Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 04.02.2006. 11:25:07 

Pridružio se: 02.09.2004. 18:46:31
Postovi: 281
Godina: I
Cao ljudi,
sastanak dekana sa studentima koji imaju pravo na ubrzano studiranje i studentima koji su nagradjeni na danu fakulteta ce biti odrzan 8. februara u 10h u sali 201!!
Tu bi trebalo reshiti sve probleme koji su nastali do sada sa ovim spiskovima studenata koji mogu ubrzano studirati i sa problemom nagrade od dana fakulteta.
Takodje sam dobio par sugestija da su nagradjeni(najuspeshniji) studenti generalno nezadovoljni svojim trenutnim statusom. Pa vas pozivam da se medjusobno dogovorite kakve privilegije treba josh traziti od fakulteta, i da to iznesete na sastanku.
Imate temu pa dajte predloge i komentarishite!
Pozdrav Nemanja

_________________
Biće bolje!! ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2006. 14:53:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.11.2004. 19:26:34
Postovi: 3359
Godina: Dipl.
Smer: IS
Mozda ih treba odlikovati ordenom Svetog Save :D

_________________
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2006. 18:48:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.12.2003. 11:53:08
Postovi: 462
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ја поздрављам ову иницијативу и мислим да вреди да се о овоме проговори. Факултет треба да изађе у сусрет успешним студентима у омогући им да стекну стручна знања, а не да уче по више пута једно исто.

Али не будимо негативни у овој теми, већ будимо коструктивни и дајмо предлоге.

За почетак, полагање испита пре рока, као што је обећано, треба и да се спроведе у дело и да буде реално могуће.

Даље, да нам се обезбеди ментор као што је статутом и предвиђено.

Сигуран сам да има доста вас који имате још предлога, па би било лепо да сви дођемо на тај састанак и искористимо прилику да изнесемо своје идеје. Свесни да нису сви предлози оствариви. Нека се остври само нешто па је опет успех. Не треба пропустити ову прилику.

Јавите свима које знате, да дође што више људи који су за ово заинтересовани.

Можда има људи који имају просек преко 8.5 а ни не знају која су им права (полагање испита у свком року и пре краја семестра и лични ментор)

_________________
Java primeri | MilStan's Homepage


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.02.2006. 21:20:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2004. 02:11:42
Postovi: 2868
Lokacija: 11080
Godina: Dipl.
Smer: UK
a sta je sa onima koji studiraju usporeno ???? [Ja npr.] :lol:

_________________
flickr


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2006. 01:16:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.10.2002. 20:30:21
Postovi: 180
Godina: Dipl.
Smer: ME
Kao jedan iz grupe nagradjenih, mogu da kažem da se uopšte ne osećam nešto povlašćenim u odnosu na moje kolege koje nisu baš tako uspešne. Mislim da je fakultet do sada mnogo više brinuo o lošim i ispodprosečnim studentima (oktobri 2, kompenzacije i slično). Nemam ništa protiv ovakvih studenata, oni su lepo ostvarili neka extra prava i to vam je moć mase :)

Meni bi lično najviše značio mentor, ali sa jasno preciziranim medjusobnim obavezama. Pare mi ne znače, pogotovu ne na način na koji mi ih je fax dao. Ono što bi bilo dobro je da najbolje studente oslobode administrativnih troškova tipa "izdavanje uverenja o proseku"...
Značilo bi i da nas malo uključe u njihove projekte, ali očigledno da im to i nije baš u interesu (što da im krademo zanat).

Iskreno do sada sam stekao utisak da profesori zaziru od inteligentnih, sposobnih i uspešnih studenata, te takve ne primaju rado u svoje redove. Većina profa voli asistente koji su u svakom pogledu inferiorniji...

Ne bi bilo loše i da pojedine studente pošalju na neke seminare
gde se inače šalju i kurta i murta (znate na koga mislim!)...
Fax ima pare da u Izrael i Slovačku o svom trošku vodi decu profana, rodjake, svalerke i slicno :)

eto

kad se setim još nečega dopisaću

lepo je što student prodekan misli o nama!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2006. 11:53:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.12.2003. 11:53:08
Postovi: 462
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Лепо што мисли о нама, али морамо то да добро искористимо.

Да не буде, сви дошли, ко ће нешто да каже? Нема ко. Него, да се лепо организујемо.

Ево та идеја за административне трошкове ти је добра, па ти то можеш да предложиш.

Има нас више који смо заинтересовани за ментора, па ћемо сви о томе по нешто да кажемо.

За те семинаре је и мени студент продекан дао идеју, а добро се сетио и да би факултет могао да нам омогући да бесплатно пратимо курсеве које фон иначе организује. То је доста лако оствариво.

Ја ћу још предложити и да се укине упис оцена и уведе електронски увид у оцене као што има на етф-у. Око тих уписа оцена се само губи време, а индекс није званичан документ него за званичну потврду мораш да платиш ове административне трошкове које колега спомиње. Колико је оствариво не знам, али вреди предложити.

Има још финих предлога:
стручна пракса у бољим фирмама
e-mail и dial-up, web простор за CV и личну презентацију и тд.

За сад је битно да изнесемо предлоге и да нас дође што више, да факултет види да има заинтересованих студената за које би ваљало нешто урадити. Ако нешто омогуће то је и за њих плус због имиџа.

Они највероватније мисле да се ради о шачици студената која би нешто хтела а нема тачно идеју шта. Зато треба да се појави што више људи са што конкретнијим предлозима.

_________________
Java primeri | MilStan's Homepage


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.02.2006. 13:02:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.10.2002. 20:30:21
Postovi: 180
Godina: Dipl.
Smer: ME
MilStan je napisao:

Ја ћу још предложити и да се укине упис оцена и уведе електронски увид у оцене као што има на етф-у.


Znam da indeks nije zvaničan dokument ali je upis ocena u indeks tradicija :) ako se ovo ukine, šta će da se desi sa onom gomilom studenata koji babama strinama tetkama stričevima itd gura pod nos ocenu iz indeksa na koje se po običaju stavlja koja kinta jer "valja se" :)


MilStan je napisao:
Има још финих предлога:
стручна пракса у бољим фирмама


Slažem se, za ovo treba zadužiti nekog ili nekoliko uglednih profana koji bi lobirali za nas :) On bi raspolagali našim CV-jevima, znali naša interesovanja i sklonosti, imali uvid i u neformalno obrazovanje i u vanfakultetsko obrazovanje, tako da bi lako mogao naći pravog čoveka za pravu firmu :)

Ima još do 8og, i hajde da napravimo listu zahteva oko kojih ćemo svi biti složni. Ne bi bilo loše mi da se nadjemo negde u gradu i da se složimo oko toga šta da tražimo. Zajedno smo jači :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.02.2006. 17:45:58 

Pridružio se: 26.11.2005. 21:35:05
Postovi: 55
Godina: IV
Smer: IS
A mi sa <8.5 supalj nos do ociju... Gde je bre ta kolgijalnost???


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group