Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 12.03.2006. 23:05:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.01.2005. 21:34:29
Postovi: 4544
Godina: Padobranac
Smer: IS
Luka je napisao:
Znaci, Nemanja ne zeli da se zamera prodekanu za nastavu? Ili njemu, kao studentu (a ne studentu prodekanu) ne smeta nista u vezi rada prodekana za nastavu, odnosno zadovoljan je njegovim zalaganjem za nas, studente...
Najvise me nervira ovakav stav ljudi koji imaju neku poziciju! "Ja sam vas predstavnik, ali ne bih da se zameram nikome pa zato ako imate problema resavajte ih sami a ja cu da se drzim sa strane..."
Ispravite me ako gresim.



To što je student prodekan ne znači da može da otera prodekana za nastavu. Koji je tvoj predlog? Šta bi mogao da uradi? Jedino što može je da na toj peticiji da svoj potpis i to je sve.

Slažem se; Ogi, pokreći peticiju! :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.03.2006. 23:36:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.02.2002. 01:00:26
Postovi: 336
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
Mickey je napisao:
mad_man je napisao:
A sta treba da uradi chovek?
Da uzme motku i isprebija nekog ili da uruchi otkaz ovome?


Ma dok neko ne uzme motku u ruke, nema 'leba :D


I to ''Fekalno obrađenu motku'' što bi rekao Neša Čanak :lol:

_________________
"Youth ages, immaturity is outgrown,
ignorance can be educated, and drunkenness sobered,
but STUPID LASTS FOREVER"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.03.2006. 23:46:54 

Pridružio se: 20.12.2005. 00:39:34
Postovi: 441
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
filip je napisao:
To što je student prodekan ne znači da može da otera prodekana za nastavu. Koji je tvoj predlog? Šta bi mogao da uradi? Jedino što može je da na toj peticiji da svoj potpis i to je sve.


Da kao predstavnik svih studenata organizuje peticiju za pocetak, a ne da kaze organizujte vi a ja cu da stojim sa strane i da se eventualno potpisem ako treba... Ja ne znam nista o tome kako se pise peticija na faxu, koji su podaci potrebni, koliko potpisa... ali on bi bar to trebao da zna, ili da se raspita pa da nam kaze. Pa nismo ga birali valjda da bi opet sve radili sami, a on stajao po strani... Sve ovo sto sam napisao bi verovatno palo u vodu da ovaj predlog ne podrzava, siguran sam, bar 90% studenata...

_________________
"Every moment is another chance"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.03.2006. 00:42:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2002. 10:23:32
Postovi: 3592
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
filip je napisao:
To što je student prodekan ne znači da može da otera prodekana za nastavu. Koji je tvoj predlog? Šta bi mogao da uradi? Jedino što može je da na toj peticiji da svoj potpis i to je sve.

Slažem se; Ogi, pokreći peticiju! :D

ma niko od njega ni ne trazi da smeni prodekana !

jednostavno da pokrene peticiju, jer ko sto rece Luka, mi nemamo pojma kako se to radi, kome treba da se preda, sta posle itd itd...

zasto bismo mi sve to radili kada imamo svog predstavnika? ali izgleda da ga ustvari nemamo...

_________________
.ılı.ılı.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.03.2006. 00:56:48 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
odes do stud. organizacije, recimo SUFON, i pitas kako se radi 5icija
SUFON ima isqstva sa 5icijama, provereno u praxi


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.03.2006. 18:09:37 

Pridružio se: 18.12.2005. 03:10:47
Postovi: 57
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: IS
Eh loodi ljoodi,
pa zar mislite da bilo kakva peticija moze da utice na to da prdkn za nastavu bude smenjen? Haha, pa nije vam ovo demokratija...
Salu na stranu, mislim da je raspored nastave/ispita drasticno pogorsan otkako je martic dekan (a martic je ranije bio prod. za nas.), zato je i dobro reagovati na neki nachin.
Iskustvo mi kaze da se time nista nece dobii, ali optimista sam, pa se nadam...;)
Pozz

_________________
Ja sam se zarazio...;)... http://s1.bitefight.ba/c.php?uid=37828


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.03.2006. 18:14:10 

Pridružio se: 18.12.2005. 03:10:47
Postovi: 57
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: IS
Eh da, a kako se peticija pise...Pa lepo, uzmes jednu vezbankicu, napises na naslovnoj strani ili vrhu papira:
Zahtev/peticija studenata FONa za smenom prof. dr togitog
Ionda ispod napravis tabelu sa kolonama Ime i Prezime, Broj indexa, eventualno jmbg (mislim da ovo ne mora)
Kod peticije nije fora da je lepo srocis i naslovis. Vazno je da se jasno kaze 1. STA TRAZIMO 2. KOLIKO SUDENATA TO PODRZAVA (znaci da nas bude mnogo/skoro svi) i eventualno 3. OBRAZLOZENJE.
Ponavljam, verujem da koliko god nas se potpise, nista se znacajno nece desiti, ali mozda se ljudi malkice uzmu u pamet pa pocnu da rade kako treba.
Pozzzz

_________________
Ja sam se zarazio...;)... http://s1.bitefight.ba/c.php?uid=37828


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.03.2006. 21:49:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2002. 10:23:32
Postovi: 3592
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
i, hoce li student prodekan ili neka studentska organizacija da preduzme nesto, ili ocekuju da neko od nas, kao pojedinac, gubi vreme na faxu 24/7 i juri ljude da mu potpisu peticiju ?

_________________
.ılı.ılı.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.03.2006. 22:18:47 

Pridružio se: 02.09.2004. 18:46:31
Postovi: 281
Godina: I
Student prodekan ti je objasnio sve kako treba i dao svoje vidjenje i trenutne ingerencije. Sve shto te dalje zanima mozes me pitati preko maila, jer smatram da dalje nishta ne zavisi od mene niti ja na ishta mogu da utichem sada.
Pozdrav
Nemanja

_________________
Biće bolje!! ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.03.2006. 22:56:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.06.2004. 12:54:04
Postovi: 439
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
nexbg je napisao:
Student prodekan ti je objasnio sve kako treba i dao svoje vidjenje i trenutne ingerencije.

Овај је почео к'о Коштуница. Човек о себи говори у трећем лицу! :D

Мислим да је најпаметније да сачекамо да се др Васиљевић одлучи на оставку, а студент продекан ће нас потом, вероватно, убедити како је баш он помогао дотичном у тој тешкој одлуци. :svadja:

_________________
Odelo čini čoveka osim ako ga ne čini.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.03.2006. 00:56:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2002. 10:23:32
Postovi: 3592
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
nexbg je napisao:
jer smatram da dalje nishta ne zavisi od mene niti ja na ishta mogu da utichem sada.

aman covece, niko ti ni ne trazi da utices na nesto ili nekoga, niti sta treba da zavisi od tebe. samo trazimo da se zvanicno organizuje jedna peticija. ako vec ne zelis (ne smes) ti licno, onda kontaktiraj neku studentsku organizaciju.
zar je to toliko tesko ?

_________________
.ılı.ılı.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.03.2006. 00:57:45 

Pridružio se: 25.12.2003. 12:24:46
Postovi: 180
Godina: Apsolvent
Smer: IS
ako mozes druze studente prodekane da mi dovedes devojcicu malo je spremis, obradis, zagrejes a ja cu se vec snaci. nekako cu naci ulaz i prolaz.... plus da spremis posle pljugu da me izmasiras...

isto tako mozes da spremis peticiju, po mogustvu da je stavis na intrnet da bude anonimna i da slucajno generise velike brojeve. Mogli bi posle da se svi potpisujemo svojim nadimcima...

Ni ja ne znam kako se pise peticija a bogme nisam se rodio ni sa drugim znanjima... Pa se mucio, znojio.
Sto je super stvar reci: Batice spremi mi peticiju a ja cu sve da organizujem, samo malo kasnije...

_________________
www.astma.rs


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.03.2006. 11:31:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.09.2003. 19:29:00
Postovi: 200
Lokacija: Beograd, Konjarnik
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Mislim da nije u redu da se vredjaju ljudi, ko sta ima da predlozi, neka predlozi. Ne znam kakav je prodekan za nastavu ni kao covek ni na svojoj funkciji (nisam rec progovorio sa njim niti cuo bilo sta o njemu, osim ovde), samo mislim da peticija ili neka druga mera mogu da se organizuju i bez niskih udaraca.
A ako se toliko ljudi zali na njega da nije sjajan prodekan, verovatno da ga treba smeniti. A na kraju, mozda nije on licno kriv za sve te probleme. Treba i to uzeti u obzir.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.03.2006. 17:21:29 

Pridružio se: 25.12.2003. 12:24:46
Postovi: 180
Godina: Apsolvent
Smer: IS
/\ "A ako se toliko ljudi zali na njega...."


Sta je tebi toliko? 5 do 6 od par hiljada?

_________________
www.astma.rs


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.03.2006. 17:43:23 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Student generacijA je napisao:
Mislim da nije u redu da se vredjaju ljudi, ko sta ima da predlozi, neka predlozi. Ne znam kakav je prodekan za nastavu ni kao covek ni na svojoj funkciji (nisam rec progovorio sa njim niti cuo bilo sta o njemu, osim ovde), samo mislim da peticija ili neka druga mera mogu da se organizuju i bez niskih udaraca.
A ako se toliko ljudi zali na njega da nije sjajan prodekan, verovatno da ga treba smeniti. A na kraju, mozda nije on licno kriv za sve te probleme. Treba i to uzeti u obzir.


To sam ja probao da ljudima objasnim, ali ne ide. Žali se nekoliko ljudi kojima se ne sviđa raspored ispita i predavanja. Pa mogu i ja tako. Kad se baš meni ne sviđa nešto onda ću da se žalim i da kažem kako prodekan nema pojma i kako je budala i da pričam ostale gluposti. Pa naravno da će nekome morati nekada da bude loš raspored. Ne mogu svi da imaju savršen raspored. UVEK se nekome neće sviđati raspored. Mogao bih i ja da se žalim što mi je neko predavanje u 5 a meni bi baš odgovaralo da je u 12:35 jer se tada dosađujem u domu, pa da onda pričam kako je raspored očajan... Inače, meni je poslednje tri godine raspored bio SAVRŠEN. Jedino je bio loš u prvoj kada je Martić bio prodekan, pa se ja nisam žalio... Prosto nisam išao kada meni nije odgovaralo jer sam znao da sam ja u manjini što se tiče lošeg rasporeda... Većini se sviđao.

Jedino što bi ljudi mogli da se žale je to što prodekan ponekad odje*e ljude koji mu dođu u kabinet, ali se meni ni to nije dešavalo. Bio sam čak nekoliko puta kod njega i bio je sasvim OK, čak smo pričali i o nekim stvarima koje uopšte nisu njegov posao (pokretanje AF na FONu)...

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.03.2006. 19:24:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2004. 02:11:42
Postovi: 2868
Lokacija: 11080
Godina: Dipl.
Smer: UK
Ja iskreno mislim da je OK lik [pricao par puta sa njim] i da sacekamo do juna....

Ne zaboravite da on sigurno ne donosi sam odluke vec postoje veca....

;)

_________________
flickr


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.03.2006. 20:23:24 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
dusan_11192 je napisao:
Ja iskreno mislim da je OK lik [pricao par puta sa njim] i da sacekamo do juna....

Ne zaboravite da on sigurno ne donosi sam odluke vec postoje veca....

;)


Ne, oni misle da on sam sedne i napravi raspored (ali ozbiljno, nisam sarkastičan)... Pa mora sigurno da vidi sa profesorima kad kojem odgovara da mu bude ispit. Ako se ljudima ne sviđa kada im je neki ispit onda treba da se žale profesoru tog ispita ili da se žale prodekanu lično, pa će možda pomeriti. Ne mogu oni ljudi (prodekan i profesori) da znaju tačno kako kome odgovara, pa da naprave raspored koji će svima odgovarati.

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.03.2006. 20:43:37 

Pridružio se: 05.12.2004. 23:32:22
Postovi: 86
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Nikad nam svima nece biti po volji,smatram da studenti treba da imaju inicijativu ali ovo je vec smaranje i gubljenje vremena dajte bolje da se radi na necem korisnijem za sve nas!!!
...Najbolje da cemo ga smeniti nekom tamo peticijom!:)
...uostalom ko nam garantuje da ce doci bolji od njega??????????


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.03.2006. 23:52:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.11.2001. 17:23:58
Postovi: 1619
Lokacija: In the Air
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da dodam:
1. Katastrofalan raspored IVe godine!
2. Raspored predavanja izbornih predmeta biće objavljen prekjuče! U sredu smo kao gluve kučke šetali po faxu bez ikakvih informacija.
3. Prof Milanu Martiću skidam kapu, njegov raspored je bio WRH (ozbiljno). Mogao bi mlađeg kolegu malo da poduči veštinama pravljenja rasporeda.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.03.2006. 00:16:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2004. 02:11:42
Postovi: 2868
Lokacija: 11080
Godina: Dipl.
Smer: UK
@vlada13

j***, ne pravi oni prokleti raspored.... Kao sto ga ni Martic nije pravio...

_________________
flickr


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.03.2006. 00:33:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2002. 10:23:32
Postovi: 3592
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
amaaaaan ljudi

jel ste vi culi za odgovornost coveka koji se nalazi na nekoj funkciji ??

moze i njegova baba da mu sastavlja raspored, moze i onaj ciga sto prosi ispred faxa, ali ovaj je odgovoran za ono sto potpishe i stavi pred studente.

_________________
.ılı.ılı.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.03.2006. 00:44:56 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa da... Onda kad dođe drugi i on će isto potpisivati ono što mu drugi daju i stavljati pred studente...

Što niko ne ode kod Martića i kaže mu da mu se ne sviđa raspored?!? Mislite da i onda niko ništa neće uraditi?!? Pa i ovako ako uspete (što je malo verovatno) da smenite prodekana za nastavu opet će doći neko kome se neće sviđati raspored, pa će opet biti peticije i sve tako u krug...

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.03.2006. 00:48:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2002. 10:23:32
Postovi: 3592
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Milex je napisao:
Pa da... Onda kad dođe drugi i on će isto potpisivati ono što mu drugi daju i stavljati pred studente...

zavisi.. postoje i oni koji svoj potpis ne stavljaju svugde.. bar se nadam..

i nije meni dunulo - e ajde da smenimo nekoga, neka to bude.. eci peci pec - prodekan za nastavu.

ljudi se konstantno vec par meseci zale na uzasne rasporede ispita i nastave. ja to najmanje osecam jer sam apsolvent i ne idem na fax i imam jos par ispita do kraja.

ali za vreme Martica ovakvih bisera od rasporeda nije bilo, ma ko da ih je pravio.

_________________
.ılı.ılı.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.03.2006. 02:24:20 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.06.2003. 01:21:05
Postovi: 4177
Lokacija: beograd/vračar
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Ljudi ajde svi udahnite duboko pre nego što kucate.
Tema je peticija, Ogi je pokrenuo prema tome mislim da bi bilo najbolje da pošalješ mejl Mariji ili Marku iz SUFON-a i da vidiš sa njima šta mogu da učine.

Što se tiče samog prodekana mislim da je jako loše to što se uzima ciifra na papiru umesto realnog stanja. Primer je upravljačko računovodstvo gde je nas preko 150 u 003 i 50% bar ne može ništa da čuje ni vidi, dok je u isto vreme u 015 20 ljudi (iako je na papiru tamo mnogo više)...
Za vreme prof. dr. Martića gužve su bile mnogo manje i nije se dešavalo da imamo sve ispite u 2 ture od po tri dana. Ovo su samo oni kojimi prvi padaju na pamet i ko što Ogi reče on je odgovoran za raspored jer je njegov potpis. Koliko je meni poznato raspored prave on i student prodekan.

p.s. što se tiče ispita mislim da je mnogo bitnije da se tih mesec dana profesori prilagode studentima tako da im se omogući da polože što više ispita pravilnim razmacima između istih nego li da se udovoljava njihovim putovanjima, dakle vannastavnim aktivnostima.

_________________
"Veruj u svoje snove, samo ih ti možeš ostvariti!" - Le mois


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group