Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08.11.2005. 17:29:58 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.07.2004. 02:41:21
Postovi: 2276
Lokacija: Somewhere in time...
Godina: III
Smer: IS
Sud časti izrekao javnu osudu Bratislavu Petroviću, profesoru FON-a

Na zid srama zbog vređanja studenata

U prijavi piše da profesor Petrović vređa i omalovažava studente, ne dozvoljava uvid u pismene radove, prolaznost na ispitu je izuzetno mala

BEOGRAD - Sud časti Univerziteta u Beogradu izrekao je javnu osudu prof. dr Bratislavu Petroviću, redovnom profesoru Fakulteta organizacionih nauka, zbog nemoralnog odnosa prema studentima i pokušaja podmićivanja, koje nije krivično dokazano. Ova odluka će se, posle jučerašnje izmene statuta Suda časti, koji je usvojio Savet univerziteta, šest meseci čitati na sednicama Saveta Univerziteta, na sednicama nastavno-naučnih veća svih fakulteta, na sednici saveta fakulteta na kome je okrivljeni zaposlen, u "Glasniku Univerziteta u Beogradu", a biće okačena i na oglasnim tablama i Internet strani Univerziteta.

U prijavi, koju su podneli Savez studenata i Studentska unija FON-a, piše da profesor Petrović vređa i omalovažava studente, ne dozvoljava uvid u pismene radove, kasni u objavljivanju rezultata ispita, rezultate ispita daje bez bodovne liste, a prolaznost na ispitu je izuzetno mala. Uz prijavu, Sudu je podneta i peticija koju je potpisao 381 student, a podržali su je student prodekan, kao i predstavnici nekoliko studentskih organizacija. Profesor Petrović nije želeo da sarađuje sa Sudom časti.

Odluka Suda časti je samo moralna i ne povlači nikakvu krivičnu odgovornost, a prof. dr Sima Avramović, profesor Pravnog fakultet, kaže da će Sud časti, po novom statutu, donositi samo dve odluke.

- Lakša mera je opomena koja će se pročitati na sednici nastavno-naučnog veća fakulteta ili instituta gde je okrivljeni zaposlen. Teža mera je javna osuda, na koju je osuđen profesor Petrović, i ona će se šest meseci čitati na sednicama i biće okačena na oglasne table. Odluka Suda je samo moralna, a nastavno-naučno veće univerziteta će birati redovne profesore tako da će ova odluka imati uticaj na dalje napredovanje u karijeri i sa njom će biti upoznat širi krug ljudi - objašnjava profesor Avramović.

Sud časti Univerziteta u Beogradu postoji pet godina i do sada je izrekao desetak javnih osuda. Ova pravna institucija reaguje po prijavi.

- Sud dobija dosta prijava koje su često nepotpune i netačne. Uglavnom se prijave odnose na nekorektan odnos prema studentima, pokušaje podmićivanja, plagijate tuđih radova i seksualno uznemiravanje. Sud dobro radi i svi dokazi se temeljno pregledaju. Do sada je sud imao samo tri člana, ali posle izmene statuta broj članova je povećan na 13 jer se oni suočavaju sa velikim problemima. Sporovi običnu traju oko šest meseci, najkasnije godinu dana i Sud časti Univerziteta u Beogradu je mnogo brži od redovnih sudova - priča Avramović.

Okrivljeni može podneti Sudu žalbu u roku od osam dana, a posle izricanja javne osude Sud časti svoje predmete upućuje redovnim sudovima na raspravu.

http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/sr ... 0701.shtml

Ja sam slushao samo legende o njemu, izgleda da nisu bile prenaduvane :lol:

_________________
Open your eyes, open your mind
proud like a god don't pretend to be blind
trapped in yourself, break out instead
beat the machine that works in your head


The road to truth is long, and lined the entire way with annoying bastards


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.11.2005. 17:38:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.03.2004. 21:34:06
Postovi: 4616
Lokacija: New Whitecity
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nisam jos izlazio na ispit, ali sam mnogo toga cuo negativnog za profesora, pa me i ne cudi...

_________________
- Do you expect me to mock?
- No, Mr Bourne, I expect you to lie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.11.2005. 17:59:11 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.12.2001. 17:03:40
Postovi: 1463
Lokacija: Manaus
Godina: Dipl.
Smer: IS
nije to bas tako...

_________________
www.slamarica.com - www.foliograph.com - www.turizamusrbiji.rs


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.11.2005. 18:47:09 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Djole, pojasni, ako te ne mrzi. :)

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.11.2005. 19:09:29 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
kliforde, baci malo pgoeld na jednu malo veću temu o teoriji sistema i biće ti jasnije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.11.2005. 19:18:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja bih pre rekao da je profesor preke naravi i da ima neke svoje principe. Jeste vredjao studente i cudno se ponasao, ali mislim da licno ljudi preteruju u kampanji koja se vodi protiv njega, zadnjih nekoliko meseci bas intenzivno. OK to je urodilo plodom i koliko vidim prolaznost je mnogo veca i profesor mnogo vise saradjuje sa studentima, bio je i drugi profesor. Imam osecaj da kao sad kao treba da proteraju Batu sa faxa, pa da definitivno postanemo totaly fansy fakultet?

Postoji ispiti na kojima je mnogo manja prolaznost od teorije sistema i na kojima profesori "diskretnije" vredjaju studente, pa se nadam da ce i njima biti izricene mere javne opomene.

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.11.2005. 01:12:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.01.2004. 04:21:37
Postovi: 2985
Lokacija: Slavija
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa licno mogu da zamislim da profesor moze da bude nezgodan na ispitu, jako mi smeta sto se knjige narucuju preko njega i nema ih na skriptarnici po normalnoj ceni i sto predmet nema svoj sajt, ali sto se tice njega kao predavaca, do sada, moram da kazem da imam dosta dobar utisak i da se stvarno vidi da se profesor jako dobro razume u svoju materiju, za razliku od nekih drugih profesora... Uglavnom, covek je jednostavno "prznica" a verovatno je malo i teatralan i ekstravagantan, ali ako bi samo malko smanjio kriterijume i povecao profesionalnost, bio bi ekstra profesor.

_________________
Ti se nikad nisi pitala gde se zatvara krug.
Ti se nikad nisi pitala ko je najbolji drug.
Ti se nikad nisi pitala kako nastaje greh.
Ti se nikad nisi pitala zasto prestaje svet.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.11.2005. 02:04:23 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
već je smanjio kriterijum(e)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.11.2005. 16:43:00 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da. A počeo je čak i da upisuje ocene... Mom ortaku je konačno upisao ocenu (a položio je pre 6-7 meseci)... :lol:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.11.2005. 04:21:33 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.12.2001. 17:03:40
Postovi: 1463
Lokacija: Manaus
Godina: Dipl.
Smer: IS
Bitno je da prodje prijava. Index ionako nicemu ne sluzi.

_________________
www.slamarica.com - www.foliograph.com - www.turizamusrbiji.rs


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.11.2005. 13:23:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2002. 21:49:51
Postovi: 526
Godina: Padobranac
Mene samo zanimaju dve stvari. Da li ovde ima nekog ko ZAISTA ima losa iskustva sa profesorom Petrovicem? Ne da je cuo od nekog ili procitao, vec da je iz prve ruke dozive neku neprijatnost. Zaima me i da li ima onih koji misle lose o Bati, a da nisu izlazili na ispit. Zacudio bih se ako od onih 318 koji su potpisali peticiju na ovom forumu nema nikog ko moze da mi odgovori na pitanja.

_________________
http://www.speedtest.net/result/236970595.png
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.11.2005. 14:02:53 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Milex je napisao:
Da. A počeo je čak i da upisuje ocene... Mom ortaku je konačno upisao ocenu (a položio je pre 6-7 meseci)... :lol:


Morao sam da citiram samog sebe, jer imam još nešto da dodam... Taj isti ortak je uzeo i diplomski kod Petrovića, i ovaj će mu zato povisiti ocenu na 10 ( a imao je 6 ili 7, nisam siguran)... To je fer, zar ne? Da je profan toliko đubre koliko se priča, ne verujem da bi ovako nešto uradio. ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.11.2005. 16:17:36 

Pridružio se: 03.01.2002. 02:15:30
Postovi: 744
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Misterio je napisao:
Mene samo zanimaju dve stvari. Da li ovde ima nekog ko ZAISTA ima losa iskustva sa profesorom Petrovicem? Ne da je cuo od nekog ili procitao, vec da je iz prve ruke dozive neku neprijatnost. Zaima me i da li ima onih koji misle lose o Bati, a da nisu izlazili na ispit. Zacudio bih se ako od onih 318 koji su potpisali peticiju na ovom forumu nema nikog ko moze da mi odgovori na pitanja.


Stvarno imam pametnija posla nego da polemisem na sto puta prezvakane teme, pa cu biti kratak.
Bio sam na nekoliko predavanja kod prof. Bratislava, a zatim sam pratio ceo kurs kod prof. Trajka, i to je bila definitivna potvrda toga koliko je Bata u stvari los profesor.
Pre svega, predavanja su mu nekvalitetna i nerazumnjiva, jer je los predavac, ne ume da zadrzi paznju i prenese znanje na druge. Cesto se gubio na predavanjima, i pricao stvari koje nemaju veze ni sa predmetom, ni sa zivotom. Program predmeta je, imajuci u vidu znacaj i korisnost, besmisleno obiman. Trajko nas je uveravao da su neke stvari koje predaje cak i naucno netacne. Kriterijum je previsok, i sve te zadatke je prakticno nemoguce resiti u predvidjenom vremenu, takodje nam je pokazao zasto je neke zadatke sa Batinih rokova zapravo nemoguce resiti. A sto se tice manira i nacina ophodjenja prema studentima i kolegama, licno sam bio prisutan kad je Bratislav upao na predavanje Trajka i napravio prvorazredni skandal, tako sto je vredjao i njega, i studente i upravu.
Svi znamo kakva je bila prolaznost dok nisu doveli Trajka, a to da prolaznost bude tako velika u majskom i junskom roku je postignuto na izuzetno necastan nacin, a mozda cak tu ima i elemenata krivicne odgovornosti, ali time bi trebalo neko drugi da se pozabavi.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.11.2005. 18:19:37 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.10.2003. 14:04:31
Postovi: 4555
Lokacija: At the poker table
Godina: II
Smer: IS
black pametno govoriti

_________________
I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But thats not the shape of my heart


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.11.2005. 20:45:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.10.2001. 17:59:18
Postovi: 44
Lokacija: Петровац на мору
Godina: Dipl.
Smer: IS
:fokus:


:cool:

_________________
http://www.puskice.co.yu/index.php?pitajte=serdar


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.11.2005. 21:09:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.03.2003. 14:25:53
Postovi: 1340
Lokacija: pro_ceed
Godina: Apsolvent
Smer: IS
neverending story...

i bez butanja molicu!

_________________
Zbog nje se rime raspare i naruše...
I sve bi htele da se njoj prilagode...

:srecno:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.11.2005. 21:28:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2002. 21:49:51
Postovi: 526
Godina: Padobranac
Black je napisao:
bla bla bla


Nema sta. Opasan si ti student cim treba da ti dovedu nekog drugog profesora da bi polozio taj predmet. Da se razumemo nemam nista protiv onih koji su polozili kod Trajka, da je i meni vreme bilo kriticno mozda bi se i ja prebacio kod Trajka. Pitam se samo da li treba da dovedu neke profesore sa pravnog da se poveca prolaznost na pravu ili nekog sa ekonomskog da se i investicije "zaobidju" ili da se svi uclanimo u SportFon? Kako li su samo studenti ranijih generacija, koliko god da ih je, polozili kod Bate ?
Da li je on los predavac ili ne to mogu da utvrde samo ljudi koji se razumeju u njegovu materiju, a koliko sam ja primetio Bata i Trajko predaju razlicite stvari.
Sto se tice njegove kulture to je individualna stvar svakog pojedinca. Nije on najgori profesor na BU. Otidji malo na ETF pa ces da vidis kakvi su profesori i kakvo im je ophodjenje prema studentima, a da ne pricamo o kriterijumu kod ocenjivanja ispita. On je, covek, ponekad i u pravu. Na promer sto se tice uprave fakulteta sramno je kako vode ovaj fakultet. Fakultet posluje lose, a sukob intresa drma svaku sednicu NNV.
Cinjenice govore sledece. TS nije ispit sa najmanjom prolaznoscu na FON-u. Medjutim kako je moguce dobiti seminarske i slicne povlastice studenti se ne bune na tim drugim predmetima. Cinjenica je jos nesto. Fon je lak, ali ponavljam LAK fakultet. Sa svim beneficijama, kompenzacijama, uslovnim upisima svako sa iole mozga moze doci do cetvrte godine uz minimalan trud. Tu onda pocinju problemi, ali posle odslusane cetvrte godine ti studenti, sa po 10+ ispita do kraja, ne moraju da dolaze na predavanja i ne zauzimaju mesto na fakultetu pa fakultet moze (citaj: ima dovoljno prostora) da svake godine upise preko 600 studenata od kojih njih skoro 350 placa skolarinu.
Dalja diskusija izmedju nas dvojice je besmislena. Reci mi samo jedno koje si godine upisao i koliko imas ispita do kraja? Da bi bio fer, ja sam upisao 2001, a u fazi sam izrade diplomskog rada.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.11.2005. 22:23:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ovo postaje otvoreni sukob, mislim ljudi nije sve ni crno ni belo. Bata nije sjajan, ali nije bas ni takav kao sto se tvrdi. Ako neko ima pravo da se buni protiv Bate, to su oni studenti koji su pokusali da polazu i stvarno se namucili. Malo je bezveze da se zbog ovih ljudi koje Misterio spominje pravi cirkus od fakulteta! A u tome jeste problem, nije upravu fakulteta briga za studente koji ce da se muce sa Batom. Muce se oni sa mnogim predmetima pa nista! Oni su nedodirivi, oni rese problem po kojim seminarskim koji su dostupni samo "privilegovanim", pa sad smeta Bata koji je mozda ovakav ili onakav, ali je jedan od retkih koji nas sve tretira na jednak nacin! I onda je FON - fancy opustene nauke! Raj za nabildovane sportiste i mlade sponzoruse namiguse!

S druge strane, na Batu treba da se vrsi pritisak da izda zbirku, na tim predavanjima treba ljudi da pitaju sta ne znaju, da ga gnjave na konsultacijama... Profesor Trajko je eto tu isto pomogao. To sto je Bata radio njemu na cast.

Misterio, ne treba suditi o ljudima na osnovu ispita. Pa ko zna koliko bi ljudi polozilo da Bata nije dao zadatke za maj, jun i ponovio septembar. I nije tacno da Bata i Trajko predaju razlicitu materiju. Uzmi pa uporedi.

Kazem nista nije ni crno ni belo, sve je nekako crno belo
:D (jel tako Tanjci?)

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.11.2005. 04:32:28 

Pridružio se: 03.01.2002. 02:15:30
Postovi: 744
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
Nema sta. Opasan si ti student cim treba da ti dovedu nekog drugog profesora da bi polozio taj predmet.


Ne razumem sta si ovim zeleo da kazes. Da nije trebalo da iskoristim povoljnu priliku koja mi se ukazala da sebi pojednostavim zivot, nego da idem glavom kroz zid, kako bih posle mogao da se hvalim da sam polozio kod ozloglasenog klik-klaka? Inace, i jesam polozio kod njega, a Trajkova predavanja su mi samo pomogla da bolje razumem materiju, ali to nema nikakve veze sa mojom poentom. Da sam procenio da ce mi Batina predavanja doneti neku neprocenjivu mudrost i korist, ne bih birao laksi put.
Stvar je krajnje jednostavna, Trajko je bolji u svom poslu.

Citiraj:
Da se razumemo nemam nista protiv onih koji su polozili kod Trajka, da je i meni vreme bilo kriticno mozda bi se i ja prebacio kod Trajka.


Ne radi se tu ni o kakvom vremenu, nego o tome sto ljudi (uglavnom) nemaju mazohisticke porive.

Citiraj:
Pitam se samo da li treba da dovedu neke profesore sa pravnog da se poveca prolaznost na pravu ili nekog sa ekonomskog da se i investicije "zaobidju"


Da, mislim da bi to bila dobra ideja.

Citiraj:
Kako li su samo studenti ranijih generacija, koliko god da ih je, polozili kod Bate ?


To nije nikakav argument. Hajde da nikada ne uvedemo nikakvo unapredjenje i poboljsanje, jer je jedino fer da svi prodjemo kroz iste muke. Sta mislis kolika je tek nepravda sto nove generacije na IS nece morati da se pate sa Investicijama, Projektovanjem organizacije, a potovu zbog toga sto su im prepolovili TS?

Citiraj:
Da li je on los predavac ili ne to mogu da utvrde samo ljudi koji se razumeju u njegovu materiju, a koliko sam ja primetio Bata i Trajko predaju razlicite stvari.


Opet si napravio logicku omasku. To kako Bata vlada materijom, mogu da ocene samo ljudi koji se u to jako dobro razumeju, a kakav je predavac ce najbolje oceniti upravo njegovi studenti. A sa tim da predaju razlicite stvari se ne bih bas slozio.

Citiraj:
Sto se tice njegove kulture to je individualna stvar svakog pojedinca. Nije on najgori profesor na BU. Otidji malo na ETF pa ces da vidis kakvi su profesori i kakvo im je ophodjenje prema studentima, a da ne pricamo o kriterijumu kod ocenjivanja ispita.


To prestaje da bude individualna stvar kada se tvoje ponasanje reflektuje na to kako obavljas svoj posao, a svako ko lose obavlja svoj posao treba da se suoci sa posledicama. I zasto bi me zanimalo kako je na ETFu? Da to mozda ne treba da mi bude neka uteha? Pa takvih primera imas koliko volis u ovoj napacenoj Srbiji, ali bas zato su nam i potrebne radikalne promene. A neki profesori ce morati da shvate da je vreme komunizma nepovratno proslo, i da ce u buducnosti svaciji rad povlaciti mnogo vecu odgovornost.

Citiraj:
Cinjenice govore sledece. TS nije ispit sa najmanjom prolaznoscu na FON-u. Medjutim kako je moguce dobiti seminarske i slicne povlastice studenti se ne bune na tim drugim predmetima.


A zasto si tako ubedjen da neki nisu povlasceni i kada se radi o TS? Ja sam se bas uverio u suprotno.

Citiraj:
Cinjenica je jos nesto. Fon je lak, ali ponavljam LAK fakultet. Sa svim beneficijama, kompenzacijama, uslovnim upisima svako sa iole mozga moze doci do cetvrte godine uz minimalan trud.


FON nisam upisao ni zbog toga sto je lak, ni zbog toga sto je tezak fakultet, nego da bih stekao znanja koja sam zeleo. Na kraju mi se cini da sam ostao kratkih rukava, ali to je vec tema za neku drugu diskusiju. Slazem se da ima dosta fakulteta koji su mnogo tezi od FONa, ali cini mi se da kod nas postoji neka glupa predrasuda da sve sto je tesko obavezno mora da bude i dobro. Svakako treba nagraditi trud i upornost, ali ako je taj trud pogresno kanalisan, ceo poduhvat se dovodi u pitanje.

Citiraj:
Dalja diskusija izmedju nas dvojice je besmislena. Reci mi samo jedno koje si godine upisao i koliko imas ispita do kraja? Da bi bio fer, ja sam upisao 2001, a u fazi sam izrade diplomskog rada.


Hm, vidim odakle dolazis, jer uporno pokusavas da proguras tezu da je ceo problem u tome sto lenji studenti ne zele da uce i zato dizu frku i galamu kako bi sa jos manje truda zavrsavali fakultete. Ali, potpuno si promasio poentu, jer se radi o objektivnim manama i nedostacima sistema, radi se o konstruktivnoj kritici, a ne o pokusaju da se eskiviraju obaveze.
Nego, meni se cini da si ti malo opterecen time sto mnogi ulazu znatno manje truda i rada, a opet se uspesno provlace kroz studije, a bojim se da to nema previse veze sa nasom diskusijom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.11.2005. 14:33:31 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Auuu Black, al' si se ti raskucao... :P


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.11.2005. 16:37:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2002. 21:49:51
Postovi: 526
Godina: Padobranac
Citiraj:
Hm, vidim odakle dolazis, jer uporno pokusavas da proguras tezu da je ceo problem u tome sto lenji studenti ne zele da uce i zato dizu frku i galamu kako bi sa jos manje truda zavrsavali fakultete. Ali, potpuno si promasio poentu, jer se radi o objektivnim manama i nedostacima sistema, radi se o konstruktivnoj kritici, a ne o pokusaju da se eskiviraju obaveze.
Nego, meni se cini da si ti malo opterecen time sto mnogi ulazu znatno manje truda i rada, a opet se uspesno provlace kroz studije, a bojim se da to nema previse veze sa nasom diskusijom..


Od celog pisanija jedan vredan pasus u kojem stoji odgovor na resenje svih problema.

Citiraj:
jer se radi o objektivnim manama i nedostacima sistema
:hvala:

Mislim da si odgovorio na sva pitanja vezana za probleme na ovom fakultetu. Bata je drvo od kojeg se ne vidi suma. Prosto i jednostavno. Lako je sve svaliti na ekscentricnog Batu. Da se razumemo i ja smatram da Bata nije za profesora. Nije za rad sa ljudima. Pogotovu sa mladima. Ali u situaciji u kojoj je on, navodno, najveci problem ostavlja se mogucnost pojednicima da u pozadini rade sta hoce pa je izricanje javne osude Suda casti Bati minorna stvar sta bi neki drugi organi mogli da urade na FON-u.

Citiraj:
Nego, meni se cini da si ti malo opterecen time sto mnogi ulazu znatno manje truda i rada, a opet se uspesno provlace kroz studije


I ti bi trebalo da si opterecen, a i svi ostali. Fon prelazi na masovnu proizvodju studenata. Za par godina FON ce doci u situaciju da ce postati drzavna alternativa privatnim fakultetima. Privatni fakulteti su skupi i ne bas mnogo cenjeni, a FON je jeftiniji i ipak drzavni fakultet, a san je svakog "brzinog" roditelja da mu dete zavrsi dobar fakultet. Kada se jos rascuje kako se studira na FON-u eto ti svih potencijalnih studenata BK "univerziteta", Megatrenda, Singidunuma i slicnih ustanova na prijemnom za FON, a posto niko nije gadljiv na pare jendog dana FON ce primiti isto studenata kao Ekonomski ili Pravni od kojih ce 500 placati skolarinu. Na kraju ce pametni ljudi shvatiti sta se tu radi pa ce diploma FON-a biti cenjena kao i diploma gore navedenih skolica. E to mene brine, a da li si ti polozio kod Bate, Trajka, Zivka ili nekog petog to je tvoj problem.

A da lenji studenti dizu galamu to je jasno ko' dan. Pogledaj samo Kabezu. Nego nisi mi odgovorio na pitanje. Mada i to sto nisi odgovorio je samo po sebi vise nego jasan odgovor. :yo:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.11.2005. 17:10:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
Misterio je napisao:
... Fon prelazi na masovnu proizvodju studenata. Za par godina FON ce doci u situaciju da ce postati drzavna alternativa privatnim fakultetima. Privatni fakulteti su skupi i ne bas mnogo cenjeni, a FON je jeftiniji i ipak drzavni fakultet, a san je svakog "brzinog" roditelja da mu dete zavrsi dobar fakultet. Kada se jos rascuje kako se studira na FON-u eto ti svih potencijalnih studenata BK "univerziteta", Megatrenda, Singidunuma i slicnih ustanova na prijemnom za FON...


/off topic/

ovo nikako nije tacno! sad smo svi mi idijoti sto smo ovde, verovatno smo se upisali sa zeljom da lakse prodjemo, svi smo sportisti i sponzoruse, roditelji su nam burzuji koji su nas gurnuli na fon da bi imali kakvu-takvu diplomu, jer cemo ga lako zavrsiti...
1. ni privatni nisu tako laki kao sto se prica, poznajem dosta ljudi sa raznih faxova, i u vecini slucajeva im je cak i teze, s tim sto imaju manji broj ispita, i jedino za bk i zecevic mogu reci da su sramota od fakulteta
2. fon se smatra laksim jer ima dosta olaksica pri studiranju tipa seminarski, kolokvijumi, radovi na casu, parcijalna polaganja i sl. stvarno ne bih volela da bude ko pravni, gde ucis dvosemestralni ispit od 1000 str. od jednom, i + nema kriterijuma za polaganje
3. fon nije jeftiniji od privatnog. pr. radi, megatrend je oko 1000 e, singidunum isto + dobijas sve knjige.. a fon je cini mi se 1250 e.

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.11.2005. 17:20:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2004. 02:11:42
Postovi: 2868
Lokacija: 11080
Godina: Dipl.
Smer: UK
Misterio uzvraca udarac, situacija se rasplamsava...







Nije poenta vise imati stogodisnje studente treba student sto vise da se trudi. Ja to priznajem iako sam obnovio prvu, i posle u zadnjim trenutcima dao j*ebenih 3 ispita za uslov zaz drugu. Sada pokusavam maksimalno da se posvetim ispitima, sto mi uopste nije lako posle 2 letargicne godine na faksu i par letargicnih u srednjoj. Nije toliki problem ako se covek provlaci i snalazi (bez neke kupovine ispiti ili na lepe oci ili sl.) jer nekom ne "leze" svi predmeti. Neko bi bio, npr., zadovoljan 6com iz Marketinga, dok neko ko se "prima" na marketing nece da cuje za manje od 10 u indeksu...

I jos nesto studenti koji se provlace i uvek cekaju zadnji trenutak ne bi trebali previse da se bune. Zadnjni, po meni besmislenei primer, je strajk gladju na filoloskom jer ljudi ne mogu da daju pishljivi ENGLESKI !!!

_________________
flickr


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.11.2005. 17:36:25 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
a vas dvojitza kao da mislite da je dobar faqltet obavezno i tezhak..

u seminarskim, kolokvijumima i ostalome nema nicheg losheg.
ako ti mislish da je klasichan nachin studiranja [evo ti ovih 20 knjiga od po 5kg nauchi ih izadji na ispit i polozhio si] dobar, to je tvoj problem.

ali, probaj onda da se setish koliko pamtish sve te gluposti koje si morao da uchish za ove 4 godine. pamti li iko npr nobelovtze iz ekonomije iz prve godine?


ovaj posao za koji se mi osposobljavamo trebalo bi da mozhe da se nauchi za godinu - dve [barem neki osnov koji nam je potreban].

ali, uvek je bilo tog sukoba proshlost-sadashnjost. staro-novo. normalno je da ima i ovakvih i onakvih.

treba se boriti protiv prepisivacha ali i protiv bubalitza. u _starom sistemu_ su imali prodju studenti koji nabubaju sve knjige od koritze do koritze i tako polozhe. nishta praktichna primena i to.

ali to je vecj za neq drugu disqsiju.

a shto se dotichnog profesora tiche mislim da mu nije mesto na faqltetu ZBOG SAMO JEDNOG od svih tih navedenih intzidenata. pa sve i da je najvecji struchnjak na svetu.

na faqltetu treba da rade ljudi koji umeju da PRENOSE znanje. oni koji uche zbog sebe, i koji ne umeju da saradjuju sa drugima, i koji ne znaju da faqltet postoji zbog studenata a ne zbog njih - nek rade kod qcje.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.11.2005. 17:39:55 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
ne znam zashto se toliko opterecjujete tim ljudima koji se _provlache_

pa necje oni imati istu _vrednost_ kao ovi vredniji.

diploma cje nam znachiti samo za prvi [eventualno drugi] posao, sve ostalo zavisi kako se pokazhesh. preporuke itd.

necje isto procji na poslu neko ko je stalno prepisivao i shtrebao napamet i neko ko je materiju izuchavao i izvan [uglavnom loshih] knjiga sa faqlteta.

ali, skrenuli smo svi sa teme. tema nije sistem shkolovanja nego nash _dragi_ profa.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group