Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 345 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 04.01.2006. 13:29:52 

Pridružio se: 21.09.2005. 14:00:03
Postovi: 206
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
Ljudi ne mogu vise!!!Jel zna neko kako da pronadjem testove sa proslogodisnjeg prijemnog?Ako znate,javljajte sto pre!
Unapred zahvalna!


Pozdrav MAZOLINO,

Pogledaj sledece linkove..

Kod:
Matematika 05 zadaci + reshanja
http://upis.fon.bg.ac.yu/doc/resenjaMat05.pdf

Probni test iz opshte informisanosti:
http://upis.fon.bg.ac.yu/doc/OI05.pdf



Ljudi, ja mislim da su (1) Pripreme + (2) fonova zbirka + (3)Ognjanovic 4+ sasvim dovoljni da se odlichno uradi prijemni 18, 19, 20 zadataka.
Potpuno je nepotrebno vezbati 100000 zadatako koji nece uopshte biti na testu
Pozdrav


Poslednji put menjao M@rin dana 25.01.2006. 19:30:12, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.01.2006. 15:50:14 

Pridružio se: 11.10.2005. 20:49:53
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Када отприлике излази нова ФОН-ова збирка за пријемни? :zbun:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.01.2006. 23:53:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.12.2005. 13:29:21
Postovi: 28
Lokacija: Blackpool, UK
kako meni rekoše, u februariju, ali opet, neka još neko napiše (potvrdi, demantuje)

_________________
Il tempo oggi: Alta pressione, che si muove da ovest verso gli Urali, stanotte coprirà anche i Balcani!!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.01.2006. 17:17:03 

Pridružio se: 21.01.2006. 15:50:57
Postovi: 5
pozdrav svima.ja poslednjih par godina zivim u Podgorici i zavrsavam Filolosku gimnaziju.Vjerovatno ce mnogi pomisliti da je to uzasno glupa ideja ali namjeravam da konkurisem na FON-u, zanima me smer Menadzment i organizacija.Matematiku sam u srednjoj imala 2 godine, sto je problem, ali mi je dobro isla,da kazem nisam bas nesposobna da spremim prijemni.
Sad, koliko mi bodova treba da udjem na budzet ( iz srednje nosim max bodova) i kolike su mi sanse da spremim prijemni s obzirom na to da nisam u mogucnosti da idem na pripreme na fax-u?
pomagajte!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.01.2006. 17:28:54 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Za pripremu prijemnog ti predlažem da počneš veoma uskoro. :) Ja sam počeo da ga spremam u ovo doba godine i upisao sam. E sad, ako se uzme u obzir da sam lenčuga ( tj. nisam se BAŠ trudio, ali jesam ipak malo više) i da nisam išao na fax na pripreme već sam spremao kod privatnog profesora - opet sam uspeo da se upišem. ;)

Samo ti predlažem da nađeš nekog profesora koji ima iskustva sa spremanjem za FON ili matematiku za prijemne uopšte. :)

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.01.2006. 18:23:50 

Pridružio se: 21.01.2006. 15:50:57
Postovi: 5
E hvala!Da ne znas koliko je bodova potrebno za budzet?Imam valjda 40 iz srednje(bila sam 5.0 sve cetiri godine)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.01.2006. 18:44:18 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
E to mora da ti kaže neko ko je upisao prošle godine... Ja sam upisao 2002. i ne sećam se koliko je bilo potrebno tada... :(

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.01.2006. 18:50:37 

Pridružio se: 21.01.2006. 15:50:57
Postovi: 5
ok,thanks anyway!
Ljudi ako neko zna pomagajte!!!!!!!!!!!!!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.01.2006. 19:11:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.08.2003. 16:18:00
Postovi: 107
Godina: I
mislim da je prosle godine zadnji budzetski imao 67... konachnu rang listu, kao i zadatke sa prijemnog 2004, 2005... mozes naci na upis.fon.bg.ac.yu
***ovo mi je treci put da u ovoj temi pominjem ovaj sajt.... na njemu imate sve interesantno uvezi sa upisom......... :-)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.01.2006. 19:16:13 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pitao sam prijateljicu koja je isto upisala kad i ja i ona misli da je za upis tada trebalo oko 55, a za budžet nešto oko 75. Mislim da se onaj minimum za upis nije mnogo menjao od tada. Ali ipak ti spremaj što bolje - budžet se isplati. :D

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.01.2006. 19:48:34 

Pridružio se: 20.12.2005. 00:39:34
Postovi: 441
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ljudi, potrudite se malo pre nego sto postavljate pitanja :) .....

http://www.fonforum.org/viewtopic.php?t=5495

Poz...

_________________
"Every moment is another chance"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.01.2006. 14:40:12 

Pridružio se: 21.09.2005. 14:00:03
Postovi: 206
Godina: Dipl.
Smer: IS
Izasla je u prodaju nova FON-ova zbirka!!!
Cena zbirke je 980.00 din. Moze se kuputi na FON-u ili na Studentskom trgu (knjizara)...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Cao....
PostPoslato: 28.01.2006. 09:52:20 

Pridružio se: 27.01.2006. 14:16:27
Postovi: 2
:(( helllp....malo je komplikovan ovaj forum...nego...Da li bi mi neko mogao odgovoriti da li je teško upisati Fon...koliko je minimalno bodova potrebno za samofinancirajući smer i jel je težak prijemni??? :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.01.2006. 12:42:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.07.2004. 21:00:32
Postovi: 242
Godina: IV
Smer: IS
@ Nany

Zavisi koga pitas...

E tek je januar, a ti vec pitas kolika je granica za samofinansirajuce studente, pa nema smisla. Imas dovoljno vremena da spremis prijemni i udjes na budzet.

_________________
If at first you don't succeed,
Try, try again.

We do what we can, and then make a theory to prove our performance the best.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.01.2006. 19:52:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2005. 21:01:23
Postovi: 2046
Lokacija: Novi Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Moji utisci o prijemnom je da je bio veoma za**** prosle godine. Detaljnije o tim granicama imas na sajtu infostud.com. Moji saveti su da pocnes sto pre, da nadjes privatnog profesora pa i da puknes 250 eura na spremanje, to nije nista u odnosu na 1200 eura, koje placas kao samofinansiranje. One pripreme na Fon su sra**e, uopsteno mislim da te grupni radovi niu bas korisni. Ako si isla tipa u "Svetog Savu" i matematika ti nije jaca strana, idi na test opste informiasanoti. Ja sam se spremao od novembra, i bio sam 64. na listi. Ako nekom treba preporuka za privatnog profesora javite mi na
vladamatovic@gmail.com.

_________________
"Some will win, some will lose, Some were born to sing the blues" - Journey, "Don' stop believing"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Cao....
PostPoslato: 28.01.2006. 21:13:06 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Nany je napisao:
:(( helllp....malo je komplikovan ovaj forum...


Moraces da se naviknes na to.. ipak su to najsavremenije infomaciono-komunikacione tehnologije :cool:

Citiraj:
Da li bi mi neko mogao odgovoriti da li je teško upisati Fon...koliko je minimalno bodova potrebno za samofinancirajući smer i jel je težak prijemni??? :D


Prvo, samofinansirajuci smer na FON-u ne postoji :)
Poslednje dve godine je za budzet trebalo oko 70 poena... Pa, u zavisnosti od poena koje nosis iz srednje, ti vidi koliko ti treba na prijemnom... To je za budzet... Za samofinansiranje ne znam, manji je :D

Citiraj:
Da ne znas koliko je bodova potrebno za budzet?Imam valjda 40 iz srednje(bila sam 5.0 sve cetiri godine)


Vidis sta sam napisao ovde, malo iznad?
To bi znacilo da je tebi potrebno oko 30 poena od 60 na ispitu... Sto je fino ;)

Citiraj:
pozdrav svima.ja poslednjih par godina zivim u Podgorici i zavrsavam Filolosku gimnaziju.Vjerovatno ce mnogi pomisliti da je to uzasno glupa ideja ali namjeravam da konkurisem na FON-u


Nije to glupo... ZNam ja za decka koji je zavrsi srendju tehnicku, pa je upisao knjizevnost :) A i jedan moj drug je iz tehnicke upisao filozofiju ;)

Citiraj:
zanima me smer Menadzment i organizacija.Matematiku sam u srednjoj imala 2 godine, sto je problem, ali mi je dobro isla,da kazem nisam bas nesposobna da spremim prijemni.


Pa, zavisi kakav je program te dve godine sto si slusala matematiku... Ako se te dve godine poklapaju sa "normalne" 2 godine matemtaike, imaces problema ako ne izvezbas analiticku geometriju, funkcije, izvode, limese...

Moj savet je da pocnes odmah da se spremas.... Sad pocinju ljudi koji su slusali celu matematiku, a ti si slusala "polovnjachu" :)
Mrsh za radni sto i hvataj knjigu u ruke :)

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.01.2006. 10:45:24 

Pridružio se: 21.09.2005. 14:00:03
Postovi: 206
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ljudi citajte malo ovaj forum, nemojte odmah da postavite pitanje i gluvo cekate da vam neko odgovori... Sve informacije o prijemnom, broju bodova, i ostalom vec postoje na forumu, pogledajte malo okolo... stvarno nema smisla ... mis'im samofinancirajući smer ????


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.01.2006. 16:17:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.12.2005. 13:29:21
Postovi: 28
Lokacija: Blackpool, UK
:D @M@rin, ne daj se iznervirati :)) a stvarno, ljudi tražite malo...

hmmm kažu izlazi zbirka krajem ove nedelje... hmmz ko će ga znati, poslaću Beogradsku vezu da proveri je li već izašla i, da, http://www.fonforum.org/viewtopic.php?t=5495 je korisna adresa!

a da, još jedno pitanje... da li će biti dovoljno da nekoliko puta pređem FONovu zbirku, jer mi je frka traženje drugih?!

_________________
Il tempo oggi: Alta pressione, che si muove da ovest verso gli Urali, stanotte coprirà anche i Balcani!!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.01.2006. 18:00:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Evo mene iskusnog studenta :-D

Sto se tice prijemnog, evo nekoliko saveta....

Prvo, rekao bi da su pozeljne pripremena fon-u samo iz razloga sto oni tamo pokazuju iste fore koje ce da dodju na prijemnom samo sa drugim brojevima... A to znaci da kada ides na pripreme sednes u prvu klupu, pratis sta se desava i kada je odmor onda pricaj sa kolegama sa kojima sedis... Od blejanja nece biti nista....

Drugo, kada radis zadatke, prvo se potrudis da ih provezbas sve iz zbirke... ako nest ne znas, slobodno pitas profu na vezbama, zato je placen to da radi....

Trece, jako efikasan metod, jeste simulacija prijemnog ispita... Negde dva-tri meseca pred prijemni uzmes jednom nedeljno i sednes tri sata i 20 zadataka. Moze pozar da zahvati tvoju zgradu, ali ti sedis i radis zadatke tri sata.... posle proveris rezultate i odes na neko pivce.... i onda narednih 6 dana sedis i vezbuckas zadatke kao pre... i onda opet 7. dan prijemni u tvojoj sobi... to ce ti dati predstavu koliko je 3 sata i 20 zadataka.... Ja sam prvi put uradio 7 tacnih i 3 netacna za tri sata... ali posle cetvrtog puta oko 15 tacnih i 2-3 netacna.... Na prijemnom 19 tacnih i jedan zaokruzen sa ne znam..... Tako da, deco matu u ruke i radite.... A kad upisete fon, to je vec druga prica :wink:

P.S. I kada radite zadatke imajte na umu:"Svako moze da uradi prijemni iz mate, samo sto cu ja to uraditi bolje od njih." :wink: (koje filozofsko sranje)

P.S. P.S. ako ste vec uzebali tu matu, nemoj da je nekom palo na pamet da je uzeo test opste obrazovanoti... Znam mali milion ljudi koji su se zeznuli i koji su uradili matu oko 90% a manje od 1/4 su uradili test opste obrazovanosti.... i na kraju pukli i otisli na samofinansiranje....

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.02.2006. 07:15:26 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
M@rin je napisao:
Ljudi citajte malo ovaj forum, nemojte odmah da postavite pitanje i gluvo cekate da vam neko odgovori... Sve informacije o prijemnom, broju bodova, i ostalom vec postoje na forumu, pogledajte malo okolo... stvarno nema smisla ... mis'im samofinancirajući smer ????


E, ovaj post cu da uramim!!!!
Ne, nego kad god neko nesto pita, ja kazem: "Odgovor ces naci na ovom linku" i linkujem ka tvom postu!!! :lol:
Bravo! :)

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.02.2006. 10:57:00 

Pridružio se: 21.09.2005. 14:00:03
Postovi: 206
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hehehhe, pa doooooobra ide u grad, majke mi, ima sve, ima zen.....

Salu na stranu, bas zbog ovakvih pitanja sam i promenio prvi post koji je zapoceo ovu temu. Okaceni su linkovi predhodnih testova (pdf), zbirke za vezbu... Mislim iritirajuce je da neko pita po 100 put nesto sto je objashnjeno u predhodnom postu...

Svako novo pitanje, predlog i informacija su dobrodosli, zato i forum postoji ... ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.02.2006. 15:07:07 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.02.2004. 22:43:47
Postovi: 339
Lokacija: Dorćol
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Jel zna neko kad počinju pripreme za prijemni?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.02.2006. 15:42:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
@NapoleoN - Poogledaj na mata.fon.bg.ac.yu

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.02.2006. 17:36:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.04.2005. 11:39:18
Postovi: 366
Godina: IV
Smer: ME
ljudi vezano za test informisanosti!!!!
ako ste sa nekih drustvenih smerova, i otprilike vam idu dobro kvizovi i tako to... ne mora nista specijalno... a za matu niste sigurni uopste sta cete i kako cete ja moram da kazem da OBAVEZNO idete na test opste informisanosti...
iz licnog iskustva vam govorim... rposle god. je jako malo trebalo za budzet a ja sam sa jezickog smera radila samo matu iako sam je duuuugo spremala... i bila sam prva ispod crte... a da sam radila opstu info. bila bi lagano na budzetu i ne bih slusala zvocanje na raspustu... a nisam je radila zato sto su na forumu svi pricali kako je to bezveze... sto i jeste ako dobro znas matu, ali u drugom slucaju nikako nemojte da sve svoje sanse stavite na nju.. i enmojte se plasiti pitanja iz mendzmenta! ima ih samo pet, pa nije strasno ni ako ih uopste ne ucite!!! i najbitnije NEMA NEGATIVNIH POENA!!!!

_________________
And then she'd say, that nothing can go wrong,
When you're in love, what can go wrong?
And then she'd laugh the nighttime into the day,
Pushing her fears further along.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.02.2006. 20:36:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
Christy je napisao:
ljudi vezano za test informisanosti!!!!
ako ste sa nekih drustvenih smerova, i otprilike vam idu dobro kvizovi i tako to... ne mora nista specijalno... a za matu niste sigurni uopste sta cete i kako cete ja moram da kazem da OBAVEZNO idete na test opste informisanosti...
iz licnog iskustva vam govorim... rposle god. je jako malo trebalo za budzet a ja sam sa jezickog smera radila samo matu iako sam je duuuugo spremala... i bila sam prva ispod crte... a da sam radila opstu info. bila bi lagano na budzetu i ne bih slusala zvocanje na raspustu... a nisam je radila zato sto su na forumu svi pricali kako je to bezveze... sto i jeste ako dobro znas matu, ali u drugom slucaju nikako nemojte da sve svoje sanse stavite na nju.. i enmojte se plasiti pitanja iz mendzmenta! ima ih samo pet, pa nije strasno ni ako ih uopste ne ucite!!! i najbitnije NEMA NEGATIVNIH POENA!!!!


1. Ne mora da znači uopšte da ako je neko sa društvenog smera da će dobro da uradi ovaj test. Mogu glavu da dam da 3/4 mog odeljenja iz gimnazije ne bi bilo u stanju da uradi onaj test koji smo mi imali. Bilo je pitanja vezanih za štreberaj, ali i onih iz opšte kulture, vezane za kulturna dešavanja koja štreberi nikad nisu okusili, jer su školske dane proveli u čitaonici :cool:
2. Nema potrebe stvarno, da se bilo ko plaši pitanja iz menadžmenta. Postoji knjiga iz koje se ta pitanja spremaju. Neka ljudi nabave tu knjigu i neka ih nauče. Eto šanse za štrebere.

PS: Matematika za prijemni nije ni crno ispod nokta onoj matematici koja vas očekuje na prvoj i drugoj godini. :) :P

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 345 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group