Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 24.01.2006. 01:10:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.04.2003. 20:16:31
Postovi: 553
Lokacija: Beograd
Godina: IV
Smer: UK
Kako da zapocnem ovo, a da ne ispadne da sam malo :udri: :udri: pa da sad pokusavam da se istresem …. ajde probacu ovako: jel se secate svih onih tema koje su ljudi otvarali kada su zeleli da se raspitaju oko smerova da bi odlucili koji da upisu ? A, jel se secate da se 99 % tih tema pretvaralo u nadmetanje i prozivanje medju smerovima, malo otvoreno a malo izmedju redova, a onda bi svi malo iskulirali, neko bi napisao nesto fazonu “ma svi su dobri, zavisi ko sta voli” i tako zavrsili pricu (bar do sledecag meseca kad bi neko opet otvorio novi topic sa istim pitanjima).
E, ja cu sada da budem drugi u istoriji ovog foruma koji ce da totalno isproziva svoj smer, zato sto sam se totalno, totalno razocarao u njega tako da sam na kraju odlucio da predjem na neki drugi. Pokusavao sam da nadjem jedan jedini argument, jednu svetlu tacku, koji bi me naterao da se predomislim ali nisam uspeo. Ovde jedino izuzimam kolege sa smera, koji su stvarno ok u svakom pogledu.
Posto je smer na koji nameravam da predjem menadzment voleo bih ljudi sa tog smera iskreno ogdovore na ovaj post u smislu da li menadzment prepoznaju u nekoj od ovih stavki (ili neka napise slobodno svoj “black list”) da bih znao da li ovde uopste postoji izbor ili samo iluzija izbora (neka se ni IS i Operacioni ne ustrucavaju).
Ici cu po stavkama (ne ide po vaznosti), a samo da napomenem jos i da nigde na forumu o vecini ovoga ni “a” nisam procitao (nema nista dok sam ne probas) …

1. Debilna yahoo grupa koji su osnovali studenti, na kojoj do sada nista pametno nisam procitao medju 500 poruka kojima su me zatrpali. Ajde sto je nefunkcionalno, al sto ljudi pisu gluposti svaka im cast. A povrh svega onaj asistent iz UK otvori svoju yahoo grupo za kacenje rezultata koje samo on zna da nadje. Covek bi pomislio da su ljudi sa kvaliteta potpisali neki ugovor sa yahoo.

2. Dosadni predmeti. Pola predmeta bukvalno zraci a da bi bilo jos gore niti smatram da su potrebni za struku niti korisni uopsteno (korisni uopsteno u smislu nekog sireg obrazovanja npr. sociologija).
Takodje dosta predmeta ima malo “masinski” prizvuk, cak i ona prostorija koja im je “stab” ima neke stvarcice kao moja srednja (masinski skola).

3. Da li sam samo ja pomislio na to sta uopste studiram ? Meni smisao ovog smera niti posao koji cu radti, i jos bitnije gde da ga nadjem i nakon celog semestra i dalje nije mnogo jasniji nego sto je bio pre nego sto sam ga upisao. Ako neko zna da mi objasi veoma rado cu ga saslusati. Ali da objasnjenje ne bude - pa culi smo da ima dosta posla. To je nesto neverovatno, procitao sam barem 10 tema o smerovima i za UK bi uvek neko napisao - “pa ne znam bas tacno sta se tamo radi, nesto vezano za one standarde ali s tim je najlakse naci posao”. Odakle vam ta glupa ideja za posao, pokazite mi jedan oglas, jedan konkurs, jednog coveka sa fona koji to radi. Znaci totalna dezinformacija zasnovana na odredjenim bajkama koje su neki ljudi pricali u kojima su se gadjali nekim ciframa vezano za to koliko ce kvalitetlija trebati u zemlji, pa ispade da za narednih 100 godina necemo iskolovati toliko ljudi … oce to….. :bljak:

4. Nas na smeru ima oko 90, ja sam relativno redovno isao na fax i ako se tu vrtelo vise od 50 ljudi pojescu tastaturu. Ostalih 40 niko nikada nije video, cuo, niti zna da postoje. Naravno postavlja se pitanje zasto to mene potresa ? Zato sto sam vec cuo da vazimo za najlaksi smer na faxu, pa me zanima da li smo bas toliko laki da ce se ovi ljudi pojaviti u junu i dati uslov ili smo smer za one koji imaju “pametnija posla” nego da sede na faxu, pa ajde na uk, nesto kao visa poslovna svojevremeno.
Zaista, nisam psiholog ali ipak nisam mogao da ne uocim da nisam naisao ni na jednog kvalitetliju koji je zaista zagrejan za to zanimanje. Recimo medju IS-ovcima ima dosta ljudi koje poznajem koji su bas u toj prici i poseduju zavidno znanje, medju menadzerima ima ljudi sa prilicno definisanim ciljevima vezanim za karijeru i koji postizu neke uspehe (npr. menadzerijada). Dok kod kvaliteta, ako ima iko ko je nameravao da ga upise kad je upisivao fon ili da mu je to tokom prve 2 godine bio prioritet i “vizija” buducnosti, pojescu i misa.

5. Manjak perspektive i kreativnosti. Pogledajte menadzmet. Uz malo cimanja mogu da se usavrse za bio sta - men u IT, men u bankama, men u komunikacijama, men u prodaji, men u nabavci … Skoro svako podrucje mora imati menadzment. A dosta se toga vrti oko odlucivanja, planiranja, smisljanja raznih strategija itd (ovo je skroz laicki i povrsno receno da ne komplikujem).
S druge strane - kvalitet. Strogo odredjena sema koja se prati i proverava da li se sa njom nesto podudara ili ne. Znaci ili ides od firme do firme i to poveravas ili sedis u firmi i trudis se da se to podudara da te ne bi onaj kad dodje u kontrolu :cekic: ako nesto ne stima
Ovo pod uslovom da sam ja dobro shvatio poentu uk, sto ne garantujem.

6. Extremno me nervira jedan profesor i jedan asistent (sa istog premeta), ali ovde ipak necu navoditi imena da ne bih dovodio u neugodnu situaciju FF. Naravno pod “nervira” mislim da covek ima neke svoje momente i da sve u svemu nije osoba sa kojom zelim da imam previse kontakta u svom skolovanju.
Da li ima “interesantnih” pojedinaca i na menadzmetu ?

Uh, necu vise, ispasce da sam bas isfrustriran ili da pisem ovo u afektu iako nije tako jer sam dobro o svemu ovom razmislio jos ranije.

Neka neko pobije ove stavke (ili bar deo) koje sam napisao i svaka mu cast, ustvari bicu mu zahvalan. Samo neka da neke normalne argumente, nemojte ono - ma to nije tako, ja znam da je drugacije, ali necu sada da pisem …
Ili neka neko doda broj 7 (kao sto rekoh neka se i menadzeri ukljuce) pa da vidimo malo iskrenog misljenja.

Izvinjavam se ljudima sa smera, nisam nameravao da rusim ugled njihovog buduceg zanimanja i odseka koji studiraju vec jednostavno da neke stvari otvoreno rapravimo.

Pozdrav svima

_________________
HEAR ME ROAR !


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.01.2006. 02:52:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2004. 02:11:42
Postovi: 2868
Lokacija: 11080
Godina: Dipl.
Smer: UK
UK u drugoj godini po novm programu je sasvim Ok, i prevazisao moja ocekivanja. Ja sam u potunosti zadovoljan. A smerski predmet (Osnove kvaliteta i Inzenjering procesa) su dosad bili sasvim zadovoljavajuci, plus radio se projektno zadatak koji je meni bio zanimljiv. Ostalo od predmeta su bili Marketing, Operaciona I, verovatnoca i strani jezik... Tako da sa te strane gledano kako nama tak i svima (osim sto smo jedini sa operacionim u drugoj, mada je to OK).

_________________
flickr


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.01.2006. 03:05:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.10.2003. 10:20:21
Postovi: 94
Lokacija: Beograd
Pazi ovako, i ja sam sa UK i mislim da je tvoj problem vise to sto nisi u fazonu da ti je vazno samo da ti bude lako, nego zelis da se pronadjes u smeru, poslu..., a u kvalitetu se ocigledno nisi pronasao!

Za neke stvari si u pravu, kretenske yahoo grupe, obecanja za rezultate kojih vise nema nego sto ima, poneki blesavi profesor...

Sto se tice predmeta i materije, nije nista manje dosadno nego predmeti iz prve i druge. Ok, treba da bude prakticnije kako studije odmicu, ali na faxu se uci teorija, a praksa manje, tako ti je svuda. Al' opet, ima i solidnih pokusaja da se oseti praksa, pre svega kroz projektni iz kvaliteta. Jeste da je malo banalno raditi sa izmisljenom firmom, ali prodjes kroz sve.

I ja sam smer upisala zato sto je kao lak, iako bas i nije, a i zato sto ono ostalo nisam htela, ali sada mi se ovo dopada! I nije uopste tako nekreativno kao sto si ti predstavio! Moraju da se postuju standardi, ali ne mozes ti sigurno da uvedes sistem kvaliteta u svakoj organizaciji na isti nacin. Eto kreativnosti. E, a ako hoces da budes sluzbenik koji ce da odrzava nesto sto je neko drugi stvorio, to je vec druga stvar, i smor je! Al' mi cemo biti neki inzenjeri, mi cemo raditi big stuff! I u svakom poslu postoje neki standardi, pravila..., ne mozes sigurno da izmisljas toplu vodu svaki put kad treba nesto da uradis! To je odgovor na ono sto si rekao o kreativnosti i poredio sa menadzmentom. I jos, kvalitet je potreban svuda isto koliko i menadzment, ako ne i vise! Jeste da je kod nas situacija takva kakva je, ali morace da se promeni, kad tad, a i necemo mi fax zavrsiti sutra! Polako! Uostalom, tu su okolne zemlje, koje su daleko ispred nas! Sve se moze kad se hoce!

Mislim da sam ti dala kontraargumente za sve. Nemam obicaj da se prepucavam po forumu, niti sad imam takve namere. Ovo sto smo ti i ja napisali su vise subjektivne izjave. Odlucio si se na taj smer iz nekih razloga, ipak ti se ne svidja i ne znas sta ces s tim u buducnosti i ja mislim da je to skroz u redu! Ali nije bas toliko lose. Opet, ja sam prezadovoljna i mislim da s tim mogu da uspem jednog dana.

Stvar je u afinitetima, zeljama, ambicijama i volji! A sigurno neces cudo napraviti baveci se necim sto ne volis, ili jos gore ne podnosis. Zato bolje promeni smer i nemoj previse energije da trosis na nerviranje sto ides pogresnim putem, nego menjaj sta ne valja!

Pozdrav


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.01.2006. 12:13:37 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.06.2003. 21:32:42
Postovi: 2086
Lokacija: Zemun/Vranje
Godina: IV
Smer: UK
Heheh...upisao sam Fon zbog programiranja, mislio sam da se na Fonu to uci :) Malo sam se razocarao a i shvatio sam da ako hocu da budem jedan od najboljih u tome sto radim moram tome da se posvetim skroz, to naravno ne mogu.
Posle nekog vremena otkrio sam da imam smisla za menagment. Svidele su mi se neke stvari koje menagment predstavlja: moc, odlucivanje timski rad a najvise od svega mi se svidela odgovornost.
Upisao sam UK zato sto je:
1. Usko povezan sa menagmentom. Ima dosta istih ispita, uci se slicna materija.
2. Svideo mi se sam pojam kvaliteta i standarda. Naucicu puno toga o necemu sto do sad nisam znao nista, a to ce mi kasnije mnogo koristiti ako planiram da se bavim menagmentom.
3. Zato sto je lak. Ovo nije subjektivno misljenje. Ovo je cista statistika. Ljudi sa UK zavrsavaju fax pre ostalih smerova.
4. Intenzivni rad. Po prirodi sam lenj. Kampanjac. Svidelo mi se sto se na kvalitetu sve radi tokom semestra u vidu seminarskih i projektnih zadataka.
Jos jedan nacin da usavrsim svoje menagerske sposobnosti. Timski rad, odlucivanje u grupi...
5. "Kolege te vuku" Cuo sam ranije a ispostavilo se da je delimicno tacno. Kao sto si sam rekao na predavanjima smo u proseku 30-50. Upoznao sam vecinu ljudi. Kad posustanes kolege ce te povuci sa sobom i nastavices tamo gde si stao. Ovo nisam bas lepo objasnio al shvaticete o cemu pricam za god dana.
Iako se nisam posvetio smeru i ucenju zbog drugih stvari, ne kajem se sto sam ga upisao. Jesam malo u zaostatku al nadoknadicu to.
Znas zasto je Sony upao u krizu? Zato sto ima preterano mnogo menagera. Cinjenica je da se menagment izucava na 6-7 fakulteta u Srbiji. Moja slobodna procena je da godisnje se na trzistu kadrova pojavi duplo vise menagera ngo sto ima potrebe za tom vrstom kadrova.
Kad zavrsim fax zaposlicu se kao inzenjer kvaliteta, to ce mi biti samo odskocna daska za ono cemu tezim :)
Za kraj da kazem nesto sto sam cuo na predavanjima. Mnozina imenice "kadar" je "kadar" ne "kadrovi" :)
Eto naucio sam nesto novo i zanimljivo na smeru.

_________________
Sve je lako kad si mlad


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.01.2006. 12:27:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2004. 02:11:42
Postovi: 2868
Lokacija: 11080
Godina: Dipl.
Smer: UK
mishaa je napisao:
Heheh...upisao sam Fon zbog programiranja, mislio sam da se na Fonu to uci :) Malo sam se razocarao a i shvatio sam da ako hocu da budem jedan od najboljih u tome sto radim moram tome da se posvetim skroz, to naravno ne mogu.
Posle nekog vremena otkrio sam da imam smisla za menagment. Svidele su mi se neke stvari koje menagment predstavlja: moc, odlucivanje timski rad a najvise od svega mi se svidela odgovornost.
Upisao sam UK zato sto je:
1. Usko povezan sa menagmentom. Ima dosta istih ispita, uci se slicna materija.
2. Svideo mi se sam pojam kvaliteta i standarda. Naucicu puno toga o necemu sto do sad nisam znao nista, a to ce mi kasnije mnogo koristiti ako planiram da se bavim menagmentom.
3. Zato sto je lak. Ovo nije subjektivno misljenje. Ovo je cista statistika. Ljudi sa UK zavrsavaju fax pre ostalih smerova.
4. Intenzivni rad. Po prirodi sam lenj. Kampanjac. Svidelo mi se sto se na kvalitetu sve radi tokom semestra u vidu seminarskih i projektnih zadataka.
Jos jedan nacin da usavrsim svoje menagerske sposobnosti. Timski rad, odlucivanje u grupi...
5. "Kolege te vuku" Cuo sam ranije a ispostavilo se da je delimicno tacno. Kao sto si sam rekao na predavanjima smo u proseku 30-50. Upoznao sam vecinu ljudi. Kad posustanes kolege ce te povuci sa sobom i nastavices tamo gde si stao. Ovo nisam bas lepo objasnio al shvaticete o cemu pricam za god dana.
Iako se nisam posvetio smeru i ucenju zbog drugih stvari, ne kajem se sto sam ga upisao. Jesam malo u zaostatku al nadoknadicu to.
Znas zasto je Sony upao u krizu? Zato sto ima preterano mnogo menagera. Cinjenica je da se menagment izucava na 6-7 fakulteta u Srbiji. Moja slobodna procena je da godisnje se na trzistu kadrova pojavi duplo vise menagera ngo sto ima potrebe za tom vrstom kadrova.
Kad zavrsim fax zaposlicu se kao inzenjer kvaliteta, to ce mi biti samo odskocna daska za ono cemu tezim :)
Za kraj da kazem nesto sto sam cuo na predavanjima. Mnozina imenice "kadar" je "kadar" ne "kadrovi" :)
Eto naucio sam nesto novo i zanimljivo na smeru.


DA ti nisi mozda Ja ???? :aaa: :yo: ;)

Samo sto sam JA druga UK...

_________________
flickr


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.01.2006. 15:40:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.04.2003. 20:16:31
Postovi: 553
Lokacija: Beograd
Godina: IV
Smer: UK
Citiraj:
Pazi ovako, i ja sam sa UK i mislim da je tvoj problem vise to sto nisi u fazonu da ti je vazno samo da ti bude lako, nego zelis da se pronadjes u smeru, poslu..., a u kvalitetu se ocigledno nisi pronasao!


Da mi je bitno da se pronadjem u onome sto radim to podrazumevam (to nekad ume da bude korisna a nekad jako otezavajuca okolnost). Medjutim ni sam nisam siguran da li je problem u zanimanju ili u smeru.

Citiraj:
I jos, kvalitet je potreban svuda isto koliko i menadzment, ako ne i vise! Jeste da je kod nas situacija takva kakva je, ali morace da se promeni, kad tad, a i necemo mi fax zavrsiti sutra! Polako! Uostalom, tu su okolne zemlje, koje su daleko ispred nas! Sve se moze kad se hoce!


Sa svim ostalim sto si napisala se mogu sloziti i prihvatiti ga jer je to tvoje vidjenje stvari, svakako sa mnogo vise optimizma nego moje, ali uz rizik da ovo shvatis kao pokusaj prepucavanja (sto nikako nije) moram ti reci da mislim da ovde gresis.
Mi necemo zavrsiti fax sutra, ali za max 2 godine bismo trebali. To uopste nije neku dug vremenski period, proci ce caskom, a ovde se stvari uzasno sporo menjaju. Ako pogledas recimo Hrvatsku - to ti je zemlja koja je par godina ispred nas imas dobar primer. Ni oni nikakvu potrebu za nasom strukom nemaju ni u najavi. Znaci to kad-tad ispada 5-10 godina. Meni je to licno predugo za cekanje. S druge strane u inostranstvo da bi otisao posle fakulteta treba ti neko da te povuce jer ko ce tamo primiti na nevidjeno coveka koji nema dan iskustva u struci. Znaci potpuna blokada.

Citiraj:
Mislim da sam ti dala kontraargumente za sve. Nemam obicaj da se prepucavam po forumu, niti sad imam takve namere. Ovo sto smo ti i ja napisali su vise subjektivne izjave


Naravno, meni nije ni bila namera da se propucavam sa nekim, drago mi je da si iznela svoje misljenje, pogotovo sto se na forumu malo pise o ovom smeru a ja sam i rekao da bi bilo lepo da neko dokaze da gresim. U sustini svaka izjava je subjektivna jer niko od nas ne ide na 2 fakulteta ili 2 smera istovremeno pa da bude objektivan jer moze da ih uporedi, nego svi pisemo o faxu/smeru na osnovu toga koliko se on razlikuje od onoga kako mislimo da treba da bude i sto smo ocekivali.

@ Dusan: mi te predmete, barem pod tim imenom nemamo, mozda se stvarno plan razlikuje, a mozda su to iste stvari a nasa misljenja se razlikuju.
U svakom slucaju mi je drago sto si zadovoljan jer se secam da si se razmisljao koji smer da upises.

Citiraj:
Znas zasto je Sony upao u krizu? Zato sto ima preterano mnogo menagera. Cinjenica je da se menagment izucava na 6-7 fakulteta u Srbiji. Moja slobodna procena je da godisnje se na trzistu kadrova pojavi duplo vise menagera ngo sto ima potrebe za tom vrstom kadrova.


Da, to je sasvim tacno, i to je cinjenica koja me je i odbila od menadzmenta u startu. Nije da se bojim konkurencije, naravno da ona mora postojati, to je normalno i pozeljno, ali ovo kod nas je zastrasujuce......
Ali opet i tebi postavljam isto pitanje kao i stashi, kao i svima koji misle da imaju odgovor - gde ces konkretno da se zaposlis kao kvalitetlija, kad, kako ?

Drago mi je da ste se javili, opet kazem da nikoga ne prozivam, samo iskrena rapsrava o nasem smeru.
Pozdrav

_________________
HEAR ME ROAR !


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.01.2006. 16:34:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2004. 02:11:42
Postovi: 2868
Lokacija: 11080
Godina: Dipl.
Smer: UK
Citiraj:
@ Dusan: mi te predmete, barem pod tim imenom nemamo, mozda se stvarno plan razlikuje, a mozda su to iste stvari a nasa misljenja se razlikuju.
U svakom slucaju mi je drago sto si zadovoljan jer se secam da si se razmisljao koji smer da upises.


Pa nemate i u tome je i problem.
Osnove kvaliteta su nas uvele u "svet" Kvaliteta... A profan je nevidjeni lik, J. Filipovic. Zavrsio studije u Americi, osnovao neko udruzenje... (ima na google). Projektni veoma zanimljiv, nije cist sablon.
Slika


Inzenjering je kod M. Radovica, dosta korisno. Iako teroija smara, projektni mi je bio vise nego zanimljiv i povezaan sa predhodnim.

Prvo sam mislio da cu tesko da se adaptiram na UK, ali sam pposle provalio da mi je to bolje nego da sam upisao "staru ljubav" IS (iako se ne radi u dovoljnoj meri ono sto mene zanima). Dosta sam se iznenadio kada sam dosao na UK, jedina zamerka je sto nas ove godina ima rekordnih 120 ! na odseku...

_________________
flickr


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.01.2006. 20:25:25 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.06.2003. 21:32:42
Postovi: 2086
Lokacija: Zemun/Vranje
Godina: IV
Smer: UK
TomCat je napisao:
Mi necemo zavrsiti fax sutra, ali za max 2 godine bismo trebali. To uopste nije neku dug vremenski period, proci ce caskom, a ovde se stvari uzasno sporo menjaju. Ako pogledas recimo Hrvatsku - to ti je zemlja koja je par godina ispred nas imas dobar primer. Ni oni nikakvu potrebu za nasom strukom nemaju ni u najavi. Znaci to kad-tad ispada 5-10 godina. Meni je to licno predugo za cekanje.

Mi cemo zavrsiti fax za 3 godine, znajuci mene mozda bude i 4-5 :D Racunaj jos 1 godinu za vojsku i malo zezanje sa drustvom.
Racunaj jos 1. godinu za polozen drzavni ispit iz standardizacije. To je vec 5 godina, do tad ces ti umesto dial up-a imati broadband od 100mbps mada to nema veza sa ovim al eto...cisto da se zna. :)
Inace... Vita je skoro postovao neki link gde je neki studentski casopis radio istrazivanje o diplomcima. Ako se dobro secam to je Prokka imao za temu za seminarski iz ViS. U tom radu pise da je najveci broj diplomaca koji se zaposljavaju u struci upravo sa UK. To je istrazivanje radjeno pre 6meseci.
Znam za 5-6 primera diplomaca UK koji imaju posao u struci.
Seti se sta je Pesaljevic rekao jednom na predavanju. Da Fon nece dati kadrove za metrologiju koji su sada potrebni u narednih 50godina.
Posla ima...samo treba malo da se upustis u to.

_________________
Sve je lako kad si mlad


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.01.2006. 21:01:21 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
Shto se mene tiche,ja sam ovim smerom vishe nego zadovoljan.Upisao sam ovaj smer zbog ''praxe",ako te projektne mogu da svrstam u to.
Predmet,osnove kvaliteta i profesor Joca su definitivno najbolji na ovom smeru u drugoj godini.
Inzenjering procesa mi se ne svidja zbog teorije,al bez teorije nema praxe, koja je proshireni OOP... :D al taj projektni mi se samo tako svideo,kao i iz OK... :D
Operaciona istrazivanja,predmet,kao i oop na prvoj godini,samo shto je dosta tezi.Asistentkinja je dobra,dobro objashnjava... :D sve se moze nauchiti na vezbama.
Ovako,shto se tiche nas kvalitetlija,mogu vam reci jedno sigurno informaciju koju mi je preneo otac koji radi u Beogradskim elektranam.Doshli nemci i hoce da privatizuju Bg. elektrane,sve standardno,nije materijal i propratna oprema u najboljem stanju,ovo-ono...sve to moze da se popravi,al gde vam je sektor za kvalitet :???: :!!!: :zbun: odgovor je bio:''pa,znate,ovaj-onaj...to je kod nas tek u razvoju...postoji tek 2,3 godine..." -
Evo 2. proverena pricha.Radi se o chuvenom Filip Morisu.Kum mi se zaposlio pre dve godine i moze se reci da je steko neko ime,nishta posebno,ali je napredovao dosta,trudio se radio kao crnac...Zavrshio je ekonomski sa prosekom 8.7 i odlichnim znanjem engleskog jezika.Kaze on meni:''koji si smer na fonu,jer neki vezan za kvalitet :???: :!!!: ''-zachudjeno odgovaram-da :???: :!!!: e pa slushaj ovako:pre neki dan doshao lik sa tog smera sa prosekom 8.4,8.5 i odma ga primili bez ikakvog chekanja,cimanja koje sam ja imao,a chak je manje znam engleski od mene...shto je najgore,sad radi mesec dana i na jednom stepeniku je iznad mene... :aaa: :aaa:

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.01.2006. 22:07:13 

Pridružio se: 27.12.2003. 16:39:58
Postovi: 215
Godina: Dipl.
Smer: UK
Svaka cast mlade moje kolege nemam nista specijalno da dodam.
Ali vas ceka dosta jos toga sto ce biti korisno i zanimljivo. Da Filipovic je dobar lik i hoce uvek da izadje u susret. Milic iako je smor ispade jedan od vecih strucnjaka. Lemi tj. Mile Pesaljevic je lik koji je bio direktor svega i svacega, ako postoji zelja kod vas rado ce pomoci, bio je i ministar par puta.
Elem meni je uvek najvaznija bila dobra komunikacija izmedju nas studenata i izmedju nas i profana. Ne razumem sta vam toliko smeta nasa grupa ali vam garantujem da ce te dobiti pomoc kad god zatrazite. To bas i nije slucaj na drugim smerovima, sujeta je velika.
Niko koliko god bio pametan i vredan ne moze sam da uspe i zato se treba sto vise vezivati sa sto vise ljudi.
Neko bese bas na pocetku rece za profana i asistenta. Pazi ovako ja ih genetski ne podnosim pogotovo onog asistenta, napaljeni $^%*. Ali pazi ovamo matori ce ako ti zelis kada postanes apsolvent dati PRAVU praksu.
Uvodjenje sistema kvaliteta, velike pare ali velike. Tezgare gde stignu.
Sto se tice posla najbolji student u mojoj generaciji se zaposlio pre nego sto je i diplomirao(Milic pomogao).
Vec sam se smorio ali pazi sad ovu formulu
EU= standardi
Srbija= nema standarda
Srbija= Eu 2010
KO treba da resi ovu jednacinu. Niste svesni koliko toga ima.
Evo ja radim diplomski iz Oznake porekla proizvoda i Appellation of Origin dve jako bitne i jako tzv. menadzerske oblasti a ekstremno vezane za kvalitet, znaci nije cisto masinstvo i plavi zamasceni mantili.
Vi imate novi i mnogo bolji program, uzivajte. Tezina ne znaci i bolji kvalitet znanja i lakoca nalazenja posla.
Koliko ja znam direktor Rajfajzena kod nas je neki Svabo bivsi elektricar ili vodoinstalater, pa sad ti vidi.
Zato bez tripovanja, kuknjave

_________________
Kad nam je bilo gore bilo nam je bolje
Ko dipr taj dismr.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.01.2006. 22:22:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2004. 02:11:42
Postovi: 2868
Lokacija: 11080
Godina: Dipl.
Smer: UK
Sto ne kazete ime asistenta koji vas smara, tj. napaljeni. Ako moze na PM da sad ne bi licitirao ovde.

_________________
flickr


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.01.2006. 22:47:42 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.06.2003. 21:32:42
Postovi: 2086
Lokacija: Zemun/Vranje
Godina: IV
Smer: UK
Na forumu nema javnog vredjanja profesora i asistenata :)

_________________
Sve je lako kad si mlad


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.01.2006. 03:36:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2004. 02:11:42
Postovi: 2868
Lokacija: 11080
Godina: Dipl.
Smer: UK
mishaa je napisao:
Na forumu nema javnog vredjanja profesora i asistenata :)

Pa dobro reci mi na PM, da znam o kome se radi... :D

_________________
flickr


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.01.2006. 08:54:15 

Pridružio se: 18.05.2003. 12:48:48
Postovi: 2331
Lokacija: Oslo, Norway
Godina: Dipl.
Smer: UK
Sve ovo sto sam procitao meni je dobrodoslo jer imam nameru da upisem UK (ostao sam na starom programu). Upisao sam FON zbog mogucnosti izbora i to izmedju IS i UK. Ono sto me privlaci kod UK je to sto se uci samo na nasem faksu, to sto ce posla biti i tu ne mislim da gresim, to sto diploma sa UK i jos neke druge diplome (koje uspesno jurim za sada) mi maltene garantuju radno mesto u jednoj privatnoj firmi... Kada sam sve sabrao i oduzeo dobio sam jednacinu u kojoj mi je kvalitet ispao kao odlicno resenje. Bilo bi glupo da kazem kako nisam u celu kalkulaciju uracunao i price o lakoci tog smera, ali svakako bi se tesko odlucio za to da nemam neku potporu za buducnost...
Jedno pitanje. Koliko ima ljudi na UK u drugoj godini?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.01.2006. 09:59:15 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
120 :D

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.01.2006. 11:21:37 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.06.2003. 21:32:42
Postovi: 2086
Lokacija: Zemun/Vranje
Godina: IV
Smer: UK
Moje misljenje je da je glavni razlog TomCata za pokretanje ove teme to sto se nije pronasao na kvalitetu. Upravljanje kvalitetom je smer sa kojim skoro niko nije imao nikakvog dodira ranije. To je neka skroz nova nauka, u razvoju.

_________________
Sve je lako kad si mlad


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.01.2006. 23:19:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.04.2003. 20:16:31
Postovi: 553
Lokacija: Beograd
Godina: IV
Smer: UK
Prvo da svima kazem da mi je stvarno drago sto ste svi zadovoljni smerom i da ste se nasli u tome i imate ideje i planove za buducnost. Takodje mi je drago i sto se neko od starijih kolega (Stole) prikljucio diskusiji.

@ Dusan: Nazalost mi koji studiramo po starom imamo izgleda manje zanimljiv program..
Koliko znam nama Filipovic nista ne predaje tokom ove godine, stata jer dobar profesor moze puno da znaci.

Citiraj:
Sto ne kazete ime asistenta koji vas smara, tj. napaljeni


Sto se tice doticnog profesora i asistenta nije to toliko bitno, tolike nezgodne ljude sam sreo do sada nije on prvi, da je sve ostalo ok sigurno on ne bi bio dovljan da se ja bedacim, al ovako je postao "kap u prepunoj casi" , kolega Stole je ocito odmah shvatio o kome se radi (znaci ipak nisam jedini :) ). Ti ga verovatno jos nisi ni sreo, glupo je da ja sad pravim babarogu od njega, mozda se tebi covek svidi ....
Imena naravno nisam ni spominjao bas zbog ovoga sto Misha rece - ne bi bilo u redu da se bilo ko imenuje u negativnom kontekstu.


Citiraj:
Mi cemo zavrsiti fax za 3 godine, znajuci mene mozda bude i 4-5 Grin Racunaj jos 1 godinu za vojsku i malo zezanje sa drustvom.
Racunaj jos 1. godinu za polozen drzavni ispit iz standardizacije. To je vec 5 godina,


Dobro mozda sam malo preterao sa racunicom kad sam rekao 2 godine, mada mislim da je 5 previse (mozes da ucis za ispit iz standardizacije tokom vojske, cak i da ga polozis ako sluzis civilno, a i za fax si dodao jednu godinu sto mislim da je dovoljno) znaci da se nadjemo na 3,5 godine ;)

Citiraj:
do tad ces ti umesto dial up-a imati broadband od 100mbps mada to nema veza sa ovim al eto...cisto da se zna. :)


Ocu, ako se odselim negde u Skandinaviju ... Ne staj mi na muku #2, dosta mi je sto razmisljam o faxu ako pocnem da razmisljam i o Telekomu istovremeno bice :ljutko: :((

Citiraj:
Inace... Vita je skoro postovao neki link gde je neki studentski casopis radio istrazivanje o diplomcima. Ako se dobro secam to je Prokka imao za temu za seminarski iz ViS. U tom radu pise da je najveci broj diplomaca koji se zaposljavaju u struci upravo sa UK. To je istrazivanje radjeno pre 6meseci.


Koja fora, ja sam nasao neki tekst na netu iz prosle godine vezan za FON u kome je bilo price o smerovima i zaposljavanju i receno je da kvalitetlije najduze traze posao i da je to smer sa najvecim procentom nezaposlenih diplomaca... Stvarno svasta .. :zbun:

Citiraj:
Moje misljenje je da je glavni razlog TomCata za pokretanje ove teme to sto se nije pronasao na kvalitetu.


Glavni razlog pokretanja teme je bo da iznesem svoje vidjenje stvari i da vidim da li se ljudi slazu sa mnom ili ne.
Posto ocigledno nemaju isto vidjenje stvari kao ja znaci da je zaista problem u odnosu ja-upravljanje kvalitetom, i to je sasvim ok.
Mada morate priznati da smo lepo prodiskutovali ...


Citiraj:
mogu vam reci jedno sigurno informaciju koju mi je preneo otac koji radi u Beogradskim elektranam.Doshli nemci i hoce da privatizuju Bg. elektrane


Koliko ja znam Svedjani (mada nebitno), i nije bila u pitanju bas standardna privatizacija .... (izgleda da su nam i roditelji kolege ;) )


Citiraj:
Ne razumem sta vam toliko smeta nasa grupa ali vam garantujem da ce te dobiti pomoc kad god zatrazite. To bas i nije slucaj na drugim smerovima, sujeta je velika.


Ovo govorim u svoje ime, a izgleda da se u tome dosta ljudi slaze sa mnom. Yahoo grupa je izuzeto neprakticna stvar. Ne znam koje su bile vase ideje kada ste je otvarali, verovatno je tada imala vise smisla jer je bilo manje ljudi, ali sada je postala ... prevazidjena, nepotrebna. Na UK ima (po mojoj proceni) oko 300 ljudi, na 3 godine. Besmisleno je da se svi uguravaju u jednu zatvorenu grupu odseceno od ostatka faxa. Imate FF koji je milon puta bolje resenje. Ti i jos jedan kolega ste jedini ljudi sa 4 god UK koji se pojavljuju ovde i ucestvuju u diskusiji, i posle se cudimo zasto niko ne zna nista o ovom smeru. U svakom slucaju, ne znam ko je "glavni i odgovorni" za UK ili za onu yahoo grupu ali ja bi to zatvorio i poceo da koristim forum kao i svi ostali ljudi sa faxa.

_________________
HEAR ME ROAR !


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.01.2006. 00:10:24 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
zanimljiva tema na ESu

http://www.elitesecurity.org/tema/15591 ... ngineering


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.01.2006. 00:42:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2004. 02:11:42
Postovi: 2868
Lokacija: 11080
Godina: Dipl.
Smer: UK
TomCat je napisao:
@ Dusan: Nazalost mi koji studiramo po starom imamo izgleda manje zanimljiv program..
Koliko znam nama Filipovic nista ne predaje tokom ove godine, stata jer dobar profesor moze puno da znaci.
....
Ti ga verovatno jos nisi ni sreo, glupo je da ja sad pravim babarogu od njega, mozda se tebi covek svidi ....
Imena naravno nisam ni spominjao bas zbog ovoga sto Misha rece - ne bi bilo u redu da se bilo ko imenuje u negativnom kontekstu.


JEsam sreo sam se sa njim, bio mi je asisten sa jos jednim "omiljenim" na jednom predmetu. Za divno cudo, skapirao sam trip tog "omiljenog", i svima poznatog iz prve ili druge godine (u zavisnosti od generacija). "Omiljeni" mi je OK na kraju iako ima cudan smisao za humor i nacin pricanja. A taj o kome je rec mi je uvek bio od pomoci kad god mi je nesto trebalo zaz projektni... Neznam, jednostavno je bio OK... :)

_________________
flickr


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.01.2006. 02:10:48 

Pridružio se: 27.12.2003. 16:39:58
Postovi: 215
Godina: Dipl.
Smer: UK
Ja sam jedan od glavnih krivaca za haoticnost nase yahoo grupe. Kad smo je jelte osnovali nije bilo mnogo ljudi i onda smo morali naci nacin da nateramo ljude da komuniciraju pa i da pomazu, zato smo poceli masovno da se proseravamo. Grupa je dosta korisna jer je profani ne posecuju tako da je nasa baza puskica, skripta, i ostalih cudesa najverodostojnija. Lakse je za komunikaciju kad neko treba da ti nesto sibne na mejl i slicno.
Moderator je Marija Vukojevic Vuka, lako je mozes naci naci na faksu pa joj slobodno reci sve sto te muci.
Ja sam vec rekao, oni u lab. za kvalitet sve sami nitkovi, ali stari hoce da pomogne na kraju. Samo treba da postoji licna inicijativa i to je sve. Ima dosta mojih kolega drugara koji rade sa njima, mislim da su radili u Valjevu nesto, oni drze konsultacije za one silne projekte, njih takodje slobodno pitajte, traziti Bozu, Maju, Mareta i Pedju. Mislim da je Lemi pricao i o skolovanju na Sorboni ali to samo za one dobre i vredne... alkose :D
Slobodno pitajte sto vas interesuje rado cu svakom izaci u susret.
Ajde sad mars na strebanje

_________________
Kad nam je bilo gore bilo nam je bolje
Ko dipr taj dismr.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.01.2006. 02:49:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.04.2003. 20:16:31
Postovi: 553
Lokacija: Beograd
Godina: IV
Smer: UK
stole je napisao:
Ja sam jedan od glavnih krivaca za haoticnost nase yahoo grupe.


Aha, znaci ti si taj :boc: konacno si priznao
(salim se naravno, potpuno razumem u cemu je problematika)

Citiraj:
Mislim da je Lemi pricao i o skolovanju na Sorboni ali to samo za one dobre i vredne... alkose :D
Slobodno pitajte sto vas interesuje rado cu svakom izaci u susret.


Pa sad, ako bi se islo malo na Sorbonu onda bi mozda onaj black list mogao malo da se skrati/izbrise ... :D
Evo ja sam vredan ... alkos ...

_________________
HEAR ME ROAR !


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.01.2006. 13:16:58 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.12.2004. 17:09:47
Postovi: 4567
Lokacija: blok
Godina: Dipl.
Smer: UK
tomcat,koliko je meni otac rekao,nemci su u pitanju,al ne bitno,bitno je da su pitali za kvalitet :D :P

_________________
10 godina je prošlo...otišao sam


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group