Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 17.09.2012. 01:16:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.09.2012. 17:37:26
Postovi: 12
Godina: II
Smer: IS
Pozdrav svima :) Moze li mi neko reci u koje studentske organizacije se mogu uclaniti brucosi, koje su prednosti/mane i da li rad u njima imalo utice na buduci CV? I izvinjavam se ako sam postavio u pogresnoj sekciji foruma, nov sam pa zato :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17.09.2012. 01:45:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Svaka studentska org. ima svoj podforum, pa pogledaj tamo informacije. Iskreno, ne znam odgovor na tvoje pitanje.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17.09.2012. 12:28:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
1. Kao sto rece Kel, imas podforum, al neces tamo nista detaljno videti, stoga :

2. poseti Open Day na faksu - tamo ce biti standovi svih studentskih organizacija , gde ces biti u mogucnosti da se prijavis za njihove prezentacije - na standu mozes dobiti neke osnovne info, dok ces na tim prezentacijama cuti sve detaljno :)

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17.09.2012. 17:33:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
I naravno svaka će ti studenstka organizacija reći da je baš njihovo članstvo presudno za tvoj budući uspeh i karijeru :D

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17.09.2012. 20:59:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
Cuti bre! :P

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17.09.2012. 22:45:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.04.2010. 19:54:23
Postovi: 55
Godina: Dipl.
Smer: IS
Rock'n'rolla je napisao:
Moze li mi neko reci u koje studentske organizacije se mogu uclaniti brucosi...

U bilo koju. :)

Rock'n'rolla je napisao:
...koje su prednosti/mane i da li rad u njima imalo utice na buduci CV?

Posto vidim da si na ISiT-u, razlog za clanstvo ces uvideti jos u prvom semestru, cim se budes susreo sa planom i programom predmeta. :udri: Tako ces shvatiti i koje su neke od prednosti (naravno, tu je i druzenje, upoznavanje novih ljudi sa svih godina...), a sto se tice mana, ja iskreno ne znam koje su, a clan sam jedne studentske organizacije od prve godine. Kako ce to uticati na tvoj CV zavisi samo od tebe i tvog angazovanja u nekoj od organizacija. Toliko :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.09.2012. 00:08:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.09.2012. 17:37:26
Postovi: 12
Godina: II
Smer: IS
Prije svega,hvala vam sto ste se odazvali u ovolikom broju :)

Lazza je napisao:
razlog za clanstvo ces uvideti jos u prvom semestru, cim se budes susreo sa planom i programom predmeta. :udri:

Pa cekaj,znaci imam neke beneficije (ako sam dobro shvatio), osim ako ne prosipas sarkazam :D

Evo pogledao sam podforume,posjetio sajtove,i koliko sam skontao - ovako stoje stvari. Dvije "glavne" su AIESEC i Fonis. Pri AIESEC-u je vecinom princip "zelim mir u svijetu" i valjda nema nekih korisnih stvari sve do cetvrte godine, kada se odradjuje ta neka praksa (ako nisam u pravu,ljudi stvarno izvinite,nije mi namjera da flejmujem okolo).A Fonis valjda vise odgovara nama studentima ISiT-a, jer nudi kurseve i predavanja vezana za informatiku i sticu se neka prakticnija znanja.

I Lazza, pretpostavljam da si ti u Fonisu cim imas anti-mejdza za avatar :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.09.2012. 00:43:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.04.2010. 19:54:23
Postovi: 55
Godina: Dipl.
Smer: IS
Rock'n'rolla je napisao:
I Lazza, pretpostavljam da si ti u Fonisu cim imas anti-mejdza za avatar :D


Hahaha, svidja mi se kako razmisljas :D

Ne bih da ti kvarim pocetni entuzijazam vezan za faks, ali ako znas da koristis Windows i Office, nista novo (mislim na prakticni deo) o informatici neces videti na prvoj godini. Ja sam se u jednom momentu gadno isfuravao i razmisljao da napustim faks, a onda sam cuo za FONIS i - evo me jos malo pa zavrsavam. :)
Inace, u FONIS-u nije sve u prisustvovanju predavanjima i kursevima, ukoliko postanes clan, imaces priliku da radis na nekim projektima sto programerski (napraviti neki program, sajt,...), sto menadzerski (organizacija gorepomenutih predavanja i kurseva).

Sto se tice beneficija, neces dobijati platu za clanstvo (You don't say!), ali ces imati priliku da (ukoliko stvarno zelis) naucis ono sto te zanima uz svu pomoc ostalih clanova.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.09.2012. 08:29:24 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
http://www.fon.rs/zivot/

ovde su ti popisane sve, i generalno sve rade ozbiljne projekte doduše za kabezu akud i cyber forum ne znam ništa.

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.09.2012. 22:07:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
Citiraj:
Pri AIESEC-u je vecinom princip "zelim mir u svijetu" i valjda nema nekih korisnih stvari sve do cetvrte godine, kada se odradjuje ta neka praksa (ako nisam u pravu,ljudi stvarno izvinite,nije mi namjera da flejmujem okolo)


:lol: hahahah, koliko si me nasmejao :D

jbg, ja kao clan AIESEC-a cu pokusati da ti ukratko odgovorim, a odmah cu da posaljem i drugaru iz ESTIEM-a da napise nesto, da ne bude kako proparigram na kvarnjaka :)

U AIESEC-u imas prilike da radis na raznoraznim projektima: organizovanje korporativnih seminara (IT, marketing, preduzetnistvo i sl), radionica sa decom (srednjoskolci, osnovnoskolci, sa posebnim potrebama, bez roditeljskog staranja) i funkcionalnim timovima (prodaja, PR, razmena). Kako ti prolazi "staz" :D, tako ti se otvaraju nove mogucnosti. U toku clanstva mozes da odes na praksu (strucnu ili volontersku), ali i ne moras :D


Eto, toliko od mene, uz toplu preporuku da ides na prezentacije svih organizacija, kako bi detaljno saznao sve, i bio u situaciji da mozes da pitas sve sto te zanima :)

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.09.2012. 03:20:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.09.2012. 17:37:26
Postovi: 12
Godina: II
Smer: IS
@Lazza: Pa niste valjda svi geekovi tamo? :D A inace,znam da prva godina slabo stoji sa time (ko ce bubati one silne menadzmente u pm :udri: ), mada kontam da dosta stvari moras uciti i van faksa ako hoces da se ozbiljnije bavis programiranjem/IT-om uopste... Bas zato me i interesuju detalji oko Fonisa :) Sto se tice beneficija,nisam mislio na novcane nego na neke olaksice po pitanju ispita, mada msm da je to domen SF-a :)

@kungfu: I taj AIESEC mi sad djeluje nekako primamljivo (imate li zena tamo? :D ), ali ako po citav dan sjedite i mlatite gloginje onda me ne zanima :P Ofc,ako se putuje negdje - you're my man :) Nego hvala u svakom slucaju, potrudicu se da sve saznam na prezentacijama pa da ne gnjavim vise.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.09.2012. 23:57:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.04.2010. 19:54:23
Postovi: 55
Godina: Dipl.
Smer: IS
Rock'n'rolla je napisao:
@Lazza: Pa niste valjda svi geekovi tamo? :D

Nismo, naravno. Skroz je ok ekipa, a uglavnom se i privatno druzimo. Jednostavno, shvatio sam da te interesuju aktivnosti FONIS-a, pa sam o tome pisao. Ali jedno je cinjenica: ako zelis da radis u IT, pogotovo ako zelis da budes programer, nijedan faks na svetu ti nece pruziti ni 10% onoga sto treba da znas.
A beneficije za ispite, pa jedino ako naucis nesto pre nego sto se to radi na nekom predmetu, pa lakse polozis taj predmet. :D

Nemoj shvatiti pogresno, nismo mi podeljeni u stud. organizacije kao u klanove (East side - West side :D). Naprotiv, svi smo mi kolege, svi se druzimo, a ponekad, na nivou organizacija, saradjujemo na nekim projektima. Tako da nije nesto sto ce ti ne znam ni ja kako tok zivota promeniti sto ces uci u jednu, a ne drugu organizaciju. :D Jednostavno, vidi cime se koja organizacija bavi, vidi sta tebe od toga zanima, pa izberi. :) Uostalom, dodji i na Open Day, sve ce ti tamo reci, a bice i standovi svih organizacija najverovatnije u dvoristu, pa tu mozes na licu mesta da se raspitas oko svega.

P.S. Sto rece Kungfu, prica je otisla na drugu stranu, pa neke organizacije niko nije pomenuo. Tu su i Savez studenata i Centar za razvoj karijere, pa pogledaj sta i oni rade...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.09.2012. 19:51:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.01.2009. 23:14:28
Postovi: 75
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Evo i ja da se oglasim, kao član Estiem-a.. :) btw kungfu mi ništa nije javio :P
Svaka organizacija ti pruža razne mogućnosti, ti ćeš shodno svojim interesovanjima odlučiti, ali pažljivo odaberi. Svako voli da priča najbolje o svojoj organizaiciji, moja organizacija ovo, moja organizacija ono, a u principu nećeš videti ništa od atmosfere u organizaciji dok ne uđeš u neku od njih kao punopravni član.
Info day je super događaj koji se ne propušta, tamo ćeš osetiti atmosferu među fonovcima, što mi svi pre organizacija jesmo.
Ono što ti mogu reći je da studenti koji budi rešili da se učlane u Estiem ove jeseni će imati priliku kroz proces učlanjenja pri jednom od naših ovogodišnjih najvećiih projekata imati priliku da upoznaju dosta stranih studenata iz cele Evrope, a kao što ćeš videti kasnije na našoj prezentaciji, Estiem ti nudi mnogo prilika za putovanja širom Evrope, a i još dosta toga u zavisnosti od toga koliko si ambiciozan.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group