Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 10.10.2006. 20:40:39 

Pridružio se: 30.10.2005. 15:12:32
Postovi: 16
Godina: I
HEJ ljudi, ma jel IKO zna NEKOG da je zvanicno upisao MASTER ili bilo sta vezano za PDS, bilo po novom bilo po starom od tog famoznog 2.10.2006.?!
Pronalazacu sledi nagrada :P


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.07.2007. 16:57:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.10.2002. 15:10:00
Postovi: 144
Godina: Dipl.
Smer: IS
Isto i mene zanima... Citam po sajtu, vrtim power point prezentacije a sve mi je manje jasno...

Znaci zanima me... Zavrsio sam FON (IS), hocu da upisem master studije. Koliko predmeta polazem, koliko placam? Samo toliko.


I da li neko zna sta je bilo sa onim zakonom po kome bi se dodiplomske studije priznale za master, kao u Hrvatskoj na primer???


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.07.2007. 18:05:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.03.2002. 19:35:19
Postovi: 157
Godina: Dipl.
Smer: UK
Znam ja jednu devojku, ali se nismo cule od maja pa ne znam kako napreduje.....
Zavrsila je UK, upisala Master (jako mi je smesno sto to tako zovu... nema veze). Priznali su joj 4-5 ispita (to zavisi za koji se modul (ako se tako zove, ili smer na Masteru) odlucis, ako nije srodan sa prethodnim smerom priznaju manje i dodatno polazes vise>logicno). Onda imas nesto malo, 2 valjda ispita i tu Master tezu. Ako zadrzis da ti mentor bude onaj sa diplomskog, kako mi je ona rekla, samo 'doradjujes' diplomski.
A kako znate da je INACE sve bilo individualno (ljudi su diplomirali sa 40, ali i sa 90 strana), tek oko ovog takozvanog Mastera je prilicno neodredjeno, nedefinisano.

A posebno se postavlja pitanje, da li vredi cak i tih 10k+, placati za nesto sto ce biti priznato... gde? I da li ce? Ja bi volela da takve stvari prvo budu precizirane. Isto tako se i ljudi sa dosadasnjim diplomama zaposljavaju u inostranstvu kao Masteri (kada priloze spisak ispita vidi se koliko je ko radio/ucio).


Srecno svima!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.07.2007. 19:21:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
implant je napisao:
Isto i mene zanima... Citam po sajtu, vrtim power point prezentacije a sve mi je manje jasno...

Znaci zanima me... Zavrsio sam FON (IS), hocu da upisem master studije. Koliko predmeta polazem, koliko placam? Samo toliko.


I da li neko zna sta je bilo sa onim zakonom po kome bi se dodiplomske studije priznale za master, kao u Hrvatskoj na primer???


To oko zakona niko ne zna... Pricase i o izjednacavanju i to krompir.

Elem, ja sam na tim studijama. Polazes 2 predmeta (ako upises IS modul), od kojih je jedan seminarski i jedan je pristupni rad za master rad. 4 ispita ti se priznaju, ali ih ipak platis. 6 ispita = 9000 dinara.

Troskovi upisa su oko 6.000 (prijemni polaganje) + 11.000 skolarina za FONovce.

Troskovi master rada (koji je prilagodjeni diplomski) se krecu od 14 do 40 hiljada, zavisno od toga koliko je tvoj rad blizak tvom smeru (npr. ako si radio aplikaciju za dipl, to ti je minimum placanje, ako si radio kod Jaska maximalno).

Znaci suma sumarum, minimalno je oko 40.000, max i do 100.000.

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.08.2007. 09:38:03 

Pridružio se: 17.09.2003. 19:40:30
Postovi: 104
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ja zivim u Srbiji, a ti si sa druge planete, cim si toliko neobavesten. Izjednacavanje treba da se usvoji u Skupstini sredinom septembra. Tako su rekli. Mozda ce malo da kasne.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.08.2007. 20:28:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Rekli... He he... Rekli su oni to u oktobru prošle godine, da će biti čim bude nova vlada... Sada u oktobru, koliko je već zakona u proceduri, to ako dođe na red do nove godine biće dobro...

Bilo bi lepo da je istina, ali živi bili pa videli... Nema od toga leba, a ako mi moju diplomu izjednače sa masterom i izdaju taj master u ovoj zemlji Srbiji, sam ću je pojesti uz slobodno prisustvo svih zainteresovanih.

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.08.2007. 17:00:54 

Pridružio se: 02.09.2004. 18:46:31
Postovi: 281
Godina: I
Citiraj:
Još postoji zbrka oko vrednovanja starih i novih fakultetskih diploma
Svi diplomci biće masteri
Posle autentičnog tumačenja Zakonodavnog odbora, Skupština na jesen treba samo da potvrdi stav o izjednačavanju visokih zvanja

BEOGRAD - Zakonodavni odbor Skupštine Srbije ponovo je dao autentično tumačenje odredbe 127 stava 1 i 2 Zakona o visokom obrazovanju kojim je izjednačio ranije stečene fakultetske diplome sa masterima. Ovakvo tumačenje Zakonodavni odbor je jednom već doneo u decembru prošle godine i sada je ostalo da se o tome izjasni i parlament. Tumačenjem Skupštine trebalo bi da se stavi tačka na dilemu koliko "vrede" stare diplome i one koje će se još izvesno vreme sticati po starim programima, u odnosu na nove. Time će biti okončani i nesporazumi kako između studenata i fakulteta, tako i na samim fakultetima u vezi sa zvanjima koja studenti stiču.

Jelena Ivančević iz Studentske unije Srbije kaže da je odluka Zakonodavnog odbora sve iznenadila jer je ista takva bila doneta u decembru.

- Možda je to urađeno iz predostrožnosti da bi odluku usvojio novi saziv Skupštine, ali izgleda da ovo tumačenje Zakonodavnog odbora neki poštuju, a neki ne poštuju - dodaje Ivančevićeva. - Univerzitet u Beogradu je objavio konkurs za upis na doktorske studije u kome piše da doktorske studije mogu upisati osobe koje imaju sedmi jedan stepen stručne spreme, ukoliko fakulteti nisu drugačije propisali. A onda kad odete na sajt fakulteta, vidite da doktorske studije mogu da upišu samo masteri. To je opšta zbrka - objašnjava Ivančevićeva.

Srećko Šekeljić iz Saveza studenata Beograda kaže da je Zakonodavni odbor ponovo doneo odluku jer je bilo prigovora na prethodnu.
- Neki profesori su imali zamerku jer je u decembru zasedao Zakonodavni odbor prošlog saziva Skupštine i, navodno, poslanici koji sada sede u Skupštini ne moraju da raspravljaju o odlukama svojih prethodnika. Šefovi poslaničkih grupa su nam obećali da će tumačenje člana 127 Zakona o visokom obrazovanju biti potvrđeno u septembru. Tako fakulteti ne bi mogli na silu da upisuju studente na master studije, a diplomirani studenti neće biti dovedeni u zabludu oko svog statusa - objašnjava Šekeljić.
On kaže da je Univerzitet u Beogradu već poslušao studente i Zakonodavni odbor prilikom raspisivanja doktorskih studija.

- Međutim, ostavio je fakultetima da imaju dodatne uslove prilikom upisa na doktorske studije. Negde je to još jedna godina studija ili neki ispit. Kada Skupština Srbije bude potvrdila ovu odluku Zakonodavnog odbora, fakulteti više neće moći da postavljaju posebne uslove, a konkursi na pojedinim fakultetima će morati da budu izmenjeni - kaže Šekeljić.
Jedan od razloga zbog čega poslanici Skupštine Srbije treba da raspravljaju o tumačenju člana 127 Zakona o visokom obrazovanju jeste da se spreči podnošenje zahteva visokoškolskoj ustanovi da se ranije stečeno zvanje izjednači sa novim zvanjima. To znači da svi koji su diplomirali po starim zakonima ne moraju da poništavaju svoje diplome i traže nove, već status koji su ranije stekli zadržavaju bez vremenskog ograničenja.

ODMAH POSLE ODMORA

Goran Minić, predsednik Saveza studenata Beograda, kaže da smo ovom odlukom blizu izjednačavanja diplomiranih i mastera.
- Mislim da je ova odluka Zakonodavnog odbora ponovljena da bi je poslanici što pre usvojili. Očekujemo da odluka bude potvrđena sredinom septembra kada se poslanici vrate sa odmora - kaže Minić.

_________________
Biće bolje!! ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.08.2007. 18:42:16 

Pridružio se: 07.03.2003. 12:00:07
Postovi: 69
Godina: Dipl.
Smer: IS
FON je napisao:
13.avgust 2007
Rok za završetak diplomskih akademskih (MASTER) studija

Rok za završetak diplomskih akademskih (MASTER) studija, u školskoj 2006/2007. godini je 15. januar 2008.

Studenti koji do navedenog roka polože sve ispite, a ne odbrane Master rad, plaćaju ponovo školarinu i to 50% od iznosa školarine za 2007/08. godinu.

Studenti koji do 15. januara ne polože sve ispite, da bi nastavili studije, biće u obavezi da uplate školarinu u iznosu od 60 do 100% od visine školarine za 2007/08. godinu (u zavisnosti od broja nepoloženih ispita).



http://www.fon.bg.ac.yu/vesti/index.html#za_postdiplomce


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.08.2007. 19:17:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
To nam kao Bolonja stigla...

Samo da uzmu pare i dupe ce svoje jednog dana da ponude!

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.08.2007. 11:40:14 

Pridružio se: 15.08.2007. 09:17:01
Postovi: 2
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jedan sam od studenata na Master studijama (generacija 2006/2007) i nisam završio FON nego četvorogodišnji Ekonomski fakultet u Banjaluci (RS). Inace tu zivim i radim. Mogu samo reći da ovo što je FON donio predstavlja vrhunac nekorektnosti i bezobrazluka. Toliko sam ruznih stvari i neugodnosti dozivio na FON-u da se to ne moze rijecima opisati. U nekoliko slučajeva mogu nabrojati da je i sam fakultet prekršio i Zakon i Ugovor koji je dekan potpisao sa mnom u ime fakulteta. Čak sam počeo razmišljati da podignem tužbu protiv fakulteta za nadoknadu školarine i ostalih troškova (putni tr. i sl.) Svakako da tužba nije ni u čijem interesu ali imam osjećaj da ću jednostavno biti primoran na to.

Od samog pocetka kada sam upisao vidio sam da je fakultet jako loše organizovan. Počev od incidenta na prijemnom ispitu kada nam nisu dali potpun broj žiro-računa za uplatu pa do toga da jednom od profesora je trebalo čak 2 mjeseca da preglada najobičniji seminarski rad. To nije sve ali...o tom potom.Na žalost nisam mogao odustati na vrijeme jer sam u medjuvremenu dobio neku stipendiju vlade Srpske za post-diplomski.



Spooky je napisao:
FON je napisao:
13.avgust 2007
Rok za završetak diplomskih akademskih (MASTER) studija

Rok za završetak diplomskih akademskih (MASTER) studija, u školskoj 2006/2007. godini je 15. januar 2008.

Studenti koji do navedenog roka polože sve ispite, a ne odbrane Master rad, plaćaju ponovo školarinu i to 50% od iznosa školarine za 2007/08. godinu.

Studenti koji do 15. januara ne polože sve ispite, da bi nastavili studije, biće u obavezi da uplate školarinu u iznosu od 60 do 100% od visine školarine za 2007/08. godinu (u zavisnosti od broja nepoloženih ispita).



http://www.fon.bg.ac.yu/vesti/index.html#za_postdiplomce
:durisha:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group