro 9000 komada, tj preko 1,2%.
Tih 1,2 i ovih 1,2 sto drzi Delta Broker je sasvim dovoljno da ponuda za preuzimanje najamnje 83,xx % akcija ne prodje
Najkasnije u sredu cemo znati ko je kupio/prodao te akcije, ali moja predpostavka je da se neko bas resio da pokvari ovom liku ponudu. Delta nije prodavac, jer bi verovatno pustila ceo paket, a on je malo veci od danasnjeg obima trgovine.

Zlajo, sta ce da bude dalje....ako danasnji kupac ima dil sa Deltom, ostaje ti da cekas, ako danasnji kupac nema dil sa Deltom, sutra ocekuj jos jedan skok ili trgovanje bar na danasnjih 6000din.
Ako budem proed kompa u vreme trgovanja, postovacu koliko se nudi/trazi po kojoj ceni.

Vujo, samo hrabro sa tom AGBN :)
I ja sam se razmisljao, ali kao sto nekoliko postova ranije rekoh....frka mi od banaka...a drugar pre manje od 10 dana kaze:"Ulazim na 11k u AIK, pa sta bude"....i usao na 11.100....a ja i tada rekoh "Frka mi od banaka"...AIKB se danas trgovao i na 14300 :)
Sto matorci kazu: jedno kajanje niakd ne fali ;)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.04.2007. 21:43:12 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Trudim se, ali ovaj menadžerski žargon ič ne razbiram :(
Od toliko tupavih menadžerskih predmeta samo nas taj životni nisu naučili.

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.04.2007. 08:40:34 

Pridružio se: 12.06.2003. 11:49:19
Postovi: 1829
Godina: Dipl.
Smer: IS
zlatko je napisao:
Trudim se, ali ovaj menadžerski žargon ič ne razbiram :(
Само мало читуцкај economy.co.yu и investopedia.com и све ћеш да сконташ. И, питај и овде шта не разумеш.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.04.2007. 14:35:12 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Zlajo, predpostavljam da si danas realizovao svoje akcije. I ako nisi, to ces odraditi narednih dana po istoj ceni. S obzirom da je jedan kupac u pitanju i preko berze je dosao u posed vise od 25% vlasnistva, ima obavezu da objavi ponuduz a preuzimanje u roku od...mislim 90 dana, da ne trazim sada (imas na sajtu komisije za hartije od vrednosti Zakon o preuzimanju privrednih drustava)

Stvarno smo ološ od zemlje.
Rus ponudio 5500 i socijalni/investicioni program, ali država naprasno odluči da ponudi svoje akcije na berzi i neko ih sve preuzme za 6000.
Bez obzira da li je nalog za trgovanje akcijama na berzi dat uz deponovanje kompletnog iznosa ili uz bankarsku garanciju, 43 miliona evra se ne stovri tek tako i pustiš nalog usput. Sve je rezirano poodavno.

Činjenica, dok sve ovako funkcioniše, ima više para i za nas sitne, ali bih više voleo da bude "kao sav normalan svet".

Videcemo ko je kupio akcije, ali sto bi novinari/politicari rekli "Ovo je jasan znak/signal"....da se ne investira u Srbiju!

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.04.2007. 19:04:54 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Aciona vlasnik Putnika
21. april 2007. | 14:47 | Izvor: B92
Beograd -- Novi vlasnik turističke agencije Putnik je Aciona investment sa Kipra, čiji je vlasnik kompanija Metropol iz Rusije.

Ta kompanija kupila je 75 odsto akcija Putnika za 6.000 dinara po akciji. Iz Acione je saopšteno da je u poslednjem trenutku u sredu povukla ponudu za preuzimanje Putnika i odlučila da akcije kupi na berzi.

Akcijski fond je u četvrtak odlučio da iznese 70 odsto državnog paketa akcija Putnika na berzu, koji je u petak prodat za 38 miliona evra. Tako je propala ponuda za preuzimanje ruskog biznismena Dimitrija Lucenka, koji će tražiti odštetu od države i uložiti protest preko Ambasade Rusije.

------------------------------------------------------------------------------

mislim da je ipak bolje shto je metropol postao vlasnik umesto ovaj _anonimus_ lucenko. koji cje svakako da izvisi za ovu zhalbu.

zlajo, si pogodio ovih 6000 ili si uleteo ranije?

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.04.2007. 21:33:13 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Zlaja jos uvek drzi svoje akcije :)
Ako nista drugo, u narednoj godinu su mu garantovani ovih 6000din, a moze da dobije samo vise.

Nego, bLooze, sta ocekujes od PLTK? Ako si vec usao na 1600...
Predpsotavljam da ce kontinuirano, od ponedeljka, da donese neki skok...ali opet mi je....

AGBC (pominjao sam ga nekoliko posotova ranije, na ceni od 11k) je stigao na 15k i od ponedeljka prelazi na kontinuirano. Naravno, ja nisam usao...stisnucu i ja petlju jednog dana :)
Ako i ZLTP u ponedeljak krene, na sledecu procenu kupujem, pa ne znam sta da je :)

NAVP takodje na kontinuiranom od ponedeljka.

BIPB je dosao do 720din. Danas je bio poslednji dan za predaju ponuda, a predpostavljam da ce pre zvanicnog saopstenja da procure info o tome ko je sve predao ponudu...
Naravno, kontinuirano se jos uvek ne pominje. Stvarno smo divlji zapad.

AGBN je sishao ispod 40k. Mozda sada ne bi bio los trenutak za ulazak, ali se po razlicitim izvorima tamo mnogo toga ljulja, pa je pitanje dokle ce da zadrzi silazni trend.

Za AIKB je posle maximalnih 14600 u cetvrtak, u petak na zatvaranju bio na 12888. P/B = 5.16....a kazu da s obzirom na rezultate iz prethodne godine, ima mesta i za P/B preko 7 u skorijoj buducnosti (u apsolutnoj vrednosti preko 5k po akciji).

Delta Investicioni fond je nastavio sa rastom i to 5.54% za poslednjih 5 radnih dana.
Veliki deo tog rasta bih pripisao IMLK, mada, ni ostali ne kasen mnogo :)
Evo listinga sa Economy.co.yu (Delta+ je pod Unicredit kastodi 2, ako se ne varam)
Od cetvrtka....18.04.07.

Citiraj:
Kopaonik a.d. Beograd - 1,06731 - 1.574
Srbolek a.d. Beograd - 0,95207 - 9.093
Globos osiguranje a.d. Beograd - 0,58888 - 4.661
Metalac a.d. Gornji Milanovac - 0,45441 - 4.635
Komercijalna banka a.d. Beograd - 0,40160 - 150
Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun 0,39186 - 1.562
Luka Dunav a.d. Pancevo - 0,37232 - 680
Tigar a.d. Pirot - 0,34100 - 5.860
Alfa plam a.d. Vranje - 0,30515 - 400
Jaffa fabrika biskvita a.d. Crvenka 0,20460 - 240
Zorka Pharma a.d. Šabac - 0,19934 10.950
Metals banka a.d. Novi Sad - - 0,18972 - 514
Soja protein a.d. Becej - 0,16883 - 1.300
Srpska banka a.d. Beograd - - 0,14656 - 237
Cacanska banka a.d. Cacak - - 0,13787 - 184
Progres a.d. Beograd - 0,12910 - 6.962
Agrobanka a.d. Beograd - 0,11896 - 500
Imlek a.d. Beograd - 0,08883 - 7.763
Univerzal banka a.d. Beograd - 0,06727 - 250
Mlekara a.d. Subotica - 0,04977 - 1.400
Coca Cola HBC-Srbija a.d. Beograd 0,04370 - 1.552
Energoprojekt holding a.d. Beograd 0,02880 - 2.523
AIK banka a.d. Niš - 0,02472 - 1.410
Komercijalna banka a.d. Beograd - 0,01179 - 100


Update: Prethodnih dana su se po dnevnoj stampi pojavljivali textovi o investicionim fondovima. Naravno, jedino se Delta+ pominje, jer Fima jos uvek nije aktivna.
Razlog ovog update-a je dezinformacija da se prodaja IJ (investicionih jedinica) mora najaviti 5 dana ranije.
Vrednost IJ se obracunava na dan davanja naloga za prodaju, a saldiranje se vrsi za najvise 5 dana. Predpostavljam da je period toliki, jer IF mora da se ogranici na period duzi od saldiranja na Belexu (3 dana). Kapiram da fond mora imati likvidna sredstva, ali moraju i da se ogranice.
Greska je verovatno promakla da ne bude text podveden pod "placena reklama".

Ovo je kao kada dan posle koncerta na kome sam bio procitam clanak u dnevnoj stampi i zapitam se "Da li smo ovaj reporter i ja bili na istom mestu i isto vreme?".
A onda se zapitam, sta je od svih ovih textova u novinama tacno?!?

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.04.2007. 22:26:35 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Pedja je napisao:
Nego, bLooze, sta ocekujes od PLTK? Ako si vec usao na 1600...
Predpsotavljam da ce kontinuirano, od ponedeljka, da donese neki skok...ali opet mi je....

dvoumio sam se izmedju pltk i bipb. kontam, od dve mutne radnje moram na jednoj da se ogrebem. a nisam imao neshto puno pa da podelim i udjem u obe hartije, tako da je prelomilo shto cje pltk izgleda prva na kontinuirano, iako bipb pre ima uslove za to.
sad neshto rachunam, moracje nekako makar da falshiraju da pltk dobije malo vecji obim trgovanja da bi opravdali kontinualno.
ali to je pod pretpostavkom da nekoga u ovoj zemlji zaista briga za zakon. shto jeste malo utopistichki sa moje strane, sam si naveo nekoliko primera.
ne znam, od ponedeljka se molim. tebi samo mogu da chestitam za ulazak u bipb na 550 :]
za sada lepo ide.

Pedja je napisao:
Delta Investicioni fond je nastavio sa rastom i to 5.54% za poslednjih 5 radnih dana.
Veliki deo tog rasta bih pripisao IMLK, mada, ni ostali ne kasen mnogo :)

evo, da ne bude da nisam dao ni jedan predlog za investiranje - moj predlog je mlns.
uskoro salfordu istiche petogodishnji rok, i cenim da cje u paketu da proda mlns i imlek.
mlekare su ipak jedna od prvih grana koje su privatizovane kod nas. tu je uvek bilo para. pogotovu od kako je salford malo restruktuisao i konsolidovao celu gradu, a obzirom da drzhe sve mlekare cenim da cje dobiti jaq cenu za to.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.04.2007. 15:57:25 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
bLooez je napisao:
ne znam, od ponedeljka se molim. tebi samo mogu da chestitam za ulazak u bipb na 550 :]
za sada lepo ide.

Sta vredi ulaz na 550 kad sam se stisao za kolicinu :udri:
Videcemo sta ce da bude kada se otvore ponude, ali ne bi me cudo prelazak kontinuirano ovih dana...
Kad smo vec kod BIPB, spisku Delta+ IF je potrebno dodati i 15000 komada istih.

bLooez je napisao:
evo, da ne bude da nisam dao ni jedan predlog za investiranje - moj predlog je mlns.
uskoro salfordu istiche petogodishnji rok, i cenim da cje u paketu da proda mlns i imlek.
mlekare su ipak jedna od prvih grana koje su privatizovane kod nas. tu je uvek bilo para. pogotovu od kako je salford malo restruktuisao i konsolidovao celu gradu, a obzirom da drzhe sve mlekare cenim da cje dobiti jaq cenu za to.

O kakvih 5 godina govorimo?
Neki rok da moraju da prodaju ili sta?
MLNS je krenula poslednjih dana, a P/B je 1.6....mada, tih 1.6 deluje manje vise korektno u srazmeri sa ostalim pokazateljima...

Priemti vrtoglavi rast do 29.03, kada je su objavljeni novi bilansi (dobit je 20% od proslogodisnje....jedna petina) i posel toga krece lagani pad cene (sa smanjenjem traznje), ali poslednja tri dana u koracima od po 5+ posto je cena dostigla 2267 (max u petak 2300).

Daj jos neki info (duze si u toku sa Mlekarama), pa da ulecemo :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.04.2007. 17:43:35 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Akcije još nisu prodate pa se razmišljam šta da se radi. Sve ovo što se dešava je mutno. Država u petak oglasila da tog istog dana prodaje akcije i naravno da je tako munjevito mogao da odgovori samo onaj koji je danima pre znao za tu nameru. Sve je bilo ko u Bici za ranjenike (bitka na Neretvi, 4. ofanzica, operacija Weiss): Aciona objavljuje povlačenje iz procesa preuzimanja Putnika (Jul Briner diže jedini most), a onda se preko noći kupuju akcije (preko vode do slobode). E da sam znao da je ovako zanimljivo :aaa: :aaa: :aaa:

Čuo sam priče da je vlada mogla da postigne i 7200 dinara po akciji da je krenulo nadmetanje za akcije. Mada možda je vlada doznala nešto o ljudima koji su iza Lucenka pa odlučili da ga ispale.

Nego ja ovako laički (ipak sam ja za biznis invalidni informatičar) razmišljam: ako je dobra firma iz branše preuzela firmu dobrog imena i imovine, znači da će da je oporavi, a to znači da akcije mogu samo da rastu. Šta nauka i iskustvo kažu?

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.04.2007. 23:46:06 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Prica o tih 7200 dinara je meni u prvom trenutku delovala kao novinarska buka, a onda povezem zasto nisam pre neki dan video toliku potraznju - nalog za kupovinu je bio trzisni.
U petak nisam gledao, ali predpostavljam da je bila ista stvar (trzisni nalog je validan jedan dan). Sto ce reci, da je drzava pustila svoj paket za 7200, to bi postalo preovladjujuca cena.
Osim, ako u petak nisu dali limit nalog za kupovinu.

Otvorio sam Zakon o preuzimanju privrednih drustava i izgleda da Aciona uopste nema obavezu da izda ponudu za preuzimanje, jer je akcije kupila na "oragizovanom trzistu" (bas su ga extra organizvoali...po svojoj meri :)) od Republike Srbije.
S druge strane, ako su posle tog paketa, kupili bar jos jednu akciju, (imali su 25+%), onda opet imaju obavezu da daju ponudu za preuzimanje.
Zasto toliko tupim o ponudi - "дужан је да акционарима циљног друштва понуди: -највишу цену по којој је стекао акције у последњих 12 месеци".
Dakle, za 6k din ces moci da ih prodas i za koji mesec.

Inace, Rus je za svoju ponudu za preuzimanje morao da calne centralnom registru oko 50k evra, plus ostali troskovi. Sumnjam da se on mnogo potresao sto se tog novca tice, ali sami troskovi oko ponude su sigurno izbili 100k, a gde je ostalo :)

Juce je zabelezen najveci pad berzanskih indeksa kod nas ....za neki dug period, zaboravio sam koliko :)

Skoro sve hartije koje ja prayim su zabelezile pad cene, a 14 od 15 hartija su imale visestruko vecu ponudu od traznje! Govorimo o ponudi u opsegu dnevne promene cene, jer se ostali nalozi ne vide, sto ce reci, mozda se nudi jos vise akcija, ali po cenama van opsega.

BIPB je 2 dana za redom pao i sada se nalazi na 600din. Ponuda je opet mnogo veca od traznje, kao i pre 10ak dana. Potraznja je bila veca samo poslednjih dan-dva pred istek roka za predaju ponuda.
Meni na pamet padaju dve varijante, a obe podrazumevaju da je neko imao uvid u ponude:
1. Ponude su dobre, ocekuje se odlicna cena, pa se neki od jakih akcionara igraju sa trzistem i obaraju cenu kako bi omogucili sto povoljniji ulaz za vecu kolicinu. Imaju mesec dana fore.
2. Ponude su ocajne, pa neko sa velikim brojem akcija gleda kako da ih se resi.
Danas je ostalo preko 360000 akcija u ponudi ili oko 4% ukupnog broja akcija, sada me kopka koliko su ti ljudi trazili :).

Svi Belex indexi su u padu (Belex15 4 dana za redom, ukupan pad preko 5%), a Delta+ IJ i dalje raste. Oko 0.8% dnevno ove sedmice.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.04.2007. 23:30:16 

Pridružio se: 12.06.2003. 11:49:19
Postovi: 1829
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ја сам очекивао да ње берза мало да "кљакне", па сам продао DNOS и TIGR и то баш у правом тренутку - када су достигле врхунац. Онда сам ускочио у AGBN и сада чекам... први корак сам урадио баш како треба, а за расплет ћемо ускоро видети... сада сам на позитивној нули.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.04.2007. 19:10:55 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Вујаклија je napisao:
... сада сам на позитивној нули.


:srba:
Tu frazu su izmislili Srbi :)
Razlikuje se pesimisticni i optimisticni :srba:
Kada ovaj prvi kaze da je na pozitivnoj nuli, obicno je zaradio mnogo manje nego sto je planirao i smatra da je na nuli.
Optimisticno raspolozeni :srba: kaze da je na pozitivnoj nuli kada gruba racunica ukazuje na manje vise nulu, ali obicno zanemari da je angazovao celu uzu porodicu i pola rodbine (bez pare i dinara, naravno), da je rasturio vozni park (ako ga je imao), da je unistio letnju kuhinju zamisljajuci da je to radionica (recimo), a garazu koju je pre poslovnog poduhvata izdavao komsiji za 100e/mesecno je korstio kao magacin. Sve u svemu - debeo minus :udri: (Bojan Ilic bi rekao - zanemario je oportunitetni trosak :))

A, da, moje vidjenje je da si odlicno postupio presavsi sa DNOS i TIGR na AGBN, a vreme ce pokazati svoje.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.04.2007. 10:48:33 

Pridružio se: 12.06.2003. 11:49:19
Postovi: 1829
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ја не знам шта су Срби измислили, али мени је позитивна нула кад ми у једном реду на http://www.broker.co.yu/mojportfelj/ каже: lim(разлика) = 0 :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group