Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 25.05.2009. 15:25:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27.06.2004. 19:19:33
Postovi: 72
Godina: Dipl.
Smer: IS
Kako se polazu ispiti na studijama na daljinu?

_________________
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.05.2009. 17:47:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.09.2008. 21:34:56
Postovi: 444
Godina: Dipl.
Smer: ME
Irishman je napisao:
Kako se polazu ispiti na studijama na daljinu?


Isto kao i na blizinu ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2009. 12:27:12 

Pridružio se: 27.05.2009. 12:06:02
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Zdravo,
Zavrsio sam VTS "Nada Dimic" u Zemunu jos devedesetih, inace sam 1967., sto se vidi iz nicka.
Razmisljao sam da upisem Tehnicki u Zrenjaninu, smatrajuci da bi mi priznali bar neke ispite pa da nastavim, jer imam 5 zavrsenih semestara, ali izgleda da oni ne organizuju ovaj vid studiranja.
Ostaje ekonomski u Subotici, Beogradu i FON, koji sam mislio da upisem, buduci da sam iz Beograda.
Radim od 8 - 16, cesto i subotom, privatna frima, sto znaci da cu jedva moci da izmolim izlazak na ispit.
Citao sam jos jednu diskusiju gde covek koji je u mojoj situaciji pita ovo sto i ja i vecina odgovora se svodi na to da je vrlo tesko.
Sta mislite, da li bih svakodnevnim ucenjem npr. od 18 - 22 npr. znaci 4 sata dnevno mogao da prodjem na faksu.
Drugo i jos bitnije, kakve su sanse da se zaposlim, odn. kolika je traznja za svrsenim studentima FON-a ?
Pri tome ja cu tada imati u idealnom slucaju 45 godina, vredili li uopste upisivati i toliko se muciti ?
Radim posao koji nema veza sa masinstvom, slabo je placeno, pa mi je to motiv.
Molim nekog, naravno i vise vas da mi odgovori, buduci da se upis priblizio, mnogo faktora je u igri, osim mojih godina i cinjenice da radim, tu je i skolarina.
Hvala
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2009. 19:09:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jel mislsis osnovne studije ili neku specijalizaciju? Ako su osnovne studije u pitanju, nije ti FON bas tako lak kako se cini na prvi pogled ...jos ako ti ne priznaju nista od tezih ispita, ima da se bas namucis dok ne polozis sve sto treba. Plus jos sto se dosta ispita duplo teze sprema ako se ne ide na vezbe i predavanja. Stvarno ne znam kakvo ti je predznanje (ono moze imati dosta uticaja u tvom slucaju), tako da ne bih da te unapred obeshrabrim, a opet ne znam kako da objektivno ocenim tvoju situaciju.
Jedino sto mozemo da uradimo ovde, jeste da ti otprilike ukazemo na neke teze ispite sa kojim ces se susresti i sta se na njima izucava (tj sta ce te cekati), pa da sam procenis jel to za tebe ili nije, samo nam u tom slucaju daj malo vise detalja sta konkretno nameravas da upises.

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2009. 19:43:07 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
^^ to da li se vredi muciti je na tebi, verovatno da vredi, inace ne bi ovoliko ljudi studiralo.. a sto se tice sanse za zaposlenje, to zavisi od mnostva faktora, kakav si, sta znas /pored faxa/, za koje poslove konkurises.. i izmedju ostalog, godine. ne znam tacnu statistiku, ali ima malo nezaposlenih fonovaca

elem, znam da ti nisam nista novo rekla, ali svakako je bolje da pokusas makar sa faxom, nego da cupkas u mestu i budes nezadovoljan. ljudi se uglavnom oducuju za ovakav korak jer ih to koci da napreduju u firmi u kojoj rade (dakle, diploma se ceni). fon nije toliko lak kao sto se prica, al svakako nije nemoguc za zavrsiti. ja samo mogu da ti kazem da sa 4 sata posvecenog svakodnevnog ucenja bi mogao i harvard da zavrsis. i ako ti ista znaci, ne bi bio prvi koji si fon upisao u 40. :)

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2009. 00:13:17 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
^ imas ovde http://www.fonforum.org/viewtopic.php?t=14012
mislim da lici na tvoj slucaj

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2009. 13:38:03 

Pridružio se: 27.05.2009. 12:06:02
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Pre svega hvala na odgovorima. Danas sam, opet, zvao Zrenjanin, sad ispade drugacije nego juce. Ne postoji studiranje na daljinu, ali mozes da dolazis i samo polazes ispite ?
Jos prednosti - ne pocinjem od nule, odn. treba da odnesem index i da vide da li ce me staviti na 1. ili 2. godinu i imaju zaista mnogo smerova. Ne bih morao ni da polazem prijemni, nego bi se upisao u septembru. Ona sekretarica od juce bila je stura i neljubazna, danas sam, izgleda, naleteo na drugu.
Sve u svemu, Tehnicki u Zrenjaninu je za mene bolja opcija, ako je sve ovako kako su mi rekli. Treba uzeti jedan dan, pa otici i videti detalje, a pre svega se raspitati s kojim smerom je najlakse naci posao, a i koji je najlaksi :zvizduk: .
Jos jednom hvala na odgovorima, citao sam temu do koje je link dao Neecola, juce, sto me i podstaklo da se jos malo raspitam.
Nadam se da ce ovo koristiti i drugima, a ako nesto sa Zrenjaninom ne bude OK, evo me kod vas, sa novim pitanjima :P .
Pozdrav :)
Edit : jos malo sam surfovao, nasao sam faks u Cacku, pripada Univerzitetu Kragujevac. Izgleda da je omoguceno i studiranje na daljinu, ali ne mogu da proverim, jer im je studentska sluzba zatvorena, ali citao sam sta pise jedan tip.
Dobijes zvanje profesora tehnickog i informatike, vidim ljudi hoce da se prebace, npr. jedan koji je zavrsio sumarski, npr. ovde bi polagao 10 ispita a u Zrenjaninu 20.
Sve ovo pisem zbog ljudi koji su u mojoj situaciji, zavrsili su visu tehnicku ili neki faks, ali su nezadovoljni, pa bi doskolovavanjem poboljsali svoj status.
Nadam se da ne smetam, posto je ovo ipak forum FON-a, ali moze ljudima da bude od koristi.
Poz.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.06.2009. 08:31:28 

Pridružio se: 27.05.2009. 12:06:02
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Ćao drugari,
samo da vam javim da sam juče upisao Tehnički fakultet u Čačku. Upisao sam 3. godinu, a u oktobru ću 4. Ima, ukupno 20 ispita, ali već sam uspeo da sredim 3 i smanjim na 17 ;) , na osnovu planova i programa Više tehničke (ne zovu se isto, ali profesor pogleda program vidi da se u suštini uče iste stvari), računam da ću da sredim bar još 2 i delove nekih ( da nešto što mi je u planu i programu neću morati da polažem).
Ovo nije studiranje na daljinu, ali meni je bila jedina mogućnost, jer samo ovaj fakultet u Srbiji upisuje studente viših tehničkih po starom programu (nije bolonja), možda i Zrenjanin, ali mi ne odgovara, najverovatnije bih krenuo od prve godine, sa nekoliko priznatih ispita.
Ostaje mi da učim i da se iscimam do Čačka (150 km, 3 sata kolima, jer vozite Ibarskom magistralom, ograničenje brzine uglavnom na 60, pa ako nećete da popijete kaznu), nadam se da ću imati koristi.
Odabrao sam smer : Profesor tehnike i informatike ( i nije bio neki naročit izbor ) i zadovoljan sam.
Moderator slobodno može da spoji postove, bili ste ljubazni, pa da vam javim.
Svima srećno u junskom roku i nadalje, bolje reći, "slomite nogu" :) .


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.06.2009. 14:07:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
:)
lepo je ovo cuti. Srecno sa skolom i nemoj odustajati :)

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2009. 13:32:05 

Pridružio se: 18.09.2009. 13:19:35
Postovi: 51
Godina: I
Smer: IS
Zdravo svima.
Posto sam ove godine upisao FON i upao u grupu studenata na daljinu zanima me da li su pri raspodeli studenata u grupe obuhvaceni i studenti na daljinu?
Hvala unapred.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2009. 21:35:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27.06.2008. 11:34:01
Postovi: 107
Godina: IV
Smer: IS
Јесу! До сад је тако било...
Имаш сва права као и студенти на самофинансирању. Чак имаш и неке бенефиције... :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.10.2009. 19:10:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.10.2009. 17:29:46
Postovi: 123
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pozdrav svima!
Hteo bih da pitam, posto sam i ja upisao FON "na daljinu", da li imam prava da izlazim na kolokvijume ili moram da napisem neku molbu dekanu fakulteta? Za predavanja i vezbe mislim da mogu da prisustvujem bez problema, ali za kolokvijume nisam siguran.
Hvala.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.10.2009. 19:51:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
imas apsolutno ista prava kao i svi ostali studenti!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.10.2009. 20:48:22 

Pridružio se: 27.06.2008. 22:59:35
Postovi: 492
Godina: I
I vishe, posto imas minimalan broj potrebnih dolazaka na predavanja na kojima su dolasci obavezni.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.10.2009. 13:32:31 

Pridružio se: 04.06.2009. 17:57:55
Postovi: 57
Godina: I
Ko upise faks u statusu na daljinu ostaju na daljinu tokom celog studiranja ili...?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: re:
PostPoslato: 28.10.2009. 19:11:39 

Pridružio se: 30.01.2006. 21:34:52
Postovi: 153
A da li samofinansirajuci studenti moraju da prate predavanja, kao uslov za izlazak na ispit ??


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09.01.2011. 12:39:38 

Pridružio se: 09.01.2011. 12:35:50
Postovi: 10
Godina: Padobranac
Smer: IS
Pozdrav, zanima me koliko je moguce uspesno studirati na daljinu, pogotovo mislim na matematiku, programiranje i slicno...sto se vezbanja tice, s obzirom da se ipak ne posecuju predavanja...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09.01.2011. 12:43:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Niko tebi ne zabranjuje da dodjes na predavanje ili vezbe... :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09.01.2011. 12:47:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ali ako pak ne mozes da iz nekog razloga posecujes vezbe iz tako nekih predmeta, namucices se...

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09.01.2011. 17:05:02 

Pridružio se: 09.01.2011. 12:35:50
Postovi: 10
Godina: Padobranac
Smer: IS
@deradiccci pa da mogu da dolazim na predavanja sigurno ne bih studirao na daljinu

@kelegorm upravo je to i bilo moje pitanja...:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09.01.2011. 18:58:36 

Pridružio se: 09.01.2011. 18:48:17
Postovi: 3
Godina: Padobranac
Smer: ME
da li na FON-u postoje master studije na daljinu (menadzment dhn)?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09.01.2011. 20:08:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
^^Pazi, ne znam koliko ti je predznanje, ali bez dolaska na neke predmete ili bez nekog da ti objasni(ili placenih casova), moraces da ulozis mnogo truda, plus verovatno ces okinuti neku godinu...

Informacije mozes naci i ovde na forumu, ali je opet pozeljno znati nekog iz generacije....

Ja sam stigao uspesno do cetvrte bez dolaska na predavanja, ali sam isao na vezbe na neke iz bitnih predmeta. Jedna devojka nije uopste bila u mogucnosti da dolazi, pa je obnovila trecu i pored truda...

Sve je ovo individualno, ali u svakom slucaju, nece biti lako ako se na to odlucis. Veliki broj predavanja se moze zaobici, ali vezbe su korisne.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.04.2011. 16:04:00 

Pridružio se: 09.01.2011. 12:35:50
Postovi: 10
Godina: Padobranac
Smer: IS
Koje su vezbe obavezne/ pozeljne u prvoj godini? Tj. bez kojih tesko mozes da polozis ispite i koji je njihov obim nedeljno?

Hvlaa


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.04.2011. 16:11:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Matematike.Oikt moras da polozis 2 testa na vezbama, ali mozes sam da ih spremis, u pitanju je word, excell i jos neke kerefeke, davno je to bilo, ne secam se. Uis je preporucljivo da ides. Ostalo mozes da preskocis, barem sam ja preskocio, i nisam imao nekih problema. Za proizvodne sisteme mozda da nadjes nekog da ti to malo pojasni, moze za dan sve da ti pokaze.

Vezbe iz svih predmeta su 2 casa nedeljno.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.04.2011. 14:52:15 

Pridružio se: 09.01.2011. 12:35:50
Postovi: 10
Godina: Padobranac
Smer: IS
koji je otprilike minimum( bodova) za upis na studije na daljinu? da li ima neki limit, mislim na prethodne godine ili svako ko plati upise se? :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group