Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: ISIT I ISIT-Daljina
PostPoslato: 31.01.2018. 19:53:38 

Pridružio se: 31.01.2018. 19:45:23
Postovi: 3
Godina: Padobranac
Smer: IS
Pozdrav svima,

Planiram da upisem FON ove godine, pa me interesuju neke informacije vezano za smer ISIT .

Cuo sam da ima i opcija studiranja na daljinu (posto sam iz Nisa razmisljam se izmadju te dve opcije),
pa me interesuje da li ima neke razlike u diplomi na kraju zavrsetka studija ? sta pise na diplomi ?
da li na diplomi pise nesto drugacije kad se zavrsi na daljinu i kad se zavrsi obicno ?
da li prilikom zaposljavanja postoji neka predrasuda vezano za one koji zavrse na daljinu i ove obicne ?

Vazno mi je da znam kolike su razlike, ako ih uopste ima, kako bih znao kakvu odluku da donesem.


Hvala.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.02.2018. 14:31:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.10.2009. 20:28:08
Postovi: 119
Lokacija: ...sull'onde azzurre :)
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Mislim da je prva "zvanicna" generacija studenata na daljinu upisana tek 2014 po akreditaciji iz te godine, kad je i pocelo pravo sprovodjenje tog programa, tako da sumnjam da je neko do sad dobio diplomu. Ranijih godina je fakultet upisivao studente "na daljinu" ali to je bilo samo zbog prosirenja liste i osim sto su u indexu imali pecat na daljinu (umesto budzet ili samofinansiranje) drugih razlika nije bilo, niti su dobijali materijale, niti su placali drugu cenu i posle su u drugoj godini prelazili u regularne studente tako da se i diploma nije razlikovala.

Jos jednom se ogradjujem jer nisam bas najsigurnija kad je poceo upis tih novih studenata na daljinu koji su placali drugaciju cenu i stvarno imali svu nastavu organizovanu tako da mogu da je prate od kuce, ali ako je 2014 kao sto mislim onda te generacije nisu jos zavrsile fakultet pa ti i ne mogu odgovoriti sta pise na diplomi i da li poslodavci imaju neke predrasude, ali ti mogu sa sigurnoscu reci da ako znas posao tj ako posedujes znanje koje se trazi, poslodavca je bas briga da li si ti uopste zavrsio fakultet a ne sta drugo. U vecini firmi kod nas, kad dodjes na intervju ti imas tehnicki intervju - nekad usmeno nekad u vidu testa ili zadatka, i oni tu procene tvoje znanje, ako znas dobices posao bez obzira sta ti pise na diplomi i da li je uopste i imas. :)

_________________
Dream the dreams that have never been dreamed!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.02.2018. 15:06:26 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
SuspiciousAngel je napisao:
U vecini firmi kod nas, kad dodjes na intervju ti imas tehnicki intervju - nekad usmeno nekad u vidu testa ili zadatka, i oni tu procene tvoje znanje, ako znas dobices posao bez obzira sta ti pise na diplomi i da li je uopste i imas


Nije bas da firme zovu na razgovore ljude sa diplomom samo srednje skole, bez dokazanog znanja, tako da diploma svakako otvara vise vrata.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.02.2018. 10:13:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.01.2005. 21:34:29
Postovi: 4544
Godina: Padobranac
Smer: IS
Slažem se. Nije nemoguće, ali bez diplome ide dosta teže. Mene su i bez diplome pozivali, ali skoro uvek je to navođeno kao jedan od glavnih razloga odbijanja. A, pored toga, verovatno je još dosta puta CV zbog toga odleteo u kantu i pre bilo kakvog poziva. Ok, na kraju je uspelo, ali opet kažem, uz dosta muke. Zato sam i rešio da završavam studije u 30-tim, jer ne želim da mi to bude kočnica u životu, pogotovo što će za 10-20 godina fax biti kao danas srednja - podrazumevaće se da ga imaš, a i napredak na neke rukovodeće pozicije je skoro nemoguć bez toga.
Drugo, tačno je da mora da prođe tehnički intervju, ali da bi uopšte bio pozvan na njega, trebalo bi da nešto piše u tom CV-u. :) Pre ili posle tehničkog, obično ide i razgovor sa HR-om, a oni vole te papire, sertifikate, diplome, njima tvoje znanje bez toga ne znači puno. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.02.2018. 17:07:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.10.2009. 20:28:08
Postovi: 119
Lokacija: ...sull'onde azzurre :)
Godina: Apsolvent
Smer: IS
@gorbash, filip

Decko je otvorio temu sa pitanjem ISIT/ISIT Daljina, znaci planira da upise fakultet, moj ogovor se odnosio na to da nije bitno sta ce pisati na diplomi, da je bitno da stekne znanje, a samo zavrsavanje fakulteta ne znaci da ce to znanje i imati, kao i to da znanje moze imati i bez diplome (nisam mislila da odmah posle srednje trazi posao, vec da ako se potrudi posao moze naci i pre diplomiranja, cesto kompanije i same traze studente zavrsnih godina i slicno). Vecina mojih kolega se zaposlila pre diplomiranja, neki su imali i po 10ak ispita do kraja, neki jos uvek nisu ni diplomirali a ponude za posao dobijaju iako su vec zaposleni... za diplomu ih i ne pitaju...

Sto se kompanija tice, manje kompanije vise insistiaju na znanju, dok one vece obicno prave i krugove selekcije, gde se prvo ide na tehnicki intervju, pa HR, pa jos jedan intervju pa onda oni od 100 kandidata odaberu 3... u tom slucaju naavno da gledaju da kandidat ima sve, i znanje i diplomu i sta sve ne :)

_________________
Dream the dreams that have never been dreamed!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group