Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06.01.2007. 15:40:33 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
Treba mi mala pomoć oko odluke da li da kupim akcije progresa.

http://www.belex.co.yu/prospekti/PRGS___.html


Nominalna vrednost je 600 dinara...
Akcije bih kupio po sadašnjoj ceni 415 din...
Ne mogu da saznam kako sada posluju...

po mom mišljenju ovo nije vredno tog novca :)

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.01.2007. 15:58:34 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
http://www.progresyu.com/
da ti malo pomognem u odluci


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.01.2007. 19:52:07 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Može da bude vredno, ako dođe do privatizacije... Država i dalje ima 40 %, pa će biti zanimljivo ako neko želi da ima većinsko vlasništvo...

Akcija nije skupa, sumnjam i iskreno da može mnogo da padne, obim trgovanja nije zanemariv... Tako da možeš dobro da dobiješ, a malo da izgubiš...

Ko reskira taj i dobija! Ja bi uzeo jedno 100 komada, da se poigram malo :)

Možda i uzmem :)

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.01.2007. 22:25:46 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
u jednom trenutku su akcije bile 200 dinara... najviše me nervira što ne mogu da vidim poslovanje... :udri:

i ovi sa belexa se ponose nečim... majmuni :udri:

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.01.2007. 00:44:52 

Pridružio se: 28.02.2005. 14:35:30
Postovi: 348
Lokacija: NBG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Akcije jesu u jednom trenutku dosta pale ....
Pazi se ove akcije Mort ... Misljenja su podeljena ...
Uglavnom, imam nagovestaj da ce doci mozda do kupovine veceg broja akcija tj preuzimanja progresa .... onda bi cena trebalo da ide gore ... bar do knjigovodstvene koja je iznad 700 ....
Medjutim sve to moze biti i varka spekulanata .... mada ja iskreno ne verujem jer je ova akcija bas dosta potcenjena .... ipak progres ima veliku i vrednu imovinu .....

A belex ti je skroz sto se tice podataka prso ... informacije moras nabavljati sa strane ako zelis da dodjes do pravih ....

Aj pozz
I srecno sa progresom ako se odlucis za kupovinu :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.01.2007. 21:31:00 

Pridružio se: 28.02.2005. 14:35:30
Postovi: 348
Lokacija: NBG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Evo,
Izgleda da je vec pocelo da se nesto desava .... Danas je otisao za 20 % .... :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.01.2007. 09:46:42 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
ja sam budala :udri: :udri: :udri: :udri:



dobro, možda padnu :((

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.01.2007. 13:27:16 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Mort je napisao:
u jednom trenutku su akcije bile 200 dinara... najviše me nervira što ne mogu da vidim poslovanje... :udri:
i ovi sa belexa se ponose nečim... majmuni :udri:


belex nije ni duzhan da ti daje poslovanje progresa, jer mislim da ni progres nije duzhan /kao nijedno preduzecje/ da dostavlja belexu finansijske izveshtaje, nisam siguran ali mislim da je tako.. svega par firmi u srbiji kachi na svoje sajtove takve podatke.

mada ti poslovanje nije mnogo ni bitno po mom mishljenju kad je u pitanju privatizacija, tj kad drzhava prodaje svoj ideo, na to se cheka.

inache, mislim da si vecj zakasnio /da se pohvalim - ja nisam :D / bolje gadjaj par akcija neke banke dok i to ne ode.. sad je valjda pala agrobanka neshto malo.. probaj to.. ili se raspitaj.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.01.2007. 17:13:00 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
koliko sam ja upoznat, ako je neka firma na berzi mora da ima istaknute bilans stanja i bilans uspeha sa kraja prethodne godine... čini mi se da niko to ne poštuje...

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.01.2007. 18:45:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa to i imaš na sajtu? Zar ne? Za 2006. još nema podataka, jer se obračuni uveliko rade...

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.01.2007. 19:46:52 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
:zbun:

bio sam ubeđen da je pisalo 2004 :udri:

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.01.2007. 22:10:24 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
da ne otvaram novu temu

Nafta a.d. na Beogradskoj berzi

Izvor: Beta
Beograd -- Trgovanje akcijama preduzeća Nafta a.d. počeće sutra na Beogradskoj berzi po početnoj ceni od 11.926 dinara po akciji.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=226843


koja je to firma? ima 230 pupmi... kako se zovu?

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.01.2007. 12:35:39 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
bLooez je napisao:
belex nije ni duzhan da ti daje poslovanje progresa, jer mislim da ni progres nije duzhan /kao nijedno preduzecje/ da dostavlja belexu finansijske izveshtaje, nisam siguran ali mislim da je tako.. svega par firmi u srbiji kachi na svoje sajtove takve podatke.


Svako akcionarsko drustvo ima obavezu da dostavi prospekt i skraceni prospekt svom berzanskom posreniku (brokerskoj kuci), koji ih posle provere dostavlja Berzi. Zavrsni racuni za 2k6 ce biti objavljeni u prvom kvartalu, a na sajtu Belex-a ce se verovatno naci do leta.

Akcionarsko drustvo ima obavezu da svoje bilanse postavi na svoj internet sajt, a ukoliko ne poseduje isti, bilansi se postavljaju na sajt berzanskog posrednika i ta adresa se upisuje u prospekt.

Ja sam ocekivao privatizaciju DDOR-a pre nego sto Progres krene da raste, pa da preusmerim finansije, ali umesto 15. decembra (datum predvidjen za otvaranje ponuda DDOR), sve je odlozeno "do daljnjeg".

Mort, zove se Nafta AD :)
Vise info ces naci na http://www.nafta.co.yu
Inace, 117 preduzeca zapravo predstavlja "sve srpske shejkove" :)
Na spisku akcionara, prepoznao sam nekoliko d.o.o. za koja znam da im je isti vlasnik i u vlasnistvu imaju po jednu benzinsku pumpu. Da ne ulazimo sada u to zasto su za svaku pumpu otvarali drugo d.o.o....ovde nema 117 akcionara, vec sigurno manje, a 230 pumpi su zapravo vlasnistvo tih d.o.o.....230 privatnih pumpi sirom Srbije....videcemo kada se pojave prospekti koliko ko tu zapravo poseduje...i da li su neka od ovih manjih d.o.o. zapravo sada deo Nafte A.D.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.01.2007. 13:34:05 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
napisao to vecj miki :]
mislim da je mort mislio /ja bar jesam/ na aktuelne rezultate po kvartalima /kao _preko_/.

jer na belexu finansijski izveshtaji dolaze sa godinu ipo dana zakashnjenja. mislim da tek na leto kache rezultate za 2006. godinu, shto je suvishe kasno chak i kada bi od tih izveshtaja zavisilo kretanje akcija /kao shto ne zavisi/

edit: evo, pogledao sam za progres na belexu.
Datum poslednjeg inoviranja prospketa:­ 04.04.2006.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.01.2007. 13:47:50 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
skoro godinu dana...

enivej tnx :yo:

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.01.2007. 11:03:00 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
shta mislite o fkza?

vlasnik je draqlicj, i nedavno je izashao na berzu.. cenim da cje da proda fabriq nekome ako ne bude uspeo da qpi rtb bor.. jer cje buducji vlasnik rtba verovatno biti zainteresovan za fkza.

jel ima neko neki blizhi info?
kada cje se to desiti? koju cenu chekati?
pedja? :]

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.01.2007. 19:59:59 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
odlichan domacji forum za prichu o hov na belexu.

Kod:
http://www.economy.co.yu/diskusije/viewforum.php?id=16

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.01.2007. 18:49:43 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
inače akcije progresa su sada 650 dinara, procenjuje se (sa sajta odozgo, mada možda je inside info, a možda i ložana) da će prodavati za 1200, jer koliko sam razumeo ove godine ide na tender. Nominalna cena akcija je 800 dinara, verujem da će otići po ceni iznad te.

ja sam se zeznuo što nisam kupio kad mi je nuđeno, dobro, barem će se moja tetka opariti :)


i jel se zna zaštoje index belexa skočio ovoliko? i može li mi neko malo bolje objasniti razliku između onih indexa...?

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.01.2007. 19:02:02 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
index belex fm je kompozitni, a belex 15 je samo na osnovu 15 najlikvidnijih /ovog pravila se ne pridrzhavati slepo jer likvidnost fluktuira, vecj berza propishe kojih 15 ulazi/
oba indexa su ponderisani trzhishnom kapitalizacijom.

metodologija obrachunavanja i poslednja revizija _indeksne korpe_ za belex15 ->
http://www.belex.co.yu/srp/trzisne_info ... logija.pdf
http://www.belex.co.yu/srp/trzisne_info ... ELEX15.pdf

uostalom, potrudi se malo :]
sve ti lepo objashnjeno na sajtu belexa -> trzhishne informacije - indexi - izaberi index pa idi na ostalo.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.04.2007. 23:22:29 

Pridružio se: 12.06.2003. 11:49:19
Postovi: 1829
Godina: Dipl.
Smer: IS
из теме: http://www.fonforum.org/viewtopic.php?p=279037
bLooez je napisao:
uzo tigar josh po 1800 :srba:
eto, da se pohvalim poslednji put /za sada:D / jer mi se isplatilo sve shto sam iscimo da se uzme :]

pj, kako ti cenish tigar? chekati josh ili prodati u narednih nedelju dana?
isto pitanje i za rdjz ili prgs ako si upucjen.. a neshto mi govori da jesi :]
И ја сам се "затигрио" :D , али на 1850.

Почео сам да улажем тек почетком ове године, тако да нисам баш искусан, али мислим да иолe добре акције неће у непосредној будућности падати, јер пара од фондова има све више, а оне се морају негде уложити. :) Нека ме неко демантује/едукује, можда лупетам, а да нисам ни свестан. :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.04.2007. 15:53:59 

Pridružio se: 12.06.2003. 11:49:19
Postovi: 1829
Godina: Dipl.
Smer: IS
Људи, улаже ли неко са ФФа на берзу? Знам да то није студентска врста "забаве" :) због потребног к€$а, али није ваљда да баш нико... ? Или нећете да делите инфо које праве паре! :) Ако је ово друго у питању, онда - у реду. Мада, лепше би ми било да се саветујем овде, са људима које знам, него са неким анонимусима на economy.co.yu .

Нпр. шта мислите о AGBN-у? Толико је таласала последњих месеци да ми делује јако несигурно, али сви се заверенички смешкају и гуркају, као "после докапитализације ће да буде бум, пази ш'а ти кажем!" да сам баш у недоумици да ли да... , или не... хм.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.04.2007. 16:22:24 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
studenti ofkoz nemaju toliki kesh, ali ja sam neq svoju shtednju koju sam dobio josh kao klinac i neq shtednju koju moji imao preusmerio odavno iz banaka na berzu /deo se ostavi uvek naravno :]

ne znam za agbn, imao odavno i prodao :]
sada josh drzhim tigr, psbn a planiram da prodam prgs i rdjz.

problem je shto ljudi uglavnom ne prate ostale akcije osim onih koje imaju ili planiraju, zato je malo tezhe nacji sagovornika za info :]
a shto se economy.co.yu tiche, naravno da niko pametan necje ulozhiti pare na rech nekoga sa nekog sajta. mozhemo samo da brbljamo, ali ja sve to shvatam chisto kao neko .. bash tako - brbljanje. bez neke tezhine :]

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.04.2007. 16:58:16 

Pridružio se: 12.06.2003. 11:49:19
Postovi: 1829
Godina: Dipl.
Smer: IS
Па, ако неку акцију планираш, онда за то постоји разлог. Ако постоји разлог, онда би вероватно и неко други да је планира. :D Мислим да саговорнике није тако тешко наћи. :)

Рецимо, на основу чега ти бираш своје акције? Неки показатељи, инфо, осећај, здрав разум? :) Ја сам први пут ушао тако што сам гледао графиконе за последњих пар месеци доста фирми на берзи и када сам видео акцију фирме која ми је позната као пристојна, а да је неко време падала - купио сам. :D

Само, сада цела берза расте, па мој "модел" више не могу да применим. :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.04.2007. 19:58:49 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Igram na sitno.
Trenutno drzim BIPB i SJPT.
Eh i moj cuveni DDOR....'bem ti vise vladu!

Pokusacu ukratko:
BIPB - tender se zatvara 20.aprila. Bice realizovano verovatno do pocetka letnjih odmora.
Tender obavezuje kupca da sitnim akcionarima da istu ponudu kao i na tenderu.
Kod piva imaju dosta prostora za sirenje. Ostale delatnosti (ne racunam ostale napitke) im rade full.
Trenutna trzisna vrednost BIP-a je nesto ispod trzisne vrednosti zemljista na mostarskoj petlji.
Trenutna cena je 550. PB je oko 1.3....nadam se da ce realizacija da ide bar 2x toliko.

SJPT - Prakticno drze monopol na proizvod iz svog naziva. Posao u kome otkupljujes poljoprivredni proizvod (soju), preradis ga i otpad (sojinu sacmu) pordajes po visoj ceni, nikako ne moze da bude los :)
Najavljen je A listing.
Posle jucerasnjeg skoka od cca 9%, danas taman toliki pad.
Na Economy-ju je neko napisao da je tih 1700 komada po 24000 dinara neko pustao u paketima po 300. Sve mi deluje da neki opasni igraci planiraju veliki ulaz od nedelje.

Kao sto neko rece, nije problem dobro uci, vec dobro izaci!

Vujo, putanja je uzlazna i sve se duva do besvesti. Najgore je sto se ne zna dokle ce, a kada pukne, samo da sto manje izgubimo. Imam utisak da ce lancana reakcija biti toliko brzo da ce najbrzi i uspeti da odreaguju, ali vecina...
KMBN preko milijardu, DNOS preko milijardu...

Nadam se da cu aprilski rok da realizujem po planu, pa da vidimo jel moze nekim brzim ulazima/izlazima da se obezbede parice za leto ;)
Do nedavno nisam nista trgovao na svoje ime, ali evo vec gledam da registrujem DOO samo za ovu rabotu.

Da li postoji jos neki sistem namene kao www.belex.info (2000din/mesec) i www.quotestation.com (2500din/mesec)?
Ja sam do sada koristio Belex, ali quotestation.com izgleda poakzuje sve ponude/traznje u tenutku sto moze da bude vrlo interesantno. Pokusacu od nedelje demo nalog (7 dana free).

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.04.2007. 20:54:43 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Da budem iskren, od banaka mi je trenutno malo frka.
Prethodnog meseca je veliki broj AD-a izasao na Berzu.
Mnogi od njih mogu da budu interesatni, kao recimo AGBC, ali je pitanje kako ce se stvari dalje razvijati.
Vidim da im je tek danas cena dosla na knjigovodstvenu vrednost od prosle godine.
Predpsotavljam da ce sa objavom proslogdisnjih bilansa cene krenuti.
Video sam topic na Economy-ju, s tim sto nisam dugo na forumu, pa ne znam ko je od starih korisnika ozbiljan, a ko ne. Kazu "samo da se Delta ne umesa". S obzriom da je AGBC trgovinska kuca, ne vidim da ce Miskovic biti "na keca" zainteresovan. Predpostavljam da je ta poruka za Deltu bila na konto sirenja Dela Agrara gde god moze, ali moje misljenje je da njih prvenstveno interesuje zemljiste. Ne infrastruktura, koju mogu i sami da prave, po sopstvenom projektu. Mada, nikad se ne zna...

Nekoliko AD-a koji su se pojavili prethodnog meseca su vec udarili u plafon...a neki ga Boga mi i izbili i ternutno rade na spratovima :)
Budite pazljivi ako se odlucite na takve kupovine, jer ako uletite u AD sa malo akcionara, od akcionara, lako mzoete da postanete udelicar.
Predpsotavljam da ce se vecina citalaca ovog foruma odlucuje za najlikvidnije akcije i nece ici na ove koji su u najavi long term, ali ne moze da skodi :)

TIGR sam razmatrao u novembru na 17000 (kada je split bio u najavi) i bez obzira na trenutnu cenu, sreca da ga nisam uzeo, jer poznajem sebe. Smorio bih se zbog 3 meseca mirovanja na ceni nesto nize od ulaza.

Prethodne nedelje sam razmatrao i FIDL na 3000, ali izgleda da price o 130 miliona dobiti koje je neko pustio u javnost nisu tacne. Dobit postoji, ali, po mojim info, svega 20ak % procenata od tog pomenutog iznosa (sto je opet veliko povecanje u odnosu na prethodnu godinu). Cena ce vrlo verovatno ici i preko 4000 s obzirom da se i za nju pominje Listing A (iako ne postoji mogucnost da dospe na isti), nedavno su tovorili 2 neke besne pekare "za komsiluk" i najavili su ih jos 48 komada po Srbiji.
S ozbirom da sam u utorak skoro dao nalog na 3000, sada mi je malo i krivo, ali dok se ja opametim i naucim da u takve stvari udjes-izadjes i gotovo....prodje voz tj. izduva se Belex balon i bice berza k'o i svaka druga.

Update: slovne greske i kad smo vec kod opamecivanja, vreme je da taktiku udjem-izadjem primenim na Berzu, a ne na fax, na kome bi izmedju te dve reci trebalo da stoji POLOZIM :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group