Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 07.10.2012. 16:40:50 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.01.2010. 12:00:52
Postovi: 444
Lokacija: blok, brate
Godina: III
Smer: ME
Drage koleginice i kolege,
Potreban mi je vaš savet, jer ne mogu nikako da se odlučim šta da radim, niti kome da se obratim. Završila sam III godinu i do sada sve dala u roku sa ukupnim prosekom 9,09. Međutim, treba da se porodim za nekih 20ak dana. Odlučila sam da ne pauziram, ali svakako neću biti u mogućnosti da dolazim na predavanja i vežbe. Planiram da od februara počnem da izlazim na ispite.

Nemam problem što se tiče materijala sa vežbi i predavanja, ali vidim da ima dosta predmeta na kojima prisustvo, aktivnost i ostale predispitne obaveze nose dosta poena. Naravno da neću juriti ocene, ali ne bih ni volela da mnogo srozam prosek i upropastim dosadašnji trud.

Mogu li da se upišem na budžet na daljinu, da li mi to nešto znači u životu, da li mogu da pišem neku molbu da me oslobode predispitnih, da kontaktiram svakog profesora posebno ili ne postoji ništa pametno što mogu da uradim?

Hvala!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.10.2012. 16:45:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Savetujem ti da kontaktiras svakog profesora posebno. Verujem da ce izaci u susret, meni jesu iz dosta predmeta. Verujem da ces uspeti tu jednu godinu da izguras. Ja sam izgurao ceo faks bez dolazaka na predavanja (isao sam na neke vezbe, ali opet vise da bih lakse savladao). Mozda je na menadzmentu za**** povodom toga, a i ja sam starija generacija, kod nas nije bilo puno tih obaveznih dolazaka.

Posto si cetvrta godina, sigurno vec znas mnogo kolega koji ce pomoci oko materijala i svega.

PS: Cestitam.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.10.2012. 17:51:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
Bas to sto je rekao Kel - upisi normalno, i posebno sa svakim profom resi ovo - cak mozes i da iskopiras deo tvoje poruke ovde, dovoljno privlaci paznju i opravdava sve :D

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.10.2012. 08:22:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.04.2010. 12:55:52
Postovi: 153
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Prva stvar - CESTITAM!!! :D :D I na proseku i na bebici :zaljubljen:
Druga stvar - upisi normalno godinu! Evo ako treba, ja cu da ti detaljno referisem sta i kako treba. Samo mi reci ako treba.

U zimskom semestru izaberi neki izborni koji se polaze preko seminarskog (mentorski rad), a za ove druge predmete cemo ti javiti kakva je situacija, koliko sam skapirala - na medjunarodni ne mora da se ide; za ispm (a to je valjda ovaj posl.int.) treba da se rade neki domaci koji se brane na vezbama, kao vezbe ponavljanja iz TO, ali nije strasno iako se ne odradi tako, jedino se onda umeni klasicno polaze i to moze da bude malo teze; trzista su trzista i teska su i posebna su prica, svakako ces ih polagati x puta; jedino za pravo nisam skapirala, svi su mi davali savet da to otkacim preko kolokvijuma, samo sto ne znam da li su vezbe potrebne. U svakom slucaju ces kontaktirati asistente/profesore, kao sto su ti i njih dvojica savetovali.

Za letnji semestar, opet tako neke izborne izaberes, strat. menadzment je lak i ne moras da ides, i na vezbe iz projektovanja organizacije treba da se ide, ali do tada ces vec moci da izdvojis par sati nedeljno da dolazis na to.
Verujem da ce ti decko/muz i roditelji uvek izlaziti u susret.

P.S.Znam devojku koja se porodila na kraju druge godine, sve vreme je bila na budzetu a cak nije zivela u BGu. Doduse na ISiTu, ali dobro... Uz prave prijatelje i ljude dobre volje sve mozes :D

_________________
...dance like no one's watching...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.10.2012. 09:56:51 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.01.2010. 12:00:52
Postovi: 444
Lokacija: blok, brate
Godina: III
Smer: ME
Hvala Vam na svetetima i na podršci! I mislila sam da je to najbolja opcija. Znam da asistenti i profesori znaju da budu predusretljivi, samo mi je bilo malo neprijatno da nekome tako iz čista mira pošaljem mail sa svojom životnom pričom. :-)
Hvala ballerina na ponudi, svaka pomoć je dobrodošla. ;)
Javljam na temi kako sam prošla.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.10.2012. 10:19:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
Ali zamisli situaciju "Profesore, nisam mogla da uradim seminarski na vreme, isla sam na carski rez" :lol:
Salim se, cestitam stvarno! :D

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 08.10.2012. 10:33:05 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.01.2010. 12:00:52
Postovi: 444
Lokacija: blok, brate
Godina: III
Smer: ME
Hahahaha, nasmeja me. :D Hvalaaaaa. :zaljubljen:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group