Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 23.06.2014. 11:22:14 

Pridružio se: 23.06.2014. 11:04:04
Postovi: 15
Godina: I
Smer: IS
Pre 3-4 dana sam bio do studentske sluzbe ne bih li proverio uslove obnove godine na fonu. Studirao sam ovde tokom 2012/2013 i bio sam samofinansirajuci student, tada mi se vise svidelo da pohadjam drugi fakultet gde sam 2013/2014 bio budzetski student(ne na FON-u), i tek sad shvatam koliko mi je lepo bilo na FON-u :)
Salu na stranu trenutno sam u takvoj finansijskoj situaciji da ne mogu da priustim normalno samofinansirajuce studiranje, pa sam se setio da bih mozda mogao da obnovim godinu na FON-u.

Pisao sam molbu prodekanu sredinom prosle nedelje, pa me zanima koliko cu morati da cekam na odgovor.
Ima li neko predstavu kolike su mi sanse da ce mi dozvoliti obnovu prve godine nakon godinu dana pauze?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.06.2014. 12:22:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Kako to mislis godinu dana pauze? Kao status "zamrznute" godine?

Ili si se prosto ispisao sa FON-a tada kada si upisao drugi fax? (jer bi u suprotnom tada placao skolarinu na FON-u, dok studiras na drugom faxu, sto je suludo)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.06.2014. 13:02:41 

Pridružio se: 23.06.2014. 11:04:04
Postovi: 15
Godina: I
Smer: IS
Majke mi nisam 100% siguran, ali upisao sam 2012/2013 na fonu samofinansirajuci, pa sam 2013 uzeo dokumenta potrebna za upis na drugom fakultetu sa FON-a, ostavio index i upisao drugi fakultet(na budzetu). Sad hocu 2014/2015 da budem opet na FON-u. Kada sam uzimao ta potrebna dokumenta, mislim da nigde nsiam rekao da se ispisujem vec da sam vise napinjao da zamrzavam godinu, ali bio sam klinac i nisam mnogo razmisljao tad o tome, tako da ne znam.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.06.2014. 13:35:07 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Proveri to, velika je razlika.
Ako se dobro secam, status zamrzavanja su tesko odobravali posto je to predvidjeno za bukvalno "zamrzavanje" godine, npr. kada dozivis neku saobracajnu nesrecu pa nisi u mogucnosti da budes pri fakultetu. Pri cemu se placalo, lupam 30000din.
Ako se nisi bio ispisao, onda si morao tada platiti bar 37*1200din, kao minimum ESPB koje je moguce slusati tokom godine. (prakticno obnova)
Ako nisi nista platio, onda si se najverovatnije ispisao sa fakulteta.

Ne znam kako to ide, ako si zaista ispisan sa fakulteta...Mozda ti sada samo daju novi index gde pise da si generacija upisa 2014. Jer ne znam koliko bi bilo smisleno da ponovo treba da radis prijemni.

Sta god bilo, vidi da pricas direktno sa dekanom. I javi ovde ishod, za slucaj da nekome zatreba slican info. ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.06.2014. 13:44:45 

Pridružio se: 23.06.2014. 11:04:04
Postovi: 15
Godina: I
Smer: IS
Pozdrav, a kako bih mogao da dodjem do dekana? Ako se do zamrzavanja godine tako tesko dolazi onda sigurno nisam zamrzo vec sam se ispisao, jer ja uopste nisam usao na FON od kad sam ostavio index.

Bilo bi super kada bih mogao da upisem ponovo prvu godinu bez polaganja prijemnog, malo mi je kasno sad da krenem da spremam, a ako vec moram da platim punu cenu prve godine, valjda cu moci. Znas li mozda kada bih mogao da ocekujem povratnu informaciju od prodekana?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.06.2014. 14:00:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2009. 14:28:50
Postovi: 5365
Godina: Padobranac
Smer: IS
Mislio sam ako ti Milija (prodekan) nesto ne odobri, da onda pises molbu direktno dekanu. :D
A povratni info - nedelju dana, deset dana valjda kao i za sve ostale molbe.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.06.2014. 23:01:09 

Pridružio se: 23.06.2014. 11:04:04
Postovi: 15
Godina: I
Smer: IS
Zvali su me i rekli da mi treba neka vrsta opravdanja za tu propustenu godinu, ali sam ja u tom trenutku bio komiran jer su me probudili, a ja sam se razboleo i nisam bio u stanju da se setim da pitam malo detaljnije o tome. Zna li neko na sta su mislili?

Kako da kontaktiram dekana?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.06.2014. 03:00:56 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
To je verovatno ovo sto je Radicci pominjao, opravdanje zasto bi tu propustenu godinu zamrzavao, ali pitanje da li to mozes tek tako da dobijes jer treba da bude u pitanju neki ozbiljniji zdravstveni problem. Znam da je jednoj koleginici pre par godina bilo odobreno zamrzavanje jer je imala mononukleozu.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group