Započni novu temu Odgovori na temu  [ 106 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 07.09.2010. 13:10:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.10.2006. 14:47:11
Postovi: 397
Lokacija: I tako dan za danom pred kockastim ekranom...
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Bilo je 5500 prosle godine, i to je bilo po cenovniku tada. Sto se tice te promene statusa, tu ne znam sta da ti kazem, osim idi kod sefa studenstske sluzbe, on ce ti pre izaci u susret nego bilo koji prodekan, a i kakve veze ima prodekan za nastavu sa promenom smera(predpostavicemo da govorimo o Miliji, on i nije bas slika i prilika coveka koji voli da pomaze studentima)...

I kada pises nesto ovako:
Bambi je napisao:
ako je neko ZAISTA uspeo da promeni smer a ostane na budžetu bilo bi lepo da napiše šta je sve potrebno.

potrudi se da naglasis reci koje koje te u stvari zanimaju, posto predpostavljam da si htela da kazes:
"ako je neko zaista uspeo da promeni smer a OSTANE NA BUDŽETU(ili NIJE MENJAO STATUS) bilo bi lepo da napiše šta je sve potrebno."
Iz prostog razloga, sto je nas mnogo ZAISTA promenilo smer, e sad sto smo ostali na SF to je druga prica.

_________________
Sunshine :ljub:

You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

"Hold out baits to entice the enemy. Feign disorder, and crush him." Sun Tzu, The Art Of War


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.09.2010. 13:45:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27.06.2009. 20:08:20
Postovi: 636
Godina: Dipl.
Smer: ME
^ U starijim generacijama to je izgleda islo lakse, jer pre 2 dana kada sam otisla do studentske sluzbe pod jedan su mi rekli da ne moze nikako a onda su me usmerili ka prodekanu za nastavu, pa sam setkala od prizemlja do 2 sprata gde su me prebacivali iz kabineta u kabinet kao vruc krompir. Otud naglasavanje reci ZAISTA, jer mi na kraju deluje da uopste necu moci ni da ga promenim. :durisha:

EDIT: I bas zato sto su me usmerili na Miliju mislim da nema sanse da uradim bilo sta, imam iskustva sa njegovom (ne)gostoljubivoscu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.09.2010. 14:06:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2009. 20:12:30
Postovi: 618
Lokacija: Vučkovica
Godina: III
Smer: UK
Cek sad, znaci da ta promena smera ide vrlo vrlo tesko...?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.09.2010. 17:41:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.10.2006. 14:47:11
Postovi: 397
Lokacija: I tako dan za danom pred kockastim ekranom...
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Pazi promena smera(ili odseka kako oni vole to da zovu) ne ide tesko za samofinansirajuce studente. Napises molbu, sacekas da je odobre, pa uplatis koliko ti kazu(5000-5500) i iskljucivo ovim redosledom! Ne uplacuj dok ti ne odobre molbu, verovatnoca da vratis te pare posle je jako, JAKO mala :D Molbu pises prodekanu za nastavu(ako se dobro secam... iako to nema mnogo smisla...)

Molba je nesto u stilu:
"U toku ove godine provedene na tom i tom odseku, uvideo/la sam da tematika kojom se bavimo nije ono sto mene zanima...." ili tako nesto, ovo je samo primer(mislim da sam ja nesto slicno napisao i da je bilo lagano odobreno)

Generalno mislim da prelazak na bilo koji smer osim na ISIT nije nikakav problem. Prelazak na ISIT sa ostajanjem na budzetu je skoro nemoguc, iz razloga sto tamo nema mesta ni za sve koji redovno upisuju na pocetku godine, a kamoli za one koji hoce da se prebace(ovo sam zaboravio ranije da kazem :stid: ) Tako da i od toga zavisi lakoca prelaska.

Nadam se da sam bio od pomoci.

_________________
Sunshine :ljub:

You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

"Hold out baits to entice the enemy. Feign disorder, and crush him." Sun Tzu, The Art Of War


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.09.2010. 22:20:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27.06.2009. 20:08:20
Postovi: 636
Godina: Dipl.
Smer: ME
^ A sta ako ja hocu sa ISIT-a na MiO, a plus imam kolegu koji bi se menjao sa mnom? :D

I gde bih mogla da trazim tog sefa studentske sluzbe i koliko bi mi on mogao pomoci? Problem je sto je ove godine sve drugacije :durisha: i hvala na podeljenom iskustvu ali bas me zanima kako je prosao neko ko je 09 index. :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.09.2010. 22:54:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2009. 20:12:30
Postovi: 618
Lokacija: Vučkovica
Godina: III
Smer: UK
^^ E jos me nesto zanima i necu smarati vise, ukoliko promenim smer, hocu li imati pravo na budzet npr. u trecoj godini ukoliko naravno ispunim sve uslove ?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.09.2010. 23:15:08 

Pridružio se: 08.11.2009. 22:00:30
Postovi: 194
Godina: III
Smer: IS
Ukoliko ispunis uslove, naravno da imas pravo.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.09.2010. 00:21:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.10.2006. 14:47:11
Postovi: 397
Lokacija: I tako dan za danom pred kockastim ekranom...
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Bambi je napisao:
^ A sta ako ja hocu sa ISIT-a na MiO, a plus imam kolegu koji bi se menjao sa mnom? :D

I gde bih mogla da trazim tog sefa studentske sluzbe i koliko bi mi on mogao pomoci?


To moze samo da ti pomogne i olaksa promenu smera. Sef studentske sluzbe se nalazi, kad udjes kroz vrata tamo kod saltera 1(tamo kod stepenista ka prvom spratu), pa imas jedna vrata levo cim udjes tu je on, mozes bilo koga tamo da pitas da li je sef tu itd... A on bi trebalo da moze da ti kaze detaljno sta treba, sta moze i ostalo vezano za promenu smera i svega ostalog vezanog za studiranje, ili bar sve sem stvari oko upisa godina, to niko ziv ne zna :D

_________________
Sunshine :ljub:

You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

"Hold out baits to entice the enemy. Feign disorder, and crush him." Sun Tzu, The Art Of War


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.09.2010. 23:09:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.11.2009. 01:30:46
Postovi: 206
Godina: III
Smer: OM
E da to i mene bas zanima za promenu smera,ako vec imam koleginicu neku sa ISIT-a,verujem da je onda lako da se samo zamenimo ako smo oboje na budzetu :) bar su mi rekli da je to zapravo jedini nacin na koji je to moguce :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.09.2010. 19:14:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2009. 20:12:30
Postovi: 618
Lokacija: Vučkovica
Godina: III
Smer: UK
Danas su na tribini rekli i definitivno da se pri promeni smera gubi budzet cak iako nadjes nekog sa kim bi se menjao, to se tretira kao da prelazis sa drugog faxa...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.09.2010. 00:23:39 

Pridružio se: 12.09.2010. 14:40:58
Postovi: 22
Godina: II
Smer: IS
MarVit je napisao:
Danas su na tribini rekli i definitivno da se pri promeni smera gubi budzet cak iako nadjes nekog sa kim bi se menjao, to se tretira kao da prelazis sa drugog faxa...


Postoji mogucnost da ce se pisati peticija za promenu smera bez gubljenja budzeta. Zato molim sve zainteresovane da mi se jave. Ako znate nekoga ko zeli da se prebaci, molim vas da mu prosledite informaciju

mail: simkesd@hotmail.com

Facebook profil: http://www.facebook.com/profile.php?id=1262101486


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.09.2010. 00:26:13 

Pridružio se: 12.09.2010. 14:40:58
Postovi: 22
Godina: II
Smer: IS
MarVit je napisao:
Danas su na tribini rekli i definitivno da se pri promeni smera gubi budzet cak iako nadjes nekog sa kim bi se menjao, to se tretira kao da prelazis sa drugog faxa...


Prvi put piskaram po forum, i ne znam da li stizu obavestenja kada neko odgovori na post!
Sve u svemo na ovom postu sam okacio adresu na koju mozes da mi se javis, pa da pokusamo da napravimo nesto za to prebacivanje!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.09.2010. 11:57:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27.06.2009. 20:08:20
Postovi: 636
Godina: Dipl.
Smer: ME
^ Ja sam i nebo i zemlju prevrnula, i ne moze ti tu nista pomoci. :durisha: ali ako se zaista organizuje ta peticija, tu sam da je potpisem. ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.09.2010. 12:53:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2009. 20:12:30
Postovi: 618
Lokacija: Vučkovica
Godina: III
Smer: UK
Rekli su da ce biti organizovan dan pre upisa kada ce svi zainteresovani moci da podnesu molbu za prebacivanje.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.09.2010. 13:25:42 

Pridružio se: 12.09.2010. 14:40:58
Postovi: 22
Godina: II
Smer: IS
MarVit je napisao:
Rekli su da ce biti organizovan dan pre upisa kada ce svi zainteresovani moci da podnesu molbu za prebacivanje.


Prebacivanje je moguce ( cak mislmim da nema nekih velikih komplikacija)
Problem je u tome sto gubis pravo na budzet...pa nek ti je prosek i 10.0.
Skupite sto vise ljudi pa kad organizujemo nesto, javljam vam se!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.09.2010. 18:16:12 

Pridružio se: 12.09.2010. 14:40:58
Postovi: 22
Godina: II
Smer: IS
Bambi je napisao:
^ Ja sam i nebo i zemlju prevrnula, i ne moze ti tu nista pomoci. :durisha: ali ako se zaista organizuje ta peticija, tu sam da je potpisem. ;)

@ Bambi Da li mozes da mi kazes koji si smer i da li si budzet/samofin??? i koja sa godina?
ja sam zavrsio prvu, a tebi na profilu pise da si druga... XD


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.09.2010. 15:16:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27.06.2009. 20:08:20
Postovi: 636
Godina: Dipl.
Smer: ME
^ Pa zavrsila sam sad prvu, tako da sam osetila slobodu da promenim da sam druga :D i bila sam na samofinansiranju prvu, ali sam sve ocistila sa prosekom 8,3 , imam nezvanicnu info da mi je budzet na ISITu izvestan, ali nema Boga da mogu da konkurisem na rang listi za budzet na MiO. Imala sam i sa kim da se menjam i podnosila neke silne molbe i nista. Tako da bi me jedino ta peticija spasla. ;)

_________________
Impossible is fun :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.09.2010. 18:16:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.04.2009. 15:47:52
Postovi: 133
Godina: Dipl.
Smer: ME
Zasto mislis da ce biti teze preci na budzet na menadzmentu nego na isitu kada menadzment ima vise buzetskih mjesta i samim tim je nelogicno ovo sto govoris? S druge strane sa prosjekom 8,3 mislim da ti je izvjestan buzdet bez obzira na studijski program jer ako je prosjek 7,8 bio dovoljan prethodne godine kada se nisu svi rangirali zasto mislis da ce sada kada se svi rangiraju trebati veci jer je logicno da bude obrnuto tj manji.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 28.09.2010. 13:39:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27.06.2009. 20:08:20
Postovi: 636
Godina: Dipl.
Smer: ME
trivo90 je napisao:
Zasto mislis da ce biti teze preci na budzet na menadzmentu nego na isitu


A gde sam ja ovo pomenula? Meni ce licno biti teze zato sto sam ja sad na ISITu i nemam pravo da se rangiram na listi za MiO...nisi upucen :P

_________________
Impossible is fun :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.09.2010. 22:49:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.06.2010. 18:25:26
Postovi: 34
Godina: IV
Smer: OM
Ja sam sa kolegom podneo molbu da zamenimo medjusobno smerove (on je ISiT a ja MiO,obojica smo na budzetu) i bili smo kod Milije koji nam je i rekao da tu molbu napisemo. Odgovor cemo dobiti kad budu konacne rang liste. sto se tice peticije eto vam 2 potpisa vise samo recite gde treba,jer ne bih se prebacivao ako se gubi pravo na budzet :D

_________________
kad pobedis slavis,kad izgubis ucis


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.09.2010. 13:21:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27.06.2009. 20:08:20
Postovi: 636
Godina: Dipl.
Smer: ME
A jel vam rekao da li gubite pravo na budzet? Jer ako si bio na onoj javnoj tribini, Milija je eksplicitno naglasio da gubis pravo na budzet ako se menjas, i da je ta medjuzamena sa nekim totalno nebitan faktor.

_________________
Impossible is fun :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.10.2010. 20:28:41 

Pridružio se: 12.09.2010. 14:40:58
Postovi: 22
Godina: II
Smer: IS
Prodekan za nastavu je rekao da oni koji zele da se prebace na drugi studijski program, a da pritom ne izgube budzet, predaju molbu u ponedeljak na salteru studentske sluzbe, a upis za njih ce biti organizovan nakon sto se dobije resenje molbe!

samo prosledjujem informacije za one koji zele da se promene

P.S. bice omogucen za prelazak samo za odredjen broj ljudi... broj sa jednog i drugog studijskog programa mora biti isti: npr. ako ima 10 sa men i 15 sa isita, ovih 5 sa isita sa najnizim prosekom ce izvisiti X (


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09.09.2011. 11:26:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.11.2009. 16:01:06
Postovi: 1117
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Je l hoce neko ko sad zavrsava prvu godinu da predje sa menadzmenta na isit? Jedan moj drug zeli da predje sa isita na menadzment pa ako hoce neko da se menja...

_________________
"Ne živim ja san nego svoje ambicije i ciljeve. San sam proživeo na 'Marakani'. Nisam kao klinac sanjao dres Mančestera ili Reala već dres Zvezde, kapitensku traku na ruci i gol Partizanu! I sve sam to ostvario... " Nemanja Vidic


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.09.2011. 16:27:55 

Pridružio se: 02.07.2011. 16:39:43
Postovi: 93
Godina: II
Smer: ME
ae ako jos neko hoce da predje sa men na isit neka mi se javi =)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.10.2011. 19:54:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.06.2010. 17:08:16
Postovi: 160
Godina: II
Smer: ME
Hocu ja da predjem na ISiT ali sam na budzetu i zelim da ostanem.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 106 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group