Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17.08.2006. 22:04:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Primetio sam da je ekonomski fakultet već istakao module za master studije, a pored toga što ne radi sajt fakulteta, još uvek se koliko je meni poznato ne zna hoće li u oktobru krenuti master studije? Koliko će modula biti? Školarina? Koliko ispita se još polaže?

Pretpostavljam da mnoge ova tema zanima, pa ako ima neko upućeniji neka se javi... Naš PR je jedno vreme posećivao ovaj forum?

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.08.2006. 22:28:32 

Pridružio se: 01.04.2004. 22:31:23
Postovi: 574
Godina: Dipl.
Smer: IS
Cuo sam pricu da mi stariji posle diplomiranja mozemo da upisemo magistarski i postanemo "magistri" sa 2 ispita. Ovo ima neke veze sa brojem bodova prema Bolonjskoj deklaraciji.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.08.2006. 00:15:11 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Cudanov i jos neka ekipa rade na programu pete godine na FON-u... Posto je to glupavo receno "peta godina", pitao sam Cudanova, i evo o cemu se radi:
rec je o strukovnom masteru... i placace se...

Inace, sadasnje magistarske ce biti akademski master, dipl.ing je akademski bahelor i to je to... Toliko sam ja upoznat...

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.08.2006. 13:01:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa da peta godina je za još 30 bodova koliko fali nama koji završavamo po starom programu. 10 poena nosi master rad, tako da je računica da treba 20 bodova. Ispiti nose različite bodove koliko znam, pa bi trebalo otprilike 3-4 ispita.

Nego me živo zanima kada ćemo mi znati nešto više.

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.08.2006. 16:41:43 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Cek, cek, cek... Kako vam fali 30 bodova?
Cetvorogodisnji bahelor je 240 bodova... Za master vam treba jos 180 preko... Otkud ti onda da vam fali 30 bodova? :zbun: Nesto se tu ne uklapa??

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.08.2006. 17:20:46 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Po starom programu imamo više ispita nego po novom, a i ako se prebaci valjda na bolonjsko bodovanje, onda će se neki ispiti koje su studenti slušali po starom programu biti bodovani više nego ti isti po novom. Koliko sam ja skužio. Mislim da će to važiti za sve koji su upisali fax pre 2003.

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.08.2006. 18:38:14 

Pridružio se: 01.04.2004. 22:31:23
Postovi: 574
Godina: Dipl.
Smer: IS
posle diplomiranja imamo 210 poena, a za magistarski treba 230...ovih 20 poena dobijamo na osnovu 1 ispita sa magistarskih studija + magistarski rad i dovidjenja. to je to


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.08.2006. 18:42:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.10.2002. 22:16:11
Postovi: 58
Godina: Dipl.
Smer: ME
kliford je napisao:
Cek, cek, cek... Kako vam fali 30 bodova?
Cetvorogodisnji bahelor je 240 bodova... Za master vam treba jos 180 preko... Otkud ti onda da vam fali 30 bodova? :zbun: Nesto se tu ne uklapa??


Zapravo,

Bachelor Degree (za cetvorogodisnje studije) = 240 bodova (ECTS)

Master Degree (od godinu dana, zajedno za pocetnih 240) = 300 bodova

Studenti koji su zavrsavaju po starom programu dobice najverovatnije 270 bodova, sto znaci da ce za master biti potrebno jos 30 bodova, odnosno bar 2 ispita i master teza (master rad).


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.08.2006. 19:27:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
kamen je napisao:
posle diplomiranja imamo 210 poena, a za magistarski treba 230...ovih 20 poena dobijamo na osnovu 1 ispita sa magistarskih studija + magistarski rad i dovidjenja. to je to


Ovo je najneverovatnija info koju sam čuo... Pouzdano znam da master zvanje nosi 300 bodova.

Jožev K. je u pravu što se toga tiče... Pošto smo mi imali više ispita, dobićemo više poena.

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.08.2006. 19:33:35 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jozef K. je napisao:
odnosno bar 2 ispita i master teza (master rad).
master teza je nesto poput diplomskog ili poput manjeg seminarskog, do 20 strana?


p.s. izbrisah prethodnu poruku koju napisah, da se ne dupliraju pogresne informacije :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.08.2006. 23:16:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.02.2004. 04:45:03
Postovi: 47
Godina: Dipl.
Smer: IS
Info sa dodele diploma (iz pouzdanih izvora: 3 koleginice potvrdile) je da ove nove master studije pocinju od oktobra (po Marticu). 2 ispita + magistarski (koji moze biti prosirenje diplomskog za svega 40%) Cena ce varirati zavisno od uspesnosti studiranja: 10000 din za studente koji su studirali 5-5,5 god sa prosekom preko 8,5 i cak 70000 din za studenta koji je studirao preko 7 godina sa prosekom ispod 7. Kako ce se racunati za sve izmedju, niko nije znao da mi kaze, kapiram da ce vec smisliti neku formulu za racunanje zarade. I da, mi dobijamo 270 ects i ovo je dorada do 300 koliko je potrebno za master. Ovo je sigurno.

To je sve sto znam.

Da li neko zna da li ce se ove postdiplomske organizovati u ovom obliku dva puta godisnje? Sve mi se cini da ce biti tako, ali ako neko zna nesto o ovome, molim vas napisite.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2006. 10:36:06 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Jozef K. je napisao:
kliford je napisao:
Cek, cek, cek... Kako vam fali 30 bodova?
Cetvorogodisnji bahelor je 240 bodova... Za master vam treba jos 180 preko... Otkud ti onda da vam fali 30 bodova? :zbun: Nesto se tu ne uklapa??


Zapravo,

Bachelor Degree (za cetvorogodisnje studije) = 240 bodova (ECTS)

Master Degree (od godinu dana, zajedno za pocetnih 240) = 300 bodova

Studenti koji su zavrsavaju po starom programu dobice najverovatnije 270 bodova, sto znaci da ce za master biti potrebno jos 30 bodova, odnosno bar 2 ispita i master teza (master rad).


Ono sto je rekao Kamen nema bas veze s vezom... A ovo tvoje mi deluje okej... ja sam malo pobrkao broj bodova za master... 120 ti treba ako si zavrsio nesto trogodisnje, tj ako imas 180 bodova... Na 120 sam mislio, ne znam sto sam napisao 180 dole :D

A ti sto kazes da cete vi stariji da dobijete 270...Vidis, ne znam po kom osnovu... kakav god da je program, svaka godina nosti 60 bodova, ne vidim zasto biste vi imali 270 :zbun:

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2006. 10:53:45 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
veci broj ispita, eto zato

VAMA nosi svaka godina 60 poena, takav je NPP

sad me mrzi da objasnjavam, moram da platim racun za telefon
ako te zanima, pretrazi net malo, mozda uspes da nadjes kratko i jasno objasnjenje


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2006. 11:24:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.10.2002. 22:16:11
Postovi: 58
Godina: Dipl.
Smer: ME
Moma je napisao:
master teza je nesto poput diplomskog ili poput manjeg seminarskog, do 20 strana?



Master teza treba da ima do 150 strana

da bude ozbiljnijeg sadrzaja od bachelor teze (samim tim nesto vise od naseg dosadasnjeg diplomskog rada koji je na visem nivou od bachelor teze)

a da se njome ne vrsi potpuno novo istrazivanje u okviru neke oblasti sto bi bio sadrzaj jednog PhD rada (doktorata) od 250 strana.




P.S. pogresno je Master nazivati magistraturom, jer on zapravo to nije.
Master su diplomske studije (dok su Bachelor - dodiplomske studije). Iako ovo izaziva odredjene zabune u poredjenju sa dosadasnjim sistemom vrednovanja, prelaskom na novi sistem, sve ce biti daleko lakse za uporedjivanje. Magistratura i magistarski rad, kao pojmovi ne postoje po Bolonji i nisu realno uporedivi sa sadasnjim pojmovima. Ono sto je sigurno, oni koji vec poseduju zvanje magistra, u Srbiji ce moci da dodju do PhD zvanja, pisanjem doktorata odnosno PhD teze.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2006. 13:38:49 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
Kewl je napisao:
10000 din za studente koji su studirali 5-5,5 god sa prosekom preko 8,5 i cak 70000 din za studenta koji je studirao preko 7 godina sa prosekom ispod 7.
posto je ovo fakultet koji trazi oko 1200€ (ispravite me ako gresim) za godinu studija (bez troskova studija, bez literature itd), ne cude me ove cene
ako u tih 10K+ dinara ulazi i literatura i troskovi prijave i odbrane teze, dobro, nije strasno

al opet, za 2 ispita i master rad toliko para...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2006. 13:47:18 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ispravite me ako grešim, ali sada se plaća 110k za magistarske zar ne? I to bez obzira na prosek. Zato mi je malo teško da poverujem da će master biti samo 10k.

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2006. 14:59:32 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Moma je napisao:
veci broj ispita, eto zato

VAMA nosi svaka godina 60 poena, takav je NPP


Momo, ti si nesto nakaradno shvatio :)
Nezavisno od programa, svaka godina treba da ima 60 bodova... nema veze to sa brojem ispita... mogu da imam 10 ispita gde svaki nosi po 6 bodova, a mogu da imam i 30 ispita gde svaki nosi po 2 boda...
Sad, mozda ce da bude po tom sistemu o kome ti pricas, ali to nema veze s vezom, zna se koliko svaka godina nosi :)

Jozef K. je napisao:
da bude ozbiljnijeg sadrzaja od bachelor teze (samim tim nesto vise od naseg dosadasnjeg diplomskog rada koji je na visem nivou od bachelor teze)
....
P.S. pogresno je Master nazivati magistraturom, jer on zapravo to nije.
Master su diplomske studije (dok su Bachelor - dodiplomske studije).


Ja mislim da si i ti nesto nakaradno shvatio... ne postoje "dodiplomske" i "diplomske" studije, vec "dodiplomske" i "postdiplomske" (iliti undergraduate i postgraudate... graduate studies ne postoji)

I ovo sto svi mi sad studiramo su dodiplomske studije... studiramo do diplome... To je bahelor...
Master i magustratura su mozda dve razlicite stvari, ali ako pravimo paralelu, do sada smo imali dipl.ing-magistar-doktor, a od sad cemo imati bahelor-master-doktor... Mlacenje prazne slame... mozda master i magistar nije isto, ali opet ce biti da je master banalno receno "nesto izmedju diplomca i doktora", sto mu izadje na isto kao i magistar...

Sto se tice visih skola, one se penju na nivo sadasnjih fakulteta, ali nece to biti isto... Sadasnje vise skole postaju "strukovne visoke skole", a fakulteti su "akademske visoke skole".... I, u zavisnosti sta si zavrsio, ti si akademski bahelor, akademski master i akadameksi doktor, ili strukovni bahelor i strukovni master (strukovni doktor mislim da ne postoji, bar ga nije bilo u poslednjem predlogu Zakona o visokom skolstvu koji sam citao..)

Sad... za bahelor (u zavisnosti od toga da li si na strukovnim ili akadmeski mstudijama, mozda zavisi i jos od neceg) treba ti tri ili cetri godine do diplome... znaci 180 ili 240 bodova... Svaka godina nosi 60 bodova i tu nema govora... nezavisno od toga sa koliko bodova si postao bahelor, za master ti treba 300 poena (znaci jos tri ili jos dve godine studija...)

Btw, sve ovo ne vazi za medicinu, oni imaju poseban sistem...

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2006. 16:14:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.10.2002. 22:16:11
Postovi: 58
Godina: Dipl.
Smer: ME
kliford je napisao:
Ja mislim da si i ti nesto nakaradno shvatio... ne postoje "dodiplomske" i "diplomske" studije, vec "dodiplomske" i "postdiplomske" (iliti undergraduate i postgraudate... graduate studies ne postoji)

I ovo sto svi mi sad studiramo su dodiplomske studije... studiramo do diplome... To je bahelor...


Ovako,

postoje undergraduate (osnovne, dodiplomske studije)

i graduate (kako ih zovu u USA) tj. postgraduate (u EU), a odnose se na Master i PhD (dakle diplomske ili postdiplomske, kako god ti je drago).
Dakle i te kako postoji (npr. http://management.bu.edu/)

Btw. kaze se Bachelor, ne Bahelor.


Po nasem (novom) zakonu, nakon dodiplomskih studija posaje se Baschelor of Science (BSc);
nakon akademskih master studija - Master of Science (MSc) odnosno Diplomirani... na srpskom.

Toliko.


Pozdrav!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2006. 18:03:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Poenta je Kliforde i u količini gradiva, u težini ispita... Pa ne može nikada da novi plan bude teži ako nemaš na njemu investicije, projektovanje organizacije i gde ti je teorija sistema jednosemestralan ispit. Operaciona su podeljena na dva dela, kao i mata i bla bla bla...

Gde piše da svaka godina mora da ima 60 bodova?

A gde Momo piše da diplomski mora da ima do 20 strana :lol:

Što se cena tiče, ako uključimo u celu priču činjenicu da bi samo nostrifikacija diplome koštala kao npr. master studije ako vam je prosek oko 8, onda i nije puno. Master diploma važi u celoj Evropi, za to vredi uložiti.

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2006. 19:14:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.10.2003. 13:33:49
Postovi: 754
Lokacija: u prolazu
Godina: Dipl.
Smer: IS
Moma je napisao:
ako u tih 10K+ dinara ulazi i literatura i troskovi prijave i odbrane teze, dobro, nije strasno

... a onda je mrmot zavio cokoladu...
Momo zar te ovolike godine na Fon-u nisu nicemu naucile, pa moto fakulteta je : zasto besplatno ako moze da se naplati. Ja sam i racunao da ce taj master da kosta oko 100-200 eura.

E ljudi ja ovo upisujem i zavrsavam, makar kostalo i 1000 jurona. Zamisli da imas titulu "GOSPODAR NAUKA" :aaa: , bez obzira da li cu posle toga moci da kontrolisem munje i gromove (sto valjda nije tesko za nekoga ko gospodari naukom :) ).
j***, pa ima da stampam one plastificirane vizit-karte i da delim ljudima na ulici. Na vizitki ce samo da pise ime i prezime, ispod titula MASTER OF SCIENCE, font 24, a u donjem desnom uglu diskretno moja fotografija, samo glava u krupnom, na kojoj cu da se smejem kao neki ludi naucnik a iznad glave ce da mi lete elektroni!!!

_________________
"If there are gods, why is the world so full of pain and injustice?"
"Because of men like you."
"There are no men like me. There's only me."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.08.2006. 12:36:21 

Pridružio se: 08.03.2004. 16:10:43
Postovi: 572
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Mickey je napisao:
Što se cena tiče, ako uključimo u celu priču činjenicu da bi samo nostrifikacija diplome koštala kao npr. master studije ako vam je prosek oko 8, onda i nije puno. Master diploma važi u celoj Evropi, za to vredi uložiti.


Jel ovo zaista tacno? Mislim, da diploma FONovog mastera vazi u celoj Evropi. Dosta je prica bilo o ovome, a mnoge su protivrecne. I na koji nacin oni gledaju tu nasu diplomu?

_________________
>> <<


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.08.2006. 14:03:15 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.06.2003. 01:21:05
Postovi: 4177
Lokacija: beograd/vračar
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Bilo bi lepo da se ovde uključi i neko iz studfentskih organizacija ko je više upućen u celu tematiku. Koliko je meni poznato godina ne mora da nosi 60 poena. Tj. to je prosečan vrednost godine. Ti tokom osnovnih studija birajući teže ispite koji nose više poena možeš da skupiš mnogo više od tih 60. Mislim da je fer da generacije koje su učile po težem programu imaju olakšice prilikom dobijanja master diplome, jer novi program ima 20% ispita što nije zanemarljivo nikako (ovo se dobija kada se računaju svi ispiti kao da su jednosemestralni pa npr. ViS koji traje dva semestra se računa kao 2 ispita).

Cene mi izgledaju male za naš fax, ali kolike god da su isplati se!

_________________
"Veruj u svoje snove, samo ih ti možeš ostvariti!" - Le mois


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.08.2006. 14:27:55 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Jozef K. je napisao:
kliford je napisao:
Ja mislim da si i ti nesto nakaradno shvatio... ne postoje "dodiplomske" i "diplomske" studije, vec "dodiplomske" i "postdiplomske" (iliti undergraduate i postgraudate... graduate studies ne postoji)

I ovo sto svi mi sad studiramo su dodiplomske studije... studiramo do diplome... To je bahelor...


Ovako,

postoje undergraduate (osnovne, dodiplomske studije)

i graduate (kako ih zovu u USA) tj. postgraduate (u EU), a odnose se na Master i PhD (dakle diplomske ili postdiplomske, kako god ti je drago).
Dakle i te kako postoji (npr. http://management.bu.edu/)
...
Po nasem (novom) zakonu, nakon dodiplomskih studija posaje se Baschelor of Science (BSc);
nakon akademskih master studija - Master of Science (MSc) odnosno Diplomirani... na srpskom.


Ok, moja greska za diplome, nisam znao da se one dodeljuju tek na master nivou... Ali, to znaci da nam za diplomu treba 5 godina studija... :zbun: Bas fino :)

Citiraj:
Btw. kaze se Bachelor, ne Bahelor.


Ako je to toliko bitno....
To glupi englezi i amerikanci citaju bačelor, ali ja citam bahelor jer je ta rec dosla iz latinskog/italijanskog (baccalaureat)... Bachelor je latinizovano, a CH se cita kao H u latinskom... nebitno, nemoj da se hvatas za nebitne sitnice...

Mickey je napisao:
Poenta je Kliforde i u količini gradiva, u težini ispita... Pa ne može nikada da novi plan bude teži ako nemaš na njemu investicije, projektovanje organizacije i gde ti je teorija sistema jednosemestralan ispit. Operaciona su podeljena na dva dela, kao i mata i bla bla bla...


Ma, znam ja to, sve to stoji... Samo, pravno gledano, godina studija je godina studija, sta god studirao... investicije su ispit isto i koliko strukture podataka, ma koliko velika bila razlika u tezini..

Citiraj:
Gde piše da svaka godina mora da ima 60 bodova?


Je l' si ti ozbiljan :zbun:
www.ius.bg.ac.yu/informacije/Zakon%20o% ... ovanju.pdf

recimo, clan 29, stav 2

Prokka je napisao:
Koliko je meni poznato godina ne mora da nosi 60 poena. Tj. to je prosečan vrednost godine.


isto vazi i za tebe, vidi link gore :)
Sad, mozda sam ja to lose protumacio... ;)
Znam kako je sad na VETSh-u... imas veeeliki broj izbornih predmeta i moras da odaberes tokom godine predmete ciji je zbir espb bodova najmanje 60, moze i vise :) I kad jure uslov, treba im 37 ili 40, ne znam tacno...

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.08.2006. 14:41:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa poenta Bolonjske deklaracije je između ostalog i internacionalizacija diploma. Tako da kontam da mi kao potpisnici deklaracije, imamo međunarodno važeće diplome.

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.08.2006. 14:47:32 

Pridružio se: 08.03.2004. 16:10:43
Postovi: 572
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
To je tako na papiru. Kakva je situacija u realnom svetu?

_________________
>> <<


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group