Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12.09.2011. 15:31:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.11.2010. 00:19:29
Postovi: 17
Lokacija: Mars
Godina: Padobranac
Smer: UK
ISPOVEST JEDNOG FONOVCA

Pre par nedelja reših da se prijavim na neki konkurs razmene studenata. I kao što to obično biva, pored popunjenog formulara i motivacionog pisma, potrebno je sakupiti i pozamašnu gomilu dokumenata: potvrde, utvrde, kopije, itd. Između ostalog potrebno je izvaditi potvrdu o položenim ispitima. Zbog svoje lenjosti i odbojnosti koju osećam prema svakom obliku šaltera, uključujući tu i one sa pozlaćenim aluminijumskim profilima na našem fakultetu, odlagao sam prikupljanje dokumenata do nedelju dana pred kraj roka za podnošenje prijave.

Dolazim na fakultet. Kupujem obrazac za uverenje da sam student. Gospođa u skriptarnici mi kaže da obrazac za potvrdu o položenim ispitima dobijam na šalteru br.1. Popunjavam obrazac za uverenje i zauzimam mesto u redu za šalter br. 2. Mala digresija: uvek me fasciniralo kako se red za šalter br 2. može prostirati do kraja hodnika (50tak metara), dok druga dva šaltera zure prazna, moju nedoumicu rešila je šalterska službenica br.3 sa logičnim objašnjenjem da je knjiga kod šalterske službenice br.2. Posle pola sata dolazim na red. Za pola minuta, ljubazna gospođa za šalterom je izlupala pečate, te sam se uputio na kraj reda za šalter br.1. posle 40tak minuta dolazim na red na šalteru br.1. Saopštavam gospođi na šalteru da mi je potrebna potvrda o položenim ispitima, kad krajičkom oka ugledah, žutim markerom podvučeno na požutelom papiru, ROK 10 DANA. Headshot! Gospođa za šalterom mi pruža molbu koju je potrebno popuniti, izgubljen tražim snage da se povratim iz pomračenja uma i zamućene svesti. Uspevam da se saberem i pitam službenicu da li je moguće izdati potvrdu za manje od 10 dana. “Ne, žao mi je.”, odgovori ona, pomislih procedura je procedura.

Slika
studentska_služba[FON]: ha, ha, noob!

Kao pokisao izlazim iz zgrade, u mislima psujem kamen temeljac dragog nam fakulteta i pozlaćene aluminijumske profile šaltera studentske službe. Onda je usledio preokret pa počinjem, da psujem sebe i svoju lenjost. Tako ti i treba vole jedan, gde si na šalter pošo sa cvetom u kosi! Neće procedure zbog tebe da se menjaju, magarče! Upadoh tu u blagu deprsiju, zbog žarke želje da se prijavim na konkurs, uz malo sreće prođem i zapalim, makar na kratko, odavde (digresija: Megatrend :) ).

I dalje pokisao, nisam primetio prijateljicu kako mi maše.
“Hej, šta si se smorio?”, upita me, sada skoro na pola koraka od mene.
“Hej, ćao, ma pusti…”, i krenem da joj objašnjavam.
“10 dana!? Meni su izdali već sutradan, pošto sam predala molbu i uplatnicu. 500 dinara sam pukla za tu potvrdu. Koliko na tvom fakultetu uzimaju za potvrdu?”, i ona je skupljala dokumentaciju za isti konkurs.
“Za jedan dan si dobila potvrdu?”. A procedura?
“Ne znam koliko uzimaju, nisam stigao do te aktivnostu u procesu izdavanja potvrde.”, krenem sa izrazima iz “struke”, valjda pod uticajem naučenog za ispit u septembru.
Završismo razgovor razmatrajući šta mi je sada činiti, s obzirom da ne mogu da kompletiram prijavu.

Poslao sam prijavu za konkurs bez potvrde, sa kratkim objašnjenjem. Međutim, prošlo je već par dana, a mene ne napušta znatiželja. Kakva je to procedura? I koliko traje na ostalim fakultetima kada na FON-u traje 10 dana? Odlučim ja da sprovedem malo istraživanje. Odem na sajt Univerziteta u Beogradu i krenem da zovem studentske službe fakulteta od društveno-humanističkih do tehničko-tehnoloških nauka. Sve pitam isto pitanje: „Koliko vam je potrebno da mi izdate potvrdu o položenim ispitima?“, kažem im godinu i status, kao i to da studiram po Bolonji.

Ekonomski i DIF najsporije izdaju potvrde, čeka se 3-4 dana. Polovina fakulteta koje sam kontaktirao izdaje potvrdu danas za sutra, znači rok je jedan dan. Posebno me iznenadio bogoslovski fakultet. Oni pored direktne veze sa Bogom imaju i efikasnu studentsku službu koja potvrdu izdaje citiram „odmah“. Tradicija organizovanja, valjda. Studentska služba pravnog fakulteta po efikasnosti može da služi za primer našem sudstvu, jer takođe izdaje potvrde odmah. Kao i medicinski, matematički, fakultet za fizičku hemiju, fizički, hemijski. Prestao sam da zovem posle hemijskog, kada sam uleteo u grupu prirodno-matematičkih i tehničko-tehnoloških fakulteta, jer sam nasmejavao službenice, koje su bile raspoložene za šegu: „Sine, pazi, treba mi najmanje 3 minuta!“, sledi prigušeni smeh.

Slika
Potvra, kazes?

Dakle studentska služba Fakulteta organizacionih nauka, kada je u pitanju izdavanje potvrde o položenim ispitima, ubedljivo je najneefikasnija na Beogradskom univerzitetu. Da nesreća bude veća, sve rade isto kao što su radili pre 10 godina. Podatke unose u knjige, umesto preko tastature u računare. Za tu potvrdu verovatno „ručno“ kopaju po dosijeima, svaku prijavu ispita provere, a onda isto tako ručno unesu u obrazac za potvrdu, zbog čega je i potrebno 10 dana da se potvrda izda. I sve to ne bi bilo problem, da nismo duboko zagazili u 21. vek i da se taj isti fakultet, za čije studente dotična služba radi, ne izdaje kao moderan i savremen. I sve to ne bi bilo problem da se na tom fakultetu ne bave ORGANIZACIONIM NAUKAMA! Govore o informacionim sistemima, bazama podataka, poslovnim procesima, idikatorima efikasnosti, efektivnim strategijama poslovanja... Ne postoji student (da ne govorimo o nastavnom osoblju) na odseku za menadžment i organizaciju, koji neće tako predano i šarmantno da vam prezentuje svoj case (srp. slučaj), rezultat reinženjeringa procesa izdavanja potvrde, da ćete pomisliti da su svi vaši problemi rešeni i da dotični u rukavu drži rešenja za glad u Africi, ekonomsku krizu i dilemu da li je starija koka ili jaje. Ne postoji student (da ne govorimo o nastavnom osoblju) na odseku za informacione sisteme i tehnologiju, koji u glavi nema strukturu novog IS studentske službe, takvog da se u nanosekundama meri brzina generisanja čuvene potvrde.

E, a kada je potrebno case sprovesti u delo, a IS implementirati, kada je potrebno živeti i raditi onako kako propovedaš i učiš druge, onda udaramo u zid sadašnjice i realnosti i shvatamo da je lakše u odelu sa kravatom držati govore, ispijati koktele i nabadati (da prostite) meze na čačkalicu, nego zasukati rukave.

Za dragu nam upravu, da skratim celu priču u jednu rečenicu: ne bismo imali problema, da u praksi primenjujete ono čemu nas u teoriji učite.

Pozdrav,
vaš kolega :cupavi:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.09.2011. 16:36:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.08.2010. 12:10:31
Postovi: 1178
Godina: IV
Smer: IS
Nikada nisam imao problema sa studentskom sluzbom, zaista, uvek su mi izlazili u susret. Sada, cekanje u redu po sat vremena je druga prica (pogotovo kada su salteri kod ulaza pa se svi guramo).

Naravno, ja nikada nisam vadio potvrdu o polozenim ispitima. Ne vidim zasto je potrebno 10 dana kada je sve prevedeno u elektronski oblik.

_________________
Vladalac ,Majstor i margarita; Idiot; Umece ratovanja; Ubiti pticu rugalicu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.09.2011. 18:07:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.11.2007. 19:12:54
Postovi: 3863
Godina: Apsolvent
Smer: IS
^^Nije bas tako kao sto ti pricas (mislim na tekst u poslednjih nekoliko pasusa)

Da, na fon-u se zvanicno ceka 10ak dana za potvrdu (najcesce zavrse dosta ranije, samo treba proveravati na salteru ;) ). I ta usluga je besplatna. Ako ti treba brze, mogu da zavrse za dan, ali se ta usluga dodatno naplacuje. Zaboravila sam tacno cifru, pise valjda u cenovniku.

A zasto se toliko ceka? To je vec cista lenjost...
U stud. sluzbi taj papir istampaju za minut (da, toliko smo modernizovani, imamo sve podatke u racunarima :P ). "Problem" nastaje u pecatiranju, i potpisivanju tog dokumenta... koji se nazalost obavlja u drugoj prostoriji.
Politika fakulteta je sledeca: sacekaju da se nakupi gomila raznih molbi i papira, i onda ih sve djuture odnesu na to famozno pecatiranje.
Pomalo neorganizovano? Slazem se. Ali tako je bilo od pamtiveka, ne vidim zasto te to toliko zacudjuje... Vec si par godina na fon-u, znas "kucni red" :invert:

_________________
What is essential is invisible to the eye.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.09.2011. 18:25:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.06.2008. 12:39:22
Postovi: 718
Lokacija: Don't ever say you're on your way down
Godina: III
Smer: IS
*ivy* je napisao:
Pomalo neorganizovano? Slazem se. Ali tako je bilo od pamtiveka, ne vidim zasto te to toliko zacudjuje... Vec si par godina na fon-u, znas "kucni red" :invert:

osećam da je potencijal službenice u tebi veliki

_________________
Impossible is nothing.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.09.2011. 18:43:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.11.2007. 19:12:54
Postovi: 3863
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Haha pa ne bi mi smetalo. Za 2h smaranja sa studentima imala bih znatno visu platu od onih mucenih it-evaca, koji po ceo dan rmbace pred kompom :D

_________________
What is essential is invisible to the eye.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.09.2011. 18:55:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.11.2010. 00:19:29
Postovi: 17
Lokacija: Mars
Godina: Padobranac
Smer: UK
Sada kada znam da moze brze, ali ih jednostavno mrzi, mnogo se bolje osecam. :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.09.2011. 19:13:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.08.2009. 12:07:39
Postovi: 635
Godina: Dipl.
Smer: OM
Totalno je objasnila, ja sam odusevljen. Pogotovo sentencom
Citiraj:
Ali tako je bilo od pamtiveka, ne vidim zasto te to toliko zacudjuje...
To je duh mladih IT strucnjaka, zeljnih promena... :D
Ali i u pravu je za neke stvari, ja sam trazio potvrdu bas pre neki mesec i dobio je za 5-6 dana,kad sam otiso tamo i izmolio da mi daju jer je bila frka (slicna prica). Ne kazem da je 5 dana super, ali je manje od 10. :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.09.2011. 20:01:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.11.2007. 19:12:54
Postovi: 3863
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Pa nemam ja vama sta da 'objasnjavam' :D Ako ti se ne svidja, zali se njima, a ne na forumu. Tamo mozda i ostvaris nekog ucinka...ovde bas i ne :P
Patrik je napisao:
To je duh mladih IT strucnjaka, zeljnih promena... :D

Again, svideo se tebi njihov nacin rada, ili ne, ni jedan jedini student ne moze tu nista da promeni. Tvoje je da slusas predavanja, polazes ispite... definitivno ne mozes da menjas "sistem" i "procedure" studentske sluzbe, koja tako posluje godinama.
Jel izdaju sva dokumenta? Izdaju... Jel javno receno koliko im treba za koji dokument? Jeste... Da li ce UVEK biti kilometarski red samo na jednom od saltera, dok ostali ne rade? Hoce...
Mislis da mozes nesto da promenis povodom toga? Be my guest :D

Mene iskreno apsolutno ne interesuje kako posluju... koristim njihove "usluge" 3 puta godisnje... za upis godine, i mozda nekad vadim neki dokument.
Bas sam tu potvrdu o polozenim ispitima vadila pre par meseci, pred godisnje odmore... Da vidis kako uz par pravih reci motivacije mozes da je dobijes za pola sata :D

_________________
What is essential is invisible to the eye.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.09.2011. 03:28:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.02.2009. 06:32:24
Postovi: 172
Godina: IV
Smer: IS
^ од "памтивека" људи теже да промене оно што мисле да је лоше
када би сви људи "од памтивека" размишљали као ти вероватно бисмо изумрли пре пар хиљада година


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.09.2011. 08:16:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.11.2007. 19:12:54
Postovi: 3863
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Haha, ma skroz si mi odbrusio :lol:
Nista, idi ti spasavaj covecanstvo, da ne izumiremo opet... Usput mozes da svratis i do ptt-a, redovi su im ogromni, izumirace :D

_________________
What is essential is invisible to the eye.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.09.2011. 10:41:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.04.2006. 15:05:54
Postovi: 4058
Godina: Dipl.
Smer: UK
Aman ljudi, niste shvatili svrhu teksta. Decko ne trazi od vas da mu resite zivotne probleme, nego mu je potrebno da na svoj nacin (kroz pisanje) izbaci frustraciju koja je nastala usled debilne situacije.

Cim sam videla naslov topika morala sam da ga procitam. Ja sam prosle godine na svom blogu pisala tekst slicnim povodom. Tj ne bas slicnim nego mnogo gorim - bila sam suspendovana 6 meseci (zbog navodnog koriscenja puskica). Sto je narocito porazavajuce kad uzmete u obzir da svaki, ukljucujuci i ovaj poslednji ispit na koji sam izasla neko od kolega polozi na puskice, ja ih ni ne nosim. Tako da mogu da razumem na koji nacin pisanje ovoga moze makar delimicno da pomogne i okrene na ironiju/humor/zabavu.

Neka si ovo napisao, sve i da je jednokratni propust, a ne praksa, treba da se radi na tome da takih propusta ne bud eili bude sto manje. Ljudi nikad nigde nisu dospeli cuteci.

_________________
Dancing is making love to music..
http://www.introsfera.blogspot.com/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.09.2011. 11:20:57 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.02.2008. 17:23:56
Postovi: 3567
Godina: Padobranac
Smer: IS
Hm, Iris, mogla bi možda da uradiš copy paste sa tvog bloga i da ovde napraviš jednu temu. Kad sam čitao, koliko se sećam, nisi nikog pljuvala iz uprave tj. bio je pristojan tekst. :D Mislim da bi ljudima bilo veoma zanimljivo da pročitaju.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.09.2011. 11:49:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.04.2006. 15:05:54
Postovi: 4058
Godina: Dipl.
Smer: UK
Hm, ne. Radije ne bih taj tekst kacila na ovaj forum. Nisam nikog pljuvala, samo sam Lazovica pohvalila.

_________________
Dancing is making love to music..
http://www.introsfera.blogspot.com/


Poslednji put menjao *Iris* dana 14.09.2011. 02:37:28, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.09.2011. 12:36:40 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.02.2008. 17:23:56
Postovi: 3567
Godina: Padobranac
Smer: IS
*Iris* je napisao:
Hm, ne. Radije ne bih taj tekst kacila na ovaj forum.

Pa upravo si ga okačila. :lol:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.09.2011. 13:10:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.08.2010. 12:10:31
Postovi: 1178
Godina: IV
Smer: IS
Steta je sto si propustila celu godinu, i verujem da si se osecala jako lose, i zato mi je zao.
I razumem taj stav "pa, i drugi prepisuju". To je veliki problem na fakultetu kako neki prepisuju i zavrse u roku sa visokim prosekom, dok su drugi osudjeni zbog svoje casti i morala.

Video sam stosta sto bih zeleo da zaboravim, od hrpe puskica do udvaranja profesorici. It's a sad world we live in.

_________________
Vladalac ,Majstor i margarita; Idiot; Umece ratovanja; Ubiti pticu rugalicu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.09.2011. 13:25:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.06.2010. 18:54:40
Postovi: 328
Lokacija: BG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
potpuno mi je FENOMENALNO kada se neko buni sto su ga suspendovali a koristio je puskice??? uz opravdanje pa i drugi su koristili pa nikom nista... o moj boze! da li je to drugi razred osnovne ili jos jedan slucajni buduci kvazi akademac? jel ako oni budu skakali sa mosta, jel ces i ti? milion puta je bilo reci o tome pre ispita da ako koristis puskice bices suspendovan i ako ne zelis da budes suspendovana pa ti onda zamisli sta? nemoj da koristis puskice, na primer! i mnogi drugi nisu koristili puskice pa su zavrsili fakultet mnogo pre tebe i sa mnogo boljim prosekom i to zamisli iste te predmete koje si ti imala, cak i teze, sta ces sada? jel sada opet imas neki izgovor? naravno da nije idealna situacija ali nece ni biti idealne, ni u zivotu, ni na fakultetu, a to nije opravdanje da slegnes ramenima i da se pretvoris u zajedljivo stvorenje kome su svi drugi krivi za njegov neuspeh

_________________

njnjnj


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.09.2011. 14:30:26 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
milion puta je bilo reci o tome pre ispita da ako koristis puskice bices suspendovan i ako ne zelis da budes suspendovana pa ti onda zamisli sta? nemoj da koristis puskice, na primer!


Ili ih koristi tako da te ne uhvate. Slika

Mada realno, ne mozes ti na puskice da iz svakog predmeta imas visoke ocene.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.09.2011. 14:39:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2009. 15:31:00
Postovi: 218
Godina: Padobranac
Smer: ME
^^ why so serious? :-D chillout... :pivo:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.09.2011. 22:23:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.06.2008. 12:39:22
Postovi: 718
Lokacija: Don't ever say you're on your way down
Godina: III
Smer: IS
nerdrage!

FON, Y U NO ETF!

_________________
Impossible is nothing.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.09.2011. 23:05:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.04.2006. 15:05:54
Postovi: 4058
Godina: Dipl.
Smer: UK
Lol, pa ne bih ja bila pogođena da se ljudi inače suspenduju kad ih uhvate sa puškicama. Al nikad niko nije suspendovan pre mene (makar ne u proteklih 10 godina), a na svakom ispitu gledam ljude koji polažu ispite najvećim delom na puškice, neke čak i uhvate i samo ih izbace (pa prošli ispit koji sam ja uradila za 60 bodova bez puškica ofc, neko ko nije učio da ga ne imenujem je uradio za 90 uz ruke ispisane formulama). Ovo je frustracija na nivou one kad su meni napisali kaznu u GSPu jer nisam imala kartu (inače imam već godinama markicu i imala sam je i tad, al mi taj dan ostala u drugoj torbi što nisam ni primetila dok oni nisu ušli). Da, taj dan sam prekršila propis, ali to nije fer kosmički gledano, jer oni koji rade takve stvari bez obzira dal je to švercovanje ili studiranje na puškice nikad ne ispaštaju zbog toga, već neke crne ovce koje se jednom zadese.

Uopšte nije stvar u meni, ili u nekom drugom pojedinačkom slučaju nego u toj vrsti nepravde.

_________________
Dancing is making love to music..
http://www.introsfera.blogspot.com/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.09.2011. 00:43:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2010. 16:56:50
Postovi: 116
Godina: IV
Smer: IS
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.09.2011. 02:37:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.04.2006. 15:05:54
Postovi: 4058
Godina: Dipl.
Smer: UK
Haha tako nešto xD Ali srećom odavno sam prebolela. U svakom slučaju nuff abt that, ova tema je pokrenuta zvog nečeg drugog. Hence brišem link do mog slučaja, da mu ne pomutim slavu :P

_________________
Dancing is making love to music..
http://www.introsfera.blogspot.com/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16.09.2011. 20:47:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.06.2010. 18:54:40
Postovi: 328
Lokacija: BG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
^^^^ti bas i nisi bistar

_________________

njnjnj


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16.09.2011. 23:57:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.06.2008. 12:39:22
Postovi: 718
Lokacija: Don't ever say you're on your way down
Godina: III
Smer: IS
to ne dovodim u pitanje

_________________
Impossible is nothing.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17.09.2011. 10:19:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.10.2007. 16:55:15
Postovi: 4003
Lokacija: Vidzilend
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja sam jednom vadio tu potvrdu, trebala mi za neku stipendiju, i dosao sam na salter i reko treba mi odma, hitno inace necu dobiti stipendiju (sto je bila istina) i zena rece jaooo, debilu pa sto ne dodje ranije, cek tu aj sacu... I za 15 min ja dobih tu potvrdu :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group