Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03.02.2006. 20:05:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.10.2002. 17:36:16
Postovi: 411
Godina: Dipl.
Smer: ME
Da li ste primetili bilborde Komercijalne banke? Ja zaista ne mogu da verujem da ljudska nemastovitost i glupost moze da ide do te krajnosti. Dakle bilbordi sa slikom kuceta i maceta i porukom :Jedan kredit menja sve! :udri: Da li sam ja ogranicena pa ne mogu da shvatim kakve veze imaju ove dve zivotinje sa kreditom? Da li i vama smetaju ovakve gluposti? Mene nervira sto neko zaista dobija novac za ta sr*nj*! [/img]

_________________
The mind is like a parachute. It works best when it is opened.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.02.2006. 20:44:07 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ma video sam... odavno sam oguglao na glupave reklamne poruke... U zadnje vreme jedini su mi se dopali bilbordi Carnex-a sa onim devojkama od kojih se ne zna koja je lepša ;) Ipak, moj glas ide za onu plavušu što hasa lukac :)

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.02.2006. 21:46:14 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.06.2003. 01:21:05
Postovi: 4177
Lokacija: beograd/vračar
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Nisam siguran na koju reklamu misliš, ali da ima glupih ima i te kako :) Oni lepi rastegljivi osmesi za rastegljive kamate, samo neko je držao miša malo više pa ovi izgledaju ko da su bili na neuspešnoj plastičnoj operaciji. Ideja kampanje Intesa banke mi se dopada mada mi malo smeta šareniš u izvedbi.

_________________
"Veruj u svoje snove, samo ih ti možeš ostvariti!" - Le mois


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2006. 01:26:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.01.2005. 16:26:56
Postovi: 4649
Lokacija: NBGD
Godina: Dipl.
Smer: ME
joj oni sa osmesima su grozni... kao oni klovnovi iz horor filmova.... taj bilbord sa kucom i macom nisam bas spazila... ono sa carnexom mi se ne svidja tipa reklamiraju mesnu industriju a vamo luk paprika i ostalo... e sad nisam kao kolega don zagledala bas devojke kako izgledaju niti da li je lepsa ona s lukom ili sargarepom ali ok... :) intesa je ok... a sarenis... pa to su im boje... duga... :)

_________________
UAT&LTS!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2006. 10:02:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
@mandarina: he... pa šta bih primetio ako ne lepe devojke ;) Zato svako jutro hasam mesni narezak marke Carnex :)

Oni elastični kezovi su tako morbidni da je to neverovatno... bila je nedavno jedan bilbord toliko morbidan da sam uvek gubio dah kada ga pogledam... neko dete na zadnjem sedištu auta koje ima pogled kao iz filma Ring :)

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2006. 12:00:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.10.2002. 17:36:16
Postovi: 411
Godina: Dipl.
Smer: ME
Znam tacno na koji bilbord mislis. Evo dokaza da im je bilbord totalna propast: ne mogu da se setim za sta je bilbord, da li za autogume ili osiguranje, ali ono prestravljeno dete na zadnjem sedistu i slogan "vazna je sigurnost". Stvarno kao RING... :silly:

A ako ne znate na koji bilbord mislim, evo sajtas http://www.kombank.com/srp/index.asp?flash=y ... sa desne strane u flashu uradjena animacija. :bljak:

_________________
The mind is like a parachute. It works best when it is opened.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2006. 12:07:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.01.2003. 19:22:12
Postovi: 1064
Godina: IV
Smer: ME
Bilbordi za Komercijalnu, i ostale banke = katastrofa!
Intesa je imala teasing kampanju, i sve bi to bilo ok, da nema onih debilnih poruka kao 'Zasto ja ne mogu da dobijem kredit za stan? Nezaposleni'... mislim stvaaaarno!

Dobar bilbord, jedam od najboljih posle onog za nedelju mode (radio New Moment) mi je za Horgosku papriku (Vitamin). Malo su zeznuli boje na dnu, crveni logo na zelenoj pozadini... ali inace ideja genijalna! Bilbord kao slika!

_________________
2+2=5


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2006. 12:21:47 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
verovali ili ne te reklame za rasteglive kredite komercijalnoj je radio leo barnett.

mada, nije da je reklama ostala nezapazhena.
i meni se chini da komercijalna banka nema adekvatan marketing obzirom na svoju [finansijsq] mocj i trzhishni udeo.

shto se tiche reklama za carnex sa lukom i paprikom i lepim nenashminkanim _prirodnim_ devojkama, ochigledna je ideja. zdrav zhivot, priroda, zdrava hrana..

4emaa -> reklame intese su kao shto i pishe za nezaposlene i shodno tome treba njima da privuq pazhnju, a ne intelektualnoj eliti [mada ima i takvih medju nezaposlenima ;]

a new moment ima sve dobro.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2006. 13:42:38 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
A šta kažete na bilborde www.nadlanu.com ? To je prva velika reklamna kampanja za neki sajt na našim prostorima. Tačnije najveća kampanja kod nas do sada. :D

Sajt nije loš, lepo je odrađen, pregledan, ne učitava se predugo i pored slika i animacija. Na njemu su adrese mnogih pozorišta, bioskopa, restorana, kafića, noćnih klubova itd. Tu su i vesti, top liste, kao i najava većih umetničkih događaja kod nas.

Svaka im čas' na ovome. :P

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2006. 16:39:46 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2004. 23:06:03
Postovi: 3369
Lokacija: Bgd
Godina: IV
Smer: IS
To je telekomovo vlasnistvo.. Valjda je skoro bio onaj konkurs za naj domain, i sad su valjda uzeli i otvorili 2-3 nova sajta sa idejom koju su dali neki posetioci :)

_________________
Autobuski prevoz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2006. 16:46:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.10.2002. 20:30:21
Postovi: 180
Godina: Dipl.
Smer: ME
Mislim da je prosečan srpski direktor (koji ima srednju skolu, takvih je najveci %) više novca spreman da potroši na bilborde i minutazu nego li na ideju i dobru reklamu... Kad pogledate koliki se novac sliva u "kanalizaciju" na bilborde i reklame koje ne ostavljaju nikakvog utiska ni traga, a najčešće samo nerviraju i iritiraju...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2006. 16:53:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
to 'na dlanu' mi je privlacilo paznju svaki put kad sam prolazila pored bilborda.. i koliko mi je samo trebalo da procitam sta tu pise..!!! bilbord kao bilbord je krs.

a mene vise nervira sto bilbordi nicu ko cvece, nego sto vecina njih izgledaju 'naopako'.. gde god se okrenes - bilbord! i to ne jedan.. nego pet spojenih.. bzv...

i meni je sablasan onaj sa 'srecnom porodicom' komercijalne banke... zanimljivi su mi bili oni od banke intese sa "da nasi klijenti stanu u jedan red..." i ostali tog tipa...

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2006. 17:11:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.01.2003. 19:22:12
Postovi: 1064
Godina: IV
Smer: ME
Ma i meni je 'Na dlanu' krs! Prvo sto nisam mogla da rpocitam sta pise, a drugo ona riba mi je tako u pinkovskom fazonu- bljak.

@blooez, na konkretnom bilbordu mi je smetala pojava kredita za nezaposlene, (od cega ce oni da placaju kredit, od drugog kredia?!) ne toliko sam tekst.

_________________
2+2=5


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2006. 19:13:17 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
emaa je napisao:
@blooez, na konkretnom bilbordu mi je smetala pojava kredita za nezaposlene, (od cega ce oni da placaju kredit, od drugog kredia?!) ne toliko sam tekst.


a ja mislim da je to njihov pun pogodak.

u srbiji koja ima oko 50% nezaposlenih, ako ponudish [nekako] placjanje na rate nezaposlenima sa primanjima eto ti silnih prihoda.
oni su se setili toga i na tome im svaka chast.

koliko ja znam druge banke ne nude ovako neshto.
na stranu shto to mnogo znachi polovini [ne]zaposlenih u srbiji koji do sada nisu mogli da placjaju na rate.

ne razumem shta tebe tu nervira? ako te zanima kako misle to da ostvare - idi u intesu i pitaj :]

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2006. 19:52:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.01.2003. 19:22:12
Postovi: 1064
Godina: IV
Smer: ME
Nervira me jel to sve podseca na Dafinu, Jezdu i ostalu mutivodu!

_________________
2+2=5


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2006. 23:41:33 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
emaa je napisao:
Nervira me jel to sve podseca na Dafinu, Jezdu i ostalu mutivodu!


wow. zvuchish kao pravi chovek od struke :]

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2006. 01:20:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.10.2002. 20:30:21
Postovi: 180
Godina: Dipl.
Smer: ME
bLooez je napisao:

u srbiji koja ima oko 50% nezaposlenih, ako ponudish [nekako] placjanje na rate nezaposlenima sa primanjima eto ti silnih prihoda.
oni su se setili toga i na tome im svaka chast.



Nemoj da iznosiš paušalne podatke.
U srbiji zvanično ima oko 28% nezaposlenih, a tealno ta stopa je 18%
kad se uzme u obzir to i dalje dobar deo ljudi slaka nešto na crnjaka, imakombinaciju, ili nešto valja. Da toga nema, odavno bi se ovde desio argentinski scenario!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2006. 13:29:37 

Pridružio se: 18.05.2003. 12:48:48
Postovi: 2331
Lokacija: Oslo, Norway
Godina: Dipl.
Smer: UK
Banka Intesa je za ciljnu grupu imala sve one koji se zvanicno vode kao nezaposleni, ali ipak imaju odredjen priliv novca svakog meseca.
Mene je ta reklamna kampanja privukla da se raspitam oko svega toga i najverovatnije se odlucim za otvaranje racuna.
Inace ona reklama sa detetom na zadnjem sedistu auta je koliko se ja secam bila za automobilske gume Sava.
Sto se tice bilborda sa kucetom i macetom i porukom "Jedan kredit menja sve!" ja bih tu pomislio da je poruka "Ne mora vam se zivot svesti na kuce i mace ima mesta i za dete." Opet to je neko moje slobodno tumacenje te poruke...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2006. 13:51:07 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ono za Savine gume sa klinkom na zadnjem sedištu je dobra reklama. U fazonu, ne kupujte naše gume za sebe već za njih i njihovu sigurnost i tako... Dobra im je ideja.

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2006. 16:45:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.10.2002. 17:36:16
Postovi: 411
Godina: Dipl.
Smer: ME
Meni je totalno besmisleno staviti dve zivotinje na bilbord i napisati toliko univerzalnu poruku i da na kraju cela reklama toliko povrsno i glupo zvuci. Bolje je bilo da su stavili samo svoj logo i teraj... a ovako im je neko uzeo pare za tu glupost. :udri:

_________________
The mind is like a parachute. It works best when it is opened.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2006. 18:17:29 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Billy Idol je napisao:
bLooez je napisao:
u srbiji koja ima oko 50% nezaposlenih, ako ponudish [nekako] placjanje na rate nezaposlenima sa primanjima eto ti silnih prihoda.
oni su se setili toga i na tome im svaka chast.

Nemoj da iznosiš paušalne podatke.
U srbiji zvanično ima oko 28% nezaposlenih, a tealno ta stopa je 18%
kad se uzme u obzir to i dalje dobar deo ljudi slaka nešto na crnjaka, imakombinaciju, ili nešto valja. Da toga nema, odavno bi se ovde desio argentinski scenario!


a jel trebalo da napishu _zashto ja ne mogu da placjam na rate? nezaposlen koji shljaka na crnjaka_ ?
poenta nije u tome, vecj u tome da u srbiji postoji visok procenat [zvanichno] nezaposlenih. shto banq jedino i interesuje jer zvanichno nezaposleni do sada nisu mogli da placjaju na kredit.

zaista me je mrzelo da zbog toga shto nema veze sa temom konsultujem zavod za statistiq.

4zvezda -> i ja sam tako shvatio reklamu. za mlade parove koji umesto dece chuvaju qcjne ljubimce.. a slogan 1 kredit menja sve je univerzalan, i ne opisuje bash najbolje tu reklamu..

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2006. 21:31:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.01.2003. 19:22:12
Postovi: 1064
Godina: IV
Smer: ME
Ma najbolja je ona reklama ja mislim KOmercijalne banke za kredit za stan, kad na jednoj strani kauca sede mladenci (ona njega uhvatila izmedju kolena i prepone), a sa druge svekrva i svekar... ufff- toliko o nama u jednoj slici.
Bljak

_________________
2+2=5


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2006. 21:42:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ili onaj za Kurir: "Svakome u lice" u prevodu: "Svakome milu majku" :)

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2006. 21:51:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.10.2002. 17:36:16
Postovi: 411
Godina: Dipl.
Smer: ME
@emma

Mislim da je to Novosadska-ERSTE radila... bezveze je, slazem se.

_________________
The mind is like a parachute. It works best when it is opened.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2006. 22:58:38 

Pridružio se: 23.01.2005. 00:41:41
Postovi: 109
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ej da bilbordi za komercijalnu banku su uzas, a njihove reklame su jos gore. :bljak:
Inace, i meni se svidjaju ovi bilbordi za Intesu, stvarno te zaiteresuje da odes do banke da se raspitas...i ok su bili oni bilbordi za NBG(National Bank of Greece), nesto kao ne cekajte deda mraza on je kod nas, samo je bezveze sto je neki mladi deda mraz i bez brade. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group