Započni novu temu Odgovori na temu  [ 185 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25.09.2014. 09:58:35 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Razlika u ispitima ne postoji... Isti su predmeti kao i pre 8 godina. Tako da ako ne odobre molbe svima koji su ih podneli (a mislim da ce bas to uraditi), onda mogu eventualno da nateraju sve da plate polaganje prijemnog (jer nisu ludi da organizuju prijemni u oktobru za nekoliko desetina studenata) ili da plate neku drugu taksu. Fakultet obozavalaca novca, ne ide im nikako u prilog da gube pune skolarine (ili vise) od svakog od nas.

Citiraj:
pa bi veći "paradox" bio da su produžili rok ovima od 4 godine


Ne bi, jer se uveliko master studije na gomili fakulteta produzavaju na 3 godine (to je ta logika 2xbroj godina +1).

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25.09.2014. 13:55:21 

Pridružio se: 03.05.2011. 16:58:32
Postovi: 2
Godina: Apsolvent
Smer: OM
A da li neko zna do kada se predaju molbe za generaciju 2006 i kako bi one trebalo da izgledaju? Kada će se razmatrati i kada će biti nekih novih informacija?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25.09.2014. 14:32:30 

Pridružio se: 26.09.2009. 03:10:03
Postovi: 9
Godina: Dipl.
Smer: IS
Objasniće već neko od kolega.


Poslednji put menjao photosynthesis dana 25.09.2014. 20:16:40, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25.09.2014. 17:22:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.11.2006. 19:50:36
Postovi: 4288
Godina: Dipl.
Smer: UK
Odes na salter 2 i kazes zbog cega si dosao. Dobices formular koji popunis, predas i to je to.

_________________
SlikaSlikaSlika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.09.2014. 18:17:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2006. 22:56:20
Postovi: 3874
Lokacija: C:\Program Files\Jeca.exe
Godina: Dipl.
Smer: IS
^^, ^^^piše se u jednom primerku, predaješ na šalteru 2 ili 3 i to posle ide prodekanu. to je info od drugarice koja je danas predala.

_________________
I intend to live forever. So far, so good.
*****


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.09.2014. 00:13:07 

Pridružio se: 27.09.2014. 00:04:57
Postovi: 9
Godina: Padobranac
Smer: IS
Evo informacija koje mi je drug preneo danas kada je predao molbu, mozda ce nekom koristiti. Informacije je dao sef studentske sluzbe. Molbe se mogu podneti zakljucno sa 30.09. Oni kojima je ostalo do 15 ESPB poena podnose samo molbu, nije potrebno da podnose nikakva druga dokumenta koja opravdavaju zasto nisu do sada zavrsili (bolest, posao...), za njih se vec sada zna da ce im biti odobreno produzenje.
Oni kojima je ostalo 15-60 bodova podnose molbu i i neki dokument koji dokazuje zasto nisu zavrsili (neko uverenje o bolesti, posao...). Velika je verovatnoca da ce svima biti odobreno produzenje od dva semestra. Najveci je problem sa onima kojima fali vise od 60 ESPB poena (ako ima takvih), i za njih se jos uvek ne zna dal ce im se odobriti. Sto se tice cene, rekao je da ce najverovatnije biti skala, pa ce oni kojima fali 1-10 espb placati jednu cenu, oni kojima fali 11-20 drugu itd.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.09.2014. 00:37:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2007. 16:11:45
Postovi: 169
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ovo nadjoh na nekom drugom sajtu:
Citiraj:
Koliko sam ja cula posto sam se raspitivala na vise fakulteta, ne postoji opcija da neko bude izbacen sa fakulteta i da mu se sve ponisti kao da nista dosad nije polagao, to je bespotrebno sirenje panike. Na fonu mogu da se podnesu molbe da se odobri produzenje roka za jos godinu dana i kako su mi rekli i u studentskoj sluzbi a i neki profesori koje poznajem, odobravace uglavnom te molbe sto vise mogu, a u najgorem slucaju, najgorem, verovatno ako je neko dao do sad tipa 3 ispita, ljude ce sad ispisati i odmah ih ponovo upisati i dati im novi broj indeksa i priznavati im sve ispite osim ako bas neki predmet nije ukinut ili potpuno promenjen, to ce se dopolagati. Na etfu takodje nece nikoga izbaciti i manje vise je ista varijanta kao na fonu samo koliko znam tamo nece biti potrebe ni da se podnose molbe. Za filoloski sam cula mada to nisam sto posto sigurna da planiraju da svim studentima upisanim 2006. dozvole da studiraju do kraja 2015. bez obzira na to koliko su ispita dosad dali. U sv.sl. takodje su mi na fonu rekli da senat univerziteta jos veca o tome sta ce s nama i do 30. ce odluciti i mozda i nama odobre da studiramo jos 2 godine, e sad ne znam koliko je to pouzdano, to mi je rekla zena u studentskoj sluzbi.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.09.2014. 01:01:30 

Pridružio se: 05.08.2009. 12:34:26
Postovi: 70
Godina: II
Smer: IS
Jeste li vi (kojima je ostalo vise od 15) predavali dodatne papire kao dokaz o razlogu? Ja nisam znala da treba da se predaju dok nisam videla molbu na kojoj pise - zaheftati prilog. Uostalom i nemam neki dokaz kad me poslodavac nije prijavio :udri: .


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.09.2014. 01:04:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.05.2007. 23:59:51
Postovi: 45
Godina: Apsolvent
Smer: IS
U tih 15 bodova ulazi i diplomski verovatno?

Ja sam trenutno na 18(+5 za diplomski). Verovatno ću već sad u oktobru 2 skinuti još jedan, ali kapiram da je to džabe obzirom da mi je poslednji deo tog ispita 4.10., što prelazi ovaj njihov rok. Ako me budu izsmarali nešto zbog ta 3 boda, tj. 8 sa diplomskim, ne znam...

Šta savetujete, da podnesem molbu u ponedeljak? Šta da radim za te dodatne dokumente koji bi trebalo da budu "opravdanje"?
Neko zdravstveno "opravdanje" bih možda i mogao da skontam, ali teško da je to izvodljivo za ovako kratak rok. Šljakao sam i razne poslove u trajanju od par godina, jedino nešto za to da skontam, neki ugovor ili tako nešto (ako to uopšte ima prođu).
Da l' je to stvarno neophodno zbog nekoliko bodova, tj. jednog ispita više od granice koju su stavili? I gde nađoše 15 bodova nije mi jasno...(?)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.09.2014. 02:48:12 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Svakako podnesi molbu. Ja stvarno mislim da ce svima odobriti koji su je podneli (koliko god im bodova ostalo, jer oni nisu NI NA KAKVOM gubitku ako im neko jos jednu godinu placa skolarinu, prijavu ispita itd), ali to ne znaci da ce bas juriti one koji to nisu uradili.

Napisi da si radio tokom studija, da ti fali samo jos manje od jedne godine da diplomiras i cao zdravo. Mislim da je worst case scenario da platimo samo jos vise nego standardna skolarina (jer u teoriji mogu da nas nateraju da gistro polazemo ponovo prijemni i da onda polazemo razliku u ispitima, koja ne postoji, jer je program isti kao pre 8 godina), ali stvarno ne bih brinuo o tome.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.09.2014. 22:39:39 

Pridružio se: 09.09.2009. 09:51:26
Postovi: 298
Godina: II
Smer: IS
Ljudima na pravnom fakultetu su odobrili produzetak u roku od dva semestra, jer je parlament to izglasao. Gdje je nas parlament i radi li sta po tom pitanju?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.09.2014. 23:21:44 

Pridružio se: 09.09.2009. 09:51:26
Postovi: 298
Godina: II
Smer: IS
evo ja se obratih i parlamentu :D

Postovani,

Tokom novonastale situacije o roku zavrsetka studenata upisanih 2006. godine, niko se nije (a da ja znam) obratio studentskom parlamentu, pa dadoh sebi za pravo da to uradim.
Kod studenata Pravnog fakutleta Univerziteta u Beogradu, ovaj problem 06 generacije bio je izmedju ostalog povjeren i studentskom parlamentu njihovog fakulteta, Kako vidim da kod nas to nije slucaj, zamolila bih vas, ime cijele 06 generacije, da pokusate da reagujete, kako bi nam se omogucio produzetak studija u trajanju od bar 2 semestra (kao sto ej kod studenata nekolicine fakulteta).

Unaprijed hvala

tako glasi mejl. E sad, ja bih zamolila sve vas da ih bombardujete mejlovima da svi saljemo jer realno nece uvaziti jedan :)
nego da ih smaramo, oni mogu da urade nesto sigurno. Ajde kucajte kucajte kucajte


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.09.2014. 00:15:07 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.05.2007. 23:59:51
Postovi: 45
Godina: Apsolvent
Smer: IS
@Gorbash
Hvala na savetima! Naškrabaću nešto u ponedeljak i predaću studentskoj službi, pa ćemo videti.

@lud zbunjen normalan
Nije ti ovo uopšte loša ideja... Zapravo, odlična je, iz prostog razloga što bi oni time i trebalo da se bave, čak i bez našeg cimanja. To im je posao realno. Ja sam i ranije cimao Maju Mitričević (studenta prodekana), ali iscimaću sad i Grudenića (predsednika parlamenta), pošto i njega znam. Cimajte i vi sve koje znate, a i ako ne znate nikog predlažem vam da cimate ovo dvoje, pošto kapiram da su oni tu najuticajniji. Sve kontakte imate na http://parlament.fon.bg.ac.rs/clanovi/. Ne bi bilo loše da im se javimo svi putem mail-a (ili da se nekako sami skontamo koliko nas ima, ako je to uopšte izvodljivo, pa da im dostavimo spisak sa potpisima ili tako nešto).


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.09.2014. 19:43:50 

Pridružio se: 09.09.2009. 09:51:26
Postovi: 298
Godina: II
Smer: IS
Ja sam za. Moze i neka online peticija da sakupimo podatke nas nesrecnika. Mada mislim da bi svi trebali da ih cimamo na mejl za pocetak da bi se trgnuli :D
NIsta ne rade. CcC


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.09.2014. 20:14:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.08.2012. 13:15:22
Postovi: 274
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Sto posto ce svima uvaziti molbe (ili ce iste svima odbiti, mnogo manje verovatno). Ako jedan student moze da, opravdano ili ne, smisli razlog (mislim na tachku 1 - http://fon.rs/vesti/2014/08/Generacija%202006-MOLBE.pdf), to isto moze da uradi i drugi. Ne postoji osnova zbog koje ce nekog odbiti, a nekog prihvatiti, ovo je prvi put da vidim jedno ovakvo "retroaktivno pravo" u zvanicnom saopstenju fakulteta Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.09.2014. 21:09:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2006. 22:56:20
Postovi: 3874
Lokacija: C:\Program Files\Jeca.exe
Godina: Dipl.
Smer: IS
da nema neko možda proverenu informaciju o tome da li diplomski ulazi u onih 15 bodova...?

_________________
I intend to live forever. So far, so good.
*****


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.09.2014. 21:20:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.12.2009. 04:16:50
Postovi: 258
Godina: IV
Smer: IS
ulazi :/, provereno

_________________
If you wait for perfect conditions, you will never get anything done.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.09.2014. 02:17:17 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
dijego je napisao:
Sto posto ce svima uvaziti molbe (ili ce iste svima odbiti, mnogo manje verovatno). Ako jedan student moze da, opravdano ili ne, smisli razlog (mislim na tachku 1 - http://fon.rs/vesti/2014/08/Generacija%202006-MOLBE.pdf), to isto moze da uradi i drugi. Ne postoji osnova zbog koje ce nekog odbiti, a nekog prihvatiti, ovo je prvi put da vidim jedno ovakvo "retroaktivno pravo" u zvanicnom saopstenju fakulteta Slika


Retroaktivno zamrzavanje nije uopste neki novitet, a da bi to upalilo, treba ipak dostaviti neku dokumentaciju, nije kao da ce da veruju ljudima na rec.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.09.2014. 08:16:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.08.2012. 13:15:22
Postovi: 274
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Gorbash je napisao:
Retroaktivno zamrzavanje nije uopste neki novitet, a da bi to upalilo, treba ipak dostaviti neku dokumentaciju, nije kao da ce da veruju ljudima na rec.


Pa ljudi su zamrzavali godine bez ikakvog dodatnog papira (doduse znam primere za ne-bolonju, mozda je sada rigoroznije). Ono sto buni je ovo "ispunjavao uslove". A statut kaze:

Студенту се на његов захтев одобрава мировање права и обавеза, у случају:
1. теже болести;
2. упућивања на стручну праксу у трајању од најмање шест месеци;
3. одслужења и дослужења војног рока;
4. неге властитог детета до годину дана живота;
5. одржавања трудноће;
6. припрема за олимпијске игре, светско или европско првенство, када студент има статус врхунског спортисте;
7. и у другим случајевима предвиђеним општим актом Факултета.
За случајеве 2–6 става 1. студент је у обавези да поднесе захтев пре наступања периода за који тражи мировање права и обавеза, а за случај под 1. става 1. у року од 60 дана од наступања болести.



Kako oni sad ocekuju od nekog da dokaze da je bio bolestan pre 3 godine? Ili ce svima uvaziti, ili ce svako da juri lekara-poznanika da mu retroaktivno izda neku potvrdu, pa zato mislim da je ovo samo formalnost i da ce svima uvaziti.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.09.2014. 11:43:52 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja sam imao operaciju u decembru i sacuvao sam bio nalaz lekara, kao i otpusnu listu. Ne zato sto sam mislio da ce mi trebati bas za ovu situaciju, nego ono, takve stvari se cuvaju. I samo zakacio kopije toga na molbu i to je to.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.09.2014. 14:07:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.06.2010. 01:01:06
Postovi: 260
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: IS
Ne navode nijedan izvor osim statuta Univerziteta-šta mislite o ovome?
http://mondo.rs/a731734/Info/Drustvo/St ... udzet.html


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.09.2014. 15:18:26 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da, to je u principu druga opcija, ako dodje do toga da odbiju molbe. Jedini je problem sto izgleda da su ubacili od ove godine Programiranje 1 i 2 (umesto Engleskog 2 i Principa), sto znaci da bismo imali jos jedan dodatni predmet da polazemo...

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.09.2014. 16:03:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Ne biste imali jedan dodatni predmet, kao ni mi ostali (stariji od generacije koja se ove godine upisala na fakultet), posto se vodimo po programu 2009: http://www.fon.bg.ac.rs/studije/osnovne ... ogije-2009


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.09.2014. 18:51:00 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nije isto, jer mi svi sada studiramo po programu po kom smo upisali. Ali, ako dodje do toga da mozemo da nastavimo studije jedino ako se ispisemo sa fakulteta i opet upisemo, onda se tretiramo kao da smo na tom novom programu i moramo da polozimo sve te ispite.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.09.2014. 18:57:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2006. 22:56:20
Postovi: 3874
Lokacija: C:\Program Files\Jeca.exe
Godina: Dipl.
Smer: IS
meni na stud. servisu piše da sam od 2011/12 godine na statutu 09. još nekome? :D za profil mi piše IT09, a za statut 09.

_________________
I intend to live forever. So far, so good.
*****


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 185 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group